Субота, 25 травня 2019
• Сім майстрів і 184 години • Як Чортків сезон відкрив: блогерів зібрав, дефіле провів, на польовій кухні смаколики їв • Вкусив кліщ? Несіть його до лабораторії! • «Будапешт їм личить»! • Їсти, любити, фотографувати • Про Fair Play, «цікаві» матчі та… павуків у банці • Олександр Гринюк: «Мене засудили, бо хочуть змести з громадського життя» • Статки Зеленського: вілла в Італії, елітні автівки та скандальне житло на Грушевського • Нові правила техогляду: наклейка на скло • «Нива» здобула виїзну перемогу на п’ятій доданій хвилині • Олександр Зінченко показав свої трофеї • Чемпіонат області • На «вовчиць» і Винник їде! • Наші привітали Зе! • Голова ТОДА Степан Барна подав у відставку • Кульова блискавка влетіла в літню кухню… • «Поспішай творити добро!» Підкинуте щастя! • Почаїв у скорботі: не стало борця за українську церкву Тимофія Палія… • Президент ЗЕ: «Це тільки початок!» • «Не вам мене судити»
Відкрите місто Тернопіль

Опубліковано: 29 Квітня о 16:00 25


Громадський бюджет – коли люди вирішують, на що мають іти гроші громади.


Гроші – людям. Це просте визначення громадського бюджету – однієї з головних складових прямого народовладдя, яке ефективно діє у Тернополі. Саме наше місто стало одним з перших в Україні, де почав ефективно діяти громадський бюджет.

Що таке громадський бюджет?

Ідея громадських бюджетів належить Бразильській партії з Порту-Алегрі, яка декларувала принцип «низи вирішують, що робити верхам». Так з’явився бюджет участі (прототип теперішніх громадських бюджетів).

Мешканці Порту-Алегрі щорічно обирають проекти, які будуть втілені в їхньому місті. В кожному районі проводяться дебати, на яких мешканці представляють і обирають локальні та загальноміські проекти. Крім того, на цих же зборах кожен район делегує своїх представників до муніципальної бюджетної ради, яка вирішує, як розподілити гроші.

Бюджети участі — одне з втілень принципу прямого вирішення громадянами питань місцевого значення. В Україні цей принцип виписаний в законі про місцеве самоврядування.

Громадський бюджет — це частина коштів з міського бюджету, що йде на фінансування проектів та пропозицій мешканців міста. Автором проекту може бути громадянин віком від 16 років. Він повинен детально розписати проект: від ідеї – до витрат на його реалізацію.

Один автор може подати тільки один проект, зібравши необхідну кількість підписів на підтримку своєї ініціативи. Після цього проект повинен отримати позитивну оцінку фахівців міськради або спеціально створеної експертної групи. Далі – фінальне голосування, на якому мешканці самі визначають, які проекти будуть реалізовані в їхньому місті. Переможці отримують фінансування і зацікавлені в ефективному використанні виділених коштів.

 «Громадський бюджет» у Тернополі

Тернопіль став одним з перших міст України, де був реалізований проект «Громадський бюджет». Він реально запрацював уже з 2017 року, а проекти подавали ще з 1 вересня 2016 року.

«Тернопіль — одне з перших міст, де таке рішення було прийнято. За всі ці роки кошти з громадського бюджету були виділені на справді важливі проекти для розвитку нашої громади. Вони роблять наше місто кращим, сучаснішим, зручнішим і безпечним. Мені приємно, що влада і громада спільно працюють, щоб зробити наше місто ще кращим, ще комфортнішим», – зауважив міський голова Тернополя.

Цього року 12 090 активних тернополян віддали сумарно
16 629 голосів за обрані проекти громадського бюджету’2019. Переможцями «Громадського бюджету Тернополя» стали шість великих і тринадцять малих проектів, на реалізацію яких у 2019 році буде виділено 11,1 млн. грн. з міського бюджету.

У списку великих проектів, які будуть реалізовані в 2019 році, варто виділити встановлення накриття спортивного майданчика в школі-ліцеї №6 ім. Н. Яремчука, програми «Безпечне материнство» та «Безпечна і здорова школа», дитячий інклюзивний майданчик «Місто мрій»

Серед малих проектів варто виділити «Музей національної слави», проект вільної боротьби, облаштування ігрових, спортивних дитячих майданчиків, відкриття студії роботехніки і проект «Кіно без меж».

Громадський бюджет Тернополя вже став звичним зручним механізмом для активних громадян щодо участі у бюджетному процесі. Тому участь громадського бюджету у бюджеті Тернополя зростає щорічно, що є звичним явищем для європейського відкритого міста.

Наступного тижня у рубриці «Відкрите місто Тернопіль» читайте про «Електронну освіту» — електронних сервіс, який уже став звичним явищем для батьків, чиї діти відвідують навчальні дошкільні та шкільні заклади.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Як для першої леді України створювали вбрання на інавгурацію...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


Тендітні панянки у «середньовічних» сукнях, брутальні байкери у шкірі та вишукані моделі в оригінальному дизайнерському вбранні — уся ця «екзотична» публіка цими вихідними зібралася у Чорткові, аби відсвяткувати відкриття туристичного сезону...


Рубрика: , , Опубліковано: о 17:00


Упродовж трьох останніх років Тернопільщину «атакують» кліщі...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Картини Олесі Гудими експонуються у Будайській фортеці...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 15:00


«Смачні світлини» від тернопільських фуд-фотографів...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00Теми дня
24 Травня
23 Травня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео