Середа, 20 березня 2019
• Чекав згоди на одруження… 43 роки! • Не стриглася жодного разу! Найдовше волосся — у 15-річної киянки • Ні трактора, ні грошей… • На Монастирищині збудують масштабний музей лемківської культури • Віталій Колошиць із Чорткова їде до Італії на Чемпіонат світу з піци • Степан Барна про будівництво школи у Великій Березовиці: «Ми уже заклали камінь у справу, кінцева мета якої – нова сучасна школа для 600 учнів» • Тернопіль відвідав міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак • За 2018 рік на Тернопільщині Агрохолдинг “МРІЯ” сплатив 304,4 млн. грн. податків і 15,5 млн. грн. соціальної підтримки громадам • При використанні пестицидів у сільському господарстві подбайте про безпеку бджіл! • Розбився мотоцикліст із Настасова • Тернопіль увійшов до ТОП-10 найпрозоріших міст України • Кримінальна кампанія: як Юлія Тимошенко намагається повернути собі шанс на вихід у другий тур • На в’їзді до Теребовлі дорожники уклали нове покриття • Столиця «української Бразилії» стала містом-побратимом Тернополя • Не гірше, ніж у Відні: як тернополяни балювали та гроші на благодійність збирали! • Нападника затримали через два роки! • За кермом… 13-річна дівчина • «Ми не збираємося нікого і нічого покривати!» • «Tik Tu» заспіває у Тернополі • Другі половинки кандидатів: хто вони?
Допобачення, «Євробачення»?

Автор: Опубліковано: 1 Березня о 17:00 40


П’ять років війни. Майже три тисячі загиблих військовослужбовців. І співачка, яка мала б стати «обличчям» України на міжнародному конкурсі, вважає, що вони ціною свого життя не захищали нас від агресора.


Ну, тут уже мало сказати просто «скандальний». Цьогорічний нацвідбір «Євробачення’2019» — конкурс, в якому майже не було музики, натомість ми отримали політичне токшоу, яке підняло на вуха і розкололо усю країну. Скандальна перемога, а потім і не менш скандальна відмова від участі у конкурсі «голубя міра» Maruv — «у миру» Ганни Корсун із Павлограда спричинили ефект бомби, що розірвалася. Ще під час першого півфіналу нацвідбору на питання щодо гастролей по Росії Гандзя-Maruv завела уже звиклу «шарманку» про те, що регулярні гастролі в країні-агресорі — це, мовляв, її спосіб «нести мир», а вже за лаштунками конкурсу з цинічною посмішечкою додала, що, мовляв, “воювати за мир — це все одно, що тра**тися за цнотливість…». П’ять років війни. Майже три тисячі загиблих військовослужбовців. І співачка, яка мала б стати «обличчям» України на міжнародному конкурсі, вважає, що вони ціною свого життя не захищали нас від агресора, а ЩО?.. Криве дзеркало нацвідбору (а ми ж ще про сестричок-кримчанок ANNA MARIA із мамою в уряді Аксьонова і «кримнашем» не згадали!) засвідчило цілковитий провал інформаційної політики в Україні і той факт, що у гібридній інформаційній війні ми, на жаль, програємо практично «всуху»…

«Заробляти гроші і закликати до миру – це не одне і те ж»

«Перемога Maruv – це тривожний дзвіночок. Це той випадок, коли активна меншість винесла ногами вперед пасивну більшість», — написав на своїй сторнці у Фейсбуці ведучий нацвідбору, наш земляк Сергій Притула. Його емоційний пост зібрав понад 23 тисячі лайків та півтори тисячі коментарів. — Цей фінал — найважчий за усі 3 роки моєї роботи у нацвідборі. Зі стиснутим горлом і з глибоким розчаруванням у пасивності нашого суспільства, — пише Сергій.  — Робота ведучого не передбачає максимально можливого висловлення суб’єктивної думки, але однозначно має віддзеркалювати суспільні запити до людей, які претендують на звання представника країни на міжнародній арені. І попри те, що конкурс «Євробачення» позиціонується як аполітичний, ми щороку бачимо, які пристрасті вирують навколо нього саме у цьому контексті. Чи може це не переможців грузинського нацвідбору не допускали до конкурсу з піснею «We don’t wanna put in» і вимагали змінити текст?!! Чи може не у нас «Гринджоли» з’явилися у нацвідборі за квотою Майдану? Чи, може, три роки тому «заруба» між Джамалою і Лазарєвим сприймалась виключно  як музичний батл?! Чи може дії політиків не впливають на подальше голосування громадян за представників тої чи іншої країни?! Годі теревенити про те, що спорт і музика — поза політикою! Вони не поза політикою. Вони в епіцентрі. І, чорт забирай, це дійсно дуже важливо, хто представляє країну на конкурсах чи змаганнях.

Попри відмінність думок у різних людей, ми усі, ті хто живе в Україні, ті, хто ідентифікує себе громадянами нашої країни, маємо мати спільний знаменник щодо таких питань, як: хто є для нас Росія? Чий Крим? Що відбувається на Донбасі?! Якщо треба ще раз розжувати для найбільш упоротих персонажів, які вже кілька днів засипають мене листами де розписують, який я «ублюдок» і «как ми в тєбє разочаровалісь», то мені не важко: 1. Росія — країна-агресор. 2. Крим — це Україна. 3. На Донбасі —  війна, розв’язана Росією, а не громадянська війна, як її зручно трактують російські пропогандисти. Все! І якщо людина не може визнати один з цих пунктів, але збирається представляти нас на міжнародній арені, то вона ставить всю країну в дурне становища! Бо ми справді просимо міжнародну спільноту допомагати нам у боротьбі з російською агресією, вводити санкції, озброювати нашу армію, розвінчувати фейки і т.д., аж тут виходить якась дівчинка чи хлопчик і каже, що «нє всє же там плахіє люді, я нєсу музикай мір і об’єдіняю людєй»! Ви реально не розумієте, що таким чином ви легітимізуєте з нашого боку те, що нав’язує світу агресор?!!  Хіппі несли музикою мир! І це мало конкретні прояви на кшталт маршу пацифістів у Вашингтоні з вимогою вивести війська з В’єтнаму!

Після ваших виступів у Москвах, Пітєрах і Гєлєнжиках хто вийшов на Красну Площадь вимагати вивести війська з Донбасу?! Якого біса ви підмінюєте поняття?! Заробляти гроші і закликати до миру – це не одне і те ж!    … Якби перед початком національного відбору було чітко вказано, що артист, у якого в гастрольному графіку є концерти у РФ, не допускається до конкурсу, то нині не треба було б ставити прихильників MARUV у дурне становище, бо вони старанно голосували за свою фаворитку, а тепер їх вибір ламають через коліно! І це не менш тривожний дзвіночок. Виявляється, що перемогти у нацвідборі мало, треба ще підписати контракт з НСТУ, де є пункти, про які артисти не здогадувались, коли йшли на нацвідбір. Зрештою, певний фільтр на вході у нацвідбір і мені як ведучому спростив би життя.

Я дуже хочу вести музичний конкурс, а не розбиратись з «голубямі міра» що для них важливо – не розчарувати своїх прихильників у РФ і бути зручним інструментом російської пропоганди, чи бути представником країни, яка щодня втрачає своїх синів та дочок на фронті і чітко усвідомлювати, хто є винуватцем цієї біди. Здається, на 5 році війни можна було б і визначитись! Це не менш важливо, аніж хороша пісня та крутий номер, які були у переможниці…»

Що буде далі?

Важко сказати, що лякає більше: чи перемога одіозної Maruv (журі поставило її на друге місце у конкурсі, а глядачі віддали максимальний бал), чи той факт, що Національна суспільна телерадіокомпанія уже після її перемоги «згадала» про те, що у договір слід додати пункти про відмову представника України на міжнародному конкурсі від гастролей у РФ.

До слова, співачка погодилася скасувати заплановані на квітень виступи в Росії, проте все одно після семи годин перемовин Maruv та НСТУ спільної мови таки не знайшли.  «На час конкурсу виконавець стає культурним амбасадором України та доносить не лише власну музику, але також стає виразником думки українського суспільства у світі. Після проведених перемовин ПАТ “НСТУ” та співачка MARUV не знайшли спільного рішення щодо місії представника України на міжнародному пісенному конкурсі  “через низку причин”, —  йдеться у офіційному повідомленні від НСТУ. Як  сталося так, що не просто до списку учасників, а до фінального етапу відбору дійшло стільки виконавців, яких там і духу не мало бути, — питання хоч і запізніле, проте далеко не риторичне… Бо в такому випадку не дійшло б до дикого скандалу, де на адресу України звучать обвинувачення в упередженості, тиску на митців, цензурі, лобізмі і т.д. Проте годі уже про «хто винен», давайте про «що робити». Хоча і тут чіткої та однозначної відповіді немає.  «У вівторок, 26 лютого, Національна суспільна телерадіокомпанія почала перемовини із новим кандидатом на «Євробачення’2019», —  повідомив відсторонений очільник НСТУ Зураб Аласанія у Facebook. Він зазначив, що НСТУ прописало в Угоді умови (для всіх учасників), що сприяли б врегулюванню надмірної політизації конкурсу. Зокрема: відмову представника України на міжнародному конкурсі від гастролей у РФ (три місяці після конкурсу).  А також уважного ставлення щодо публічних висловлювань виконавця стосовно територіальної цілісності України або будь-яких висловлювань, які можуть зашкодити Україні на міжнародному рівні”. Після скасування участі MARUV у пісенному конкурсі “Євробачення’2019” представника України обирали серед п’яти інших фіналістів Національного відбору: «Brunettes Shoot Blondes», YUKO, Kazka, ANNA MARIA та «Freedom Jazz» (26 лютого стало відомо, щоколектив відмовився від участі у конкурсі).


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Британець Колін Джонс одружився зі своєю коханою, прочекавши на схвальну відповідь 43 роки...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


У вівторок, 12 березня, в Києві експерти Національного реєстру рекордів України зафіксували досягнення в номінації «Найдовше дитяче волосся»...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Правоохоронці кажуть, що це у них уже другий схожий випадок, і закликають краян бути обачними при здійснені таких покупок...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:00


У суботу, 9 березня, в урочищі «Бичова» неподалік Монастириська відбулося освячення наріжного каменя під будівництво музею лемківської культури в рамках проекту «Lemko SVIT»...


Опубліковано: о 14:00


В Італії було таке, що по шістнадцять годин у день практично безперервно працював, якось порахував, що за зміну приготував 900 піц. Це мій рекорд...


Автор: Рубрика: Опубліковано: о 12:00Теми дня
19 Березня
18 Березня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео