Середа, 12 серпня 2020
• Після семи місяців у СІЗО Юлію Кузьменко відпустили під домашній арешт • У Петриківському геріатричному пансіонаті спалах коронавірусу • Міг підірвати пів села: мешканець Зборівщини зберігав вдома цілий арсенал зброї… • Зібрали кошти на лікування Богданчика та подарували іграшку-робота • Польща скасувала 14-денний карантин для пасажирів авіарейсів з України • У художньому музеї — виставка добровольцю Маркіяну Паславському • Поліцейські розповіли маленьким тернополянам про правила дорожнього руху • Ціна COVID-19: на боротьбу з вірусом Тернопіль спрямував понад 48 мільйонів гривень • COVID-19 на Тернопільщині: із 3324 хворих одужали 2100 • Горіла літня тераса “Бухта бару” • «Нова Я»: марафон, який змінив матусь дітей з інвалідністю • “Укрзалізниця” відновлює зупинки поїзда далекого сполучення у Луцьку та Тернополі. Список • Тернопіль перевели не до зеленої, а до жовтої зони • Покатався на викраденому… навантажувачі • Тернопіль — у зеленій зоні! • Син українського співака Віктора Павліка Павло помер після тривалої боротьби з раком • Три білоруски пограбували тернопільську пенсіонерку • «Донечка носить сорочечку, яку вишила моїй мамі ще її бабуся!» • «Дзвони Лемківщини» дзвонили онлайн • Жебраки збирали вербувальникам від 3 до 6 тис. гривень за день
До 2100-го року в Україні може залишитись 20 млн. населення

Опубліковано: 16 Липня о 16:01 31


За оцінками дослідників з США, до 2060-х років населення Землі збільшиться ще на два мільярди людей, а далі цифра почне різко скорочуватися за рахунок зниження рівня народжуваності.


Дослідники очікують, що такі країни, як Японія і Італія, втратять до половини свого населення. Наскільки це загальне зниження вплине на суспільство і планету, сказати складно.

«Хоча скорочення чисельності населення є потенційно гарною новиною для скорочення викидів вуглецю і стресу для продовольчих систем, зі збільшенням числа людей похилого віку і меншого числа молодих людей, економічні проблеми будуть виникати в міру того, як суспільства будуть прагнути рости з меншою кількістю працівників та платників податків, а також здібностями країн генерувати багатство», — говорить провідний автор нового дослідження Штейн Еміль Воллсет, статистик з Інституту показників і оцінки здоров’я (IHME) у Вашингтоні.

Про це повідомляє nv.ua, посилаючись на прогнози американських дослідників.

У новому дослідженні співробітники IHME і Медичної школи Вашингтонського університету використовували дані, зібрані в рамках дослідження глобального тягаря хвороб 2017 року, для оцінки зростання населення в усьому світі.

Їх результати показують, що ми очікуємо, що сьогоднішня цифра в 7,8 млрд виросте до приблизно 2064 року, і сягне 9,7 млрд. Тоді вона скоротиться, і до кінця сторіччя ми повернемося до 8,8 млрд. Такі цифри істотно контрастують з іншими оцінками, зробленими в останні роки.

Попередні спроби ґрунтувалися на тому, що відомо як загальний коефіцієнт народжуваності, який представляє собою просто загальну кількість дітей, народжених від людини протягом життя. Альтернативою є використання повної когортної фертильності – середнього числа дітей, народжених групою жінок в цьому віці. В цьому випадку до 50 років.

«Пояснюючи шляхи, за якими можуть змінюватися моделі народжуваності, смертності та міграції, наша модель здатна визначити, де майбутні тренди часу можуть відрізнятися від минулих тенденцій», — пише команда в своїй статті.

Результати дають більше, ніж просто оновлене число людей, що живуть на Землі в найближчі десятиліття. Дослідники описують карту щільності населення і критичних змін в складі населення в різних країнах.

Сьогодні в країнах Африки на південь від Сахари в середньому близько 4,7 народжень на одну жінку — цей показник повинен опуститися нижче коефіцієнта заміщення до 2100 року. Нігер встановив рекорд в 2017 році, наприклад, з вражаючими сімома народженнями на одну матір. Ця цифра повинна впасти до 1,8 до 2100 року.

Населення Японії може скоротитися зі 128 млн у 2017 році до 60 млн до 2100 року. Навіть Китай на той час може впасти значно нижче мільярда, до трохи більше 730 млн. Ще в 34 країнах населення також може скоротитися майже вдвічі, наприклад, в Україні може залишитися близько 20 млн. жителів.

Зі зниженням народжуваності до 2100 року скоротиться на 40% чисельність дітей у віці до п’яти років. При цьому число тих, кому більше 80 років, зросте з нинішніх 140 млн до 866 млн до кінця століття. Прямим результатом зниження народжуваності і старіння населення в окремих країнах стане скорочення числа людей працездатного віку

Додамо, в 2019 році ООН представила прогноз про чисельність населення Землі. Незважаючи на збільшення чисельності населення планети майже на 2 млрд за наступні 30 років, буде спостерігатися зниження темпів зростання, а багато країн зіткнуться з проблемою старіння населення.

Згідно з цим прогнозом, Індія обжене Китай за чисельністю населення вже до 2027 року, а чисельності населення Африки на південь від Сахари подвоїться.

Найбільше зростання населення прогнозується в дев’яти країнах — Індії, Нігерії та Пакистані, Демократичній Республіці Конго, Ефіопії, Танзанії, Індонезії, Єгипті та США.

У той же час, на цьому тлі буде фіксуватися уповільнення глобального рівня народжуваності. До 2050 року на одну матір буде в середньому приходиться 2,2 народжених дитини в порівнянні з показником в 3,2 дитини в 1990 році.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Масове захворювання на COVID-19 зафіксовано в Петриківському обласному геріатричному пансіонаті. Випадки лабораторно підтверджені. Заклад закрили на посилений карантин...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Поліцейські Зборівщини виявили у мешканця району вибухівки, набої та холодну зброю...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 14:00


Нещодавно управлінням сім'ї, молодіжної політики та захисту дітей Тернопільської міської ради було ініційовано збір коштів на проведення дороговартісної операції маленькому тернополянину, який зростає без батьків та якого виховує бабуся...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:00


Польща змінила правила перетину кордону для українців на час карантину...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00Теми дня
11 Серпня
10 Серпня
9 Серпня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео