Понеділок, 14 жовтня 2019
• Змагання, після якого… не підеш «на пиво» • Чи встигнуть об’єднані громади використати державні кошти? • «Свободівець» Олег Сиротюк: «Скажи «Ні!» капітуляції 14 жовтня на майдані Незалежності в Києві» • Подружжя поверталося з Італії. Повернулось у трунах… • Як тернополяни на краю світу побували • «My Pol» – поліція у смартфоні! • Усик – без суперника • А ви йдете… на «Культурні пікніки»? • Помер депутат облради Олександр Башта • У п’ятницю – вирішальна гра! • Скільки коштує зняти кліп? • «Нам сурми свободу заграли» • Осінній концертний бум • Впав з шестиметрової висоти… • Бій року! • У Тернополі з’явиться новий автобусний маршрут • Дві смерті на підприємстві у Теребовлі: за два роки не знайшли винних… • Чому реальні зміни в країні ніяк не почнуться? • Як «VIP-Ternopil» Гриця Драпака… «женили» • Новим головою Тернопільської ОДА стане Ігор Сопель
Електронна медицина – європейська методика у Тернополі

Опубліковано: 16 Травня о 11:00 32


Журналіст на власному досвіді протестував роботу сервісів електронної медицини — електронний запис до педіатра і сімейного лікаря.


Що таке е-медицина?

Система електронної медицини (eHealth) передбачає перелік заходів, щоб пацієнти забули про паперові медичні картки, друковані довідки і звичні  черги.

Система е-медицини запрацювала в Україні у 2018 році, а Тернопіль став одним з перших міст, де eHealth став частиною системи «Відкрите місто».

Впровадження медичної електронної системи передусім полегшує життя громадянам, оскільки передбачає запис на прийом до лікаря без багатогодинного очікування у черзі – просто в режимі оn-line.

На сьогоднішній момент основне завдання eHealth – реєстрація лікарів первинної ланки (сімейні лікарі, терапевти, педіатри), медичних установ і пацієнтів. А у найближчому майбутньому пацієнтам не потрібно буде мати при собі паперових медичних карток, носитися з друкованими довідками і рецептами – все перейде в МЕРЕЖУ. Переваги будуть і в тому, що система накопичуватиме і всю медичну історію кожного пацієнта, і велику кількість статистики по Україні щодо захворюваності і лікування, що дозволить точніше планувати стратегію розвитку медицини.

Як працює е-медицина у Тернополі?

Запис до педіатра — за 7 хвилин!

Наш журналіст протестував, як діє система електронного запису до педіатра у Тернополі, і виявилося, що справді все дуже зручно і просто. Запис на прийом до педіатра включно з реєстрацією зайняв 7 хвилин!

Крок 1. Сайт ТМР – https://rada.te.ua/

Крок 2. У правому нижньому меню обрати кнопку «Запис до педіатра». Без проблем перекидає на сайт Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні.

Крок 3. Зліва вгорі є вікно для реєстрації або авторизації – діяти згідно з інструкціями-підказками.

Крок. 4. Слід знайти свого педіатра за прізвищем (буде певне обмеження, якщо забув прізвище лікаря, в такому разі слід додати пошук лікаря за адресою проживання пацієнта.)

Крок 5. Здійснити запис на вибрану дату.

Записатися можна на кілька вільних дат — відображає обидва записи. При потребі – можна скасувати.

Недоліки, які треба усунути

Створити «кабінет пацієнта» можна тільки на одну дитину. Якщо реєструвати другу дитину, – потрібні інший телефон та інша електронна пошта. Тобто коли у сім’ї дітей двоє і двоє батьків, – то особливих проблем немає. Але, якщо дітей більше двох або є тільки один із батьків, – потрібно мати кілька номерів телефону і адрес електронної пошти. Тому треба знайти спосіб технічно усунути цей недолік.

До «вузьких» спеціалістів записатися он-лайн неможливо – немає такої опції. Це робить педіатр під час прийому. Очевидне обґрунтування – медреформа спрямована на уникнення «самолікування». Тобто пацієнти не можуть, як раніше, на власний розсуд йти до «вузьких» спеціалістів. Педіатр став обов’язковою зв’язковою ланкою, а отже, даний «недолік» має логічне пояснення.

Запис до сімейного лікаря —  за 5 хвилин!

Щоб записатися на прийом до сімейного лікаря, зайняло 5 хвилин. Зліва вгорі є вікно для реєстрації або авторизації – діяти згідно з інструкціями-підказками.

Для запису на прийом треба знати прізвище свого лікаря. Для тих, хто або його забув, або записується вперше і не знає, який саме спеціаліст обслуговує мікрорайон, треба скористатися пошуком.

Недоліки, які треба усунути

Для користувачів Windows XP і застарілих моделей ПК перейти з сайту ТМР (шляхом натискання на кнопку «Запис на прийом до лікаря» у нижньому правому меню) неможливо – видає помилку серверу, протоколів, сертифікатів. Тому слід заходити за прямим посиланням – http://www.medical.te.ua.

А тим часом…Уже виписали понад 10 тисяч електронних рецептів!

Лікарями КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги” виписано уже близько 10,5 тис. електронних рецептів за урядовою програмою “Доступні ліки”, більша частина з яких відпущені в аптеках. Для порівняння: впродовж січня-березня 2019 року за цією програмою виписано 31173 рецепти у паперовому форматі.
Передача адміністрування урядової програми “Доступні ліки” Національній службі здоров’я України із запровадженням електронних інструментів дозволяє пацієнтам отримувати рецепт дистанційно, без відвідування лікаря, а лікарям — витрачати менше часу на цю процедуру.
Станом на 25.04.2019 р. у м. Тернополі ліки за електронним рецептом можна отримати у 50-ти аптеках. Нагадаємо, програма “Доступні ліки” охоплює медикаменти для лікування серцево-судинних захворювань, діабету другого типу і бронхіальної астми.
Отримати електронний рецепт можна лише у сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у пацієнта підписана декларація. Тернополяни, які ще не обрали лікаря, можуть підписати декларацію під час найближчого візиту до медичного закладу та одразу отримати електронний рецепт.
Нова система ще тільки починає діяти, є ряд нюансів, які треба допрацювати. Але не залишається жодних сумнівів у тому, що електронізація системи охорони здоров’я, на яку вже давно перейшли інші держави, процес необхідний і невідворотний. І дуже приємно, що це вже є у Тернополі і що Тернопіль у цій сфері показує приклад іншим містам.

Тарас Більчицький


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

У Тернополі відбулася перша «Пивна миля»...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:00


Від початку реформи децентралізації держава підтримує об’єднані територіальні громади фінансово...


Рубрика: Опубліковано: о 17:00


Так звана формула Штайнмаєра передбачає проведення виборів на окупованих територіях України, легітимність яких мають підтвердити спостерігачі ОБСЄ...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Минуло понад два місяці, як в аварії на Закарпатті загинуло подружжя Діна і Василь Соломчуки із села Панівці Борщівського району...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 15:00


Роман Задорожний — про мандрівку до Країни льоду й полум’я, тролів і ельфів, екзотики та неймовірних краєвидів ...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00Теми дня
11 Жовтня
10 Жовтня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео