Середа, 03 березня 2021
• Теребовлянського міського голову обиратимуть 31 жовтня 2021 року • Ярославу Стасюку з Теребовлі було 29 років… • Як відбувається вакцинація від COVID-19 на Тернопільщині? • Продавала будинок, заплатила… шахраєві • Злодії із Запоріжжя “чистили” квартири тернополян • “Теплом зігріємо серця”: у Тернополі провели акцію для дітей учасників АТО-ООС • Що згубило Русь і губить нас? • ТОП-5 страв з печінки • Весні – бути з фестом “Ї”! • Шахрай представився… помічником прокурора • На Тернопільщині у 2020 році «Контінентал Фармерз Груп» сплатила понад 574,3 млн. грн. податків • Вантажівка розчавила жінку… • Врятував хлопчика, який стояв на підвіконні… • З 1 березня — індексація пенсій! • «Мій чоловік по голосу відчуває, коли я вишиваю» • Покататись на сноутюбах і встановити рекорд! • «Стрілець має відповісти за свій негідний вчинок!» • «Океан Ельзи» везе до Тернополя «Оранжерею» • Вірші Лесі Українки – англійською та французькою • Тернопілля знову «помаранчеве». Що заборонять?
Депутати Тернопільської міської ради всупереч позиції Надала виступили проти Української греко-католицької церкви

Опубліковано: 25 Серпня о 12:45 36


Файне місто ризикує опинитися в епіцентрі нового антихристиянського скандалу. Цього разу його провокаторами виступили… депутати Тернопільської міської ради.


Не встиг завершитися скандал, пов’язаний із петицією групки громадян з вимогою заборонити викладання християнської етики у тернопільських школах, як файне місто ризикує опинитися в епіцентрі нового антихристиянського скандалу. Цього разу його провокаторами виступили… депутати Тернопільської міської ради (майже 90%!), які всупереч позиції і проханню міського голови Сергія Надала проголосували проти ідеї УГКЦ облаштувати Християнський центр розвитку дітей та юнацтва, а також Кабінет психологічної підтримки воїнів АТО у Тернополі, на вул. Миру, 13.

Чого хоче Церква?

Українська греко-католицька церква відкрита у своїх помислах. На місці закинутої аптеки по вул. Миру, 13 ще на початку 2012 року “Сестри Служебниць Непорочної Діви Марії” Української греко-католицької церкви організували склад церковного інвентаря. На це міська рада Тернополя (яка тоді працювала в одній команді з міським головою Сергієм Надалом) надала дозвіл УГКЦ у грудні 2011 року. Термін оренди мав діяти до 2021 року. Однак, зважаючи на існуючі потреби, церковні служителі УГКЦ запропонували організувати на місці складу Християнський центр розвитку дітей та юнацтва. Цей центр мав би включати дитячий садок неповного дня, гуртки, де діти могли б навчатися лідерським якостям, вивчати англійську мову, займатися різними народними промислами, а головне — навчатися на основі цінностей християнської етики. Там же планували відкрити і Центр допомоги воїнам АТО. Не секрет, що державі бракує людських і фінансових ресурсів, а воїни, які пройшли справжнє пекло, часто зранені духовно і душевно. Від цього страждають вони,  діти, сім’ї. Непоодинокими є випадки розлучень, поганих вчинків. У новому центрі з військовими мали займатися фахівці з “Карітасу”. Спеціальні методики та постійний супровід воїнів мали повертати їх до мирного життя, нормалізувати стосунки у сім’ях…

Щоб узаконити таке перепрофілювання приміщень, УГКЦ, згідно із законодавством України, поставила до відома Тернопільську міську раду, яка мала затвердити рішення церковних ієрархів.  Однак 19 серпня 2016 року сталася подія, яка шокувала не лише керівництво УГКЦ, а й пересічних тернополян. Депутати від “Самопомочі”, “Свободи” та БПП запропонували… виключити приміщення за адресою: Миру, 13 з переліку об’єктів, оренда яких буде продовжена.

Рішення Сетри-Служниці copy

Чого хочуть депутати?

Депутати відмовилися надавати дозвіл на користування приміщенням, бо, мовляв, “їм бракує інформації”. Принаймні таким було пояснення голови фракції “Самопоміч” Андрія Грицишина та його однопартійця Андрія Шкули. Останній, до речі, відомий запеклою боротьбою проти виділення землі для будівництва храмів УГКЦ. Йому усюди ввижаються “оборудки”. Очевидно, що депутати “Самопомочі” звикли оцінювати інших за своєю поведінкою, яка часто далека від етики, і не лише християнської. Однак цього разу “самонемічних” несподівано підтримали колеги з ВО “Свобода” та “Блоку Петра Порошенка”. Лише за окремими винятками (у фракції ВО “Свобода” за передачу приміщення для потреб УГКЦ проголосували лише Сергій Надал та Володимир Стаюра) депутати трьох основних фракцій міської ради вирішили заборонити УГКЦ користуватися приміщенням на Миру, 13. Вони проголосували за виключення питання продовження оренди УГКЦ по вул. Миру, 13. Нижче наводимо поіменний список депутатів, які були за це рішення.

Список депутатів, які проголосували проти продовження оренди приміщення, яке займає УГКЦ

Голосування проти УГКЦ copy

Депутати захотіли досконаліше “вивчити питання”, що на депутатському сленгу означає “очікування на хабар”. Ну, а поки вони “вивчають питання”, Церква мусить чекати (бо не розуміє депутатський сленг). Чекають також діти, які могли б отримати місце для корисного проведення часу. Чекають військові, яким нікуди більше звертатися. Звісно, Греко-католицька церква відреагувала на таке ганебне рішення депутатів міської ради.

Звернення УГКЦ до депутатів Тернопільської міської ради

Хто зупинить нових «церквоборців»?

Таким чином, депутати Тернопільської міської ради, які наввипередки відвідували всі церкви під час виборів, після отримання депутатського мандата стали активними борцями із “засиллям релігії” у Тернополі. Сьогодні ця “боротьба” може вилитися у шкоду громаді, якій, безумовно, потрібні навчальні заклади, де дітей виховують на християнських засадах. В УГКЦ та громади Тернополя тепер залишаються сподівання на тверду позицію міського голови Сергія Надала та на вище політичне керівництво “Блоку Петра Порошенка” та ВО “Свобода”, які декларують, що їхні партії сповідують християнські цінності. Чи місце у лавах цих політсил новим тернопільським “церквоборцям”?

Петро Ковалик


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Сьогодні Верховна Рада визначилася з датою проведення позачергових місцевих виборів у п'яти населених пунктах України, зокрема, в Теребовлі...


Рубрика: , , Опубліковано: о 13:12


Не зміг побороти недугу 29-річний Ярослав Стасюк з Теребовлі. У нього був гострий менінгоенцефаліт, ускладнений ішемічними інсультами....


Рубрика: , Опубліковано: о 11:23


У пастку афериста потрапила мешканка Тернополя. Жінка хотіла продати будинок, а натомість втратила 4 тисячі гривень...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:53


"Домушників" зі стажем затримали в Тернополі працівники карного розшуку спільно з бійцями спецпідрозділу КОРД...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:43Теми дня
2 Березня
1 Березня
28 Лютого
27 Лютого
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео