Субота, 27 лютого 2021
• Вантажівка розчавила жінку… • Врятував хлопчика, який стояв на підвіконні… • З 1 березня — індексація пенсій! • «Мій чоловік по голосу відчуває, коли я вишиваю» • Покататись на сноутюбах і встановити рекорд! • «Стрілець має відповісти за свій негідний вчинок!» • «Океан Ельзи» везе до Тернополя «Оранжерею» • Вірші Лесі Українки – англійською та французькою • Тернопілля знову «помаранчеве». Що заборонять? • У Тернопільських школах оновлюють харчоблоки для безпечного та здорового харчування дітей • Хто «розморозив» Тернопільський аеропорт? • «Через два місяці після загибелі Василя народився наш синочок…» • З гітарою по світу! • Бог за колючим дротом • 24 лютого відбудеться чемпіонат міста Тернополя з фристайлу (могул) • 25 снігоприбиральних машин працювали вночі на дорогах і тротуарах Тернополя • Сесія Тернопільської міськради відбудеться 5 березня • Сергія Надала обрано Головою Тернопільського регіонального відділення Асоціації міст України • Серед ночі побив подругу аж до струсу головного мозку… • Державний реєстратор із Монастириська незаконно оформив клієнтам два будинки
«Бідні люди багатої країни не побудують»

Автор: Опубліковано: 17 Жовтня о 16:00 166


«IMTD INTERNATIONAL» відоме тим, що пропагує проєкти розвитку малого і середнього бізнесу.


Зустріч з офіційними представниками делегації Першого всеукраїнського громадського бізнес-конгресу «Разом – ми можемо все!» з питань презентації міжнародного грантового проєкту «IMTD» «Програма оздоровлення економіки в усіх регіонах України» відбулася в Тернопільській облдержадміністрації у п’ятницю, 11 жовтня. Репрезентував її голова правління споживчого товариства «IMTD INTERNATIONAL» Роман Бендас. Під час прямого включення з Вашингтона з учасниками зустрічі поспілкувався автор програми «Оздоровлення економіки України» Давид Картозія, на скайп-зв’язку була і офіційний посол програми «ІMTD» Оздоровлення економіки України», народна артистка України Оксана Білозір. На зустрічі були присутні також перший заступник «IMTD INTERNATIONAL» Роман Казімірець, керівник стратегічного департаменту “Молодіжні ініціативи” споживчого товариства «IMTD INTERNATIONAL» Ярослав Недзельський, т.в.о. голови облдержадміністрації Іван Крисак, заступник голови ТОДА Ігор Вонс та представники бізнесу Тернопільщини.

«IMTD INTERNATIONAL»  відоме тим, що пропагує проєкти розвитку малого і середнього бізнесу.

Як повідомив в.о. голови ТОДА Іван Крисак, основна мета діяльності товариства  в Україні — підтримка місцевої економіки, яка нині дуже потребує донорських вливань, мудрих ідей, грамотної  стратегії.  Для цього у товаристві реалізують «Програму  оздоровлення економіки України», що  надає можливість отримати грант на розвиток бізнесу. Дана програма допомагає реалізувати бізнес-проєкти з нуля й до повноцінного їх функціонування.

— Я б хотіла, аби наша програма запрацювала на повну силу саме на Тернопільщині, адже вважаю це місто своєю малою Батьківщиною і мене з ним багато що пов’язує,  — каже офіційний посол програми «ІMTD» Оздоровлення економіки України» Оксана Білозір.  — «ІMTD» (USA)  працює з благодійними коштами, донорськими організаціями, благодійними фондами в країнах, де трапилися катаклізми, катастрофи, епідемії, тобто там, де потрібно нагодувати, полікувати, відбудувати інфраструктуру. Для нашої країни це теж дуже важлива програма. Її автор — голова погоджувальної та наглядової ради Давид Картозія. Він, незважаючи на різницю в часі (адже нині живе у Вашингтоні, там же й офіс) у найбільш відповідальні моменти  завжди виходить з нами на зв’язок. Все для того, аби показати користь реалізації програми для України.

Як зізналася Оксана Білозір, її зачепила фраза, сказана Давидом Картозія: «Бідні люди багатої країни не побудують!» Вона зрозуміла, що має всі необхідні інструменти (досвід і розуміння процесів, якими живе Україна) для того, аби допомогти громадянам нашої держави усвідомити своє право і реальні можливості фінансово-ресурсної підтримки у сфері торгівлі.

—   Ми створювали цей проєкт дуже довго —  17-18 років, — зазначає Давид Картозія. —  Ми даємо людям можливість почати свій бізнес і забезпечити себе усім необхідним. Нами враховано все, що можна було врахувати. Все, що потрібно від нас, ми зробимо. У нас немає ні великих, ні маленьких, ні головнокомандувачів і взагалі такого підходу. Ми всі —  члени одного великого кооперативу, який має намір «розрулити» ситуацію в країні.

Особливості правової системи

За словами пані Оксани, протягом невеликого туру Україною представники «IMTD INTERNATIONAL» встигли побачити багато проблем, з якими зіштовхуються підприємці.  Одна з них — рейдерський тиск.  Є  ті, хто заходить в нашу систему не тільки задля отримання фінансової, ресурсної допомоги, а щоб захистити своє право на ведення бізнесу в Україні. Дуже важливий момент, який потрібно розуміти: там, де працюють благодійні кошти Сполучених Штатів Америки, діє правове поле США. Під його дію потрапляють учасники цих проєктів  й  донорських програм, — пояснює Оксана Білозір. — Одна унікальна риса відрізняє нас від інших грантових програм, що працювали в Україні раніше. Ми —  частина міжнародної кооперації, а отже, маємо свій ринок. Як українському селянину вийти на ринок Африки? Коли він працює з нами, це стає можливим. Ми купуємо в нього продукцію і продаємо там, де вона потрібна. Наприклад, донорським організаціям  чи благодійним фондам. Проте ми не можемо працювати в тих програмах, які зобов’язана для своїх громадян робити держава. Ми не маємо права латати паркани, ремонтувати дахи. Але  допомогти робити приватні садочки чи теплиці нам під силу. Тобто, все те, що пов’язане з розвитком приватного бізнесу.

Для того, щоб стати асоційованим членом  «IMTD INTERNATIONAL» та учасником Міжнародних Цільових Програм “Оздоровлення економіки України”, претендент на отримання фінансово-технічної допомоги має:

— подати відповідну заяву на вступ (зробити це можна, перейшовши за посиланням https://imtdint.org/zajava-na-vstup) Реєстрація доступна для фізичних і юридичних осіб;

— відповідно до статусу фізичної або юридичної особи, сплатити внесок за членство  (у гривневому еквіваленті за курсом НБУ на день оплати).

Лише легалізовані  члени «IMTD INTERNATIONAL» мають право на підготовку і подання бізнес-проєкту, отримання базових консультацій щодо вимог, правил написання бізнес-проєкту та послідовності наступних дій і термінів їх виконання.

Відповіді на важливі запитання

Голова правління «IMTD INTERNATIONAL» Роман Бендас відповів на найважливіші запитання, які цікавлять підприємців:

— Чи може організація допомагати підприємцю, підказувати, в якому векторі працювати?

— Обов’язково! Для цього ми й створюємо таку систему, аби до нашого юридичного об’єднання зверталися. Надамо необхідну консультацію і допомогу.  Для цього приїжджає сюди лобіст, який допомагатиме вибирати успішні шляхи в пошуку інвестицій, супроводі  тощо.

— ФОПИ, які вже існують, належать до фізичних чи юридичних осіб?

— До нас звертаються як юридичні особи, так і фізичні. Якщо мова йде про ФОП, він сам визначається, що йому потрібно. Якщо його ідея вартістю до 20 тис. доларів, а він уже діючий ФОП (потрібно щось невелике), тоді приходить як фізична особа. Але мусить розуміти, що поки не отримає грант (тобто, розширення), доступу до торгово-промислової палати не матиме. Такий доступ надається лише юридичним особам.

Буває, людина чітко знає, що має проєкт, для реалізації якого потрібно більше 20 тис. доларів, а статусу юридичної особи не має.  Вона звертається до нас і ми робимо необхідну організаційно-правову форму. Можливо, треба створити товариство з обмеженою відповідальністю або кооператив. Ми вивчаємо це і на певному етапі реєструємо ту чи іншу організацію, що потребує фінансування.

— Чи прирівнюються внески фірми, товариства, громадської організації?

— Для фізичних осіб еквівалент  вступного внеску —  20 доларів. Діючий бізнес потрібно вивчати детальніше, тому ми не можемо приймати системний підхід. Еквівалент —  200 доларів (можливо, буде підвищений). Чому? Тому, що це – фільтр, без якого нас завалять пропозиціями. І в результаті ми витратимо купу часу, так ні до чого не прийшовши.  Для неприбуткових громадських організацій ми зробили менший вступний внесок —  від 50 доларів.

Але це не означає, що заплативши чи то 20, чи 200 доларів людина купила собі грант. Цей внесок дає право брати участь у тій чи іншій програмі. Для уже наявного бізнесу це – торгово-промислова палата, а також розширення, супровід, юридичний і фізичний захист. У нас є своя служба безпеки.

— Чи потрібно буде платити кошти за супровід? Які ще витрати понесе фізична або юридична особа в кінцевому результаті?

— Коли йде мова про грант, нам донор виділяє кошти на супровід. Потім, якщо це стосується часу моніторингу, то це теж туди входить. Людина нічого не платить, але обов’язковою є плата за логістику (коли ми веземо товар за кордон), це входить у затрати товару. Чи буде щось винен системі? Грант не передбачає жодних відсотків для організації. Учасник може щось відраховувати, якщо вдячний за допомогу.  Але це вже за власним бажанням.

Детальніше про «IMTD INTERNATIONAL» можна дізнатися, перейшовши за посиланням https://imtdint.org/ та відвідавши сторінку організації у Фейсбук @IMTDint.org


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

З травмами таза та іншими важкими тілесними ушкодженнями бригада екстреної медичної допомоги госпіталізувала жінку 1963 року народження...


Опубліковано: о 18:21


Лист-подяку за порятунок дитини начальник Головного управління Нацполіції області Олександр Богомол вручив інспектору роти №2 управління патрульної поліції в Тернопільській області Іллі Нестеряку...


Опубліковано: о 17:19


Уряд схвалив рішення про індексацію пенсій на 11 відсотків
...


Рубрика: Опубліковано: о 15:13


Для сімейної лікарки Ірини Сампари з Великої Березовиці вишивання – своєрідна медитація...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 14:02


«Спіймати» останній сніг і встановити новий зимовий рекорд — наймасовіший спуск на сноутюбах – зможуть тернополяни уже цієї п’ятниці. 26 лютого о 18:00 усіх бажаючих запрошують на встановлення всеукраїнського рекорду у спортивно-розважальному комплексі «Savich-park», що на вулиці Тарнавського, 22а...


Опубліковано: о 13:56Теми дня
26 Лютого
25 Лютого
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео