Понеділок, 17 лютого 2020
• Формула успіху команди Надала: досвідчені фахівці поряд з молодими • Різниця між урядами Гройсмана і Гончарука тільки в тому, що останній їздить по Кабміну на самокаті • ЗНО — без стресу! • Хто забив найбільше голів в історії футболу? • Тернополянин, який пересувається на візку, проінспектував автобус 35-го маршруту • Сергій Тарашевський: «Конфлікт через «Торгтехніку» — це наука для нас усіх…» • «ЗСУ перетворилися на відрижку совкового рабства. Така армія здатна тільки прийняти бій і героїчно загинути» • У Зарваниці — арт-студія повітряного пензля • Тернополяни шанують шлюб • У Тернополі тепер є сучасна баскетбольна арена! • Ох, і круть! • Держава в смартфоні стартувала з додатку «Дія» • Іван Марчук: «Люблю, коли жінки плачуть біля моїх робіт» • Тернополяни проти наркоторговців • «Сіті» без… «Сінема»? • «13 (!) років обіцяють провести рекультивацію кар’єру…» • «Хотіла, щоб під час її народження… падав сніг» • Тернопіль у списку – третій… • Смертельна аварія у Почаєві • Національна комісія НКРЕКП підвищила тарифи на воду по всій Україні
«13 (!) років обіцяють провести рекультивацію кар’єру…»

Опубліковано: 13 Лютого о 17:00 159


Як не прикро, але байдужість і безвідповідальність перемагають у боротьбі екологів і користувачів кар’єром, що неподалік села Гаї Шевченківські Тернопільського району.


Даний кар’єр використовували ще за радянських часів, потім багато років він не діяв, лише у 2014-ому відновив роботу, згідно з угодою оренди, на 50 років. Вироблена вже чимала територія, котра давно потребує рекультивації. У технічній документації на користування родовищем вимоги щодо рекультивації вказані, проте жодні роботи, як стверджують місцеві мешканці, у цьому напрямку не ведуться.

— Уже 13 років громадськість й екологи просять провести рекультивацію кар’єру, але досі жодного зрушення, — каже місцевий еколог Оксана Гуцал. — У 2007-ому році сільська рада Гаїв Шевченківських зверталася з цим питанням до Управління екології ТОДА, у відповідь отримали банальну відписку про способи рекультивації. У 2012-ому я особисто зверталася до правоохоронних органів, щоб перевірили правомірність вивозу піску з родовища. Поліція повідомила, що все законно. У 2017-ому ГО «Наше місто» зверталася з питанням щодо рекультивації кар’єру до Держгеокадастру. У 2018-ому ми повідомили в Управління капітального будівництва стосовно небезпеки зсуву асфальтного полотна дороги поруч із кар’єром. Дане клопотання передали до Байковецької сільської ради.

У 2019-ому активісти звернулися до екоінспекції щодо відсутності рекультиваційних заходів. Наше питання перенаправили до Байковецької сільської ради… За цих 13 років ми неодноразово зверталися до надрокористувача О.Б. Кравчука щодо необхідності висадки дерев на найбільш депресивній ділянці родовища. Усі розмови закінчувалися обіцянками. А дерева за ці роки були б уже великі…
Використовуючи природні ресурси, треба пам’ятати, що значна частина їх не відновлюється самостійно, при цьому порушується екологічна рівновага довкілля. Це вимагає здійснення певних заходів для її відновлення. Під час видобутку корисних копалин (руди, піску, каменю) відкритим способом необхідно дотримуватися відповідних правил. Одне з головних — відновлення порушених земель або рекультивація родовищ. Однак низька екологічна грамотність і безвідповідальність користувачів надрами «звільняє» їх від цих обов’язків. Суть екологічної культури полягає в розумінні здоров’я землі в природних динамічних процесах без втручання людини. Якщо ж людина порушила цей стан, пошкодивши екосистему, мусить допомогти їй відновитися. Це перша заповідь для користувачів надрами. Проведення рекультивації порушених земель — це тест на рівень екологічної свідомості.

За коментарем «НОВА…» звернулася до начальника відділу ЖКГ, транспорту, зв’язку і благоустрою Байковецької сільської ради Володимира Атаманчука.

— Проводити рекультивацію кар’єру, що неподалік села Гаї Шевченківські, повинен користувач надр, проте Байковецька ОТГ не має повноважень зобов’язати його це зробити, — повідомив посадовець. — Земельна ділянка під кар’єром надана в оренду, до того ж на значно меншу площу від фактичного використання. Частина кар’єру, яка обсипається, не в оренді, тому користувачі заявляють, що не повинні проводити там рекультивацію. Місцевий орган самоврядування не укладав угоди оренди з користувачем, це здійснювалося на рівні області. Угода прописана так, що користувач мало за що відповідає. Можна, звісно,  звертатися до суду, щоб зобов’язати його провести рекультивацію, але поки триватиме судова тяганина, буде втрачено час. Власне тому ми прийняли рішення самотужки засадити вздовж кар’єру близько сотні дерев, щоб запобігти зсуву ґрунту. Озеленення території громади передбачено у програмі благоустрою на 2020-ий рік. Користувач кар’єром жодного разу не проводив там рекультивації, ми переконались у цьому, побувавши на місці. Для проведення рекультивації потрібно виготовити проєкт, з нами ніхто не погоджував таке питання.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Українське суспільство протягом останніх років не раз ставало на одні й ті ж граблі, шукаючи “нові обличчя”...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


У поточній роботі – ті ж пустопорожні обіцянки і популізм...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00


Тернополянка Ірина Ваврик безкоштовно готує усіх охочих до ЗНО...


Рубрика: Опубліковано: о 13:00


«Що за безглузде запитання! Звісно, що Король футболу Пеле», — скаже більш-менш обізнана в футболі людина. Та чи так це насправді...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:00


Віктор Старущак, який пересувається на візку, перевірив водія великого низькопідлогового автобуса 35-го маршруту у Тернополі. Свою поїздку в автобусі чоловік зняв на відео...


Рубрика: Опубліковано: о 11:00Теми дня
17 Лютого
15 Лютого
14 Лютого
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео