Субота, 20 квітня 2024
• Троє посадовців із Тернопільщини заподіяли збитків на 26 мільйонів гривень • У Тернополі засуджено трьох депутатів російської держдуми • Військовий з Тернополя Дмитро Линва два роки бореться з онкологією • «У наш офіс в Харкові прилетіла російська ракета…» • Колишнього начальника Тернопільської державної податкової інспекції засудили за вимагання грошей • На Рівненщині знайшли давню ікону художника з Тернопільщини • Володимир Шкробот: «Життя рахує не кроки, які ти зробив, а сліди, які залишиш для суспільства» • За 12000 доларів тернополянин обіцяв ухилянтам «порішати» з військкоматом • 100-річна ювілярка з Козівської громади • 12-метровий рушник “родом” із Тернопільщини мандрує світом • У Тернополі поліцейські психологи організували іпотерапевтичний захід для поранених бійців і їхніх сімей • Різанина на Бережанщині: потерпілий в реанімації • 40 дітей військових із Тернопільщини влітку вирушать на оздоровлення до Латвії • Учні Васильковецької школи на Тернопільщині отримали новий автобус • Влітку росія планує посилити наступ на чотирьох напрямках • У Тернополі винесли вирок водієві, який скоїв смертельну аварію в Угорщині • Дубову алею на спомин про загиблих Героїв висадили у Тернополі • Велосипедист збив дитину на дамбі в Тернополі • Резонансні справи, гучні розслідування, фінансові питання: Сергій Зюбаненко зустрівся із журналістами • У Тернополі презентували книгу історика, загиблого захисника Любомира Крупи
Допінг-раша: країну-агресора можуть залишити поза світовим спортом на чотири роки

Опубліковано: 6 Грудня о 17:00 30


«Ми думали, що це дно, але знизу постукали», — цими словами з «бородатого» анекдота можна охарактеризувати ситуацію, що нині склалася в російському спорті.


Тільки-но, ціною мільярдних хабарів і часткового пропуску двох Олімпіад, росіянам вдалося дещо реабілітуватися в світовому спорті, як вони знову потрапили в новий скандал. Росія знову намагалася обдурити весь світ, знову невдало, але тепер, очевидно, наслідки будуть значно серйознішими. Розглядають два варіанти — дискваліфікацію на чотири роки без права виступати на Олімпіаді під своїм прапором і зі своїм гімном і повну дискваліфікацію і відсторонення всіх російських спортсменів від усіх світових змагань, включаючи, наприклад, чемпіонат світу з футболу і навіть Євро’2020. Час «Х» призначено на 9 грудня.

Що ж сталося цього разу? Спробуємо розібратися детальніше і насамперед нагадаємо передісторію. Отож, найбільший допінг-скандал в історії  вибухнув ще в листопаді 2015- го — з розслідування щодо Московської лабораторії. Тоді звільнили її начальника Григорія Родченкова: його звинуватили у знищенні тисяч допінг-проб з метою приховування порушень, а також у причетності до схеми вимагання грошей зі спортсменів. У травні 2016-го Родченков, який утік до США, повідомив, що були порушення куди серйозніші: в Росії існувала допінг-система, головною метою якої була перемога в Сочі’2014. Після цього посипалися доповіді Річарда Макларена і Самуеля Шміда, кілька перетасовувань олімпійських медалей, відсторонення російських спортсменів і навіть нейтральний прапор на ОІ’2018.

Росія фактично відбула покарання: після Ігор у Пхенчхані був відновлений Олімпійський комітет, у вересні 2018-го завершився трирічний “бан” РУСАДА. Повністю реорганізоване агентство (з новим керівництвом) відновили за умови, що Росія передасть до ВАДА (WADA) електронну базу даних (LIMS) з Московської лабораторії в повному обсязі і без змін. У базі містяться дані за 2012-2015 роки — схоже, найтемніші часи в російському антидопінгу.

У WADA вже була копія бази, злита інформатором, однак вона не мала юридичної сили — агентству був потрібний оригінал. Експерти WADA намагалися забрати базу ще в грудні 2018-го, однак її вдалося вивезти лише в середині січня 2019-го. Очевидно, за ті кілька тижнів, що експертів не допускали до даних лабораторії, базу неабияк «підчистили». Йдеться про тисячі змін…

Отож, наприкінці вересня WADA оголосило про невідповідності в базі даних і надало Росії три тижні на те, щоб дати відповідь з 31-го запитання.

Після ознайомлення з документами, представленими WADA, новий гендиректор РУСАДА Юрій Ганус у відкритому листі заявив: «WADA виявило не випадкові розбіжності в базах — це системна і масштабна махінація. Гірше того — зміни вносилися в останні два роки — в той час, коли опечатана база перебувала у Слідчому комітеті Росії. Ще гірше — наприкінці грудня WADA не просто так не отримало доступ до даних лабораторії: за словами спортивного агента Андрія Митькова, ще 6 січня базу старанно чистили, видаляючи дані щодо позитивних або сумнівних проб російських спортсменів (мова про тисячі змін). Пізніше це підтвердили і в РУСАДА…

На початку листопада головний менеджер з комунікацій Всесвітнього антидопінгового агентства Джеймс Фітцджеральд заявив, що виконком організації сподівається винести рішення щодо РУСАДА до кінця року. А журналіст німецького каналу ARD Хайо Зеппельт повідомив у Твіттері: «Відповідно до джерел, близьких до WADA, Росія відповіла лише на 23 запитання з 31-го, що стосуються передбачуваних невідповідностей в даних Московської лабораторії, і не надала всі запитані пристрої /дані.»

Тоді ж стало відомо, що WADA відправило 47 допінгових справ російських спортсменів у міжнародні спортивні федерації. Ці справи засновані на даних Московської антидопінгової лабораторії, яких не торкнулися передбачувані зміни в 2019 році. Тепер міжнародні спортивні організації повинні розглянути справи і покарати винних у разі потреби.

Пізніше той же Хайо Зеппельт заявив, що стосовно Московської антидопінгової лабораторії з’явилися нові обтяжуючі обставини і очікується, що будуть рекомендовані найжорсткіші санкції аж до відсторонення від Олімпіади.

У зв’язку з тим, що до ЗМІ частково просочилася інформація про доповідь комітету WADA з відповідності, там вирішили пояснити причини жорстких рекомендацій щодо Росії: «Дані бази Московської антидопінгової лабораторії не є повними і повністю достовірними. Хоча копія бази даних за 2019 рік багато в чому збігається з копією бази даних за 2015 рік, наданою WADA Родченковим у 2017 році, сотні передбачуваних несприятливих аналітичних висновків, які з’являються в копії бази за 2015 рік, були видалені з копії бази за 2019 рік. Відповідні вихідні дані і файли PDF були видалені або змінені.

Деякі з передбачуваних позитивних результатів і пов’язаних з ними доказів були вилучені в 2016 або 2017 роках, після того, як Родченков уперше виявив схему прикриття допінгу російських спортсменів, а потім це було підтверджено дослідженням професора Макларена в двох частинах.

Однак подальші суттєві видалення і зміни були зроблені в грудні 2018 року і січні 2019-го (тобто після того, як WADA встановило вимоги до даних). Ці дії були приховані шляхом датування комп’ютерних систем і файлів в спробі створити враження, що дані не змінювали…»

Імовірні наслідки для Росії:

– у найближчі чотири роки Росія не зможе приймати великі міжнародні турніри або претендувати на їх проведення. Змагання, які Росія вже отримала, перенесуть, якщо цьому нічого не перешкоджає (юридично або фізично). Таким чином, під знаком запитання футбольний Євро’2020 (у Санкт-Петербурзі — чотири матчі), фінал Ліги чемпіонів’2021, чемпіонат світу з хокею’2023, чемпіонат світу з волейболу’2022 і літня  Універсіада’2023, а також ЧС з водних видів’2025 у Казані;

– російські спортсмени зможуть виступати на міжнародних турнірах тільки в нейтральному статусі — без прапора і гімну. При цьому WADA допустить до старту лише тих спортсменів, які доведуть непричетність до маніпуляцій;

– російські чиновники не можуть бути членам рад, комітетів або будь-яких інших підрозділів міжнародних спортивних федерацій, які підписали кодекс WADA. Їм також заборонено відвідувати великі змагання;

– керівники Олімпійського і Паралімпійського комітетів Росії не зможуть відвідувати спортивні заходи;

– Росія візьме на себе всі витрати, пов’язані зі скандалом.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

Співробітниками управління стратегічних розслідувань в Тернопільській області в ході супроводу кримінальних проваджень минулих років, органами досудового розслідування повідомлено про підозру трьом посадовцям у вчиненні кримінальних правопорушень у бюджетній сфері, загальна сума заподіяних збитків становить 26 млн 691 тис. грн...


Рубрика: , Опубліковано: о 11:31


За публічного обвинувачення прокурорів Тернопільської обласної прокуратури трьох депутатів держдуми російської федерації визнано винними у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України (ч. 3 ст. 110 КК України).Їх засуджено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 9:00


Уже два роки військовий з Тернополя Дмитро Линва бореться із важкою хворобою...


Рубрика: , Опубліковано: о 21:46


Ірина Ковальчук через війну релокувала бізнес на Тернопільщину...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 20:47


До 6 років позбавлення волі засуджено екскерівника податкової інспекції та його трьох спільників за вимагання 40 тис доларів США неіснуючого боргу...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:52



Теми дня
20 Квітня
19 Квітня
17 Квітня