Понеділок, 16 вересня 2019
Достукатися до місцевої влади

Опубліковано: 12 Липня о 13:00 43


У Теребовлянській ОТГ 317 осіб, які належать до пільгових категорій населення, залишилися без зв’язку .


Нарада щодо погашення заборгованості за пільгові телефонні розмови перед ПАТ «Укртелеком» відбулася під керівництвом т.в.о. голови Тернопільської облдержадміністрації Івана Крисака. Основний акцент зробили на заборгованості, що виникла у Теребовлянській міській ОТГ, внаслідок якої заблоковано рахунки управління соціального захисту населення Теребовлянської РДА.

«На Тернопільщині функціонують 49 об’єднаних територіальних громад. Усі громади, окрім Теребовлянської міської ОТГ, передбачили кошти на пільги з послуг зв’язку. У даній проблемі ми вбачаємо принципову позицію голови Теребовлянської громади, який своїми діями блокує роботу органу соціального забезпечення населення. Дохід громади минулого року склав понад 83 млн. грн., а за результатами першого півріччя 2019 року – понад 43 млн. грн. Тому, на наш погляд, громада є самодостатньою, але коштів на відшкодування пільг з послуг зв’язку не передбачила», – наголосив заступник директора департаменту-начальник управління соціальних гарантій департаменту соціального захисту населення Тернопільської ОДА Олег Воронка.

Він зазначив, що на території громади проживають 317 осіб, які мають пільги на послуги зв’язку, сума яких загалом складає дещо  більше 10 тисяч гривень у місяць.

«Заборгованість Теребовлянської ОТГ призвела до того, що «Укртелеком» у зв’язку з невідшкодуванням пільг за надані послуги подав судовий позов на управління соціального захисту населення Теребовлянської РДА. За рішенням суду, управлінню як боржнику припинено казначейське обслуговування рахунків, що призвело до унеможливлення його діяльности. Окрім того, управління тепер не в змозі оплатити послуги із соціально-професійної адаптації 11-ти учасників АТО, а також виплатити компенсацію на покращення житлових умов членам сім’ї загиблого військовослужбовця, який брав участь в АТО. Також неможливо надати послуги з реабілітації трьом дітям, хворим на ДЦП», – підкреслив Олег Воронка.

За його словами, через заблокування рахунків управління соціального захисту населення Теребовлянська РДА не зможе здійснити призначення житлових субсидій, а також пільг, які виплачуватимуться населенню з 1 жовтня.

Нагадаємо, що відповідно до змін, внесених до постанови Кабінету Міністрів України №256, з 1 липня 2017 року місцеві управління соціального захисту населення не є головними розпорядниками коштів на відшкодування витрат за надання пільг з послуг зв’язку окремим категоріям громадян. Відповідно до листів Міністерства фінансів України і зважаючи на те, що триває реформа децентралізації влади, усі повноваження з фінансування пільг на послуги зв’язку були передані безпосередньо ОТГ.

 


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

6 вересня генеральний прoкурoр Руслан Рябoшапка пiдписав накази прo звiльнення з пoсад прoкурoрiв вoсьми oбластей, серед яких i керiвник Тернопільської oбласнoї прокуратурі В’ячеслав Перч...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


У Тернополі вперше відбувся День дитячої моди...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Неправомірну вигоду в розмірі 500 гривень пропонував співробітникам патрульної поліції 35-річний мешканець Теребовлянського району...


Рубрика: , , Опубліковано: о 15:00


Позбавити нашу команду місця в фінальному турнірі можуть хіба що… сербські чаклуни...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео