Четвер, 25 квітня 2024
• Мінливий квітень: коли в Україну повернеться тепло? • 9000 доларів за те, щоб «швидко перебігти кордон» • “Батько загиблого Героя несе хрест іншого Героя”. На Тернопільщині попрощалися із захисником • У Тернополі у парку “Сопільче” провели змагання зі спортивного орієнтування • Тернополянин оплатив оренду квартири… шахраєві • Міський голова Тернополя від себе передав допомогу на фронт • На Тернопільщині є майже сотня вільних вакансій для лікарів • Біля Тернополя намагались застрелити кримінального авторитета • На війні загинув 22-річний захисник Денис Каразія із Кременеччини • У чоловіків із Чортківщини виявили незаконні зброю і набої • У Тернополі двоє підлітків отруїлися алкоголем • Юні волонтери з Шумщини допомагають ЗСУ • Зупинив суддю і поплатився посадою. Патрульного з Тернополя звільнили за перевищення службових обов’язків • Знайшли мертвою на полі. Прикрий випадок на Тернопільщині • Троє посадовців із Тернопільщини заподіяли збитків на 26 мільйонів гривень • У Тернополі засуджено трьох депутатів російської держдуми • Військовий з Тернополя Дмитро Линва два роки бореться з онкологією • «У наш офіс в Харкові прилетіла російська ракета…» • Колишнього начальника Тернопільської державної податкової інспекції засудили за вимагання грошей • На Рівненщині знайшли давню ікону художника з Тернопільщини
Чотири роки президентства Петра Порошенка: підсумки та завдання

Опубліковано: 31 Травня о 14:27 29


25 травня виповнилося рівно чотири роки, як Петра Порошенка обрали Президентом України. Експерти проаналізували ініціативи гаранта і завдання, які йому потрібно виконати за 5-ий рік своєї каденції.


25 травня виповнилося рівно чотири роки, як Петра Порошенка обрали Президентом України. Експерти проаналізували ініціативи гаранта і завдання, які йому потрібно виконати за 5-ий рік своєї каденції.

Підсумки

На думку директора фонду “Демократичні ініціативи” Ірини Бекешкіної, яка була в складі групи експертів, що досліджували результати діяльності Петра Порошенка останні чотири роки, він вартий високої оцінки за зовнішню політику, взаємодію з урядом і парламентом.

“Якщо говорити конкретно щодо останнього року, то значно поліпшилося питання врегулювання конфлікту на Донбасі. Це можна пов’язати з ухваленням цього року закону про реінтеграцію Донбасу. А головне досягнення – це, насамперед, запуск безвізу з ЄС (яким за рік скористалися понад 500 тис. українців, – авт.). Серед інших важливих моментів – посилення обороноздатності, продовження реформи Збройних сил і санкцій проти РФ з боку міжнародної коаліції”, – зазначає експерт.

Політаналітик Марія Золкіна уточнює, що питання підвищення обороноздатності країни можна записати як до внутрішньополітичних, так і до зовнішньополітичних успіхів: “Те ж саме можна сказати і про безвіз. Він сприймається як успіх у зовнішній політиці, але разом з тим – це результат змін, які стосуються внутрішньої політики. Якщо говорити про збереження міжнародної антипутінської коаліції, то цей зовнішньополітичний успіх дозволив розробити новий формат дій держави щодо окупованої частини Донбасу”.

Експерти також зазначають, що однією з найрезонансніших ініціатив президента останнього часу, що загострено сприймаються суспільством, стала ідея створення об’єднаної помісної української церкви.

Плани

Політолог Сергій Таран зазначає: “Насамперед президенту варто зайнятися традиційними для себе темами – зовнішньою політикою і обороноздатністю держави. Плюс завершити децентралізацію”.

Золкіна додає, що у зовнішній політиці потрібно звернути увагу на сформований нещодавно новий уряд Італії, який через популізм багато хто вважає загрозою всій Єврозоні. “Це дозволить Україні не стати предметом політичних спекуляцій і торгів. Та й загалом потрібно зберегти цього року єдність ЄС щодо Росії. Потрібно вивести співробітництво з НАТО на новий системний рівень. Тут і реалізація стратегічного оборонного бюлетеня, і реформа сектора безпеки”, – каже вона.

За словами Бекешкіної, є ще кілька питань внутрішньої політики, які стоять на порядку денному у президента: виборча реформа, завершення судової реформи та запуск Антикорупційного суду.

Точка зору: “Реформи зберегли країну”

Політичний експерт, директор Communication group Володимир Манько спеціально для “Сегодня” проаналізував роботу Петра Порошенка на посаді президента. “В набагато менш драматичних обставинах інші країни припиняли виплату пенсій або йшли на безпрецедентні заходи. У Латвії, наприклад, і без війни під час кризи 2009 року був ухвалений закон про зниження пенсій на 70% працюючим пенсіонерам і на 10% непрацюючим. Тоді ж зарплати латвійським медикам знизили на 20%, а фінансування лікарень – на 57%”, – заявив Манько.

Експерт зазначає, що, незважаючи на війну і втрату частини територій, в Україні нічого такого не сталося. Витрати на оборону і безпеку зросли багаторазово, але пенсії продовжували виплачувати, і дефолту вдалося уникнути. “Відверто кажучи, ми так і не оцінили, яким чином прем’єр Яценюк і президент Порошенко зуміли вирулити, напевно, з найважчих обставин в новітній історії України. Країні просто пощастило, що в цей час на чолі виявилися люди, які без перекладачів говорили на рівних з керівництвом міжнародних фінансових організацій, – наголошує експерт. – Спалюючи свою підтримку через неминучі протести незадоволених, прем’єр і голова Нацбанку, користуючись заступництвом президента, закрили десятки збиткових банків, обрізали можливості більшості конвертаційних центрів і ліквідувавши нібито збитковість держпідприємств. За підсумками 2016 року економічний спад припинився, а 2017-го ми побачили перше впевнене економічне зростання”, – додав Манько.

За даними НБУ, приріст ВНП 2017 року склав 1,9%, 2018-го досягне 3%, а в 2019-го – 4%. Перші ознаки поліпшення економіки відразу ж відчули іноземні інвестори – останнім часом в Україні відкрилося 60 нових заводів, які дали тисячі робочих місць. Зарплата українців ще значно відстає від зарплат в ЄС, але, як зазначає експерт, такий низький рівень офіційних зарплат утворився протягом десятиліть, і його дуже складно виправити, особливо під час війни.

“Загалом, чотири роки президентства Порошенка можна назвати роками якщо не відновлення, то принаймні збереження України та її економіки під час війни. Сприяло цьому і збільшення експорту продукції з України до ЄС на тлі одночасного згасання економічних відносин з Росією. З 2013 по 2017 рік експорт до Росії впав майже у 18 разів – з $ 15,1 млрд. до $ 852 млн. Одночасно з цим український експорт в ЄС збільшився до $ 20 млрд. Ще більш вражаючими стали результати виходу з тіні української економіки – за чотири роки доходи держбюджету зросли більш ніж удвічі без збільшення податків, незважаючи на падіння ВНП в 2014-2015 роках. Позитивний ефект зробило також ініційоване президентом підвищення мінімальної зарплати з 1600 грн. до 3723 грн. Нарешті саме при Порошенкові, який до виборів активно займався бізнесом, різко зменшилося втручання держави в регулювання економіки. В результаті Україна в рейтингу Світового банку Doing Business серед 190 країн за чотири роки піднялася зі 153-го на 76-те місце”, – підсумував Манько.

Алевтина Нагорна


Джерело: "Сегодня"
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

В Україні кілька днів дощить, а температура у багатьох областях нагадує більш осінню, аніж весняну...


Рубрика: , Опубліковано: о 23:46


Отримали 9000 доларів за «швидко перебігти кордон» - за організацію незаконного переправлення "ухилянта" через кордон на Тернопільщині судитимуть двох осіб...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:00


Лановецька громада провела в останню дорогу Василя Друзюка. 19 квітня з Героєм попрощалися в його рідному селі Іванківці...


Рубрика: , Опубліковано: о 20:13


У Тернополі у парку "Сопільче" провели змагання зі спортивного орієнтування серед закладів загальної середньої освіти в рамках проєкту "Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги"...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 16:00


28-річний тернополянин розповів, що на сайті «OLX» зацікавився пропозицією щодо винайму житла в обласному центрі...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:59



Теми дня
24 Квітня
23 Квітня
22 Квітня