Понеділок, 21 вересня 2020
• 5 рецептів пікантних заготовок зі слив • Зеленський – у Тернополі! • Олег Сиротюк: «Змінивши постанову про місцеві вибори, чинна влада вручить депутатські мандати бойовикам» • «ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ» упевнено лідирує у рейтингу партій • Триває капітальний ремонт дворів та міжквартальних проїздів • Віктор Овчарук: «Великою загрозою для Кремля є Петро Порошенко, бо саме він консолідує патріотів довкола захисту українських цінностей, і цим пояснюється запровадження персональних санкцій проти нього» • Зміни в обласній прокуратурі: пішов Микола, прийшов Миколайчук • Тернопіль увійшов до топ-5 міст зі сприятливим бізнес-кліматом • «Бути чи не бути»… театральному сезону? • Територіальний центр пропонує соціальну допомогу одиноким тернополянам похилого віку • Тернополян «золотого віку» запрошують на цікаві зустрічі • Центральна влада і Тернопільська ОДА хочуть перетворити школи на… курники? • Прокурор Петришин пішов з ганьбою із Тернопільщини • Тернопільська обласна аптека № 78 вже працює цілодобово • Університет сучасних знань! • Об’їздив 45 країн і повернувся до Кременця, щоб відкрити своє кафе! • Президента Зеленського знову ввели в оману: в Тернополі у лікарні перебувають лише восьмеро діток • Під час селекторної наради мер Тернополя запропонував міністру охорони здоров’я припинити ділити Україну на зони • Сергій Надал активно працює, перебуваючи на лікарняному через СОVID-19 • «Озеряна’2020»: незвичні умови і приголомшливі рекорди
«Африканська» транспортна модель не повернеться: тарифи на проїзд у громадському транспорті Тернополя незмінні

Опубліковано: 13 Травня о 13:00 40


Встановлені тарифи на проїзд у громадському транспорті Тернополя є законними і економічно обґрунтованими. Всі спроби переглянути тариф є лише спробою окремих перевізників повернути готівкову систему розрахунку у громадському транспорті Тернополя. Саме з цією метою діють деякі проплачені активісти і так звані юристи.


Відповідь міської ради на провокації

Необхідність нагадати про діючі тарифи на проїзд у громадському транспорті зумовлена поширенням інформації окремих осіб у соціальних мережах та у медіа, де вони стверджують, що у Тернополі тарифи на проїзд – незаконні, посилаючись на судовий позов окремої особи до виконавчого комітету. Справді, такий судовий позов розглядається у різних судових інстанціях. Проте:

 1. Позов стосується лише дотримання формальної процедури при прийнятті рішення про встановлення тарифів виконавчим комітетом.
 2. Розмір тарифів у суді навіть не розглядається. Таким чином, на даний момент розмір тарифу вважається економічно обґрунтованим. Нагадаємо, що при прийнятті тарифів на проїзд у громадському транспорті був замовлений незалежний аудиторський висновок, який підтвердив економічні розрахунки діючих на даний момент тарифів.
 3. Окрім того, пасажирські перевезення у місті регулюються рядом інших нормативно-правових актів, а не лише одним рішенням виконавчого комітету, який розглядається у судових інстанціях.

Таким чином, тарифи на проїзд у громадському транспорті залишаються у попередніх межах:

– у тролейбусах – 5 грн. при розрахунку «Карткою тернополянина» або проїзним квитком, 6 грн. – при розрахунку готівкою або банківською карткою;

– у маршрутках – 6 грн. при розрахунку «Карткою тернополянина» або проїзним квитком, 7 грн. – при розрахунку готівкою або банківською карткою.

Учні, студенти та пільговики надалі користуються встановленими пільгами.

Хто зацікавлений у поверненні «африканської» транспортної моделі?

Офіційна відповідь міської ради Тернополя є відповіддю на чергову провокацію. Справа в тому, що кілька днів тому одне з місцевих видань опублікувало «сенсаційну новину» про те, що нинішні ціни на квитки в громадському транспорті Тернополя скасовані судом і людям міська рада має виплатити компенсацію за переплату. Давайте з’ясуємо, хто тут правий і виступає за правду, а хто хоче нажитися на тернополянах.

Зрозуміло, що в теперішніх умовах громадський транспорт за тарифами 2015-2016 років їздити просто не зможе. Доведеться забути про нові великі автобуси, які міська рада лише почала закупляти. Навіть вони зупиняться. Це зрозуміло. Але найперше, що дошкуляє: а чи в Тернополі справді найдорожчі в Україні тарифи на проїзд в громадському транспорті?

Треба визнати: в більшості українських міст дотепер діє так звана «африканська» транспортна модель. Вона не працює на людей, на пасажирів. Вона працює на збагачення власників компаній-перевізників і частково водіїв. Вони збирають гроші, які нереально проконтролювати, забирають величезні кошти з місцевого бюджету за перевезення пільговиків. Вони банально не платять всі податки.

Очевидно «непідкупні» активісти-юристи через суд хочуть повернути готівкову систему оплати за проїзд і нав’язують старі міфи, а іншими словами просто обманюють тернополян. Ось, подивіться, що з того виходить!

Міф перший: підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті Тернополя з 17 листопада 2018 року було необґрунтованим та незаконним.

Відповідь: Насправді встановлені тарифи обґрунтовані, законні і пройшли всі громадські та публічні слухання.

Тарифи на проїзд у громадському транспорті переглядалися у зв’язку з ростом цін на пальне на 67%, збільшенням розміру мінімальної заробітної плати на 17%, збільшенням тарифу на електроенергію для потреб електротранспорту в 2 рази, що важливо для тролейбусів, а також через здорожчання вартості запчастин та інших складових, що впливають на тариф.

Без корекції вартості проїзду, через борги КП «Тернопільелектротранс», тролейбуси могли бути відключені від електропостачання. Зупинилися б і приватні перевізники, бо їх діяльність, за усіма економічними розрахунками, була збитковою. Перегляду діючих тарифів на проїзд передувало вивчення та економічний розрахунок тарифу, відповідно до встановлених нормативних документів. В основу тарифу при його розрахунку були прийняті до уваги:

 1. Розрахунки громадських активістів, які на публічному обговоренні пропонували тариф на рівні 6,70 грн. за проїзд у маршрутках.
 2. Висновки профільної депутатської комісії, яка пропонувала встановити безготівковий тариф на основі 5-6 грн., а при готівковому розрахунку – 6-7 грн.
 3. Висновок незалежного аудитора, який підтвердив доцільність зміни тарифу в зв’язку із зміною показників господарської діяльності перевізників та визначив тариф на рівні близько 6 грн. для проїзду в тролейбусах і 7 грн. в маршрутках, а при встановленні належної оплати праці водіям даний тариф, за його висновком, мав би бути 7,60 грн.

Таким чином, тарифи на проїзд у громадському транспорті Тернополя були встановлені меншими, ніж їх визначили громадські активісти, депутатська комісія та незалежний аудитор. Тому тариф є абсолютно обґрунтованим і сформованим відповідно до визначення планової собівартості послуг із перевезення пасажирів.

Міф другий: Нові тернопільські тарифи – найбільші в Україні.

Відповідь: Насправді – тарифи в Тернополі одні з найнижчих в Україні.

З кінця 2018 року в українських містах оголосили про нове підвищення цін на проїзд у громадському транспорті. Ось рейтинг найбільш дорожчих за вартістю проїзду у громадському транспорті міст України. Тернополя у цьому переліку немає.

 1. Дніпро. У маршрутках Дніпра ціни на проїзд збільшені з 8 до 12 грн. Відповідний проект рішення з’явився на сайті міськради Дніпра (22.12.2018 р.). Тариф на автобусних маршрутах загального користування збільшено до 8 гривень. У маршрутках №77 та №141 ціна проїзду складає 11 грн., а на маршруті №90 – 12 грн.
 2. Київ. Від 14 липня 2018 року разова поїздка в метро, тролейбусі, трамваї, комунальному автобусі, на фунікулері та в міській електричці коштує 8 грн. У мерії Києва запевняють, що такі ціни залишаться актуальними тільки для киян-власників «Карти киянина». Для інших ціни знову збільшать.
 3. Харків. 8 гривень за поїздку в метро, 6 гривень – в трамваях і тролейбусах. Виконком Харківської міськради 6 лютого 2019 року встановив нові тарифи на проїзд в електротранспорті. До 8 гривень збільшилася вартість проїзду у маршрутках.
 4. Кривий Ріг. У Кривому Розі міськрада ще в січні вирішила підвищити вартість проїзду в міських маршрутках з 6 до 8 гривень. Таке рішення прийняли на користь перевізників, які скаржилися на здорожчання пального, запчастин тощо.
 5. Львів. Виконавчий комітет Львівської міської ради встановив тариф на проїзд у маршрутках. Вже із початку лютого львів’яни платять за проїзд не 5, а 7 гривень. Тариф на проїзд в електротранспорті складає 5,5 грн. на 90 хв. проїзду.
 6. Одеса. Проїзд в громадському транспорті Одеси був 5 гривень за одну поїздку, але з 15 січня 2019 року подорожчав на 40% – до 7 гривень. Міська влада пояснила це «економічною необхідністю», обумовленою суттєвим зростанням в Україні вартості пального та інших складових тарифу.

У решті обласних центрів та великих містах України вартість проїзду в електротранспорті коливається на рівні 4-6 гривень. В автобусах і маршрутках — 5-7 гривень.

Таким чином, позиція ініціаторів скасування тарифів у громадському транспорті Тернополя очевидна — повернути готівкові розрахунки, бо міська рада не зможе обліковувати готівку, як це було раніше. Вони проти збереження соціальних та пільгових перевезень пенсіонерів і пільговиків у всіх видах громадського транспорту, тому що саме при безготівковому розрахунку можна порахувати пільговиків і виплатити реальну компенсацію перевізникам.

На жаль, сучасна судова система черговий раз доводить, що «бабло перемагає зло» і що на голому популізмі вигідно спекулювати. Що інтереси громади і міста, коли незабаром знову вибори…

Петро Костельний


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Смачні мариновані сливи – чудове доповнення до різноманітних смаколиків...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:00


Сьогодні на Тернопільщину приїхав президент України Володимир Зеленський...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 16:45


Росія поставила ультиматум і вимагає внесення змін до українського законодавства, зокрема, в постанову «Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році» №3943, ухвалену 15 липня...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:00


Рейтинг «Європейської Солідарності» впевнено зростає. За останніми соціологічними опитуваннями, в нашій області він складає 29,4 %...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:00


Від початку року у Тернополі завершилися ремонтні роботи на близько 40-ка прибудинкових територіях та міжквартальних проїздах, ще на десяти об’єктах капітальний ремонт триває...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:30Теми дня
20 Вересня
18 Вересня
17 Вересня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео