П’ятниця, 15 листопада 2019
293,5 км/год. – новий рекорд швидкості!

Опубліковано: 17 Травня о 10:00 68


Британець Алекс Філліпс на мотоциклі з пасажиркою тернополянкою Ольгою Фатюк встановили рекорд України, який перевищує світове досягнення!.


Минулої п’ятниці, 10 травня, у готельно-розважальному комплексі «Presto» («Гетьман»), що у Чорткові, відбулося вшанування рекордсменів України зі швидкісної їзди на мотоциклі з пасажиром. Міські голови Заліщиків і Чорткова Алла Квач та Володимир Шматько вручили сертифікати від Книги рекордів України авторам досягнення — британцю Алексу Філліпсу і тернополянці Ользі Фатюк.

Як розповів журналістам «НОВОЇ…» один з організаторів видатного досягнення Олег Мурава, рекорд було встановлено на п’ятикілометровій трасі між селами Дзвиняч та Бедриківці Заліщицького району. 6 вересня 2018 року Алексу Філліпсу з Ольгою Фатюк за плечима на мотоциклі KAWASAKI ZZR1400 вдалося там розвинути швидкість 293,5 км/год., яку тепер офіційно підтверджено Національним реєстром рекордів України. До речі, ця швидкість перевищує навіть світовий рекорд (він наразі складає 291,7 км/год.), але для фіксації таких досягнень потрібна спеціальна процедура за участю фахівців Книги рекордів Гіннеса.

Загалом траса між селами Дзвиняч та Бедриківці відома своїми рекордами. Там неодноразово організовували мотоциклетні «райди» (RIDE), де вдавалося розганяти мотоцикли  KAWASAKI ZX12R та  KAWASAKI ZZR1400 до швидкості понад 300 км/год. А неофіційний рекорд траси належить саме Олегу Мураві — 330 км/год. на KAWASAKI ZX12R.

Алекс Філліпс із Лондона — один з основоположників рекордів швидкості на мотоциклі у світі. З мотоциклами він пов’язав своє життя ще у 1984 році, а у 2004-ому придбав мотоцикл KAWASAKI ZX12R – 2001, після чого на ньому було проведено глибокий тюнінг двигуна та допоміжних елементів. У 2005-ому благодійні організації Великобританії передали Україні вантаж гуманітарної допомоги, і одним із водіїв доставки був Алекс Філліпс. У Чернігові він зустрів Ларису, з якою одружився у серпні 2006 року, після чого переселився в Україну, хоча й далі працює в міжнародних транспортних компаніях.

Алексу належать найбільш значимі швидкісні рекорди України зі швидкісної їзди на мотоциклі. Так, наприклад, його неофіційний рекорд, встановлений на трасі поблизу Чернігова на KAWASAKI ZX12R – 2001, складає шалені 366,2 км/год., а на тренуваннях він навіть розганявся до 375 км/год.

Чималий мотоциклетний досвід, незважаючи на юний 20-річний вік, і у тернополянки Олі Фатюк. За словами Олега Мурави, вона просто фанатка мотоциклів. Тривалий час тренувалася з Алексом для встановлення рекорду на трасі між селами Дзвиняч і Бедриківці, що у Заліщицькому районі, також тренування проходили  і поблизу самого Чернігова. Як скромно запевнив англієць, саме дівчині належить найбільший внесок у встановлення рекорду, адже на такій швидкості пасажиру значно важче, ніж водієві. Алекс навіть постійно задавався питанням — як у такій тендітній дівчині може бути стільки відваги?

Тепер рекордний дует планує встановлення більш вагомих рекордів. Як уже анонсував британець, у вересні 2020 року вони з Ольгою спробують зафіксувати світовий рекорд, і тренування на трасі в Заліщицькому районі розпочнуться вже наприкінці травня цього року.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Діамантове весілля відзначає подружжя Катерина і Володимир Заяці зі Зборівського району...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 15:00


Набирає ходу новий міжнародний сезон з велоспорту на треку. Протягом останніх років 24-річний тернополянин Віталій Гринів поступово вийшов на лідируючі позиції в збірній України, а тепер усе впевненіше стукає у двері світової еліти цього виду спорту...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00


11 листопада відбулося підсумкове засідання Номінаційного комітету, на якому було затверджено перелік проєктів-переможців Громадського бюджету, які будуть реалізовані у 2020 році...


Рубрика: , , Опубліковано: о 13:00


Світлана Леськів із Підволочищини працює в теплицях у Польщі...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 12:00


Подружжя тернопільських аніматорів — про творчу кухню та створення мультсеріалів...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 11:00Теми дня
15 Листопада
14 Листопада
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео