Понеділок, 30 січня 2023
• Настя і її бабуся Галина з Чорткова загинули на Хмельниччині… • «Юрчик просив відкупити йому ровер…» • Заколядували… тубус від гранатомета • Послав «сосать смереки», а суд «вмив руки» • У Тернополі відремонтували автомобіль для військових • З Тернополя на фронт відправили комплекти зимової форми для військових • “Була жива, але знесилена…” Поліцейські Тернополя врятували жінку • У Тернополі до Дня всіх закоханих виступить гурт KAZKA • Колядували і гроші на ЗСУ збирали • Велика допомога маленьких волонтерів • Командир Бендера з Тернопільщини – на передовій! • «Ідея соборності була й залишається базовою національною цінністю українців» • Громаді на Тернопільщині подарували ікону, якій понад 200 років • Відійшов у вічність багаторічний керівник Тернопільського обласного театру ляльок • Волонтерство окриляє! • “Попросив Наталю взяти паспорт, але не зізнався про розпис”. Військовий Микола здивував кохану • Митрополит Василій Семенюк охрестив шосту дитину подружжя з села Острів • Козівська громада попрощалася з Героєм Олегом Фикою • З війни — до шлюбу: Андрій привіз наречену Настю зі Східної України • У Тернополі підприємці можуть безоплатно розміщувати генератори на комунальній землі
Урядовий освітній геноцид української нації на прикладі Тернополя

Опубліковано: 13 Липня о 17:00 382


Поки що мерія Тернополя дає раду, виділивши з міського бюджету кошти на освіту. Що буде далі, — невідомо.


Загальноукраїнські та місцеві ЗМІ вже котрий місяць волають про критичну ситуацію, що склалася з фінансуванням освіти на місцях. Фактично Київ взяв курс на знищення української освіти. Новий Закон України «Про освіту» вводить стандарти, коли за кошти держави оплачуватимуть лише певний мінімум в отриманні освітніх послуг. Це означає недофінансування шкіл, а, як наслідок, і суттєве скорочення педагогічних працівників.

Ліквідація профільних шкіл

Держава суттєво зменшує видатки на освітні послуги у школах та понижує гарантії якісної освіти, зокрема, через ліквідацію шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов та інших предметів. Держава також надалі фінансово не утримуватиме поділ класів на групи при вивченні української та іноземних мов, шкільної біб-
ліотеки, психолога, логопеда, соціального педагога, груп продовженого дня.

Прогнозується скорочення вчителів

Внаслідок такої «державної політики» в галузі освіти передбачається скорочення педагогічних кадрів, зокрема, учителів іноземних мов та української мови, вихователів груп продовженого дня, керівників гуртків позакласної роботи, бібліотекарів та інших працівників.

Уряд дав зарплату тернопільським вчителям лише на 10 місяців

Навіть попри усі вище перелічені поблеми, держава недофінансовує освіту. Так, на 2018 рік освіта Тернополя недофінансована державою на 46,3 млн. грн. А це фактично два місячних фонди оплати праці всіх педагогів міста!

Заходи державної економії викликали обурення педагогічних працівників, адже вже з 1 вересня вони втратять 10% надбавки за престиж педагогічної праці. Поновлюється також сумна практика відправлення педагогів та інших працівників школи у безоплатні відпустки. Значна частина вчителів категорій, про які йшлося вище, попереджені про можливе звільнення.

Децентралізація по-українськи: забрали у два рази більше, ніж дали

Ситуація з недофінансуванням освітньої сфери виникла по усій Україні і, за підрахунками, складає в межах країни 4,5 млрд. грн. По регіонах «картинка» строката. Так, за інформацією Вінницької міської ради, порівняно з 2017 роком недофінансування освітньої субвенції складає 48,5 млн. грн., Чернівецької міської ради – 11,6 млн грн., Черкаської міської ради – 21,5 млн. грн… Судячи з усього, буде ще гірше.

Реформа децентралізації розлітається вдрузки. Головна проблема — фінанси: міста отримали вдвічі більше видатків, аніж мають надходжень. Наприклад, Тернопіль додатково отримав 394 млн. грн. надходжень, а додаткові видатки зросли майже вдвічі – 664 млн. грн. При цьому додаткова потреба на виплату лише заробітної плати вчителям і медикам складає 87 млн. грн. Аналогічна ситуація з фінансуванням профтехосвіти.

Як діє влада Тернополя?

Мерія Тернополя неодноразово зверталася до міністра освіти Лілії Гриневич та до Мінфіну з приводу критичної ситуації з фінансуванням закладів освіти у Тернополі. У відповідь приходять типові відписки, які можна поділити на дві групи:

1) Грошей немає – звільняйте працівників або самі шукайте додаткові кошти.

2) Грошей немає – запроваджуйте платні послуги.

Ось так в Україні відбувається освітній геноцид. Уряд «закручує гайки», ставлячи місцеві адміністрації в ступор. У цій ситуації вони змушені згортати всі ремонтні та інфраструктурні роботи, щоб вишукати гроші бодай на зарплати освітянам, або максимально комерціалізувати чи взагалі закривати школи, ПТУ та дитячі садки.

Поки що мерія Тернополя дає раду, виділивши з міського бюджету кошти на освіту. Що буде далі, — невідомо…

Пресова служба
Тернопільської міської ради


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

22 січня неподалік Хмельницького в аварію потрапила родина головної спеціалістки відділу економічного розвитку та комунального майна Чортківської міської ради Наталії Мостовик...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:18


Верховний Суд поставив крапку в резонансній справі про ДТП у селі Прошова Великогаївської громади, під час якої постраждав Юрчик Чорний. На високій швидкості хлопчика збив Володимир Суховер із сусіднього села Смолянка...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 10:00


Вертеп села Сороцьке викупив унікальний експонат для музею «Бабусина скриня»...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 11:57


Ректор Почаївської духовної семінарії Іов Смакоуз відбувся штрафом за злочин...


Автор: Рубрика: , , , Опубліковано: о 10:45


Вже майже рік в Україні триває війна. Впродовж цього часу наші захисники мужньо тримають оборону та захищають українські міста і села...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 10:29Теми дня
28 Січня
27 Січня
26 Січня