Четвер, 28 вересня 2023
• Один із «Вовків Да Вінчі» • ОБІЙМИ для всієї України. У Бережанах створили унікальну мапу України з ляльок-мотанок • Пів тисячі пряників задля ЗСУ. Тернопільські студентки провели благодійний ярмарок • Молодь українських сіл вчиться впроваджувати зміни в громадах • До лікарні швидкої допомоги приєднають два медичні заклади • Квадрокоптери, радіостанції і планшети для захисників • До шлюбу — з чотирма дітьми! • Віддала косу для ЗСУ • До наших захисників на передову вирушить «Допомога армії від Тернополя» • У Тернополі працював шахрайський кол-центр • Розпочався відбір до об’єднаної штурмової бригади Національної поліції «Лють» • Опалювальний сезон в умовах війни: чи готовий Тернопіль? • «За борги за комуналку можуть арештувати автомобіль і банківські рахунки» • «ЯМаріуполь»: рік прихистку в Тернополі • Олег Липка: «У ферму я вклав не тільки гроші, а й душу» • День міста Тернополя з 2024 року відзначатимуть 15 серпня • Сучасні апостоли — на передовій • “Пережила не одну війну…” На Тернопільщині привітали 100-річну ювілярку • Молодь із Тернопільщини прибрала територію ботанічного саду • “Нове життя” переселенців на Тернопільщині
Електронна система оплати за проїзд у громадському транспорті: це корисно знати

Опубліковано: 17 Жовтня о 10:00 326


Вже кілька тижнів у нашому місті діє безготівковий проїзд у громадському транспорті. У міській раді наголошують, що наразі ще триває перехідний період і ситуація з кожним днем врегульовується. Звичайно, виникає і ряд супутніх запитань, на які сьогодні спробуємо відповіти.


Як можна безготівково розраховуватися у транспорті?
– «Соціальною картою тернополянина» («Файна карта») безпосередньо у валідаторі. Карту можна виробити, якщо є довідка про проживання в Тернополі або є довідка з місця роботи, що дана особа працює у Тернополі.
– Електронним неперсоніфікованим проїзним безпосередньо у валідаторі.
– Банківською картою безпосередньо у валідаторі.
– Будь-яким пристроєм з функцією NFC (гаджет з прив’язаною банківською карткою) безпосередньо у валідаторі.
– Разовим проїзним квитком, який можна придбати на зупинці громадського транспорту або біля неї.
Де можна придбати разовий проїзний квиток?
Придбати квиток можна через платіжні термінали EasyPay або в авторизованих пунктах продажу за готівку або банківською карткою.
Що таке термінали EasyPay?
Придбати разовий електронний квиток для проїзду у громадському транспорті Тернополя можна у 77-ми терміналах EasyPay. Дані термінали розташовані на зупинках громадського транспорту і в магазинах у різних мікрорайонах Тернополя.
Що таке авторизовані пункти продажу?
У Тернополі функціонують 56 авторизованих пунктів продажу та поповнення електронних проїзних квитків, які знаходяться у різних мікрорайонах міста. Вони розташовані безпосередньо на зупинках або біля них. Адреси, де розміщені термінали EasyPay та авторизовані пункти продажу, можна побачити на сайті міської ради, на сайті «Файна карта» та у спеціалізованому транспортному додатку. Ці дані постійно оновлюються. На кожній зупинці громадського транспорту також наклеєні інформаційні постери, де вказано розташування найближчого місця продажу разового електронного квитка.
Як валідатори списують кошти з карток?
У громадському транспорті встановлені два види валідаторів – стаціонарні й переносні.
При розрахунку у стаціонарних валідаторах (розміщені у тролейбусах, прикріплені до поручнів) списання коштів з картки відбувається одразу. Пасажир валідує картку і впродовж декількох хвилин отримує сповіщення про списання коштів.
Якщо пасажир здійснює оплату в ручному валідаторі (ті, з якими працюють кондуктори у тролейбусах та водії в автобусах), то він повинен розуміти, що тут працює система оффлайн. Це означає, що валідація картки відбувається у момент здійснення поїздки, коли пасажир отримує квиток, а інформація про оплату залишається в терміналі. Платіжна система включається у роботу при вивантаженні інформації, тобто банківські операції відбуваються після завершення робочої зміни – ввечері або ж уночі. Це відбувається раз на добу або на декілька діб. Відповідно у момент вивантаження даних пасажир отримає сповіщення про списання коштів за проміжок часу від попереднього вивантаження. Навіть, якщо пасажир здійснив лише одну поїздку впродовж дня, можуть прийти два або більше повідомлень про списання, адже система знімає кошти і за попередні поїздки у проміжку між оновленнями валідатора.
Чи можна випадково двічі «провалідувати» банківську картку за один квиток?
Ні, це неможливо. При розрахунку безконтактною банківською карткою встановлено перепитування для здійснення повторної оплати. Якщо пасажир бажає оплатити проїзд ще за когось, то немає технічної можливості зняти кошти двічі без відома пасажира та водія. Якщо виникає така потреба, то власник картки, звісно, може заплатити за кількох пасажирів. Але для кожної повторної оплати водій повинен натиснути кнопку підтвердження, що справді з даної картки здійснюється ще одна оплата.
Скільки у Тернополі проїзних карт?
Уже видано майже 139 тисяч персоніфікованих «Карт тернополянина» («Файна карта»).
З них: понад 32 тисячі – звичайні карти, понад 38 тисяч – пільгові учнівські та студентські карти, понад 68 тисяч – пільгові карти різних категорій (у тому числі пенсійні). Кількадесят тисяч осіб ще очікують на виготовлення карт. Крім того, є понад 79 тисяч електронних неперсоніфікованих проїзних карт (звичайні електронні проїзні квитки).
Таким чином, у Тернополі оформлено загалом близько 210 000 персоніфікованих та неперсоніфікованих карт, які є в наявності у користувачів. Це свідчить, що картами користуються не лише тернополяни, а й велика кількість людей, які не проживають у Тернополі.
Де можна виготовити «Карту тернополянина»?
Оформити «Карту тернополянина можна без черги на сайті оператора. Заповнити онлайн анкету можна за цим посиланням:
– https://fayna-karta.te.ua/form-general/
Або безпосередньо звернутись в пункти оформлення за такими адресами:
– Центр надання адміністративних послуг
м. Тернопіль, вул. Князя Острозького, 6 (1-ий поверх)
– Оператор електронних систем міста
м. Тернопіль, вул. В. Чорновола, 1
Пресслужба Тернопільської міської ради


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Ігор Питак із Тернополя несе службу в легендарному батальйоні ...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:26


Подружжя переселенців Оксана та Олекса Муравльови створили у Бережанах унікальну мапу України з ляльок-мотанок...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:18


Пів тисячі пряників задля ЗСУ. Тернопільські студентки провели благодійний ярмарок...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:11


Активні юнаки та дівчата завжди є драйверами якісних змін — мають багато цікавих ідей, готові втілювати в життя корисні проєкти, об’єднуватися для розвитку рідних містечок та сіл...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:02


З метою реалізації концепції розвитку галузі охорони здоров’я на території Тернопільської громади, на засіданні сесії міської ради депутати прийняли рішення про реорганізацію двох медичних комунальних некомерційних підприємств міста...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:43Теми дня
27 Вересня
26 Вересня
25 Вересня