П’ятниця, 30 вересня 2022
• Пізнаймо одні одних: українці – в Сувалках, поляки – в Тернополі • «Антитіла»: пів року – на фронті • Кризова кімната – для постраждалих від насильства • Дбаємо про своїх військових на передовій • Благодійники з Європи підтримують лікарні Тернополя • «Сьомий місяць печу перемогу» • Сергій Надал: «Дякую тернополянам за те, що наше місто стало другим домом для десятків тисяч жертв московської агресії» • «З вірою в перемогу»: велопробіг на Теребовлянщині • Плетуть сітки і вчать… англійську мову • «Пташка», «Мішаня» і «Лемко» – на волі! • Свято української пісні та гумору: в Тернополі відбудеться концерт Степана Гіги та гурту «БУДЬМО» • Триває збір коштів на автівку для воїнів ЗСУ 24 бригади • «Вітер На-Дії»: українська молодь зустрілася в Кракові • Передачі захисникам із Тернополя — в найгарячіші точки • Діти і війна: як подолати травми • У Тернопільській громаді живуть понад 28 тисяч переселенців • У Тернополі готуються до початку опалювального сезону в умовах воєнного стану • Клатчі для леді – за донати • З фронту – до шлюбу • Наталія Фаліон та гурт «Лісапетний батальйон» відсвяткують 30-річчя на сцені благодійним концертом у Тернополі
Відкрите місто Тернопіль

Опубліковано: 29 Квітня о 16:00 27


Громадський бюджет – коли люди вирішують, на що мають іти гроші громади.


Гроші – людям. Це просте визначення громадського бюджету – однієї з головних складових прямого народовладдя, яке ефективно діє у Тернополі. Саме наше місто стало одним з перших в Україні, де почав ефективно діяти громадський бюджет.

Що таке громадський бюджет?

Ідея громадських бюджетів належить Бразильській партії з Порту-Алегрі, яка декларувала принцип «низи вирішують, що робити верхам». Так з’явився бюджет участі (прототип теперішніх громадських бюджетів).

Мешканці Порту-Алегрі щорічно обирають проекти, які будуть втілені в їхньому місті. В кожному районі проводяться дебати, на яких мешканці представляють і обирають локальні та загальноміські проекти. Крім того, на цих же зборах кожен район делегує своїх представників до муніципальної бюджетної ради, яка вирішує, як розподілити гроші.

Бюджети участі — одне з втілень принципу прямого вирішення громадянами питань місцевого значення. В Україні цей принцип виписаний в законі про місцеве самоврядування.

Громадський бюджет — це частина коштів з міського бюджету, що йде на фінансування проектів та пропозицій мешканців міста. Автором проекту може бути громадянин віком від 16 років. Він повинен детально розписати проект: від ідеї – до витрат на його реалізацію.

Один автор може подати тільки один проект, зібравши необхідну кількість підписів на підтримку своєї ініціативи. Після цього проект повинен отримати позитивну оцінку фахівців міськради або спеціально створеної експертної групи. Далі – фінальне голосування, на якому мешканці самі визначають, які проекти будуть реалізовані в їхньому місті. Переможці отримують фінансування і зацікавлені в ефективному використанні виділених коштів.

 «Громадський бюджет» у Тернополі

Тернопіль став одним з перших міст України, де був реалізований проект «Громадський бюджет». Він реально запрацював уже з 2017 року, а проекти подавали ще з 1 вересня 2016 року.

«Тернопіль — одне з перших міст, де таке рішення було прийнято. За всі ці роки кошти з громадського бюджету були виділені на справді важливі проекти для розвитку нашої громади. Вони роблять наше місто кращим, сучаснішим, зручнішим і безпечним. Мені приємно, що влада і громада спільно працюють, щоб зробити наше місто ще кращим, ще комфортнішим», – зауважив міський голова Тернополя.

Цього року 12 090 активних тернополян віддали сумарно
16 629 голосів за обрані проекти громадського бюджету’2019. Переможцями «Громадського бюджету Тернополя» стали шість великих і тринадцять малих проектів, на реалізацію яких у 2019 році буде виділено 11,1 млн. грн. з міського бюджету.

У списку великих проектів, які будуть реалізовані в 2019 році, варто виділити встановлення накриття спортивного майданчика в школі-ліцеї №6 ім. Н. Яремчука, програми «Безпечне материнство» та «Безпечна і здорова школа», дитячий інклюзивний майданчик «Місто мрій»

Серед малих проектів варто виділити «Музей національної слави», проект вільної боротьби, облаштування ігрових, спортивних дитячих майданчиків, відкриття студії роботехніки і проект «Кіно без меж».

Громадський бюджет Тернополя вже став звичним зручним механізмом для активних громадян щодо участі у бюджетному процесі. Тому участь громадського бюджету у бюджеті Тернополя зростає щорічно, що є звичним явищем для європейського відкритого міста.

Наступного тижня у рубриці «Відкрите місто Тернопіль» читайте про «Електронну освіту» — електронних сервіс, який уже став звичним явищем для батьків, чиї діти відвідують навчальні дошкільні та шкільні заклади.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

У рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020» Тернопільська міська рада завершила реалізацію проєкту «Пізнаймо один одного: українці — в Сувалках, поляки — в Тернополі» спільно із закордонним партнером — Публічною бібліотекою імені Марії Конопницької в Сувалках (Підляське воєводство, Польща)...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:34


Артисти рок-гурту несуть службу як стрільці-парамедики і волонтерять...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 9:51


26 вересня міська організація Товариства Червоного Хреста передала у кімнату кризового реагування для громадян, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, електротовари та товари першої необхідності. Таку ініціативу вдалося реалізувати завдяки проєкту, який написали учасники Товариства Червоного Хреста «Ми хочемо ваш світ зробити кращим» та в рамках програми «BraVo», яка спрямована на розвиток місцевих організацій та волонтерства...


Опубліковано: о 10:00


«Допомогу армії від Тернополя» отримали українські захисники на донецькому та дніпропетровському напрямках...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:35


Від благодійників із Німеччини та Польщі надійшла гуманітарна допомога для Тернопільської комунальної міської лікарні №2...


Рубрика: , , Опубліковано: о 8:32Теми дня
30 Вересня
29 Вересня
28 Вересня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео