П’ятниця, 05 березня 2021
• У Тернополі сьогодні — сесія міської ради • «Тато казав, що купить мені пожежну машину, а сам помер…» • У «Savich-Park» — справжній могул! • Володимир Мариновський: «Замість того, щоб займатися розвитком футболу в нових територіальних реаліях, керівництво Асоціації футболу Тернопільщини намагається нашвидкуруч зберегти контроль в укрупнених районах» • Максі – сім’я і… мікро – зелень! Тернополяни Олена і Володимир Хабенюки на власній фермі вирощують мікрогрін • Мільйон гривень хабара за «поблажки» бізнесмену • «На сцені я – вогонь!» Олександр Божик – про карантин в онлайні, рок на скрипці і чи переросте сімейний дует у тріо • Верховна Рада призначила позачергові вибори у Теребовлі • Визначатимуть перевізника на маршрут «Овочевий ринок – «Східний масив» • Оціночні судження • Сергій Надал: «Докладаємо усіх можливих зусиль, щоб зупинити у Тернополі поширення коронавірусу» • 13 пільгових категорій дошкільнят в обласному центрі харчуються безкоштовно • У Тернополі буде нова об’їзна! • Вакцинація на Тернопільщині: першими щеплять медиків • Учасників Афганської війни нагородили почесними відзнаками • «Агресивний» COVID-19 на Тернопільщину привезли з Карпат • У Тернополі двох дітей збили автівки… • Теребовлянського міського голову обиратимуть 31 жовтня 2021 року • До Дня відкритих дверей “WUNU Education Expo-2021” долучились фахівці центру зайнятості • Учасник АТО очолив Головне управління ДФС у Тернопільській області
#Діджиталізація: три антикорупційні сервіси Тернополя, або Як громадяни можуть контролювати владу через інтернет

Опубліковано: 24 Вересня о 10:00 35


“Діджиталізацією” сьогодні у світі називають застосування сучасних інформаційних технологій у різних сферах життя.


Міський голова Сергій Надал, координатор Центру громадського контролю «ДІЙ!» в Тернополі Василь Томчишин та директорка «MagneticOne Municipal Technologie» Катерина Бігняк під час презентації «Інтерактивної карти реєстру комунального майна».

Передусім це переведення даних у цифрову форму і створення до них відкритого доступу, різноманітні загальнодоступні електронні сервіси. Діджиталізація — це тренд сучасного постіндустріального світу. Для України діджиталізація є способом модернізації країни, а також шляхом до побудови вільного від зловживань і корупції суспільства, сучасний і дійовий засіб контролю влади.
Згідно із рейтингом міжнародної організації Transparency International, Тернопіль за рік у цій сфері просунувся з 31 на 10 місце і увійшов до ТОП-10 міст України з найбільш відкритою владою. Якими ж є головні антикорупційні “ноу-хау” Тернополя?

Відкриті дані

Одним з головних досягнень експерти виділяють відкриті дані, які доступні на офіційному сайті міської ради і у різноманітних електронних сервісах, де кожен у зручній формі може оцінити, як працюють міський виконком і міська рада. В одному з коментарів міський голова Сергій Надал зазначив:  “Тернопіль активно працює над оприлюдненням відкритих даних. У 2019 році місто приєдналося до Міжнародної Хартії відкритих даних – міжнародної ініціативи, яка  сприяє  реалізації принципів, стандартів і найкращих практик відкритих даних у всьому світі”.

Як результат, сьогодні 130 наборів відкритих даних розміщені на порталі https://data.gov.ua. Це, зокрема, результати поіменного голосування депутатів, використання медичними і освітніми закладами благодійної допомоги, дані про зелені насадження, інформація про наявність лікарських препаратів у медичних закладах міста і багато інших даних. Кожен бажаючий може самостійно перевірити, як ведеться господарка міста. Особливо корисними відкриті дані є для журналістів. Серед інших сервісів відкритих даних — інтерактивна карта комунального майна міста, Карта про ремонти Тернополя тощо, і перелік цих даних постійно зростає.

Відкритий і громадський бюджети

Тернопіль належить до ТОП-10 міст і за високим рівнем прозорості бюджетного процесу. Експерти Громадського Партнерства «За прозорі місцеві бюджети!», оцінюючи всі стадії бюджетного процесу за трьома основними параметрами: відкритість бюджетної інформації, прозорість прийняття рішень і використання інноваційних практик, зазначили, що вже кілька років кожен бажаючий може оцінити як дохідну, так і видаткову частини бюджету Тернополя. Інформація представлена у доступній графічній формі у розділі “Фінанси громади” на сайті ТМР https://tmrada.gov.ua.

Крім того, сама громада впливає на розподіл понад 14 млн. грн. на різні проєкти, що пропонуються самими тернополянами. Тут передбачені суми від 1 тис. грн. до 1,45 млн., якщо йдеться про великий проєкт. Кожен проєкт подається на розгляд самих мешканців міста. Шляхом голосування online містяни самі обирають, на що будуть витрачені кошти з громадського бюджету. Неодмінними вимогами до проєктів є їх суспільна корисність і безкоштовна доступність для всіх мешканців міста. Це можуть бути і новий сквер чи парк, і дитячий майданчик, і вулична бібліотека, і будь-яка інша суспільно-корисна справа.

Цього року термін подачі проєктів на фінансування з громадського бюджету завершується 30 вересня ц.р. Міський голова Тернополя Сергій Надал вважає, що такі проєкти особливо важливі для громади, оскільки є демонстрацією спільної дії громади і місцевого самоврядування. Громадський бюджет Тернополя вже став звичним і ефективним механізмом для активних громадян до участі у життєдіяльності міста.

Прозорі закупівлі і продажі

Як відомо, система ProZorro — один з основних інструментів боротьби із корупцією при державних та комунальних закупівлях. Цей сервіс став справжнім проривом в Україні кілька років тому. А Тернопіль був одним з перших міст, де повною мірою запровадили даний електронний сервіс публічних закупівель. Завдяки цьому зекономлено мільйони гривень бюджету. Адже система є об’єктивна і не піддається впливу людини. Тут просто немає місця для корупції.

У Тернополі через ProZorro здійснюють не лише закупівлю товарів та послуг, а й продажі. Довіра до електронних сервісів збільшує кількість підприємців, охочих брати участь у таких конкурсах. Відповідно виграє у першу чергу місто, яке отримує при продажах майна більше коштів, а при закупівлі, навпаки, суттєво економить.

Місто готується продавати через ProZorro не лише майно, а й послуги. Так реалізовується один з принципів, що його запровадив міський голова Сергій Надал ще п’ять років тому: міська рада — це сервісний центр, який покликаний надавати якісні послуги містянам, а максимальне впровадження електронних сервісів — найефективніший спосіб усунення навіть теоретичних можливостей для корупції.

“Відкритість влади — це передусім боротьба з корупцією. Таким чином ми намагаємося усунути всі основи для корупційних дій. Ми прагнемо максимально віддалити громадянина від службовця. Працівник міських служб має виконувати лише сервісні функції, а не “вирішувати проблеми”, — переконаний Сергій Надал.

Тернопіль є одним з передових українських міст, котрі беруть участь у  проєктах, пов’язаних із відкритістю. До таких належить, зокрема, пілотний проєкт ОБСЄ з доброчесності влади, що допомагає збільшити відкритість і прозорість міської адміністрації.  Тернопіль першим з обласних центрів став учасником такого проєкту і, за словами старшого співробітника з економічних питань ОБСЄ в Україні Андрія Мунтяна, сьогодні є одним з основних партнерів організації у проєктах відкритості влади і прикладом для інших міст України.

Замість P.S.

Звичайно, на шляху очищення української влади від корупції ще багато роботи. Проте завдяки сучасним інформаційним технологіям нечесним чиновникам все важче провертати сумнівні «оборудки». Громадяни бачать їхні декларації, отримують доступ до всіх їхніх рішень. Цілий ряд нових сервісів просто крок за кроком замінюють собою чиновника. Цей процес на загальнодержавному рівні тільки починається. А у Тернополі вже сьогодні діють сервіси, які дозволяють містянам впливати на життя міста навіть з домашнього комп’ютера, планшета чи смартфона. Тож будьмо активними і не будьмо байдужими! Стежмо за процесами, що відбуваються в місті, і контролюймо владу в режимі онлайн!


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

В орієнтовному порядку денному четвертого пленарного засідання сесії 233 проєкти рішень.

...


Рубрика: Опубліковано: о 11:24


В отця Володимира Демчука залишилися сиротами четверо дітей...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 10:00


24 лютого на гірськолижній трасі у «Savich-Park» відбувся чемпіонат Тернополя з фристайлу (могул), у якому взяли участь 80 вихованців СДЮСШ «Екстрім»...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:00


Після останніх місцевих виборів Тернопілля опинилося в нових територіальних реаліях — районів тепер лише три, вони значно більші за територією, а попередні 17 розформовані. Внаслідок цього необхідних змін має зазнати і футбольне господарство області. Асоціація футболу Тернопільщини вже провела два засідання у Чортківському і Тернопільському районах, на яких було представлене нове керівництво футбольних асоціацій укрупнених районів. Ми попросили прокоментувати ці дуже важливі для розвитку місцевої гри мільйонів процеси попереднього керівника футбольного напрямку області, голову Тернопільської обласної федерації футболу Володимира Мариновського...


Автор: Рубрика: , , , Опубліковано: о 8:00


«Наша сімейна справа – фактично наша четверта дитина, – сміється тернополянка Олена Хабенюк. – Ми довго її виношували і ростимо й доглядаємо з любов’ю… Мікрогрін, вирощуванням якого ми займаємося, – це такі собі «бейбі-рослинки», які потребують багато уваги й турботи. Зате за вкладену працю віддячують неймовірним смаком і користю! Як кажуть – що посієш, те й пожнеш… (Сміється, – авт.) Її додають до салатів і канапок, з неї готують коктейлі та смузі, прикрашають гарніри і навіть десерти. Мікрозелень, або, як її ще називають, мікрогрін – новий тренд здорової їжі, до якої нині схиляються все більше людей, особливо тих, хто дбає про своє здоров’я...


Автор: Рубрика: , , , Опубліковано: о 8:00Теми дня
5 Березня
4 Березня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео