Неділя, 26 січня 2020
• Переселенка з Луганщини Світлана Сердюк впала і зламала хребет • Вірші… мовою жестів! • Фільм «Віддана»: головна героїня говорить голосом… тернополянки • Тернополянам покажуть, як… палає Кремль! • Ігор Мединський більше не очолюватиме управління транспорту Тернополя • «Ню»анси однієї виставки • Міська рада Тернополя сформувала Оперативний штаб для попередження поширення грипу та ГРВІ • «Aurevoir» для новорічної красуні, або Як правильно позбутися ялинки? • Tvorchість тернополян – на нацвідборі до «Євробачення» • Підприємцю Ігорю Скрипці підкинули… похоронний вінок • Тернополянам лише дещиці не вистачило до нагород Юнацької Олімпіади • Той, хто створив «Ниву» • Віталій Гринів: «Настав час демонструвати високі результати» • «Кожна вдала операція – перемога усього відділення» • Де шукати… сніг? • Які зміни в 2020-ому чекають українських заробітчан? • Світлана Пушкар: «Чому закрили справу про загибель мого чоловіка?» • Сергій Надал: «Акт Злуки показав усьому світові – українці це державна нація» • Герої вистояли, не витримав бетон… • «Кінець епохи бідності»: тільки для кого?!
Урядовий освітній геноцид української нації на прикладі Тернополя

Опубліковано: 13 Липня о 17:00 373


Поки що мерія Тернополя дає раду, виділивши з міського бюджету кошти на освіту. Що буде далі, — невідомо.


Загальноукраїнські та місцеві ЗМІ вже котрий місяць волають про критичну ситуацію, що склалася з фінансуванням освіти на місцях. Фактично Київ взяв курс на знищення української освіти. Новий Закон України «Про освіту» вводить стандарти, коли за кошти держави оплачуватимуть лише певний мінімум в отриманні освітніх послуг. Це означає недофінансування шкіл, а, як наслідок, і суттєве скорочення педагогічних працівників.

Ліквідація профільних шкіл

Держава суттєво зменшує видатки на освітні послуги у школах та понижує гарантії якісної освіти, зокрема, через ліквідацію шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов та інших предметів. Держава також надалі фінансово не утримуватиме поділ класів на групи при вивченні української та іноземних мов, шкільної біб-
ліотеки, психолога, логопеда, соціального педагога, груп продовженого дня.

Прогнозується скорочення вчителів

Внаслідок такої «державної політики» в галузі освіти передбачається скорочення педагогічних кадрів, зокрема, учителів іноземних мов та української мови, вихователів груп продовженого дня, керівників гуртків позакласної роботи, бібліотекарів та інших працівників.

Уряд дав зарплату тернопільським вчителям лише на 10 місяців

Навіть попри усі вище перелічені поблеми, держава недофінансовує освіту. Так, на 2018 рік освіта Тернополя недофінансована державою на 46,3 млн. грн. А це фактично два місячних фонди оплати праці всіх педагогів міста!

Заходи державної економії викликали обурення педагогічних працівників, адже вже з 1 вересня вони втратять 10% надбавки за престиж педагогічної праці. Поновлюється також сумна практика відправлення педагогів та інших працівників школи у безоплатні відпустки. Значна частина вчителів категорій, про які йшлося вище, попереджені про можливе звільнення.

Децентралізація по-українськи: забрали у два рази більше, ніж дали

Ситуація з недофінансуванням освітньої сфери виникла по усій Україні і, за підрахунками, складає в межах країни 4,5 млрд. грн. По регіонах «картинка» строката. Так, за інформацією Вінницької міської ради, порівняно з 2017 роком недофінансування освітньої субвенції складає 48,5 млн. грн., Чернівецької міської ради – 11,6 млн грн., Черкаської міської ради – 21,5 млн. грн… Судячи з усього, буде ще гірше.

Реформа децентралізації розлітається вдрузки. Головна проблема — фінанси: міста отримали вдвічі більше видатків, аніж мають надходжень. Наприклад, Тернопіль додатково отримав 394 млн. грн. надходжень, а додаткові видатки зросли майже вдвічі – 664 млн. грн. При цьому додаткова потреба на виплату лише заробітної плати вчителям і медикам складає 87 млн. грн. Аналогічна ситуація з фінансуванням профтехосвіти.

Як діє влада Тернополя?

Мерія Тернополя неодноразово зверталася до міністра освіти Лілії Гриневич та до Мінфіну з приводу критичної ситуації з фінансуванням закладів освіти у Тернополі. У відповідь приходять типові відписки, які можна поділити на дві групи:

1) Грошей немає – звільняйте працівників або самі шукайте додаткові кошти.

2) Грошей немає – запроваджуйте платні послуги.

Ось так в Україні відбувається освітній геноцид. Уряд «закручує гайки», ставлячи місцеві адміністрації в ступор. У цій ситуації вони змушені згортати всі ремонтні та інфраструктурні роботи, щоб вишукати гроші бодай на зарплати освітянам, або максимально комерціалізувати чи взагалі закривати школи, ПТУ та дитячі садки.

Поки що мерія Тернополя дає раду, виділивши з міського бюджету кошти на освіту. Що буде далі, — невідомо…

Пресова служба
Тернопільської міської ради


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Складну операцію сьогодні перенесла у Бережанській районній лікарні 67-річна Світлана Сердюк, яка є переселенкою з Луганська. Нещодавно вона зламала хребет, впавши з інвалідного візка. Довелося провести оперативне втручання — вставити металеву пластину...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


А ви знали, що цей тиждень в Україні — тиждень звуку? Для кожного важливо чути та бути почутим...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:00


Фільм «Віддана», який вийшов у прокат 16 лютого, варто подивитися з багатьох причин...


Рубрика: , , Опубліковано: о 17:00


У суботу, 25 січня, у Тернополі в кінотеатрі «Сінема Сіті» відбудеться допрем’єрний показ неполіткоректної патріотичної комедії «Наші Котики». Стрічку презентуватимуть продюсери Ігор Савиченко та Степан Бандера...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


У Тернопільській міській раді створили нове управління транспортних мереж та зв'язку...


Опубліковано: о 15:00Теми дня
25 Січня
24 Січня
23 Січня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео