Вівторок, 21 травня 2019
• «Не вам мене судити» • «Просто взяв себе в руки» • Як відбувалися інавгурації українських президентів • У Монатіка – поповнення? • На червоній доріжці у сукні зі… сміття • Той, хто зрежисерував Голобородька • Найгарніша бабуся світу – українка! • Арбітражний суд у Лозанні врятував… жіночий спорт • «Самопоміч» трансформується в… «Самонеміч» • Радісний спогад на тлі смутку • В Україні з’явилось нове свято – День батька • Їхній девіз – милосердя • Мерія Тернополя власними силами почала ремонт Гаївського мосту державного значення • Кульова блискавка залетіла в будинок і вибухнула • Туристичний сезон «стартував» зі Збаража • Інавгурація Володимира Зеленського • Ахметов знову «осиротив» Ляшка • Степан Барна: «Це пам’ять про наших хлопців на віки» • “Вибігли з обійстя Ващенка, в руках тримали бити або труби…” • Лукас Моура — новий герой футбольної Європи, на якому колись поставив хрест «ПСЖ»
Або – або…

Автор: Опубліковано: 16 Липня о 14:00 37


Прилеглі до Тернополя села стоять перед дилемою: або об’єднатися з багатим містом, яке має потенціал для розвитку, або створити союз бідних сіл, який після 2020 року чекає повний фінансовий колапс.


Завершується процес формування Тернопільської об’єднаної територіальної громади. Села, які оточують Тернопіль, все більше схиляються до об’єднання з обласним центром. Головна причина – людям вигідно бути в одній громаді з Тернополем. І цю реальну вигоду не може «перекричати» популізм окремих «князьків». Нещодавно на сесії Тернопільської міської ради мер Сергій Надал назвав конкретні переваги для мешканців сіл, якщо їхні сільські громади долучаться до Тернопільської ОТГ. У чому ж вони, ці переваги?

Справді швидка Швидка допомога

Після так званої реформи системи швидкої допомоги багато людей з сільської місцевості сьогодні фактично позбавлені права на справді якісну швидку допомогу. Швидка у села їде годинами, а подекуди взагалі не їде. Ось приклад, про який розповіли мешканці села Курівці Зборівського району. В результаті так званої медреформи райцентр Зборів тепер належить до Кременецького медичного округу. Питання, скільки часу тоді буде їхати швидка у села Зборівського району, — просто риторичне. Таку ситуацію люди вже з обуренням називають «медичним геноцидом».
Тому об’єднання з Тернополем для багатьох сіл – це, по суті, порятунок життя людей. Завдяки цьому села будуть забезпечені якісною швидкою допомогою.

Недопущення фінансового колапсу

Як відомо, додаткове бюджетне фінансування на об’єднані територіальні громади буде припинене у 2020 році. Тобто після 2020 року всі ОТГ, у тому числі й дрібні, будуть переведені на самофінансування. Це поставить їх на межу виживання. Адже громади з обмеженими ресурсами не зможуть фінансувати медичні, освітні, транспортні та інші потреби своїх людей.
Але є реальна альтернатива: або об’єднатися з багатим містом, яке має потенціал для розвитку, або створити союз бідних сіл, який після 2020 року чекає повний фінансовий колапс. Зрозуміло, що розумні громади обирають перший варіант.

Недопущення транспортної ізоляції

Окрім тих переваг, які мешканці сіл отримують разом з соціальною «Картою тернополянина», об’єднання з Тернополем дасть змогу уникнути транспортної ізоляції. Об’єднається село з Тернополем чи не об’єднається, а мешканці будуть й надалі часто їздити в обласний центр. У багатьох там — робота, бізнес, навчання, родина, та й на ринок потрібно, щоб продати домашню продукцію чи щось купити у місті.
Входження до Тернопільської ОТГ дасть змогу мати нормальне транспортне сполучення зі збереженням тернопільських цін на проїзд і всіх пільг. Самостійне існування (або у союзі з іншими, такими ж бідними, селами) значно погіршить транспортне сполучення. Адже зрозуміло, що Тернопіль у першу чергу зацікавлений у належному транспортному сполученні з селами своєї громади.

Ліквідація «сільського феодалізму»

Ці аргументи прості люди неодноразово наводять своїм місцевим «князькам», які, навпаки, намагаються зірвати об’єднання з Тернополем. Адже об’єднання села з Тернополем зруйнує так званий «сільський феодалізм». Місцеві депутати сільських рад тримають депутатські мандати десятиліттями. Вони займаються тим, що лобіюють земельні та інші питання своїх родичів та добрих знайомих, які за них постійно голосують. У наших селах такий «феодалізм» давно замінив Закон. Хто не має родича у сільській раді, той не вирішить жодне серйозне питання. Тільки об’єднання з Тернополем покладе цьому край.

Переваги Тернопільської ОТГ

Згідно з рішенням виконавчого комітету Тернопільської міської ради, мешканці населених пунктів, які виявили згоду на об’єднання із Тернополем в об’єднану територіальну громаду, отримуватимуть пільги та соціально-необхідні послуги на рівні з тернополянами:
Медицина:
– поширення програми «Здоров’я тернополян»;
– надання медичної допомоги лікувально-профілактичними закладами міста;
– забезпечення безкоштовно ліками;
– забезпечення безкоштовно зубопротезуванням.
Освіта:
– надання безкоштовних освітніх послуг в закладах позашкільної освіти (гуртки, секції, позашкільні групи);
– надання безкоштовної дошкільної освіти (дитсадки);
– надання безкоштовних послуг в закладах культури, фізичної культури і спорту.
Транспорт:
– видача пільгового електронного квитка «Соціальна карта тернополянина» на безкоштовній основі особам, яким законодавством надано право пільгового проїзду;
– забезпечення персоніфікованою «Карткою тернополянина» інших категорій на платній основі на рівні мешканців міста;
– надання права на пільговий проїзд у міському транспорті загального користування (крім таксі), тобто оплата половини вартості проїзду учнями середніх та професійно-технічних навчальних закладів, студентами вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації денної форми навчання.
Соціальна сфера:
– участь у програмі «Турбота» (регулярні виплати соціально незахищеним);
– за бажання громад — створення філій ЦНАПів та управлінь ЖКГ;
– модернізація амбулаторій та облаштування пожежних станцій.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Принцеса Норвегії показала обранця...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:00


Як Гройсман схуд на 20 кг ...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


У минулі вихідні дружина українського співака MONATIKа Ірина Демічева поділилася з шанувальниками раніше не публікованими фото, на яких вона вагітна...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00


Днями у Лондоні відбулася церемонія вручення телевізійної премії BAFTA. Як правило, до початку церемонії вся увага прикута до червоної доріжки, а саме до вбрання гостей...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:00Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео