Четвер, 25 квітня 2024
• Мінливий квітень: коли в Україну повернеться тепло? • 9000 доларів за те, щоб «швидко перебігти кордон» • “Батько загиблого Героя несе хрест іншого Героя”. На Тернопільщині попрощалися із захисником • У Тернополі у парку “Сопільче” провели змагання зі спортивного орієнтування • Тернополянин оплатив оренду квартири… шахраєві • Міський голова Тернополя від себе передав допомогу на фронт • На Тернопільщині є майже сотня вільних вакансій для лікарів • Біля Тернополя намагались застрелити кримінального авторитета • На війні загинув 22-річний захисник Денис Каразія із Кременеччини • У чоловіків із Чортківщини виявили незаконні зброю і набої • У Тернополі двоє підлітків отруїлися алкоголем • Юні волонтери з Шумщини допомагають ЗСУ • Зупинив суддю і поплатився посадою. Патрульного з Тернополя звільнили за перевищення службових обов’язків • Знайшли мертвою на полі. Прикрий випадок на Тернопільщині • Троє посадовців із Тернопільщини заподіяли збитків на 26 мільйонів гривень • У Тернополі засуджено трьох депутатів російської держдуми • Військовий з Тернополя Дмитро Линва два роки бореться з онкологією • «У наш офіс в Харкові прилетіла російська ракета…» • Колишнього начальника Тернопільської державної податкової інспекції засудили за вимагання грошей • На Рівненщині знайшли давню ікону художника з Тернопільщини
Едуард Кольцов: «Усі нові закони, проекти та сервіси Мін’юсту допомагають людям і спрощують їм життя»

Автор: Опубліковано: 14 Грудня о 18:00 31


Варто погодитися з цим твердженням, адже жодне інше міністерство не може похвалитися стількома позитивними нововведеннями, які справді діють, а не тільки перебувають у стані балачок чи на папері або ж які просто видають за нові, ховаючи за зовнішнім блискучим марафетом стару суть.


Начальник головного територіального управління юстиції у Тернопільській області Едуард Кольцов переконаний, що саме Міністерство юстиції є нині найбільш прогресивним та реформаторським міністерством України, де відбуваються найбільш значимі та відчутні для людей зміни. Варто погодитися з цим твердженням, адже жодне інше міністерство не може похвалитися стількома позитивними нововведеннями, які справді діють, а не тільки перебувають у стані балачок чи на папері або ж які просто видають за нові, ховаючи за зовнішнім блискучим марафетом стару суть. Щоправда, Міністерство юстиції не проводить яскравих атракцій, солодко розрекламовуючи свої зміни, а просто крок за кроком їх впроваджує, реально допомагаючи українцям. Наскільки ж потрібні та ефективні ці нововведення – у розмові «НОВОЇ…» з Едуардом Кольцовим.

— 7 грудня набув чинності законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо запобігання тиску правоохоронних органів на бізнес – так званий «Маски Шоу Стоп». Чи є, на вашу думку, прийняття цього законопроекту Верховною Радою важливим для малого і середнього бізнесу?

— Якщо бути відвертим, з початку незалежності нашої країни всі підприємці чекали на цей закон. Є бізнес більш успішний, є менш успішний – а отже, існує і нездорова конкуренція. Нечесні на руку ділки мали можливість використовувати свої корупційні зв’язки, організовувати кримінальне провадження і таким чином вбивати бізнес свого конкурента. Приходили люди в масках без знаків, який це правоохоронний орган, показували якийсь документ – наприклад, міг бути документ Донецького суду, а обшук проводили в Івано-Франківську. Налетіли, забрали все – оригінали документів, комп’ютери, сервери, мобільні телефони – і поїхали собі в сусідню область. Що робити підприємству, яке постраждало? Документів нема, бухгалтерії, комп’ютерів і серверів теж. Реально треба зупинятися. Кількість санкцій суду на проведення обшуків на підприємствах, організаціях та установах зростала в арифметичній прогресії: в 2014-ому році їх було 30 тисяч, а у 2017-ому – понад 95 тисяч. Тому з ініціативи міністра юстиції за підтримки уряду та президента був підготовлений законопроект, який чітко визначає, що обшук проводиться тільки в присутності представника сторони, в якої проводиться обшук. Обшук, проведений без присутності захисника, та будь-які докази, здобуті без його участі, будуть незаконними. Крім того, забороняється вилучення оригіналів бухгалтерських документів, серверів, комп’ютерів та мобільних телефонів суб’єктів підприємницької діяльності. Це робиться для того, щоб не паралізувати роботу. На законодавчому рівні також тепер заборонене повторне порушення кримінальних проваджень. Будемо вважати, що ера «маски шоу» на території нашої держави буде закінчена.

— Утім, якось навіть міністр Аваков зазначив, що правоохоронна система не готова до цього законопроекту…

— Закон, як відомо, суворий, але справедливий. Що я можу на те сказати? Нехай готують кадри. Ми — правова держава і повинні йти назустріч людям. Держава для того, щоб людині було в ній комфортно жити і щоб захищати людину, а не навпаки. Я думаю, що ми рухаємося в правильному напрямку і нині найбільш прогресивним та реформаторським міністерством, де відбуваються найбільш значимі та відчутні для людей зміни, – це саме Міністерство юстиції. Починаючи навіть від видачі свідоцтва про народження в пологовому. Здається, що це дрібниця, але водночас який позитив для людей! Мама народила дитину і вже їй не треба, як колись, йти у ДРАЦС і стояти у черзі, бо на другий день свідоцтво про народження має на руках. А хоче ще й зареєструвати дитинку – ми проводимо спільно з міською радою і таку послугу. За період, відколи на початку минулого року цей проект стартував – спершу у пологовому на базі міської лікарні № 2, а згодом в усій області та перинатальному центрі, ми видали понад п’ять тисяч свідоцтв про народження, що складає 65% від загальної кількості, і тисячу документів про реєстрацію місця проживання. Можна відразу також у пологовому подати заяву для отримання матеріальної допомоги по народженню дитини, але для цього потрібно мати електронний цифровий підпис. Наразі ще не всі матері мають таку можливість, але, думаю, з часом і це вирішиться.

— Наскільки ефективно в області впроваджуються інші нові сервіси Мін’юсту?

— Щодо свідоцтва про народження, то вважаю, що це дуже ефективний і потрібний сервіс. Крім того, не затратний: ця послуга безоплатна.

Ще один цікавий сервіс, який запровадив Мін’юст, – це електронний апостиль. У нас постійно тривають хвилі міграції, при цьому кожен хоче в іншій країні легалізуватися, щоб платити податки і бути захищеним. Для того, щоб легалізуватися, потрібні всі українські документи, більшість з яких видає Міністерство юстиції. З’явилося дуже багато посередницьких фірм, щоб ці документи апостилювати і підтверджувати легальність. Звичайно, гроші, які вони брали за свої послуги, йшли поза державою, хтось собі набивав кишені. Тому міністр юстиції прийняв рішення, що має бути по-іншому: приходиш з документом у будь-який ДРАЦС без принципу територіальності, його сканують, відправляють в електронній формі і буквально за день-два повертається відповідь, наклеюють марочку – і документ уже апостильований. Вартість послуги – близько 35 гривень за один документ. За період дії цього сервісу, тобто з кінця 2015-го року, в області ми апостилювали  вже майже 9 тисяч документів. Теж дуже зручний сервіс, реально потрібний людям.

Ще одна цікава наша новинка – «Шлюб за добу». У Тернополі цей сервіс, що надається в Українському домі, започаткували у лютому цього року. За цей період ним скористалися майже 450 пар. Для чого це було зроблено? Насамперед для зручності. Якщо пара хоче одружитися, у звичному режимі треба чекати до місяця часу. Але комусь, скажімо, потрібно виїжджати за кордон чи інші причини. Тепер платиш кошти – і можеш одружитися за добу. У нашій області послуга коштує майже 1800 гривень у будний день і 2000 гривень у вихідний. Для учасників бойових дій та антитерористичної операції послуга безкоштовна. Десь близько 30 учасників бойових дій у нас уже одружилися. Були випадки, коли хлопець тернопільський, а дівчина – з Луганщини, або ж навпаки. Тож цей сервіс також дуже продуктивний та цікавий для людей. Так, у нас – добрі сервіси, які допомагають людям, спрощують їм життя.

— На жаль, люди не тільки одружуються, а й розлучаються. І деяких горе-татусів, які забувають, що у них є дитина, потім годі знайти. Яких змін очікувати нашим громадянам у зв’язку з прийняттям у другому читанні проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів»?

— Проблема з виплатою аліментів тривала роками. Наприклад, 28 відсотків виконавчих проваджень у нашій області, а це майже 9 тисяч, – це саме аліменти. З них близько 1,6 тисячі – злісні неплатники. Раніше механізми впливу, скажімо, обмеження виїзду за кордон,  застосовувалися тільки за рішенням суду, причому суд не завжди підтримував наш бік. Тож насправді  дієвих механізмів не було. Тепер, коли цей документ  остаточно вступить у законну силу, злісних неплатників аліментів чекає автоматичне обмеження по виїзду за кордон – без жодних судів.

Окрім того, заборона керування транспортними засобами, заборона дозволу на користування зброєю і примусові роботи до двох місяців. Механізм, яким чином це буде впроваджуватися, розроблять з часом. Думаю, що це буде досить ефективно.

— Цього року в області запрацювали мобільні інформаційні пункти управління юстиції у рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!». Чим вони можуть допомогти конкретному громадянину?

— Спочатку зауважу, що у рамках реформи Міністерства юстиції такий радянський атавізм, як районні управління юстиції, були ліквідовані і на їх матеріально-технічній базі створені безоплатні бюро правової допомоги. Для чого вони потрібні? Для того, щоб прості незабезпечені громадяни мали доступ до інформації, і якщо їхні права порушені, вони могли їх захищати. Держава надає їм безоплатних адвокатів. Це не так, як усі думають: він без оплати – отже, не буде нічого робити. Ні, він платний, просто всі витрати йому відшкодовує держава. Судячи із кількості скарг, зі своїми обов’язками бюро справляються: якщо раніше скарг по нашій лінії було близько тисячі, то за цей рік трошки більше 300. Якщо люди приходять зі своїми проблемами і їм допомагають, то відповідно і кількість скарг зменшується. Думаю, це ефект від цих новостворених бюро правової допомоги.

Щодо проекту «Я маю право!», то він просто грандіозний! Проект стартував цього року і покликаний, щоб донести громадянину України, що він не тільки комусь щось винен, а у нього, крім обов’язків, є ще дуже багато прав. І коли він знає свої права, то зможе їх відстоювати. Якщо сам не може відстоювати, ми тоді також допомагаємо – через безоплатну правову допомогу, через наших адвокатів у будь-якій галузі: від отримання субсидій та паспорта – до земельних ділянок і паїв. На Тернопільщині є 461 виконком сільських та міських рад. Ми поставили собі за мету побувати в усіх цих населених пунктах, виконкомах, зустрітися з людьми і поспілкуватися про їхні проблеми і навіть відразу там, на місці, вирішити їх. Цей проект дуже успішно почав діяти на теренах нашої області. Ми об’їхали вже понад 180 виконкомів. Беремо із собою спеціаліста з кожної галузі, маємо такі гарні наметики, банери, кепочки, футболки – усе це привертає увагу людей. У зимовий період, звісно, у такій формі не їздимо, але з настанням тепла відновимо. Розробили брошурки, з яких можна почерпнути найрізноманітнішу інформацію: від представлення наших нових сервісів – до роз’яснення, як приватизувати земельну ділянку чи оформити спадщину. Викладено її дуже цікаво, як кажуть, «без води», чітко, конкретно і зрозуміло. Роздаємо їх, спілкуємося, а найголовніше – завдяки нашому приїзду багато нагальних питань протягом кількох хвилин вирішуються на місці, тож людям нема вже потреби їхати в район і стояти в чергах. Однозначно – проект «Я маю право!» допоможе українцям і тернополянам зокрема стати юридично грамотнішими, а отже, більш захищеними.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

В Україні кілька днів дощить, а температура у багатьох областях нагадує більш осінню, аніж весняну...


Рубрика: , Опубліковано: о 23:46


Отримали 9000 доларів за «швидко перебігти кордон» - за організацію незаконного переправлення "ухилянта" через кордон на Тернопільщині судитимуть двох осіб...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:00


Лановецька громада провела в останню дорогу Василя Друзюка. 19 квітня з Героєм попрощалися в його рідному селі Іванківці...


Рубрика: , Опубліковано: о 20:13


У Тернополі у парку "Сопільче" провели змагання зі спортивного орієнтування серед закладів загальної середньої освіти в рамках проєкту "Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги"...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 16:00


28-річний тернополянин розповів, що на сайті «OLX» зацікавився пропозицією щодо винайму житла в обласному центрі...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:59



Теми дня
24 Квітня
23 Квітня
22 Квітня