Неділя, 05 липня 2020
• Сила грошей. Мама ексдепутата продала приміщення у центрі Тернополя майже за мільйон доларів, а син просить в людей пожертв • Перша онлайн вистава у Тернополі! “Рятуйте, мене женять!” (відео) • «Заплітати довге волосся дуже важко для рук. Але це єдиний мінус» • На пікнік! Курячий шашлик у маринаді з йогурту • На Тернопільщині живе 2113 переселенців з Криму і Донбасу • Ті, заради кого Мартен Фуркад завершив свою блискучу кар’єру • Катя Бужинська вперше показала личка своїх двійнят • «Боротьба за справедливість триває…» Суд оголосив вирок фігурантам справи щодо вбивства Віталія Ващенка • В обласному центрі запроваджують шкільний громадський бюджет • Тернопільська «Нива» вийде з відпустки 15 липня • Сергій Надал привітав військовослужбовців 44-ої окремої артилерійської бригади • Сьогодні суд оголосить вирок по справі щодо вбивства Віталія Ващенка • «Казав – повернуся за рік, а повернувся у труні…» На війні загинув сержант із Тернополя Іван Дедюх • Де навчають… «на тата», або «Тато-клуб» для тернополян • Легендарні львівські «Карпати» не дограють сезон? • Тернопіль оновлюється попри карантин та різке зменшення фінансування • І син, і фільм! Щедрий червень для Джамали • Піци від «Partizano» посмакував – на онлайн виставі побував! • Ігор Комендат: «Наступного сезону БК «Тернопіль» гратиме в Суперлізі!» • «Вимріяла собі долю…» Народна артистка України Ярослава Мосійчук про найдорожче
2015-2018-ий – роки відродження краю

Опубліковано: 28 Листопада о 18:00 11


Завдяки сприятливій економічній політиці держави економічне зростання особливо очевидне в агропромисловому секторі області.


Упродовж останніх кількох років в області динамічно розвиваються всі складові економічного, суспільного і політичного життя, а окремі галузі доводиться відроджувати заново. І це — не перебільшення, це об’єктивно підтверджують статистичні дані. Тож наша стратегія – це досягнення розуміння людьми спільних здобутків. Такий меседж звучав під час засідання Ради регіонального розвитку Тернопільщини, що відбувся у понеділок, 26 листопада.

Пріоритет – безпека мешканців краю

«На останньому засіданні Ради регіонального розвитку під головуванням Президента України Петра Порошенка, – розпочав свій виступ голова ТОДА Степан Барна, – визначили пріоритет – територіальна цілісність нашої держави і національна безпека. Вважаю одним із найбільших здобутків той вклад, який ми спільно зробили в обороноздатність нашої держави. Рішучим був крок Президента України у напрямку відродження Збройних сил України і, зокрема, 44-ої Тернопільської окремої артилерійської бригади. Сьогодні там служать понад 3 тисячі військових».

Утім, не лише на відновлення військових частин держава спрямовує кошти, а й понад 100 млн. грн. вклала у будівництво гуртожитків для військових-контрактників. Понад 800 військовослужбовців зможуть проживати у семи сучасних гуртожитках.

Тернопільщина – в десятці кращих серед регіонів

Важливий і поступ у соціально-економічному розвитку області:

* надходження від сплати єдиного податку (січень-жовтень) — 131%  (третє місце в Україні);

* ріст надходжень до загального фонду місцевих бюджетів (січень-жовтень) — понад 124% (п’яте місце);

* експорт товарів (січень-вересень) — понад 127,4%  (п’яте місце);

* індекс реальної заробітної плати (січень-вересень) — майже 114% (шосте місце);

* оборот роздрібної торгівлі (січень-вересень) — близько 109% (сьоме місце);

* індекс регіонального людського розвитку – шосте місце;

* результат ЗНО – четверте місце;

* сумарна потужність котелень на альтернативних видах палива – перше місце;

* розвиток малого й середнього підприємництва за результатами рейтингу Мінрегіону – четверте місце.

Агропромисловий комплекс

Завдяки сприятливій економічній політиці держави економічне зростання особливо очевидне в агропромисловому секторі області. Нині тут виробляється понад дві третини товарної продукції області:

* обсяг  валової продукції сільського господарства (+5,4%) – 8,3 млрд. грн.;

* програми підтримки галузі АПК з Державного бюджету (2015-2018 рр.) – 228,2 млн. грн.;

* 439  млн. грн. (+19,5%) надходження до Держбюджету за 10 місяців 2018 р.;

* 482,9  млн. грн. (+31,2%)  — надходження до місцевих бюджетів за аналогічний період.

Зросла в області й кількість сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. У 2014-ому їх було 22. За 10 місяців 2018 року маємо 80!

Водночас за 2015-2018 залучено 7,1 млрд. грн. капітальних інвестицій. У виробництво інвестували 204 аграрні підприємства. Збільшилася й динаміка виплати сільгосптоваровиробниками орендної плати за земельні паї. Протягом 2014-2018 років зріст відбувся у 4,5 раза.

Спостерігається також динаміка щодо державних дотацій сільгоспвиробникам. Якщо у 2015 році сума коштів складала лише 10,5 млн. грн., то вже у 2018-ому – 147,5 млн. грн.!

Допомога поруч. Доступна медицина

Протягом кількох останніх років відбулося покращання матеріально-технічної бази медичних закладів краю. Зокрема здійснено будівельно-ремонтні роботи у 37 закладах охорони здоров’я на понад 150 млн. грн., ще на 80 млн. грн. закуплено медичного обладнання.

На покращання матеріально-технічної бази закладів первинної ланки область отримала субвенцію з Державного бюджету. Кошти у розмірі 222 млн. грн. спрямують на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості. За ці кошти передбачено будівництво 19 нових амбулаторій, реконструкцію та капітальний ремонт у 80 амбулаторіях. Крім того, передбачено придбання медичного обладнання, 134 автомобілів для сімейних лікарів.

З 1 квітня 2017 року діє в області й урядова програма «Доступні ліки». Для її реалізації виділено понад 46 млн. грн. Участь у програмі беруть 250 аптечних закладів.

А ще в області створили кардіологічний центр, відкрили відділення політравми та лабораторний корпус на базі Тернопільської університетської лікарні, диспетчерський центр екстреної медичної допомоги, проведено реконструкцію перинатального центру «Мати і дитина».

Децентралізація – історія успіху

Відповідно до перспективного плану області, затвердженого Кабміном, у нас має бути утворено 59 громад, з них – 19 уже існуючих ОТГ без змін, розширення 29-ти існуючих ОТГ, 11 нових та 12 рад, не охоплених планом.

Станом на листопад 2018 року уже маємо 49 ОТГ, які охоплюють майже 59% населення та 45% території.

Зросли й власні доходи громад від 356 млн. грн. у 2016-ому до 881 млн. грн. у 2018 році.

За три роки держава профінансувала проекти ОТГ на суму понад 457 млн. грн. За ці кошти реалізували 713 проектів.

Вчимося по-новому. Освітні ініціативи — в дії

Дошкілля – фундамент Нової української школи, переконана начальник управління освіти й науки ТОДА Ольга Хома. За її словами, спостерігаємо розвиток мережі закладів дошкільної освіти від 570-ти у 2014-ому до 594-ох у 2018 році.  Створено також додаткові місця у садочках – 480 за дев’ять  місяців 2018-го .

Що ж до концепції Нової української школи, то у 2018/2019 н.р. в області функціонують 733 перші класи, в яких навчаються понад 12 тис. учнів. Чотири заклади загальної середньої освіти продовжують пілотувати новий Державний стандарт початкової загальної середньої освіти. В експерименті беруть участь 11 класів.

Фінансування Нової української школи склало 106 млн. грн. Серед іншого за ці кошти закупили дев’ять шкільних автобусів (понад 7 тис. грн.) та обладнано два інноваційні навчально-тренінгові класи (1,2 млн. грн.).

Впроваджується й інклюзивне навчання. В області є більше 13 тисяч дітей із порушеннями психофізичного розвитку. З метою їх розвитку та навчання до кінця року функціонуватимуть 17 інклюзивно-ресурсних центрів. Тож в області на підтримку осіб з особливими освітніми потребами виділено більше 3 мільйонів гривень (24,5 тис. грн. на одного учня) і майже 3 мільйони гривень – на оснащення ІРЦ (160 тис. грн. на один центр).

Протягом 2016-2018 років придбано 56 шкільних автобусів. Підвозом до закладів освіти охоплено 98% учнів.

Нова українська школа – це новий освітній простір. Для реалізації цього принципу у 2015-2017 роках за кошти ДФРР та місцевих бюджетів реалізовано 65 інвестиційних проектів на загальну суму близько 123 млн. грн. Цьогоріч реалізуються ще 10 інвестиційних проектів, вартість яких понад 71 млн. грн.

Створення необхідних умов для навчання учнів:

* покращено умови для навчання у 106 закладах загальної середньої освіти ОТГ за рахунок субвенції з Державного бюджету;

* покращено матеріально-технічну базу у 120 закладах освіти за рахунок субвенцій соціально-економічного розвитку;

* відремонтовано 94 шкільні приміщення, дахи у 80 закладах освіти, 27 систем опалення, 41 котельню;

* замінено на енергозберігаючі: 960 дверей та понад 5 тис. вікон.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

Днями тернопільський осередок політичної партії «Сила людей» звернувся до громадськості з проханням підтримати їх фінансово для перемоги на найближчих місцевих виборах. Та чи насправді потребують члени цієї команди пожертв простих громадян? Чи заслужили довіру, щоб в них інвестували?...


Рубрика: , , Опубліковано: о 19:26


Шведська стилістка створює дивовижні весільні зачіски...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:10


Курячий шашлик простий і швидкий в приготуванні. Вам не потрібно довго маринувати м’ясо і він завжди виходить дуже ніжним і смачним, – переконаний <strong>відомий український кухар Євген Клопотенко</strong>. – А ще я хочу запропонувати вам зробити простий і корисний маринад для курки. Замість майонезу, який чомусь дуже багато застосовують для маринування шашлику, я пропоную використовувати натуральний йогурт, до якого додаю трохи апельсинової цедри. Курячий шашлик у маринаді з йогурту – ідеальний рецепт для пікніка»...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:00


Сьомий рік в Україні існує така категорія людей, як внутрішні переселенці. Ще їх називають "вимушеними" й "тимчасовими". За роки війни частині з них довелося повернутися додому через довготривалу проблему з житлом...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:00Теми дня
5 Липня
4 Липня
3 Липня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео