П’ятниця, 29 березня 2024
• У Чорткові вперше зробили складну операцію на серці • Залозецький став повернули у власність громади • Ремонтують аварійний міст на під’їзді до Тернополя з боку Бродів • “Закрити очі” за 100 доларів: водій пропонував хабар поліцейським • Смертельна аварія у Кам’янках: водій “Skoda Octavia” загинув на місці • Впав із чотириметрової висоти: смерть на будівництві біля Тернополя • Валерій Бачинський – новий директор Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки • Перископи та антени до рацій роблять у Бережанах • Професор із Тернопільщини донатить на виготовлення дронів • Уламки російської ракети впали на подвір’я на Тернопільщині • Вчителі англійської мови з Тернополя здобуватимуть досвід у Канаді • “Кохання наповнює життя змістом”. У Тернополі одружився військовослужбовець • Поліг біля Бахмута. На щиті повертається захисник із Тернопільщини • Втратила 150 тисяч гривень: жінка з Чортківщини повірила шахраям • Через важке поранення у госпіталі помер захисник із Мельнице-Подільської громади • Депутат Тернопільської обласної ради вимагав “відкати” від… поранених воїнів ЗСУ • Писанкарство в час війни. У Гусятині провели майстер-клас для переселенців • Нетверезий злодій крав велосипед і зламав ногу • Стрім із… лелечого гнізда • Віртуальна подруга шантажувала інтимними фотографіями
Тернопіль самотужки рятує систему охорони здоров’я міста

Автор: Опубліковано: 30 Липня о 10:00 29


Мерія Тернополя робить все можливе, щоб мінімізувати «медичну реформу» по-київськи.


Нещодавно на сайті міської ради Тернополя з’явився проект рішення «Про затвердження дорожної карти модернізації галузі охорони здоров’я міста на 2018-2020 рр. і делегування повноважень». І відразу популістські медійні ресурси заявили, що незабаром у Тернополі зачинять лікарні і скоротять медпрацівників. Насправді ситуація протилежна. Мерія Тернополя робить все можливе, щоб мінімізувати «медичну реформу» по-київськи. Найголовніший принцип медичної реформи по-тернопільськи: всі медики будуть працювати, а тернополяни отримуватимуть якісні медичні послуги.

Реформа по-тернопільськи: зберегти робочі місця

Нещодавно у міській раді відбулася презентація результатів аудиту медичних закладів Тернополя, проведених авторитетною громадською спілкою «Реформи здоров’я». Це — перший крок до створення ефективної моделі функціонування закладів охорони здоров’я у Тернополі в умовах хронічного недофінансування сфери з центрального бюджету.

Начальник управління охорони здоров’я міської ради Ростислав Левчук заявив, що реформа не вплине на якість медичних послуг і не призведе до скорочення персоналу: «Першими кроками після отримання результатів аудиту буде оптимізація мережі і галузі загалом, а також оптимізація ресурсного забезпечення для раціонального використання коштів, але без втрати якості надання медичних послуг та зі збереженням робочих місць для персоналу».

Експерти після проведення аудиту повідомили, що госпіталізація тернополян демонструє надлишкову кількість ліжок вторинної ланки медичної допомоги, що потребує скорочення або перепрофілювання (щонайменше 170 ліжок є у надлишку). Іншими словами, в лікарнях Тернополя наразі навіть забагато лікарняних ліжок, принаймні за даними статистики.

Реформа по-тернопільськи: впровадження інформаційних технологій

«Відповідно до даної ситуації та зважаючи на територіальну компактність міста, раціональним рішенням буде перепрофілювання існуючих закладів охорони здоров’я в заклади більш загальнотерапевтичного та загальнохірургічного профілю. Доцільним буде також сконцентрування педіатричної допомоги для населення міста і області в єдиному медичному центрі», — йдеться у звіті експертів.

Важливими напрямками реформи на місцевому рівні є впровадження інформаційних технологій, зокрема, таких, як електронна черга і електронний облік, що дозволить економити кошти, сприяння розвитку відновного лікування, зокрема, реабілітації після гострих станів, а також розвиток страхової медицини як основи фінансування медичної галузі, як це прийнято у більшості європейських країн.

Тернопіль змушений сам фінансувати медицину

Сьогодні українські міста опинилися сам на сам з проблемою фінансування медичної сфери та освіти. Ще при формуванні бюджету на 2018 рік окремі народні обранці звертали увагу на недофінансування освітньої субвенції на 4,5 млрд. грн., а медичної — приблизно на 7 млрд. грн. Тепер цю проблему Тернополю доводиться вирішувати самостійно.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

У Чортківській центральній міській лікарні 69-річному пацієнту із Горішньої Вигнанки успішно імплантували в серце трикамерний кардіовертер-дефібрилятор...


Опубліковано: о 22:03


Прокурори Бережанської окружної прокуратури забезпечили виконання рішення суду щодо повернення у комунальну власність земельної ділянки та водного об’єкта вартістю 15 мільярдів гривень в межах гідрологічного заказника місцевого значення, що входить до складу території об’єктів смарагдової мережі Європи «Seretskyi»...


Рубрика: , Опубліковано: о 21:59


Служба відновлення проводить капітальний ремонт аварійного мосту між селами Плотича та Івачів-Долішній Тернопільського району...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:56


100 доларів і 500 гривень пропонував працівникам поліції мешканець Тернопільського району, якого зупинили на дорозі...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:52


Причини чотирьох аварій, які трапилися на дорогах Тернополя та області, встановлюють слідчі...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:32



Теми дня
26 Березня
25 Березня
24 Березня
22 Березня