Неділя, 01 жовтня 2023
• Тарифи на тепло у Тернопільській громаді у найближчий опалювальний сезон не зміняться • Тернопільські спортсмени здобули призові місця у XXI рейтингових змаганнях International Lviv Regata • Священник із Бережан отримав міжнародну премію Івана Павла II • Один із «Вовків Да Вінчі» • ОБІЙМИ для всієї України. У Бережанах створили унікальну мапу України з ляльок-мотанок • Пів тисячі пряників задля ЗСУ. Тернопільські студентки провели благодійний ярмарок • Молодь українських сіл вчиться впроваджувати зміни в громадах • До лікарні швидкої допомоги приєднають два медичні заклади • Квадрокоптери, радіостанції і планшети для захисників • До шлюбу — з чотирма дітьми! • Віддала косу для ЗСУ • До наших захисників на передову вирушить «Допомога армії від Тернополя» • У Тернополі працював шахрайський кол-центр • Розпочався відбір до об’єднаної штурмової бригади Національної поліції «Лють» • Опалювальний сезон в умовах війни: чи готовий Тернопіль? • «За борги за комуналку можуть арештувати автомобіль і банківські рахунки» • «ЯМаріуполь»: рік прихистку в Тернополі • Олег Липка: «У ферму я вклав не тільки гроші, а й душу» • День міста Тернополя з 2024 року відзначатимуть 15 серпня • Сучасні апостоли — на передовій
Безмежно любив людей і життя…

Опубліковано: 5 Квітня о 10:01 38


Тернопільщина попрощалася з відомим журналістом та краєзнавцем Михайлом Ониськівим.


29 березня на 82-ому році життя відійшов у засвіти знаний краєзнавець, журналіст, письменник, літературознавець, громадський діяч Михайло Ониськів. Попрощатися з ним прийшло багато людей, які шанували його передусім за добре серце, щиру вдачу і надзвичайне працелюбство.

Михайло Ониськів народився 3 грудня 1941-го року в селі Ласківці на Теребовлянщині. Закінчив Чернівецький університет. Був співзасновником і головним редактором журналу «Тернопіль», газети «Русалка Дністрова», видавництва «Збруч» у Тернополі. Працював референтом ректора і прескур’єром ТАНГ. Від 2001-го року обіймав посаду консультанта та керівника пресслужби в апараті Тернопільської обласної ради. У 2007-ому очолив пресагенцію КРУ в Тернопільській області. Багато років працював у газеті «Вільне життя». Був добрим приятелем «НОВОЇ…».
Михайло Ониськів відзначений Всеукраїнською літературно-мистецькою премією ім. Братів Богдана та Левка Лепких, обласною премією ім. Петра Медведика в галузі краєзнавства за видання енциклопедичного тритомника «Тернопільщина. Історія міст і сіл». Автор поетичної збірки «Прийдень», книги «Ласківці», співавтор документальних досліджень «Українець Михайло Паращук: ровесник болгарської волі, страдник нашої долі», монографії «Поетичний світ Петра Перебийноса», книги «АБВ…» («Автографи. Бібліографія. Вибране. Галерея. Досил»), опублікував майже три тисячі статей у збірниках, періодичних виданнях, був редактором понад сотні книг різноманітної тематики. Повернув із небуття та увіковічнив пам’ять сотень наших славетних земляків.

«Перестало битися серце надзвичайно доброї людини, письменника, краєзнавця, мудрого друга і наставника, уродженця Теребовлянщини Ониськіва Михайла Михайловича. Світлої пам’яті пан Михайло був людиною енциклопедичних знань, багатьом допоміг на їхній життєвій дорозі. На жаль, відходять справжні», — написав у соцмережі історик та журналіст Віктор Уніят.

«Тернопіль і Тернопільщина прощається з людиною з великим серцем і відкритою душею — Михайлом Михайловичем Ониськівим. Велич його особистості була відома далеко за межами нашої області, бо саме Михайло Михайлович зробив колосальну роботу в напрямку збереження історії нашого краю та його популяризації. Прикладом цього є його робота в редакційній колегії енциклопедичного видання «Тернопільщина. Історія міст і сіл». Про себе він казав: «Відкрив багатьох. Багатьом допоміг. Багатьох підтримав. А люди були не завжди вдячні. Зрозумів я їх, на превеликий свій сором, запізно. Та не це головне. Головне, що дихаю іншим повітрям, що живу разом із вами у такий прекрасний час в історії новітньої України — в недалекому майбутньому європейської супердержави». Віримо в таке майбутнє нашої країни і продовжуємо боротьбу за цінності, які плекав і які сповідував пан Михайло», — поділився теплим спогадом колишній голова ТОДА, а нині — захисник України, Степан Барна.

Редакція «НОВОЇ…» висловлює щирі співчуття рідним і близьким Михайла Ониськіва. Нехай Господь додасть сил перенести важку непоправну втрату.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

На засіданні виконавчого комітету прийнято рішення «Про встановлення тарифів на теплову енергію»...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:08


16-17 вересня у м. Наварія (Львівська область) та 22-23 вересня на Ковельському водосховищі відбулися змагання з водних видів спорту, участь в яких взяли тернополяни, вихованці «Комплексної дитячо-юнацької спортивної школи з водних видів спорту»...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 13:07


Нещодавно внаслідок поглибленої оцінки людських і професійних якостей Академічний сенат присвоїв ректорові прокатедри Святої Софії Міжнародну нагороду за прагнення до втілення в життя благородних ідеалів та життєвих цінностей...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:05


Ігор Питак із Тернополя несе службу в легендарному батальйоні ...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:26


Подружжя переселенців Оксана та Олекса Муравльови створили у Бережанах унікальну мапу України з ляльок-мотанок...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:18Теми дня
29 Вересня
27 Вересня
26 Вересня