Вівторок, 29 листопада 2022
• У Тернополі працюють десять пунктів обігріву • У Почаївській лаврі знайшли матеріали проти України • Із присвятою Збройним силам України! У Тернополі виступить Капела бандуристів • Замість ялинки – хатинка святого Миколая • Мобільні зупинки-укриття у Тернополі мають сертифікати відповідності • Велосипедист переїжджав у темряві дорогу… • У Тернополі планують розгорнути 12 стаціонарних пунктів обігріву • 8000 світловідбивальних стрічок-флікерів отримали маленькі тернополяни • Незаконно вивозили за кордон військовозобов’язаних • Справжнє обличчя війни • Шахрай поцупив із банківського рахунку 35 тисяч гривень • Наковтався пігулок. Тернопільська поліцейська врятувала сусіда • Будемо з картоплею, гречкою та цукром • Реалізація модернізації теплових мереж Тернополя • «Тернопіль забезпечить зимовою формою та взуттям наших воїнів із Тероборони» • Вперше в Україні у Тернополі запрацювала єдина система подачі тепла та гарячої води • У Тернополі з великим сольним концертом виступить Хор Верьовки • СБУ затримала у Тернополі злочинця з Кавказу • Життя обірвалося у військовому госпіталі… • У Тернополі СБУ повідомила про підозру проросійському агітатору
Сергій Надал: «Підприємці – це основа розвитку громади. А багаті громади – багата Україна»

Автор: Опубліковано: 7 Вересня о 10:00 64


На підтвердження своїх слів міський голова нагадав, що близько половини коштів, або 1,2 млрд. грн., що їх витрачає Тернопіль, — це податкові збори та інші відрахування від підприємців.


Від сумлінних підприємців залежить розвиток Тернополя, а спільна робота самоврядування, громади і підприємців — це найкращий шлях до добробуту України. Так вважає міський голова Тернополя Сергій Надал, який розповів про справжній симбіоз між мерією, підприємцями і громадою Тернополя.

Працювати для громади

Напередодні Дня підприємця, який щорічно відзначають у першу неділю вересня, міський голова Тернополя Сергій Надал привітав представників бізнесу і нагородив кращих місцевих підприємців та платників податків. Подяками міського голови, а також цінними подарунками було відзначено понад 30 соціально відповідальних підприємців Тернополя. Міський голова пояснив таку увагу до підприємців їхнім внеском у розвиток Тернополя.

«Хочу відзначити важливу роль підприємця у громадському житті міста. Завдяки роботі цих активних людей місто забезпечується усіма необхідними товарами і послугами, реалізовуються проекти з облаштування громадських місць відпочинку, створюються робочі місця і наповнюється бюджет міста, з якого фінансується розвиток громади. Тому місцеве самоврядування особливо зацікавлене у розвитку підприємництва, бо підприємці — це основа фінансової самодостатності громади», — зазначив Сергій Надал.

На підтвердження своїх слів міський голова нагадав, що близько половини коштів, або 1,2 млрд. грн., що їх витрачає Тернопіль, — це податкові збори та інші відрахування від підприємців. «Ці кошти дозволяють нам виживати навіть в умовах, коли не виконуються державні програми з фінансування освіти та медицини, інших важливих сфер. Без підприємців громада просто не мала б змоги розвиватися», — наголосив Сергій Надал.

Разом робити кращим життя

Очільник Тернополя підкреслив, що підприємці і у давні, і в теперішні часи є рушіями позитивних змін.

«Митрополит Андрей Шептицький говорив, що справжня економіка передбачає турботу про дім, до якого, безперечно, належить і громада. Він закликав віддавати щонайменше 10 відсодків прибутку на корисні справи для громади, для вразливих верств, бо вважав, що підприємець і громада взаємозалежні, — зазначив Сергій Надал. — Суспільство, купуючи товари і послуги, дає змогу підприємцю стати заможним, а підприємець допомагає розвивати громаду. Прикладом того, що у ті часи підприємці добре розуміли свою роль, є особа Романа Шухевича. Він був успішним бізнесменом і багато вкладав не лише у благодійні проекти, а й фінансував справу української незалежності. Подібним чином поводять себе і сучасні підприємці, коли інвестують у покращання зовнішнього вигляду міста, створення сучасної медицини, вшанування пам’яті героїв. Вони роблять це не задля особистої слави, а тому що прагнуть для свого дому, тобто для своєї громади, кращого життя. Одним із спільних проектів підприємців і громади цього року було відкриття пам’ятника Головному отаману УНР Симону Петлюрі. А ще є десятки і сотні дрібніших справ, як-от облаштування скверів, майданчиків, зон відпочинку, які не такі помітні. Але саме такі невеликі проекти роблять життя всіх тернополян кращим.»

Здійснювати позитивні зміни

Міський голова наголосив, що саме з цієї причини самоврядування робить усе можливе, щоб у Тернополі підприємцям було комфортно.

«Завдяки співпраці місцевого самоврядування, бізнесу та громади протягом останніх років у місті запроваджено автоматичне продовження угод оренди комунальної власності та землі для сумлінного і чесного бізнесу, зменшено ставку орендної плати за землю, встановлено одну з найнижчих ставок податку на нежитлову нерухомість, а також прийнято рішення про відкриття у Тернополі першого індустріального парку, що дасть стимул для ще більшого розвитку місцевого підприємництва. Усе це — кроки з боку громади, які ми робимо для бізнесу. Натомість отримуємо збільшення кількості робочих місць, зростання доходів населення, загальне покращання комфорту у нашому місті. Саме спільна робота громади, підприємців і місцевого самоврядування — це шлях до заможної і сильної України», — наголосив Сергій Надал.

Варто зазначити, що Тернопіль в останні роки впевнено потрапляє до найбільш іннноваційних та комфортних громад, що активно розвиваються. Зокрема, цього року Тернопіль потрапив до п’ятірки найкомфортніших міст для проживання за результатом IV-го Всеукраїнського муніципального опитування, яке проводилось соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення Міжнародного республіканського інституту (IRI) і було профінансоване Урядом Канади. Дане опитування визначало задоволеність від отримання послуг містянами у 22-ох різних сферах життєдіяльності. А ще Тернопіль — серед лідерів в Україні в різних рейтингах щодо залучення інвестицій і розвитку підприємництва.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

Розташовані пункти обігріву за адресами:...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:44


СБУ знайшла в об’єктах УПЦ (МП) на Тернопільщині та Прикарпатті пропагандистські матеріали, що заперечують існування України...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 16:39


Колектив, який вже більше ста років дарує слухачам свою творчість! Тембри народних інструментів та композиції, які наповнюють і гріють душу, адже це рідне, українське!...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:04


4 грудня на Театральному майдані Тернополя запрацює Казкова резиденція (Хатинка Миколая)...


Рубрика: , Опубліковано: о 11:01


Мобільні укриття, що влаштовані поруч із зупинками громадського транспорту у Тернополі, мають сертифікат відповідності та відповідають усім вимогам укриття...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:58Теми дня
28 Листопада
25 Листопада
24 Листопада