Неділя, 26 березня 2023
• У парку «Загребелля» виявлено факти незаконного збирання березового соку • Студентка-нігерійка Джульєтта заспівала “Черемшину” для коханого • Кохання, загартоване війною • У Тернопільській громаді триває двомісячник благоустрою • Жива легенда УПА: мешканка Тернопільщини святкує поважний ювілей • Вчинив домашнє насильство – зумій понести за нього відповідальність • «Контінентал» розпочав весняну посівну • 77 тисяч гривень – за неіснуючий квадроцикл • Викрав телефон із-під прилавка • Сергій Добалюк: «У час війни кожен із нас мусить бути волонтером» • Майстриня з Тернопільщини втратила понад 15 тисяч гривень • «Війна знімає маски. На фронті всі — справжні» • «Гаряча лінія» для підтримки родин полеглих Героїв • Міський голова Тернополя відвідав на передовій захисників із 44-ої тернопільської бригади • Волонтерка Тіфані привезла допомогу до Тернополя • «Я не прийшов вбивати, а — захищати рідну землю» • Ляльки Лідії Лапки — для перемоги • Іконописець Володимир Шерстій пройшов пекельні бої на Харківщині • Фонд житла — для тимчасового проживання переселенців • Російська ракета вдарила по Підгаєччині
Електронна система оплати за проїзд у громадському транспорті: це корисно знати

Опубліковано: 17 Жовтня о 10:00 276


Вже кілька тижнів у нашому місті діє безготівковий проїзд у громадському транспорті. У міській раді наголошують, що наразі ще триває перехідний період і ситуація з кожним днем врегульовується. Звичайно, виникає і ряд супутніх запитань, на які сьогодні спробуємо відповіти.


Як можна безготівково розраховуватися у транспорті?
– «Соціальною картою тернополянина» («Файна карта») безпосередньо у валідаторі. Карту можна виробити, якщо є довідка про проживання в Тернополі або є довідка з місця роботи, що дана особа працює у Тернополі.
– Електронним неперсоніфікованим проїзним безпосередньо у валідаторі.
– Банківською картою безпосередньо у валідаторі.
– Будь-яким пристроєм з функцією NFC (гаджет з прив’язаною банківською карткою) безпосередньо у валідаторі.
– Разовим проїзним квитком, який можна придбати на зупинці громадського транспорту або біля неї.
Де можна придбати разовий проїзний квиток?
Придбати квиток можна через платіжні термінали EasyPay або в авторизованих пунктах продажу за готівку або банківською карткою.
Що таке термінали EasyPay?
Придбати разовий електронний квиток для проїзду у громадському транспорті Тернополя можна у 77-ми терміналах EasyPay. Дані термінали розташовані на зупинках громадського транспорту і в магазинах у різних мікрорайонах Тернополя.
Що таке авторизовані пункти продажу?
У Тернополі функціонують 56 авторизованих пунктів продажу та поповнення електронних проїзних квитків, які знаходяться у різних мікрорайонах міста. Вони розташовані безпосередньо на зупинках або біля них. Адреси, де розміщені термінали EasyPay та авторизовані пункти продажу, можна побачити на сайті міської ради, на сайті «Файна карта» та у спеціалізованому транспортному додатку. Ці дані постійно оновлюються. На кожній зупинці громадського транспорту також наклеєні інформаційні постери, де вказано розташування найближчого місця продажу разового електронного квитка.
Як валідатори списують кошти з карток?
У громадському транспорті встановлені два види валідаторів – стаціонарні й переносні.
При розрахунку у стаціонарних валідаторах (розміщені у тролейбусах, прикріплені до поручнів) списання коштів з картки відбувається одразу. Пасажир валідує картку і впродовж декількох хвилин отримує сповіщення про списання коштів.
Якщо пасажир здійснює оплату в ручному валідаторі (ті, з якими працюють кондуктори у тролейбусах та водії в автобусах), то він повинен розуміти, що тут працює система оффлайн. Це означає, що валідація картки відбувається у момент здійснення поїздки, коли пасажир отримує квиток, а інформація про оплату залишається в терміналі. Платіжна система включається у роботу при вивантаженні інформації, тобто банківські операції відбуваються після завершення робочої зміни – ввечері або ж уночі. Це відбувається раз на добу або на декілька діб. Відповідно у момент вивантаження даних пасажир отримає сповіщення про списання коштів за проміжок часу від попереднього вивантаження. Навіть, якщо пасажир здійснив лише одну поїздку впродовж дня, можуть прийти два або більше повідомлень про списання, адже система знімає кошти і за попередні поїздки у проміжку між оновленнями валідатора.
Чи можна випадково двічі «провалідувати» банківську картку за один квиток?
Ні, це неможливо. При розрахунку безконтактною банківською карткою встановлено перепитування для здійснення повторної оплати. Якщо пасажир бажає оплатити проїзд ще за когось, то немає технічної можливості зняти кошти двічі без відома пасажира та водія. Якщо виникає така потреба, то власник картки, звісно, може заплатити за кількох пасажирів. Але для кожної повторної оплати водій повинен натиснути кнопку підтвердження, що справді з даної картки здійснюється ще одна оплата.
Скільки у Тернополі проїзних карт?
Уже видано майже 139 тисяч персоніфікованих «Карт тернополянина» («Файна карта»).
З них: понад 32 тисячі – звичайні карти, понад 38 тисяч – пільгові учнівські та студентські карти, понад 68 тисяч – пільгові карти різних категорій (у тому числі пенсійні). Кількадесят тисяч осіб ще очікують на виготовлення карт. Крім того, є понад 79 тисяч електронних неперсоніфікованих проїзних карт (звичайні електронні проїзні квитки).
Таким чином, у Тернополі оформлено загалом близько 210 000 персоніфікованих та неперсоніфікованих карт, які є в наявності у користувачів. Це свідчить, що картами користуються не лише тернополяни, а й велика кількість людей, які не проживають у Тернополі.
Де можна виготовити «Карту тернополянина»?
Оформити «Карту тернополянина можна без черги на сайті оператора. Заповнити онлайн анкету можна за цим посиланням:
– https://fayna-karta.te.ua/form-general/
Або безпосередньо звернутись в пункти оформлення за такими адресами:
– Центр надання адміністративних послуг
м. Тернопіль, вул. Князя Острозького, 6 (1-ий поверх)
– Оператор електронних систем міста
м. Тернопіль, вул. В. Чорновола, 1
Пресслужба Тернопільської міської ради


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Щоб пограти в азартні ігри, які описуються на Чемпіон Клуб сьогодні, не потрібно їхати в інше місто чи країну. Слоти, рулетка, покер та інші розваги доступні з ПК, ноутбуків і смартфонів...


Рубрика: Опубліковано: о 17:59


Програші не любить ніхто, особливо затяті гравці в азартні розваги. Тим не менш, вони продовжують грати, розуміючи, що можна втратити солідну суму...


Рубрика: Опубліковано: о 17:48


22 березня в Тернопільській громаді у парку «Загребелля» патрулюючи місто вранці, працівники управління муніципальної інспекції спільно з поліцейським офіцером громади затримали громадян, які здійснювали незаконний збір березового соку...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:57


Тернопільська студентка-нігерійка Джульєтта заспівала пісню «Черемшина» українською мовою в подарунок чоловікові...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:55


У Бучацькій громаді на рушничок щастя стали військовослужбовець Володимир Гутнік та його кохана Тетяна...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:10Теми дня
25 Березня
24 Березня
23 Березня