Середа, 14 квітня 2021
• Студентка ЗУНУ Іванна Дяченко стала кращою на Кубку України • Різанина на проспекті Злуки у Тернополі…. • Раптово обірвалося життя екссудді Олександра Іващенка • Відійшов у засвіти політичний в’язень зі Збаражчини • Померла мама Блаженнішого Святослава • Відтепер у Тернополі – «Кохання з другого погляду»! • Дитячі майданчики — не місце для вигулювання тварин • Рибне тріо із шляхетних переписів • «Кобзар» не простий, а… фронтовий! • «Війну не так легко стерти з пам’яті…» • «Відчула серцем, що цією справою буду дуже близька до України!» • Яка доля чекає на тернопільський літак? • У п’яти дворах розпочали ремонтні роботи • Посидіти в барі? Лише на літньому майданчику • ОСББ можуть заробити 20 тисяч гривень на міському конкурсі • Щоб ІТП працювали повноцінно, потрібен… розчерк пера президента • «Не можемо зачиняти двері перед пенсіонерами…» • Західноукраїнський національний університет: завжди на крок попереду! • Тернопіль залучає додаткові кошти на термомодернізацію будинків • «Дистанційне навчання – це не лише виклики, а й нові можливості»
#Digitalization: поки в Україні говорять – у Тернополі роблять

Опубліковано: 16 Вересня о 14:00 10


Від 1 тисячі до 1 мільйона 450 тисяч гривень можна отримати на реалізацію громадського проєкту за допомогою «електронної демократії».


Діджиталізація” — новомодне слово в Україні. У новому українському уряді навіть з’явилася посада віцепрем’єр-міністра з питань цифрової трансформації. Загалом команда президента робить великий акцент на впровадження “цифрової держави”, де буквально кожен зможе впливати на рішення через свій смартфон.

Тим часом у Тернополі вже кілька років успішно діють цифрові інструменти “прямої демократії”, які активно почали впроваджувати за чинного міського голови Сергія Надала. Сам тернопільський мер не раз публічно заявляв, що найбільш успішними є проєкти, які одночасно підтримуються громадою, бізнесом і місцевим самоврядуванням. Одним з таких працюючих інструментів є  громадський бюджет. Словом, якщо є ідея, наприклад, облаштувати сквер, створити вуличну бібліотеку чи зробити щось креативніше, то до 30 вересня ц. р. можна подати ідею на розгляд громади Тернополя онлайн.

На кожен проєкт можуть виділити від тисячі до 300 тис. грн., якщо це малий проєкт, і від 300 тис. до 1 млн. 450 тис. грн., якщо йдеться про великий проєкт. Кожен автор може подати один великий і один малий проєкт.

Загалом на проєкти громадського бюджету у 2020 році передбачено 14 094 580 грн. З цієї суми 70 % коштів будуть спрямовані на великі проєкти і 30% — на малі проєкти. Проєкти-переможці будуть визначені за результатами голосування, яке триватиме з 25 жовтня до 8 листопада 2019 року. У голосуванні беруть участь самі тернополяни. Ознайомитися з проєктами можна на сторінці https://ternopil-budget.e-dem. До голосування автор може залучати своїх друзів, знайомих і однодумців, якщо переконає їх в актуальності і важливості  для життя міста свого проєкту.

Простий алгоритм, як долучитися до “цифрового життя вже тепер”. Отже, для цього потрібно…

  1. Написати проєкт, який відповідає наступним вимогам:

– має загальнодоступний характер, тобто має бути вільним, забезпечувати безкоштовний доступ і вільне безкоштовне користування усіма бажаючими результатами проєкту;

– бути спрямованим на покращання інфраструктури громади;

– у випадку, якщо проєкт передбачає використання земельної ділянки, приміщення чи іншого об’єкта, вони повинні належати до власності територіальної громади і не перебувати у власності фізичної та/або юридичної особи.

  1. Заповнити бланк проєкту до 30 вересня та подати його:

– самостійно через портал https://ternopil-budget.e-dem або у паперовому вигляді у Центр надання адміністративних послуг (вул. Острозького,6). Бланк для заповнення проєкту є на порталі https://ternopil-budget.e-dem  або на сайті міської ради https://tmrada.gov.ua (у розділі «Фінанси громади-Громадський бюджет»).

  1. Після подачі проєкту впродовж 7-ми днів автор повинен підтвердити підтримку поданого проекту не менше, аніж 15-ма голосами мешканців громади.

Після подачі проєкту впродовж доби він з’явиться на сайті https://ternopil-budget.e-dem.  Для кожного проєкту адміністратор створює окреме голосування на порталі «Електронні консультації та опитування» із запитанням про підтримку даного проєкту і  надішле автору посилання на вказану електронну пошту з інформуванням про те, що розпочинається голосування за підтримку проєкту. Впродовж тижня автор збирає 15-ть голосів друзів та знайомих за підтримку проєкту. Після цього проєкт потрапляє на розгляд Номінаційного комітету на відповідність чинному законодавству. Дату, час та місце розгляду проєкту Номінаційним комітетом буде повідомлено автору, аби він, за бажанням, міг бути присутнім при його розгляді. Отримавши позитивну оцінку Номінаційного комітету, проєкт буде допущений до голосування, яке триватиме з 25 жовтня до 8 листопада 2019 р. через портал https://ternopil-budget.e-dem або через ЦНАП. Переможцями будуть визначені проєкти у кожній з номінацій (серед малих і серед великих) рейтинговим голосуванням. Тобто ті проєкти, які наберуть більшу кількість голосів (до вичерпання обсягу запланованих коштів), будуть реалізовані у 2020 році.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Вітаємо із золотою нагородою студентку класичного університету Тернополя!

...


Рубрика: , Опубліковано: о 19:30


Компанії молодиків не поділили територію, конфлікт закінчився різаниною......


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:57


Передчасно обірвалося життя колишнього судді Тернопільського міськрайонного суду та Апеляційного суду Тернопільської області Олександра Іващенка...


Рубрика: , Опубліковано: о 11:39


Не стало політичного в'язня Ярослава Перчишина...


Рубрика: , Опубліковано: о 11:30


Зі смутком у серці та молитвою на устах повідомляємо, що 12 квітня 2021 року після важкої недуги відійшла до Дому Небесного Отця п. Віра Шевчук, мама Блаженнішого Святослава, Отця і Глави УГКЦ. Пані Віра померла у Стрию на 74 році життя...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:51Теми дня
13 Квітня
12 Квітня
11 Квітня
10 Квітня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео