Неділя, 25 вересня 2022
• Триває збір коштів на автівку для воїнів ЗСУ 24 бригади • «Вітер На-Дії»: українська молодь зустрілася в Кракові • Передачі захисникам із Тернополя — в найгарячіші точки • Діти і війна: як подолати травми • У Тернопільській громаді живуть понад 28 тисяч переселенців • У Тернополі готуються до початку опалювального сезону в умовах воєнного стану • Клатчі для леді – за донати • З фронту – до шлюбу • Наталія Фаліон та гурт «Лісапетний батальйон» відсвяткують 30-річчя на сцені благодійним концертом у Тернополі • Іво Бобул запрошує на свій благодійний концерт в Тернополі для підтримки ЗСУ • Через ситуацію на Харківській ТЕЦ у Тернополі скликали екстрене засідання • Риболовля, собака і… помідори • Тернопільський рятувальник освідчився коханій на сцені театру • Мобільна стоматологія лікує воїнів-тернополян у гарячих точках • «Тернопіль готується до найскладнішого в історії незалежності опалювального сезону» • Голгофа Йосифа Сліпого – Голгофа України • Кольором перемогти війну • «Тернопільська Озеряна’2022»: 9 кілометрів – під дощем • Співом підтримали армію • Тепловізор від юних волонтерів
«Державний бюджет на 2022 рік – це бюджет про людей»

Опубліковано: 4 Лютого о 10:00 21


2 грудня Верховна Рада ухвалила головний кошторис країни на наступний рік. Він відображає основні пріоритети команди президента – соціальне забезпечення, медицина, освіта, оборона, розвиток інфраструктури.


«Державний бюджет на 2022 рік – це бюджет про людей, їхнє соціальне забезпечення, освіту, здоров’я, якісну інфраструктуру. Ми ще на крок наблизилися до країни з гідним рівнем життя для усіх», – заявила голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк.
Звісно, виходячи з фінансових можливостей держави, бюджет не може задовольнити всі потреби. Втім, він є збалансованим, спрямованим на розвиток держави, це бюджет модернізації країни. Жоден головний кошторис країни за останніх 10 років не передбачав такого обсягу капітальних видатків – 140 млрд. грн., або 9,4% від всіх видатків. У першу чергу це забезпечення соціальних потреб та розвиток інфраструктури.
Соціальне забезпечення
Майже 11 млрд грн. передбачено на компенсацію різниці в тарифах за комунальні послуги завдяки тому, що 4% податку на доходи фізичних осіб залишаться у місцевих бюджетах. Субсидії у пріоритеті, це захищена стаття видатків – тож усі, хто мають право на субсидії, їх обов’язково отримають.
Українців також почнуть забезпечувати якісною питною водою – на програму «Питна вода України» виділили 1 млрд грн.
Програми пільгового кредитування, доступної іпотеки для всіх українців та забезпечення житлом військовослужбовців, які захищали Україну, – видатки на ці статті також забезпечені повною мірою.
Медицина
У 2022 році на медицину витратять близько 200 млрд грн. – безпрецедентну суму за всю історію незалежності.
Оплата праці лікарів становитиме від 20 тис. грн., а медсестер – від 13,5 тис. грн. Загалом на підвищені зарплати медикам передбачили 2,1 млрд грн. Ще 2 млрд спрямують на підвищення зарплат працівників медичної сфери, які не є лікарями або медсестрами – це лаборанти, біологи та інші фахівці у системі охорони здоров’я.
Забезпечене також фінансування на розвиток високоспеціалізованої медицини. Наприклад, Інститут раку додатково отримає 300 млн грн. Ще 300 млн грн. спрямують на закупівлю дороговартісних ліків.
Освіта
Бюджет на освіту складає 172 млрд грн., це на 18 млрд грн. більше, ніж цьогоріч.
З них 1,6 млрд грн. спрямують на реформу освіти – проєкт «Нова українська школа». Передбачена також субвенція 1 млрд грн. на опорні школи. З’явилися і дві нові субвенції – на протипожежну безпеку та на закупівлю харчоблоків для шкіл.
Уперше за чотири роки значно підвищений розмір стипендій, на це закладено понад
5 млрд грн., а зарплати у сфері освіти у 2022 році зростуть на 8,5%.
Культура
Вперше за багато років буде повністю задоволена програма закупівлі книг у бібліотеки, на це передбачено 183 млн грн.
Крім того, з’явиться нова бюджетна програма – субвенції для місцевих рад на створення центрів культурних послуг. На пілотний проєкт, що стартує у 2022 році, спрямовано 100 млн грн. Після цього програму планують розширити.
Інфраструктура
Одним з пріоритетів бюджету є фінансування інфраструктурних проєктів. Зокрема, на модернізацію залізничної інфраструктури спрямовано 4,3 млрд грн., на розвиток аеропортів передбачили 3,4 млрд грн.
У цьому році також триватиме ремонт автошляхів у межах програми «Велике будівництво». Серед них завершення реконструкції мосту в Запоріжжі, ремонт траси Одеса — Мелітополь — Новоазовськ, дороги Бориспіль — Дніпро — Запоріжжя — Маріуполь та багато інших.
Загалом до 2024 року планують оновити 24 тис. км доріг, 1400 мостів у всіх областях України та продовжать будувати нові школи, дитсадки, ЦНАПи.
«При формуванні бюджету на 2022 рік у Тернопільській області брали до уваги потреби кожної з громад. Найбільше це стосувалось якісної та сучасної освіти, доступної медицини та покращення інфраструктури. Передбачено також кошти на ряд важливих програм: програму енергоефективності та енергозбереження, обласну програму «Питна вода Тернопілля», програму зі створення безбар’єрного простору в Тернопільській області, обласну програму розвитку малого і середнього підприємництва, комплексну програму розвитку агропромислового комплексу Тернопільської області та інші», — наголосив голова фракції “Слуга народу” у Тернопільській обласній раді Ярослав Захарків.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

Поранення чи смерть внаслідок бойових дій під час виконання посадових обов’язків є страховим випадком – Фонд соціального страхування України гарантує виплати і медико-соціальні послуги для всіх українських працівників, які постраждали на роботі через російську агресію...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:21


Щодня до Фонду соціального страхування України надходить на оплату 21,4 тисячі лікарняних на загальну суму близько 70 мільйонів гривень – вони містяться в понад 4 тисячах заявах-розрахунках, які роботодавці формують за лікарняними працівників і подають до ФССУ...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:18


З початку війни на підприємствах України зафіксовано 562 постраждалих внаслідок бойових дій працівників (+7 за останній тиждень)...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:17


Щомісячні страхові виплати від Фонду соціального страхування України упродовж вересня вже отримали понад 64 тисячі потерпілих на виробництві та членів їх родин...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:00


Уже сім років мешканець Збаражчини із села Кретівці, Ілля Роля, воює на Сході України проти кремлівських окупантів. Наш земляк служить у 24-й яворівській бригаді...


Рубрика: , Опубліковано: о 8:56Теми дня
23 Вересня
22 Вересня
21 Вересня
16 Вересня
15 Вересня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео