П’ятниця, 22 вересня 2023
• Опалювальний сезон в умовах війни: чи готовий Тернопіль? • «За борги за комуналку можуть арештувати автомобіль і банківські рахунки» • «ЯМаріуполь»: рік прихистку в Тернополі • Олег Липка: «У ферму я вклав не тільки гроші, а й душу» • День міста Тернополя з 2024 року відзначатимуть 15 серпня • Сучасні апостоли — на передовій • “Пережила не одну війну…” На Тернопільщині привітали 100-річну ювілярку • Молодь із Тернопільщини прибрала територію ботанічного саду • “Нове життя” переселенців на Тернопільщині • “Усе життя працювала у військкоматі”. На Тернопільщині привітали довгожительку • У 95 років отримала закордонний паспорт і змінила прізвище • Піца на «нулі»: піцайоло Віталій Колошиць частуватиме українських воїнів • Чи зросла у Тернополі через війну кількість боржників за комунальні послуги? • Тамара Ярмоленко: «Назавжди вдячна Заліщикам, що прихистили нас із пекла Бородянки» • Шипівські козаки — на фронті • “Поставили на ноги після важкої травми”. Тернопільські лікарі допомогли захиснику • 100 прапорів — щоб майоріла вся Україна • «Хай небо буде мирним, а Україна чистою!»: 16 вересня тернополяни зберуться на толоку • Тетяна Ліщинська: «Захищаю Україну передусім задля трьох своїх дітей» • Диво в Носові: у церкві розквітнув сухий вінок із хреста
Сергій Надал: «Підприємці – це основа розвитку громади. А багаті громади – багата Україна»

Автор: Опубліковано: 7 Вересня о 10:00 64


На підтвердження своїх слів міський голова нагадав, що близько половини коштів, або 1,2 млрд. грн., що їх витрачає Тернопіль, — це податкові збори та інші відрахування від підприємців.


Від сумлінних підприємців залежить розвиток Тернополя, а спільна робота самоврядування, громади і підприємців — це найкращий шлях до добробуту України. Так вважає міський голова Тернополя Сергій Надал, який розповів про справжній симбіоз між мерією, підприємцями і громадою Тернополя.

Працювати для громади

Напередодні Дня підприємця, який щорічно відзначають у першу неділю вересня, міський голова Тернополя Сергій Надал привітав представників бізнесу і нагородив кращих місцевих підприємців та платників податків. Подяками міського голови, а також цінними подарунками було відзначено понад 30 соціально відповідальних підприємців Тернополя. Міський голова пояснив таку увагу до підприємців їхнім внеском у розвиток Тернополя.

«Хочу відзначити важливу роль підприємця у громадському житті міста. Завдяки роботі цих активних людей місто забезпечується усіма необхідними товарами і послугами, реалізовуються проекти з облаштування громадських місць відпочинку, створюються робочі місця і наповнюється бюджет міста, з якого фінансується розвиток громади. Тому місцеве самоврядування особливо зацікавлене у розвитку підприємництва, бо підприємці — це основа фінансової самодостатності громади», — зазначив Сергій Надал.

На підтвердження своїх слів міський голова нагадав, що близько половини коштів, або 1,2 млрд. грн., що їх витрачає Тернопіль, — це податкові збори та інші відрахування від підприємців. «Ці кошти дозволяють нам виживати навіть в умовах, коли не виконуються державні програми з фінансування освіти та медицини, інших важливих сфер. Без підприємців громада просто не мала б змоги розвиватися», — наголосив Сергій Надал.

Разом робити кращим життя

Очільник Тернополя підкреслив, що підприємці і у давні, і в теперішні часи є рушіями позитивних змін.

«Митрополит Андрей Шептицький говорив, що справжня економіка передбачає турботу про дім, до якого, безперечно, належить і громада. Він закликав віддавати щонайменше 10 відсодків прибутку на корисні справи для громади, для вразливих верств, бо вважав, що підприємець і громада взаємозалежні, — зазначив Сергій Надал. — Суспільство, купуючи товари і послуги, дає змогу підприємцю стати заможним, а підприємець допомагає розвивати громаду. Прикладом того, що у ті часи підприємці добре розуміли свою роль, є особа Романа Шухевича. Він був успішним бізнесменом і багато вкладав не лише у благодійні проекти, а й фінансував справу української незалежності. Подібним чином поводять себе і сучасні підприємці, коли інвестують у покращання зовнішнього вигляду міста, створення сучасної медицини, вшанування пам’яті героїв. Вони роблять це не задля особистої слави, а тому що прагнуть для свого дому, тобто для своєї громади, кращого життя. Одним із спільних проектів підприємців і громади цього року було відкриття пам’ятника Головному отаману УНР Симону Петлюрі. А ще є десятки і сотні дрібніших справ, як-от облаштування скверів, майданчиків, зон відпочинку, які не такі помітні. Але саме такі невеликі проекти роблять життя всіх тернополян кращим.»

Здійснювати позитивні зміни

Міський голова наголосив, що саме з цієї причини самоврядування робить усе можливе, щоб у Тернополі підприємцям було комфортно.

«Завдяки співпраці місцевого самоврядування, бізнесу та громади протягом останніх років у місті запроваджено автоматичне продовження угод оренди комунальної власності та землі для сумлінного і чесного бізнесу, зменшено ставку орендної плати за землю, встановлено одну з найнижчих ставок податку на нежитлову нерухомість, а також прийнято рішення про відкриття у Тернополі першого індустріального парку, що дасть стимул для ще більшого розвитку місцевого підприємництва. Усе це — кроки з боку громади, які ми робимо для бізнесу. Натомість отримуємо збільшення кількості робочих місць, зростання доходів населення, загальне покращання комфорту у нашому місті. Саме спільна робота громади, підприємців і місцевого самоврядування — це шлях до заможної і сильної України», — наголосив Сергій Надал.

Варто зазначити, що Тернопіль в останні роки впевнено потрапляє до найбільш іннноваційних та комфортних громад, що активно розвиваються. Зокрема, цього року Тернопіль потрапив до п’ятірки найкомфортніших міст для проживання за результатом IV-го Всеукраїнського муніципального опитування, яке проводилось соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення Міжнародного республіканського інституту (IRI) і було профінансоване Урядом Канади. Дане опитування визначало задоволеність від отримання послуг містянами у 22-ох різних сферах життєдіяльності. А ще Тернопіль — серед лідерів в Україні в різних рейтингах щодо залучення інвестицій і розвитку підприємництва.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

Цими днями відбулася робоча нарада міського голови Сергія Надала та заступників міського голови з керівництвом комунального підприємства теплових мереж «Тернопільміськтеплокомуненерго» щодо підготовки до нового опалювального періоду, який другий рік поспіль буде проходити в умовах воєнного стану...


Рубрика: , Опубліковано: о 11:11


У Тернополі більшість споживачів комунальних послуг здійснює вчасну і повноцінну оплату послуг з постачання теплової енергії та гарячого водопостачання...


Автор: Рубрика: , , , Опубліковано: о 11:06


14 вересня 2022-го року в Тернополі відбулося відкриття центру підтримки для внутрішньо переміщених осіб «ЯМаріуполь»...


Рубрика: , Опубліковано: о 11:03


На пасовищі в селі Дорофіївка Підволочиської громади пасуться корови. Рідко де в селах можна побачити таку картину, адже тваринництво переживає не найкращі часи....


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 10:53


Враховуючи перехід з 1 вересня 2023 року на новоюліанський календар, з огляду на традицію щорічного святкування Дня міста Тернополя у день християнського свята Успіння Пресвятої Богородиці, що є храмовим празником, на сесії Тернопільської міської ради прийнято рішення про встановлення нової дати святкування Дня міста 15 серпня...


Рубрика: , Опубліковано: о 11:38Теми дня
22 Вересня
19 Вересня
16 Вересня
15 Вересня