Субота, 25 травня 2019
• Сім майстрів і 184 години • Як Чортків сезон відкрив: блогерів зібрав, дефіле провів, на польовій кухні смаколики їв • Вкусив кліщ? Несіть його до лабораторії! • «Будапешт їм личить»! • Їсти, любити, фотографувати • Про Fair Play, «цікаві» матчі та… павуків у банці • Олександр Гринюк: «Мене засудили, бо хочуть змести з громадського життя» • Статки Зеленського: вілла в Італії, елітні автівки та скандальне житло на Грушевського • Нові правила техогляду: наклейка на скло • «Нива» здобула виїзну перемогу на п’ятій доданій хвилині • Олександр Зінченко показав свої трофеї • Чемпіонат області • На «вовчиць» і Винник їде! • Наші привітали Зе! • Голова ТОДА Степан Барна подав у відставку • Кульова блискавка влетіла в літню кухню… • «Поспішай творити добро!» Підкинуте щастя! • Почаїв у скорботі: не стало борця за українську церкву Тимофія Палія… • Президент ЗЕ: «Це тільки початок!» • «Не вам мене судити»
Електронна медицина – європейська методика у Тернополі

Опубліковано: 16 Травня о 11:00 14


Журналіст на власному досвіді протестував роботу сервісів електронної медицини — електронний запис до педіатра і сімейного лікаря.


Що таке е-медицина?

Система електронної медицини (eHealth) передбачає перелік заходів, щоб пацієнти забули про паперові медичні картки, друковані довідки і звичні  черги.

Система е-медицини запрацювала в Україні у 2018 році, а Тернопіль став одним з перших міст, де eHealth став частиною системи «Відкрите місто».

Впровадження медичної електронної системи передусім полегшує життя громадянам, оскільки передбачає запис на прийом до лікаря без багатогодинного очікування у черзі – просто в режимі оn-line.

На сьогоднішній момент основне завдання eHealth – реєстрація лікарів первинної ланки (сімейні лікарі, терапевти, педіатри), медичних установ і пацієнтів. А у найближчому майбутньому пацієнтам не потрібно буде мати при собі паперових медичних карток, носитися з друкованими довідками і рецептами – все перейде в МЕРЕЖУ. Переваги будуть і в тому, що система накопичуватиме і всю медичну історію кожного пацієнта, і велику кількість статистики по Україні щодо захворюваності і лікування, що дозволить точніше планувати стратегію розвитку медицини.

Як працює е-медицина у Тернополі?

Запис до педіатра — за 7 хвилин!

Наш журналіст протестував, як діє система електронного запису до педіатра у Тернополі, і виявилося, що справді все дуже зручно і просто. Запис на прийом до педіатра включно з реєстрацією зайняв 7 хвилин!

Крок 1. Сайт ТМР – https://rada.te.ua/

Крок 2. У правому нижньому меню обрати кнопку «Запис до педіатра». Без проблем перекидає на сайт Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні.

Крок 3. Зліва вгорі є вікно для реєстрації або авторизації – діяти згідно з інструкціями-підказками.

Крок. 4. Слід знайти свого педіатра за прізвищем (буде певне обмеження, якщо забув прізвище лікаря, в такому разі слід додати пошук лікаря за адресою проживання пацієнта.)

Крок 5. Здійснити запис на вибрану дату.

Записатися можна на кілька вільних дат — відображає обидва записи. При потребі – можна скасувати.

Недоліки, які треба усунути

Створити «кабінет пацієнта» можна тільки на одну дитину. Якщо реєструвати другу дитину, – потрібні інший телефон та інша електронна пошта. Тобто коли у сім’ї дітей двоє і двоє батьків, – то особливих проблем немає. Але, якщо дітей більше двох або є тільки один із батьків, – потрібно мати кілька номерів телефону і адрес електронної пошти. Тому треба знайти спосіб технічно усунути цей недолік.

До «вузьких» спеціалістів записатися он-лайн неможливо – немає такої опції. Це робить педіатр під час прийому. Очевидне обґрунтування – медреформа спрямована на уникнення «самолікування». Тобто пацієнти не можуть, як раніше, на власний розсуд йти до «вузьких» спеціалістів. Педіатр став обов’язковою зв’язковою ланкою, а отже, даний «недолік» має логічне пояснення.

Запис до сімейного лікаря —  за 5 хвилин!

Щоб записатися на прийом до сімейного лікаря, зайняло 5 хвилин. Зліва вгорі є вікно для реєстрації або авторизації – діяти згідно з інструкціями-підказками.

Для запису на прийом треба знати прізвище свого лікаря. Для тих, хто або його забув, або записується вперше і не знає, який саме спеціаліст обслуговує мікрорайон, треба скористатися пошуком.

Недоліки, які треба усунути

Для користувачів Windows XP і застарілих моделей ПК перейти з сайту ТМР (шляхом натискання на кнопку «Запис на прийом до лікаря» у нижньому правому меню) неможливо – видає помилку серверу, протоколів, сертифікатів. Тому слід заходити за прямим посиланням – http://www.medical.te.ua.

А тим часом…Уже виписали понад 10 тисяч електронних рецептів!

Лікарями КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги” виписано уже близько 10,5 тис. електронних рецептів за урядовою програмою “Доступні ліки”, більша частина з яких відпущені в аптеках. Для порівняння: впродовж січня-березня 2019 року за цією програмою виписано 31173 рецепти у паперовому форматі.
Передача адміністрування урядової програми “Доступні ліки” Національній службі здоров’я України із запровадженням електронних інструментів дозволяє пацієнтам отримувати рецепт дистанційно, без відвідування лікаря, а лікарям — витрачати менше часу на цю процедуру.
Станом на 25.04.2019 р. у м. Тернополі ліки за електронним рецептом можна отримати у 50-ти аптеках. Нагадаємо, програма “Доступні ліки” охоплює медикаменти для лікування серцево-судинних захворювань, діабету другого типу і бронхіальної астми.
Отримати електронний рецепт можна лише у сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у пацієнта підписана декларація. Тернополяни, які ще не обрали лікаря, можуть підписати декларацію під час найближчого візиту до медичного закладу та одразу отримати електронний рецепт.
Нова система ще тільки починає діяти, є ряд нюансів, які треба допрацювати. Але не залишається жодних сумнівів у тому, що електронізація системи охорони здоров’я, на яку вже давно перейшли інші держави, процес необхідний і невідворотний. І дуже приємно, що це вже є у Тернополі і що Тернопіль у цій сфері показує приклад іншим містам.

Тарас Більчицький


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Як для першої леді України створювали вбрання на інавгурацію...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


Тендітні панянки у «середньовічних» сукнях, брутальні байкери у шкірі та вишукані моделі в оригінальному дизайнерському вбранні — уся ця «екзотична» публіка цими вихідними зібралася у Чорткові, аби відсвяткувати відкриття туристичного сезону...


Рубрика: , , Опубліковано: о 17:00


Упродовж трьох останніх років Тернопільщину «атакують» кліщі...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Картини Олесі Гудими експонуються у Будайській фортеці...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 15:00


«Смачні світлини» від тернопільських фуд-фотографів...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00Теми дня
24 Травня
23 Травня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео