П’ятниця, 29 березня 2024
• У Чорткові вперше зробили складну операцію на серці • Залозецький став повернули у власність громади • Ремонтують аварійний міст на під’їзді до Тернополя з боку Бродів • “Закрити очі” за 100 доларів: водій пропонував хабар поліцейським • Смертельна аварія у Кам’янках: водій “Skoda Octavia” загинув на місці • Впав із чотириметрової висоти: смерть на будівництві біля Тернополя • Валерій Бачинський – новий директор Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки • Перископи та антени до рацій роблять у Бережанах • Професор із Тернопільщини донатить на виготовлення дронів • Уламки російської ракети впали на подвір’я на Тернопільщині • Вчителі англійської мови з Тернополя здобуватимуть досвід у Канаді • “Кохання наповнює життя змістом”. У Тернополі одружився військовослужбовець • Поліг біля Бахмута. На щиті повертається захисник із Тернопільщини • Втратила 150 тисяч гривень: жінка з Чортківщини повірила шахраям • Через важке поранення у госпіталі помер захисник із Мельнице-Подільської громади • Депутат Тернопільської обласної ради вимагав “відкати” від… поранених воїнів ЗСУ • Писанкарство в час війни. У Гусятині провели майстер-клас для переселенців • Нетверезий злодій крав велосипед і зламав ногу • Стрім із… лелечого гнізда • Віртуальна подруга шантажувала інтимними фотографіями
Дві складові одного цілого, або Що спільного у підпалі Малашівського сміттєзвалища і депутатському демарші проти мера?

Опубліковано: 25 Серпня о 11:24 27


З першого погляду необізнаного читача, ці події начебто не пов’язані, але це лише з першого.


Минулого тижня Тернопіль зачепили дві події — підпал Малашівського сміттєзвалища та відкритий демарш депутатів на сесії міської ради проти кількох проектів, ініційованих міським головою Сергієм Надалом. З першого погляду необізнаного читача, ці події начебто не пов’язані, але це лише з першого… Незначна різниця в часі між цими подіями та їх суть вказують на те, що у них не тільки спільна складова, а й, радше усього, вони випливають одна з одної. Повірити у випадковий збіг може хіба що дуже наївна людина…

Дія 1. Чому горіло сміттєзвалище?

Офіційної відповіді на це запитання ще немає, але обставини пожежі наводять світло на тінь. Отже, 16 серпня, близько 8-ої вечора, “еменесники” отримують повідомлення: на Малашівському сміттєзвалищі, що у Зборівському районі, пожежа! Як з’ясується згодом, горіло не на території сміттєзвалища, а сміття, яке деякі недолугі громадяни викидають за межами полігону. Займання відбулося одночасно у п’яти різних точках, що свідчить про невипадковість. Пожежникам вдалося ліквідувати вогонь менш ніж за добу, а станом на 23 серпня відкритих осередків вогню вже немає, як немає і загрози навколишньому середовищу та прилеглим до полігону населеним пунктам.

— Пожежа виникла на стихійному сміттєзвалищі за межами Малашівського полігону, — розповів начальник управління ДСНС у Тернопільській області Віктор Маслей. — На місце події були залучені сили цивільного захисту й пожежні частини. Уже близько 10-ої вечора 16 серпня відкритих ділянок пожежі не було, тліли лише окремі осередки, що не складали загрози.

віктор маслей
Віктор Маслей

За словами Віктора Маслея, нині поблизу сміттєзвалиша чергують пожежники, які стежать за тим, щоб сміття не загорілося знову. Сміттєзвалище працює у звичному режимі, сміття рекультивують і присипають. Інформація про те, що сміттєзвалище потрібно закривати через складність гасіння пожежі, не відповідає дійсності.

Серед причин пожежі, що їх розглядають “еменесники”, найімовірнішою є підпал, адже одночасно горіло у п’яти різних місцях. Підпал тим більше імовірний, що і до НП пожежники кілька разів фіксували ознаки штучного підпалювання полігону, а на місці події знаходили пляшки із залишками горючої суміші.

— Ситуація під контролем! — заспокоїв через місцевий телеефір тернополян заступник міського голови Тернополя Владислав Стемковський. — Упродовж п’яти років ми постійно здійснюємо рекультивацію сміттєзвалища. Основу висипки, яку ми завозимо на полігон, складають глина, камінці та пісок, і коли, наприклад, іде дощ, з висипки утворюється щось на зразок плівки, що консервує шар утрамбованого сміття. Завдяки цьому кисень туди не потрапляє, тож немає і самозапалень. Висипка також запобігає різкому запаху. Цього року міська рада витратила близько мільйона гривень на заходи з рекультивації Малашівського сміттєзвалища. Контроль за полігоном здійснюється постійно, тому причин для хвилювання немає.

Дія 2. Демарш на сесії

Офіційного висновку про “авторство” підпалу поки що немає, але якось не віриться, що до нього не доклалися деякі політичні діячі. У пам’яті спливає “сміттєва” історія, яка коштувала на виборах мерського крісла попереднику Сергія Надала Романові Заставному. Пригадується також, коли два місяці тому страшна подія сталася на Грибовицькому сміттєзвалищі поблизу Львова, то тамтешній мер Андрій Садовий, він же лідер “Самопомочі”, спробував за допомогою підручних ЗМІ “переключити вогонь” на Тернопіль. Владі нашого міста довелося тоді і в прямому, і в переносному розумінні відмиватися від бруду, що лився  звідусіль. Щоправда, недовго, адже ситуація на Малашівському сміттєзвалищі виявилася близькою до ідеалу.

Тоді атаку було відбито, але, очевидно, неплідні на ідеї горе-політики вирішили використати сміттєзвалище вдруге. Цього разу ослаблення позицій мера Сергія Надала потрібне було для демонстрації власної значущості та сили на сесії міської ради. Ще до початку сесії (а відбулася вона у п’ятницю, 19 серпня) стало відомо, що депутати трьох фракцій — “Самопомочі”, БПП та “Свободи” — вирішили “скинутися на трьох” і продемонструвати, “хто в хаті господар”. Особливо вразила присутність у цьому тимчасовому “Бермудському трикутнику” представників “Свободи” — політичної сили, яку представляє міський голова Сергій Надал. Їх вчинок погано пахне ще й від того, що на торішніх виборах вони на своїх агітаційних листівках гордо виписували: “Команда Сергія Надала”. І ось тепер, пройшовши під цим гаслом і завдяки високому особистому рейтингу діючого мера до міської ради, однопартійці його просто зраджують.

Щоправда, наразі цей підлий “союзик” особливою продуктивністю не відзначився (колаборантам часто доводилося брати паузи на наради, позаяк спільні голосування за принципом “ти — мені, я — тобі” неодноразово зривалися), проте свою деструктивну функцію він таки виконав, зірвавши кілька важливих інвестпроектів, ініційованих мером та виконкомом. Однозначно, що такий новоутвір тільки на шкоду розвитку міста і бізнесу, тож дуже не хочеться, щоб у міській раді і в Тернополі знову настав бардак, як це було за каденції Заставного. Утім, колаборанти своє зробили і тепер черга — за міським головою, гідна відповідь якого, гадаємо, не забариться. Політичний трилер у Тернополі лише починається…

Іван Романів


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

У Чортківській центральній міській лікарні 69-річному пацієнту із Горішньої Вигнанки успішно імплантували в серце трикамерний кардіовертер-дефібрилятор...


Опубліковано: о 22:03


Прокурори Бережанської окружної прокуратури забезпечили виконання рішення суду щодо повернення у комунальну власність земельної ділянки та водного об’єкта вартістю 15 мільярдів гривень в межах гідрологічного заказника місцевого значення, що входить до складу території об’єктів смарагдової мережі Європи «Seretskyi»...


Рубрика: , Опубліковано: о 21:59


Служба відновлення проводить капітальний ремонт аварійного мосту між селами Плотича та Івачів-Долішній Тернопільського району...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:56


100 доларів і 500 гривень пропонував працівникам поліції мешканець Тернопільського району, якого зупинили на дорозі...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:52


Причини чотирьох аварій, які трапилися на дорогах Тернополя та області, встановлюють слідчі...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:32



Теми дня
26 Березня
25 Березня
24 Березня
22 Березня