Середа, 08 липня 2020
• Африканець Шон Ван Вейк: «У Тернополі можна безпечно прогулятись уночі, а в ПАР страшно навіть вдень» • «Вбивство Ващенка для Закутнього було тренуванням для нових замовлень…» • Коронавірус забрав життя талановитих лікарів Івана та Олега Гайдів з Бучаччини • На Тернопілля сунуть грози • Через спалах коронавірусу дитячий садочок №6 у Тернополі тимчасово призупиняє діяльність • З 6 липня аераційний фонтан на Тернопільському ставі працюватиме цілодобово • Сила грошей. Мама ексдепутата продала приміщення у центрі Тернополя майже за мільйон доларів, а син просить в людей пожертв • Перша онлайн вистава у Тернополі! “Рятуйте, мене женять!” (відео) • «Заплітати довге волосся дуже важко для рук. Але це єдиний мінус» • На пікнік! Курячий шашлик у маринаді з йогурту • На Тернопільщині живе 2113 переселенців з Криму і Донбасу • Ті, заради кого Мартен Фуркад завершив свою блискучу кар’єру • Катя Бужинська вперше показала личка своїх двійнят • «Боротьба за справедливість триває…» Суд оголосив вирок фігурантам справи щодо вбивства Віталія Ващенка • В обласному центрі запроваджують шкільний громадський бюджет • Тернопільська «Нива» вийде з відпустки 15 липня • Сергій Надал привітав військовослужбовців 44-ої окремої артилерійської бригади • Сьогодні суд оголосить вирок по справі щодо вбивства Віталія Ващенка • «Казав – повернуся за рік, а повернувся у труні…» На війні загинув сержант із Тернополя Іван Дедюх • Де навчають… «на тата», або «Тато-клуб» для тернополян
Анна Мокрицька: «Тернопільські посадовці і політики поки що бояться поліграфа»

Автор: Опубліковано: 7 Лютого о 18:00 829


Перевірка на поліграфі стає все популярнішою в Україні. До такого методу вдаються навіть представники влади. Торік кілька народних депутатів пішли на детектор брехні, щоб спростувати чутки щодо проплачених голосувань.


Анна Мокрицька під час проведення перевірки.

За кордоном практика перевірок відомих осіб — звична річ. Свого часу на детекторі брехні обстежували колишнього президента США Білла Клінтона через сексуальний скандал. За вказівкою Джорджа Буша-молодшого на поліграфі перевіряли всіх (!) працівників Білого дому, щоб дізнатися, хто «злив» таємну інформацію щодо війни в Іраку. Довелося відповісти перед детектором чоловікові, який «приписував» Бараку Обамі дружбу з гомосексуалістами і наркозалежність. Вочевидь, поліграфу там довіряють.
Чи затребувана послуга перевірки на поліграфі серед тернополян? У яких невизначених ситуаціях звертаються наші краяни до експерта? Про все це «НОВІЙ…» розповіла поліграфолог Анна Мокрицька.

— Якщо раніше поліграф був «екзотикою», то тепер на перевірку приїжджають навіть з найвіддаленіших сіл, адже це можливість підтвердити свою непричетність до тих чи інших дій чи якогось скандалу, захистити свою честь, забезпечити алібі. Раніше ця послуга була дороговартісною, бракувало кваліфікованих поліграфологів, натомість нині вона абсолютно доступна.

— Тернопільські посадовці чи політики зверталися до вас, щоб пройти перевірку на поліграфі?

— Приходять люди різного статусу (усміхається, — авт.). Наразі для публічного оприлюднення не замовляли перевірку, але з’ясовували важливі питання. Перед виборами кандидати на різні посади виливають багато бруду одні на одних. Це підриває довіру громадськості до певної особи, ставить під сумнів її фаховість, зачіпає особисте життя. Поліграф дає можливість повернути добре ім’я, спростувати наклеп. Якщо відома особа приходить на поліграф, щоб відстояти правду, — це гарний знак для суспільства. З політичними чи корупційними скандалами рідко звертаються, приходять із особистими питаннями. Так, один посадовець підозрював, що дружина зраджує йому, тож звернувся до нас. Не можу розголошувати деталей, бо кожна перевірка — конфіденційна.

— А бізнесмени приходять?

— Зверталися мешканці іншої області, щоб з’ясувати, чи особа причетна до підпалу автомобіля, у результаті чого згоріло кілька транспортних засобів. Ініціював перевірку власник знищеного автомобіля. Підозрюваний погодився пройти детектор, бо був непричетний. Це підтвердила перевірка.

Інший випадок: на вечірці, де були кілька друзів-бізнесменів, в одного з них пропала цінна річ. Почали шукати, підозрювати один одного, загострився конфлікт. Під час перевірки на поліграфі вдалося відсіяти непричетних і знайти винного. Було, що власник одного тернопільського підприємства запросив на поліграф своїх підлеглих, оскільки виявив нестачу значної суми коштів. Усі працівники компанії були під підозрою, зникла довіра у колективі. Під час перевірки вдалося з’ясувати, хто нечистий на руку. Цікаво, що працівник, на якого вказували за плечима, не крав, а крали інші особи. Ця ситуація спонукала керівника створити умови, щоб не допускати крадіжки. Після перевірки на поліграфі працівники стають значно відповідальніші.

— Частіше хочуть розставити крапки над «і» у приватних питаннях чи корпоративних?

— Сімейні питання залишаються найактуальнішими, водночас затребувані перевірки персоналу. Батьки приводять на поліграф своїх дітей, якщо виникають незрозумілі ситуації. Перевірка підлітків здійснюється за письмової згоди батьків. З’ясовують питання, пов’язані з коштами, кредитами, крадіжками, конфліктами з однолітками та ін. Діти стверджують одне, а в батьків виникають свої підозри. Хочуть знати правду, щоб допомогти дітям. З’ясувавши проблему, можна її вирішити. Бувають делікатні ситуації. Одна жінка звинувачувала свого чоловіка у тому, що він… розбещував дитину. Чоловік прийшов на перевірку, щоб довести свою невинуватість. І довів. Як виявилося, дружина хотіла використати такий наклеп у своїх цілях. Було, що чоловік і дружина привели своїх матерів на перевірку на детекторі. У родині був тривалий конфлікт. Одна сваха звинувачувала іншу в певних діях, друга категорично заперечувала. Через це страждало подружжя. «Це твоя мама сказала!» — «Ні. Твоя!» — сварилися. Поліграф — це цивілізоване вирішення  конфлікту. Іноді приходять з’ясовувати здавалося б абсурдні питання, але для людей вони життєво важливі. Їх мусолять в родині місяцями, а то й роками. Нездорова ситуація сама по собі не знаходить вирішення. Після перевірки на детекторі з’ясовують, хто був неправий, мають нагоду вибачитися, помиритися.

— Хто кого частіше приводить на поліграф: чоловіки жінок чи навпаки? 

— Як показує практика, чоловіки частіше приводять дружин. Жінки теж цікавляться, але, мабуть, не можуть переконати чоловіка пройти перевірку.

— Чоловіки не погоджуються, бо розуміють, що результат може бути не на їх користь?

— Тут висновки можна робити на свій лад (усміхається, — авт.). Зазначу, що левова частка перевірок підтверджує подружню вірність.

— А якщо поліграф показує зраду. Як це сприймає подружжя?

— Для тих пар це не відкриття. Проблема існувала давно. Перевірка дала їм чітке розуміння реальності, а також спонукала прийняти рішення — або прожити цю ситуацію і перегорнути сторінку, або все ж розлучитися. Ідеальних людей нема, кожен може помилитися. Якщо зрада була, то, можливо, чоловік і дружина не довіряють одне одному, можливо, у їхніх стосунках давно тріщина.

— Пари якого віку приходять на детектор?

— І хлопець з дівчиною, і молоді подружжя, і такі, що прожили десять, двадцять і більше років. Зверталися й літні подружжя, щоб з’ясувати факти зі своєї молодості. Якщо є підозра, то не важливо, коли була ситуація, вона не стирається з пам’яті. Іноді по 30-40 років людям не дає спокою підозра.

— Мабуть, здебільшого ревнивці перевіряють своїх половинок?

— Керуються різними обставинами. Для декого перевірка — це нагода розлучитися з ревнивцем. Нещодавно жінка довела, що не зраджувала чоловікові, і… розлучилася з ним. Вона жила з патологічним ревнивцем. Це складна проблема на фоні довіри. Чоловік звинувачував дружину, що вона хоче розірвати стосунки, бо має когось іншого. Висновок перевірки на поліграфі змусив його визнати, що проблема не там, де він шукав.

— Скільки коштує перевірка на поліграфі?

— У середньому від 2,5 тисячі гривень, залежно від обсягу і складності. В інтернеті можна знайти різні ціни, але низька вартість ставить під сумнів якість. Щоб дати кваліфіковану відповідь на запитання, які цікавлять замовника, потрібно витратити кілька годин для підготовки і не менше двох для проведення. Важливо, чи поліграфолог дає офіційний висновок.

— В інтернеті багато інформації про те, як… обдурити поліграф. Чи справді людина може вплинути на результати?

— Людині, яка приходить на поліграф довести свою невинуватість, нема потреби дурити. Якщо хтось намагається це зробити, то досвідчений поліграфолог відразу помічає. Нещодавно я перевіряла жінку, підозрювану в крадіжці, яка намагалася обдурити поліграф. Про це я сказала її роботодавцю, який замовив перевірку. За цим фактом була порушена кримінальна справа. Правоохоронці довели причетність особи до злочину.

— Чи слідство і суди враховують висновок поліграфолога як доказ? 

— Розкриваючи злочин, поліція формує список підозрюваних. Дуже часто до цього списку потрапляють непричетні особи. Перевірка на поліграфі дає можливість їм підтвердити своє алібі. Експертний висновок є доказом у суді. Поліграфолога викликають на засідання, де він виступає як експерт.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

«Ти — африканець?! А чому білий?» — таке запитання найчастіше чує Шон Ван Вейк під час знайомства в Україні...


Автор: Рубрика: , , , Опубліковано: о 13:09


3 липня Тернопільський міськрайонний суд виніс вирок фігурантам замовного вбивства громадського активіста, депутата Кременецької міської ради Віталія Ващенка....


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 12:04


«Брати не зустрічалися в час карантину, але обидва занедужали…»
...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 11:20


Про це повідомили Державна служба з надзвичайних ситуацій та Укргідрометцентр ...


Опубліковано: о 18:19


Контактні особи пацієнтів з підтвердженими випадками COVID-19, перебувають на самоізоляції...


Опубліковано: о 17:18Теми дня
8 Липня
6 Липня
5 Липня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео