Неділя, 25 серпня 2019
• Володимир Мариновський: «Якби Тарас Юрик у мене чесно виграв вибори голови федерації, то не було б жодних претензій, а вони вчинили рейдерське захоплення, отож, справедливість восторжествує» • Зірки – на Алеї, рекорди – в АртБуці! • Замах на Камінського? • У День Незалежності презентуватимуть “Книгу рекордів Тернополя” • Гарячий серпень: 30 років тому… • «Танцюю, як усі» • Чортків мотофестом шаленів • Наїхав на жінку і дітей… • У Тернополі сходи фонтану “Сльози Гронського” доповнюють новими атрибутами • Боровся за Україну, втратив життя на чужині… • То й що, що вже «за десять осінь»? Душа ще трохи в мандри просить… • Пішов із життя викладач ТНЕУ Олег Бакалюк • Коржики з медом і маком від Наталки Потурай • Свято…з вогником! • Де святкуватимуть День прапора і День Незалежності • Біда за бідою… • «Дій активно! Живи позитивно!» Коли життя — мед! • 43-річна Мілла Йовович стане мамою втретє • Моніка Левінскі розкаже свою правду про секс-скандал з Біллом Клінтоном • Три ідеї для легкого літнього обіду
Відкрите місто Тернопіль

Опубліковано: 29 Квітня о 16:00 25


Громадський бюджет – коли люди вирішують, на що мають іти гроші громади.


Гроші – людям. Це просте визначення громадського бюджету – однієї з головних складових прямого народовладдя, яке ефективно діє у Тернополі. Саме наше місто стало одним з перших в Україні, де почав ефективно діяти громадський бюджет.

Що таке громадський бюджет?

Ідея громадських бюджетів належить Бразильській партії з Порту-Алегрі, яка декларувала принцип «низи вирішують, що робити верхам». Так з’явився бюджет участі (прототип теперішніх громадських бюджетів).

Мешканці Порту-Алегрі щорічно обирають проекти, які будуть втілені в їхньому місті. В кожному районі проводяться дебати, на яких мешканці представляють і обирають локальні та загальноміські проекти. Крім того, на цих же зборах кожен район делегує своїх представників до муніципальної бюджетної ради, яка вирішує, як розподілити гроші.

Бюджети участі — одне з втілень принципу прямого вирішення громадянами питань місцевого значення. В Україні цей принцип виписаний в законі про місцеве самоврядування.

Громадський бюджет — це частина коштів з міського бюджету, що йде на фінансування проектів та пропозицій мешканців міста. Автором проекту може бути громадянин віком від 16 років. Він повинен детально розписати проект: від ідеї – до витрат на його реалізацію.

Один автор може подати тільки один проект, зібравши необхідну кількість підписів на підтримку своєї ініціативи. Після цього проект повинен отримати позитивну оцінку фахівців міськради або спеціально створеної експертної групи. Далі – фінальне голосування, на якому мешканці самі визначають, які проекти будуть реалізовані в їхньому місті. Переможці отримують фінансування і зацікавлені в ефективному використанні виділених коштів.

 «Громадський бюджет» у Тернополі

Тернопіль став одним з перших міст України, де був реалізований проект «Громадський бюджет». Він реально запрацював уже з 2017 року, а проекти подавали ще з 1 вересня 2016 року.

«Тернопіль — одне з перших міст, де таке рішення було прийнято. За всі ці роки кошти з громадського бюджету були виділені на справді важливі проекти для розвитку нашої громади. Вони роблять наше місто кращим, сучаснішим, зручнішим і безпечним. Мені приємно, що влада і громада спільно працюють, щоб зробити наше місто ще кращим, ще комфортнішим», – зауважив міський голова Тернополя.

Цього року 12 090 активних тернополян віддали сумарно
16 629 голосів за обрані проекти громадського бюджету’2019. Переможцями «Громадського бюджету Тернополя» стали шість великих і тринадцять малих проектів, на реалізацію яких у 2019 році буде виділено 11,1 млн. грн. з міського бюджету.

У списку великих проектів, які будуть реалізовані в 2019 році, варто виділити встановлення накриття спортивного майданчика в школі-ліцеї №6 ім. Н. Яремчука, програми «Безпечне материнство» та «Безпечна і здорова школа», дитячий інклюзивний майданчик «Місто мрій»

Серед малих проектів варто виділити «Музей національної слави», проект вільної боротьби, облаштування ігрових, спортивних дитячих майданчиків, відкриття студії роботехніки і проект «Кіно без меж».

Громадський бюджет Тернополя вже став звичним зручним механізмом для активних громадян щодо участі у бюджетному процесі. Тому участь громадського бюджету у бюджеті Тернополя зростає щорічно, що є звичним явищем для європейського відкритого міста.

Наступного тижня у рубриці «Відкрите місто Тернопіль» читайте про «Електронну освіту» — електронних сервіс, який уже став звичним явищем для батьків, чиї діти відвідують навчальні дошкільні та шкільні заклади.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Вівторок, 27 серпня, — день народження Івана Франка. Тернопіль креативно вшановуватиме Каменяра: про «Франкові сліди у Тернополі» у формі оригінального музично-поетичного дійства розкажуть хорова капела «Зоринка» та заслужений діяч мистецтв України, відомий письменник Олег Герман...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


На капоті автомобіля NISSAN QASHQAI здетонував саморобний пристрій...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00


"Книгу рекордів Тернополя" вперше покажуть тернополянам і гостям файного міста. Презентація для делегацій з інших міст відбудеться 24 серпня об 11:30 в Українському домі "Перемога"...


Рубрика: Опубліковано: о 13:00


23 серпня на всеукраїнському рівні відзначаємо велике державне свято — День Державного Прапора України...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:00Теми дня
23 Серпня
22 Серпня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео