Неділя, 08 грудня 2019
• Міцніший за міст! Легендарному академіку Борису Патону — 101 рік! • Допінг-раша: країну-агресора можуть залишити поза світовим спортом на чотири роки • Коли «Ціна правди» — життя • У Тернополі опублікували Карту відповідальності за прибирання доріг, проїздів та дворів взимку • «Не дозволимо зрізати ялинки в центрі Кременця!» • Завдали 80 ножових поранень і спалили… • «Х-фактор» – з «тернопільською ноткою»! • Хто відповідальний за прибирання Тернополя взимку? • Зустріч із лікарем через 33 роки! • Модель з Тернополя Соломія Кропельницька – про життя в Дубаї та зйомки для авіакомпанії «Emirates» • На «Східному» і «Сонячному» – цілодобово гаряча вода! • «Застрелилися…» Тернопільські біатлоністи на старті сезону розчаровують • Шостий «Золотий м’яч» Ліонеля Мессі • Вийшов з дискотеки і пропав… • До Тернополя завітала журналістка і телеведуча Яніна Соколова • Олег Сиротюк: «Укрупнення» громад усупереч бажанню людей — антиконституційне» • Мерія у смартфоні: запрацював новий сервіс для мешканців – помічник “Назар” • Надувний Семен, «Пересувний корабель» і… «квартирники» на сцені – чим дивуватиме тернополян «Файне зимове містечко» • До нас їде «Бог скрипки» Олександр Божик • Маленька Швейцарія в Потуторах
Чому реальні зміни в країні ніяк не почнуться?

Опубліковано: 10 Жовтня о 11:00 9


Як не дивно, ті, що здатні принести зміни, знаходяться поруч з нами. Їх не треба везти з-за кордону чи шукати на кастингу “Україна має таланти”.


Народ живе очікуванням змін

Українське суспільство прагне змін. Цим бажанням були продиктовані політичні струси президентських і парламентських виборів. Соціологи відзначають, що вперше за час незалежності частка тих, хто позитивно оцінює розвиток ситуації у країні, перевищує частку тих, хто оцінює її негативно. Разом з тим науковці й експерти відзначають, що очікування після кожних виборів традиційно є завищеними і часом такі емоції не відповідають реальному стану справ. Проте факт залишається фактом — народ хоче змін на краще.

Зрозуміло, на темі “змін” грають різні політики і політичні сили. Часом за цими спекуляціями важко побачити правду. Нам часто доводиться чути слова, що набили оскомину: “Забракло політичної волі!” Саме такими словами описують чергове розчарування суспільства, коли кумир стає “головним злом”. Проте зрозуміло, що жодна реформа чи зміна не відбудеться без команди “агентів змін”. Саме вони втілюють програми і візії. Без якісних кадрів у жодній країні не було реформ. Сумнозвісне, що “кожна куховарка здатна керувати державою”, проголошене лідером більшовиків Леніним, показало всю свою абсурдність і непридатність разом з розвалом Радянського Союзу, котрий програв Заходу через неефективність.

Хто спроможний ці зміни здійснити?

Рушійні сили змін, яких серед політологів прийнято ще називати “агентами змін”, мають відповідати кільком основним критеріям. Науковці визначають три основні характеристики справжніх агентів змін.

По-перше, вони повинні мати управлінський досвід. Зміни — це управління процесами. Недостатньо лише хотіти змін. Треба вміти їх впроваджувати. Ленінська “кухарка” на цьому не розумілась. Бракує цього і в сучасній українській великій політиці, яка іноді навіть хизується браком досвіду і відвертим дилетантством.

По-друге, агенти змін мають бути відкритими і готовими звітувати перед людьми. Не ховатись за прессекретарками, охоронцями і водіями, а слухати людей і чути їх, спілкуватися з ними, відповідати на їхні запити.

По-третє, ті, хто по-справжньому хоче і може принести зміни, мають вміти працювати в умовах обмежених ресурсів. У періоди гострих змін і реформ, як правило, катастрофічно бракує ресурсів. Людських ресурсів, фінансових, а найголовніше — часу. В умовах браку ресурсів кожна помилка агента-дилетанта може стати фатальною.

Зміни можливі, якщо є реальний авторитет

Як не дивно, ті, що здатні принести зміни, знаходяться поруч з нами. Їх не треба везти з-за кордону чи шукати на кастингу “Україна має таланти”. Це не зірки шоу-бізнесу, не розкручені медійні зірки, не експерти з гарвардськими дипломами.

Це — керівники місцевих громад: сільські і міські голови, які працюють без шоусупроводу і спецефектів. Які роками сумлінно виконують свою роботу: тягнуть комуналку, шукають гроші на дороги і мости, латають бюджетні дірки надходженнями з місцевої казни, відкривають садочки, садять парки, везуть з-за кордону гуманітарку для багатодітних родин, будують житло і торгові центри. Серед них є люди різного віку і різних політичних поглядів. Серед них є люди з різним складом характеру. Не всіх їх однаково люблять, але саме в них зосереджена справжня енергія перетворення країни. Недаремно, за висновками соціологів, з року в рік серед усіх гілок влади, попри критику і всі недоліки, люди найбільше довіряють місцевому самоврядуванню, головам місцевих громад.

По-перше, тому, що кожен добрий місцевий голова відчуває пряму відповідальність за свої слова і обіцянки. Він щодня дивиться людям в очі і розуміє потреби людей, бо живе з ними одним життям. У нього вибори відбуваються не раз у 5 років, а щодня — при кожному спілкуванні з людьми.

По-друге, успішний місцевий голова, хоче він того чи не хоче, а мусить вести політику відкритості і прозорості. Без цього сьогодні неможливо залучити інвесторів. А в умовах обмежених фінансових ресурсів це критично важливо для українських міст і сіл.

І третє, найголовніше, — сьогодні недостатньо лише чути громаду і виконувати обіцянки перед виборцями, а необхідно формувати порядок денний для своїх міст і сіл, для регіону і країни. Тут не можна бути пустословами чи популістами, це не виступи на політичних ток-шоу чи на політичних трибунах. Реальний авторитет полягає у стратегічному баченні розвитку, що підкріплений конкретними діями і вчинками.

Чи не таких людей не вистачає сьогодні в українській владі і політиці?

Петро Вінтонів


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

27 листопада Борис Патон відсвяткував 101 рік. Він незмінний з 1962 року президент Національної академії наук України та Інституту електрозварювання...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


«Ми думали, що це дно, але знизу постукали», — цими словами з «бородатого» анекдота можна охарактеризувати ситуацію, що нині склалася в російському спорті...


Рубрика: , , Опубліковано: о 17:00


У Сінема Сіті репрезентували історичний трилер про Голодомор...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Дана карта розміщена на інтернетсайті міської ради...


Рубрика: Опубліковано: о 15:00


У четвер, 28 листопада, більше сотні мешканців Кременця вийшли на акцію проти знищення дерев у центрі міста, що заплановано у рамках реалізації проєкту «Благоустрій площі «Майдан Волі»...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00Теми дня
6 Грудня
5 Грудня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео