Неділя, 04 червня 2023
• Учні та вчителі ліцею на Тернопільщині купили позашляховик для захисників • У парку Тараса Шевченка відбудеться Всеукраїнська акція «Голоси дітей» • Труп лежав 18 місяців. На закинутій тракторній бригаді на Тернопільщині виявили останки чоловіка • Оголосили підозру «народному меру Тернополя» • Професорка ЗУНУ отримала нагороду імені Івана Виговського у Польщі • Три медалі здобули тернополяни на Чемпіонаті України з карате • «Життя заради мрії». Вдова Героя з Тернополя продовжує сімейну справу • Передали дрони військовим, вручили нагороди та розглянули низку питань: у ЗУНУ відбулося засідання Вченої ради • У Тернополі презентували книгу, яку написали… учні початкових класів • Пропонував 150 євро, щоб зам’яти “п’яну” їзду • Меморіальні дошки трьом Героям: у селі на Тернопільщині вшанували загиблих захисників • Смертельна аварія на Бережанщині • Тернопільські дітлахи продавали смаколики, щоб зібрати кошти для військових • «Контінентал» завершив весняну посівну й посадку картоплі • 40 лабораторій просто неба: у Тернополі відбулися Наукові пікніки • З 1 червня проїзд на маршрутах до садівничих товариств буде безкоштовний для власників пільгової «Соціальної карти тернополянина» • Вишиванка Бандери личить Залужному • На обійсті — 91 січкарня! • У Зарваниці відбулася всеукраїнська проща Марійських і Вівтарних дружин • Проборство, яке вмістило століття
Електронні лікарняні – інформація для роботодавців

Опубліковано: 25 Вересня о 10:04 41


Кількість медичних висновків про тимчасову непрацездатність, які лікарі створюють для пацієнтів замість видачі паперових лікарняних, зростає у країні щодня.


Пацієнтам більше не доведеться нести на роботу паперовий листок непрацездатності, щоб зафіксувати факт тимчасової непрацездатності, а роботодавці бачитимуть необхідну інформацію про е-лікарняні в особистому електронному кабінеті страхувальника (роботодавця) на веб порталі Електронних послуг Пенсійного фонду України. На відміну від паперових листків, які видаються після одужання, електронний лікарняний сформується після засвідчення початку тимчасової непрацездатності працівника медичним висновком. Формування медичного висновку, на підставі якого для працівників автоматично формується е-лікарняний, має бути обґрунтованим. Орієнтовні терміни непрацездатності пацієнта лікуючий лікар визначає індивідуально, зважаючи на стан людини, її супутні хвороби, але з обов’язковим урахуванням медичних протоколів. Якщо пацієнт не одужає в орієнтовно визначений при огляді термін, лікар сформує новий медичний висновок і продовжить його непрацездатність.
Щоб електронний лікарняний з став дня доступний для перегляду в особистих кабінетах пацієнта та страхувальника бажано працівникам повідомити правильну назву та код ЄДРПОУ підприємства (установи). Якщо лікар невірно внесе дані про підприємство, то листок непрацездатності не буде відображений у кабінеті страхувальника на сайті Пенсійного Фонду. Тому інформація про місце роботи є важливою при оформленні е-лікарняних.
Роботодавець повинен встановити порядок і коло осіб для роботи з е-лікарняними. Бажано, щоби була конкретна особа, яка займатиметься відслідковуванням електронних ЛН у кабінеті страхувальника на порталі ПФУ та вірно вносити інформацію в табелі обліку робочого часу.
Е-лікарняний одразу після створення має статус «закритий». Але використати його для призначення матеріального забезпечення роботодавець може лише після завершення визначеного у ньому періоду непрацездатності – аби відслідковувати це було легше, статус е-лікарняного автоматично зміниться на «готово до сплати».
Електронний лікарняний можна роздрукувати чи залишити в електронній формі у кадровиків, залежно від рішення роботодавця. У працівника немає обов’язку роздруківки е-лікарняного чи надання роботодавцю будь-яких підтверджень тимчасової непрацездатності в паперовому вигляді. Співробітник кадрової служби чи призначена відповідальною особа проводять визначення страхового стажу для обчислення розміру допомоги. Так само, як при використанні листка непрацездатності в паперовій формі, сума матеріальної допомоги з приводу тимчасової втрати працездатності становитиме від 50% до 100% середнього доходу такої застрахованої особи у залежності від тривалості її стажу. У випадку листка непрацездатності з причини вагітності та пологів матеріальна допомога становитиме 100 % середнього доходу.
Далі інформація потрапляє до комісії (уповноваженого) із соціального страхування, яка призначає допомогу та оформлює своє рішення протоколом встановленої форми. Згідно з законодавством, термін призначення допомоги не може перевищувати 10 днів з моменту закриття лікарняного. Комісії не слід забувати, про позначки про порушення режиму та стан алкогольного сп’яніння, які присутні і в електронній формі лікарняного так же, як і в паперовій. Бухгалтерія проводить розрахунок суми матеріального забезпечення, виходячи з лікарняного та рішення комісії із соціального страхування, формує заяву-розрахунок, протягом 5 робочих днів від дня прийняття рішення комісії надсилає заяву-розрахунок до робочого органу Фонду.
Форма заяви-розрахунку, яку необхідно заповнити для отримання коштів на виплату допомог за е-лікарняними, не змінилась і тотожна для паперових і електронних лікарняних, однак якщо роботодавець має декілька листків непрацездатності різних видів, він повинен подати дві заяви-розрахунки окремо: за паперовими і електронними лікарняними. Це пов’язано з тим, що в е-лікарняних відсутня серія та оновлено коди причин тимчасової непрацездатності.
Для електронних ЛН визначено такі коди:
«1 – Тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві»;
«2 – Вагітність і пологи»;
«3 – Необхідність догляду за хворою дитиною»;
«4 – Необхідність догляду за хворим членом сім’ї»;
«5 – Необхідність догляду за дитиною віком до трьох років або дитиною з інвалідністю віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої особи, яка доглядає за такою дитиною»;
«6 – Карантин, встановлений відповідно до законодавства»;
«7 – Протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства»;
«8 – Перебування у відділенні санаторно-курортного закладу»;
«9 – Тимчасове переведення застрахованої особи відповідно до медичного висновку на легшу, нижчеоплачувану роботу» (може бути із позначкою про зв’язок випадку тимчасової непрацездатності з професійною діяльністю пацієнта);
«10 – Перебування в самоізоляції, обсервації під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СoV-2».
У разі наявності в медичному висновку відмітки про зв’язок випадку тимчасової непрацездатності з професійною діяльністю пацієнта причина непрацездатності «Тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві» після завершення розслідування може бути змінена Фондом соціального страхування України на підставі актів розслідування нещасного випадку або професійного захворювання на причини:
«11 – Тимчасова непрацездатність внаслідок професійного захворювання»;
«12 – Тимчасова непрацездатність внаслідок нещасного випадку на виробництві».
Процедура подання заяв-розрахунків за паперовими і е-лікарняними не відрізняється. Документ можна подати онлайн за допомогою клієнтського спеціалізованого програмного забезпечення або на паперових носіях. Однак, поки що заяву-розрахунок не можна подати через відповідний інтерфейс в електронному кабінеті страхувальника на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України – наразі він не має функціональної реалізації, а подані через нього заяви-розрахунки не передаються до органів Фонду соціального страхування України.

Богдан Букшований, заступник начальника – начальник відділу страхових виплат та матеріального забезпечення Тернопільського міського відділення УВД ФССУ в Тернопільській області


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Автомобіль "Jeep Cherokee" придбали учні та вчителі Збаразького ліцею для українських захисників...


Рубрика: , , Опубліковано: о 19:44


4 червня у парку Тараса Шевченка відбудеться Всеукраїнська акція «Голоси дітей»...


Рубрика: , Опубліковано: о 19:25


Тіло невідомого чоловіка виявили у закинутій будівлі на Кременеччині...


Рубрика: , , Опубліковано: о 19:19


Зловмисником виявився 46-річний тернополянин, «послідовник» колаборанта Стремоусова та сепаратиста Балахніна...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:23


Докторка економічних наук, професорка Західноукраїнського національного університету Віта Семанюк отримала почесну нагороду імені Івана Виговського...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:00Теми дня
3 Червня
2 Червня
31 Травня