Неділя, 25 вересня 2022
• Триває збір коштів на автівку для воїнів ЗСУ 24 бригади • «Вітер На-Дії»: українська молодь зустрілася в Кракові • Передачі захисникам із Тернополя — в найгарячіші точки • Діти і війна: як подолати травми • У Тернопільській громаді живуть понад 28 тисяч переселенців • У Тернополі готуються до початку опалювального сезону в умовах воєнного стану • Клатчі для леді – за донати • З фронту – до шлюбу • Наталія Фаліон та гурт «Лісапетний батальйон» відсвяткують 30-річчя на сцені благодійним концертом у Тернополі • Іво Бобул запрошує на свій благодійний концерт в Тернополі для підтримки ЗСУ • Через ситуацію на Харківській ТЕЦ у Тернополі скликали екстрене засідання • Риболовля, собака і… помідори • Тернопільський рятувальник освідчився коханій на сцені театру • Мобільна стоматологія лікує воїнів-тернополян у гарячих точках • «Тернопіль готується до найскладнішого в історії незалежності опалювального сезону» • Голгофа Йосифа Сліпого – Голгофа України • Кольором перемогти війну • «Тернопільська Озеряна’2022»: 9 кілометрів – під дощем • Співом підтримали армію • Тепловізор від юних волонтерів
Чи загрожує китайський коронавірус Україні?

Опубліковано: 29 Січня о 16:00 169


Кількість жертв нового коронавірусу в Китаї станом на ранок 28 січня сягнула 106 людей .


Китайська влада також повідомила про зростання кількості хворих удвічі протягом дня: якщо 27 січня повідомлялося про 2835 хворих, то вранці 28 січня їх кількість досягла 4515.
Китайська влада посилила обмеження на подорожі. У деяких містах є обов’язковим носіння медичних масок. У місто Ухань, де почався спалах коронавірусу в грудні, і провінції Хубей, до якої належить це місто, діють обмеження на пересування транспорту. У понеділок влада повідомила про першу смерть від коронавірусу в Пекіні – помер 50-річний чоловік.
Коронавірус викликає важку гостру респіраторну інфекцію, від якої немає специфічного лікування або вакцини. Зі 106 померлих 100 людей стали жертвами коронавірусу в провінції Хубей. Переважно це люди похилого віку або ті, у кого були раніше респіраторні проблеми. Поки що лише 60 людей одужали після зараження коронавірусом і залишили лікарні, повідомляють китайські державні ЗМІ.

 Які заходи вживає Китай?

Спалах вірусу почався напередодні святкування місячного Нового року, коли мільйони людей подорожують по країні, аби відвідати родичів та друзів.

Щоб спробувати зупинити розповсюдження коронавірусу, влада скасувала багато новорічних заходів і продовжила період свят на три дні до неділі.

За останніх дві доби:

– Пекін та Шанхай запровадили 14-денний період спостереження за людьми, які прибули з провінції Хубей;

– влада відклала початок нового семестру для шкіл та університетів по всій країні, нова дата поки що не повідомляється;

– китайська залізнична компанія повідомила, що зупинить сотні поїздів по всій країні;

– міграційні чиновники закликали громадян переглянути перелік закордонних поїздок для зменшення транскордонного руху.

В Ухані, де проживає 11 мільйонів людей, поїздки обмежені, а дороги перекриті. Водночас мер міста повідомив, що перед святами та перед закриттям міста вже виїхало близько п’яти мільйонів людей. Кілька великих міст тимчасово зупинили роботу громадського транспорту та послуги таксі.

У рекордні терміни, до третього лютого, в Ухані мають збудувати дві спеціалізовані лікарні орієнтовно на 1500 ліжок для лікування пацієнтів, які захворіли на коронавірус.

Компанії радять працювати вдома

Компанії в Китаї порадили персоналу працювати вдома, намагаючись уповільнити поширення смертельно небезпечного коронавірусу.

Підприємства пропонують працівникам тривалі відпустки, а також повідомляють працівникам, які повертаються з найбільш постраждалих районів, про необхідність працювати вдома і не відвідувати робоче місце.

Bytedance, якій належить платформа для обміну відео TikTok, і китайський ігровий гігант Tencent запропонували персоналу працювати вдома.

Мережа ресторанів Hotpot Haidilao закрила свої філії по всьому Китаю до п’ятниці.

У неділю влада міста Сучжоу заявила, що компанії там не будуть працювати щонайменше до 8 лютого. Сучжоу є виробничим центром на сході Китаю, де існує великий бізнес-парк фармацевтичних та високотехнологічних компаній.

Як поширюється коронавірус?

Вважається, що новий коронавірус з’явився на ринку морепродуктів в Ухані, де незаконно продавали м’ясо диких тварин.

Влада Китаю у вихідні заявила, що вірус – як звичайний грип – здатний поширюватися протягом свого інкубаційного періоду і до появи будь-яких симптомів.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) заявила в понеділок, що наразі залишається незрозумілим, чи є вірус заразним до появи перших симптомів

Коронавірус (CoV) – це велика родина вірусів, які на січень 2020 року налічують 39 видів, розділених на 3 групи, та викликають хвороби, починаючи від звичайної застуди до більш важких захворювань. Коронавіруси є зоонотичними, тобто передаються і між тваринами, і людьми. Новий коронавірус відомий як 2019-nCoV – це новий штам, який раніше не був ідентифікований у людини. Вперше виявлений в 2019 році при застосуванні специфічного діагностичного ПЛР-тесту у пробі пацієнта з пневмонією. Він налічує 5 геномів, містить у собі близько 30000 нуклеотидів та з точки зору послідовності генів схожий до вірусу SARS-CoV (епідемія 2002 р.). 22 січня 2020 року медичний журнал Journal of Medical Virology опублікував дослідження китайських вчених, в якому побудова філогенетичного дерева коронавірусів показує, що нові віруси з’явилися орієнтовно два роки тому від одного спільного попередника шляхом гомологічної рекомбінації між коронавірусом летючої миші і, можливо, коронавірусом китайських змій південнокитайського багатополосого крайта і китайської кобри (обидва види змій продавали на ринку в Ухані – екзотична їжа). Проте, на думку Пауло Едуардо Брандао, вірусолога з університету Сан-Паулу, ця думка не є достатньо підтверджена, оскільки нема достовірних фактів про наявність коронавірусів у змій (до сьогоднішнього дня існують тільки докази перенесення вірусу птахами та ссавцями). Тому існує ще одна теорія, що джерелом вірусу 2019-nCoV є летючі миші, оскільки їх геном на 96% ідентичний з геномом вірусу.

Вipуc… «втiк» з ceкpeтнoї лaбopaтopiї?

Існує думка, що смepтeльний кopoнaвipуc мiг зapoдитиcя в лaбopaтopiї китaйcькoгo мicтa Уxaнь, що мaє cтaтуc вищoгo piвня бioлoгiчнoї зaгpoзи. Тут вивчaють нaйбiльш нeбeзпeчнi пaтoгeни в cвiтi. Пpo цe пoвiдoмляє aзiaтcькa пpeca. У cтaттi йдeтьcя пpo тe, щo щe в 2017 poцi aвтopитeтнe aмepикaнcькe видaння Nature висловлювало пoбoювaння з пpивoду дiяльнocтi лaбopaтopiї. Лaбopaтopiя piвня бioбeзпeки 4 (BSL-4) oбiйшлacя в 300 мiльйoнiв юaнiв (44 млн. дoлapiв). Її дiяльнicть, зoкpeмa, включaлa пpoгpaму з вивчeння «пaтoгeнa, щo викликaє aтипoву пнeвмoнiю (aбo SARS)». Жуpнaлicти виcлoвлювaли зaнeпoкoєння, чи нe мoжуть вipуcи виpвaтиcя зa мeжi лaбopaтopiї. Пpи цьoму зaзнaчaлocя, щo в Пeкiнi вipуc aтипoвoї пнeвмoнiї «втiкaв» з тepитopiї oб’єктiв виcoкoгo piвня зaxиcту кiлькa paзiв. Тим чacoм у coцiaльниx мepeжax aктивнo cтвepджують, щo caмe з лaбopaтopiї в Уxaнi мiг «втeкти» cмepтeльнo нeбeзпeчний вipуc. У тoй жe чac oфiцiйнa влaдa зaявляє, щo кopoнaвipуc виник з нeлeгaльнoгo pинку мopeпpoдуктiв в Уxaнi, який «пpoвoдив нeзaкoннi oпepaцiї з дикими твapинaми».

Якою є ситуація у світі?

США, де також було кілька заражених випадків, закликали своїх громадян «переглянути поїздки» до Китаю і радять не відвідувати провінцію Хубей.

У найближчі дні країна планує вивезти консульський персонал та громадян США.

Багато інших країн також застерігають від будь-яких неважливих подорожей до Китаю, тоді як деякі планують допомогти своїм громадянам в Ухані залишити місто. Філіппіни у вівторок оголосили, що припинять видавати китайським мандрівникам візи одразу по приїзду.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я та урядів інших країн, за межами Китаю зафіксували щонайменше 47 підтверджених випадків захворювання. У Європі поки що відомо про чотирьох хворих. Вісім випадків – Таїланд; п’ять – США, Австралія, Сингапур, Тайвань; чотири – Малайзія, Південна Корея, Японія; три – Франція; два – В’єтнам; один – Непал, Канада, Камбоджа, Шрі-Ланка, Німеччина.

Поки що не відомо про смерті від коронавірусу поза межами Китаю.

Чи є українці серед хворих?

Станом на 27 січня в Україні не реєстрували випадків зараження новим коронавірусом з Китаю. У коментарі BBC News Україна в Посольстві України в Китаї повідомили, що немає хворих і серед українців, які перебувають на китайській території.

«За інформацією компетентних органів КНР, наразі громадян України серед інфікованих зазначеним вірусом не виявлено. Посольство України в КНР підтримує постійний зв’язок з українцями, які перебувають у місті Ухань та інших містах країни», – наголошують в українському посольстві.

Українські дипломати наразі намагаються встановити контакти з якомога більшою кількістю громадян України, які перебувають на охопленій епідемією території.

Що робити, аби не захворіти?

Повторимося, наразі вірус не зафіксований на території України. 24 січня Міністерство здоров’я України оприлюднило наказ «Про заходи щодо недопущення занесення і поширення на території України випадків захворювань, спричинених новим коронавірусом, виявленим у місті Ухань», у якому, разом з іншим, українцям радять уникати поїздок за кордон і контактів з особами, які нещодавно перебували за кордоном, особливо в місцях, де уже зафіксовані випадки захворювання.

І завжди актуально – дбати про імунітет і бути уважним до свого здоров’я.

Китайські вчені практично відразу розшифрували геном вірусу. Нині Національний інститут охорони здоров’я США працює над розробкою вакцини від нового коронавірусу з Китаю, прогнозують, що вона з’явиться через кілька місяців.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

Поранення чи смерть внаслідок бойових дій під час виконання посадових обов’язків є страховим випадком – Фонд соціального страхування України гарантує виплати і медико-соціальні послуги для всіх українських працівників, які постраждали на роботі через російську агресію...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:21


Щодня до Фонду соціального страхування України надходить на оплату 21,4 тисячі лікарняних на загальну суму близько 70 мільйонів гривень – вони містяться в понад 4 тисячах заявах-розрахунках, які роботодавці формують за лікарняними працівників і подають до ФССУ...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:18


З початку війни на підприємствах України зафіксовано 562 постраждалих внаслідок бойових дій працівників (+7 за останній тиждень)...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:17


Щомісячні страхові виплати від Фонду соціального страхування України упродовж вересня вже отримали понад 64 тисячі потерпілих на виробництві та членів їх родин...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:00


Уже сім років мешканець Збаражчини із села Кретівці, Ілля Роля, воює на Сході України проти кремлівських окупантів. Наш земляк служить у 24-й яворівській бригаді...


Рубрика: , Опубліковано: о 8:56Теми дня
23 Вересня
22 Вересня
21 Вересня
16 Вересня
15 Вересня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео