Четвер, 23 січня 2020
• Сергій Надал: «Акт Злуки показав усьому світові – українці це державна нація» • Герої вистояли, не витримав бетон… • «Кінець епохи бідності»: тільки для кого?! • 20 облич’2019: Наталя Присіч • Заливне з індички від Євгена Клопотенка • У 42 роки – 20 дітей! • Бунт у королівстві? • Новітня практика інвестиційних угод, впроваджена у Тернополі, є прикладом для багатьох українських міст • Помер найменший чоловік у світі • 20 облич’2019: Віталій Гринів • Новий парк за проєктом молодих тернопільських архітекторів таки буде! • Юліанна Туницька посіла п’яте місце на ІІІ зимових Юнацьких Олімпійських іграх • Вчителька з Тернопільщини поскаржилася на борг по зарплаті, а… стала фігурантом службового розслідування • Реформа середньої освіти в Україні: все, що треба знати про новий закон • Продавали підроблені документи через інтернет… • Націю поважають у світі тоді, коли вона поважає себе і своїх героїв • Ірина Мацко розповість про «Секрети українського щастя» • Критерії вибору найкращого взуття для бігу • На що звернути увагу при виборі настільної лампи? • Тіла загиблих в Тегерані українців повернули на Батьківщину
«Файна картка»: які реальні позитиви для міста і кожного із нас?

Опубліковано: 6 Жовтня о 10:00 99


У файному місті от-от на повну потужність запрацює нова муніципальна ініціатива – «Файна картка» або, іншими словами, «Картка тернополянина».


Попри кпини скептиків, картка однозначно дає позитивні зміни як для міста, так і для кожного тернополянина зокрема. Переконатися у цьому просто, здійснивши невеличкий підрахунок та аналіз.

Вигода для усіх: працюючих містян, студентів, пільговиків

Перша перевага — економія коштів. Перш за все йдеться безпосередньо про вартість поїзду. Маєш картку – платиш менше, за найпростішим підрахунком власник «Файної картки» на кожній поїздці заощаджує 1 грн. Чим більше поїздок куплено одразу, тим нижчою є вартість кожної. Наприклад, для власників проїзного (що є одним із її різновидів – т. зв. неперсоніфікована картка) вартість проїзду в тролейбусі навіть може складати до 2,7 грн.

Друга перевага — зручність. Згадаймо часи, коли ми купляли талончики на тролейбус та автобуси окремо, потім проїзні на кожен вид транспорту… А тоді у поспіху шукай їх у гаманці чи, боронь Боже, забудеш у кишені і кинеш у прання… А загубив проїзний – купуй новий… Знайомо? З «Файною карткою» про ці прикрощі можна забути! Сучасний пластиковий дизайн робить її практичною у користуванні, а дія за принципом «єдиного електронного гаманця» дозволяє розраховуватися за проїзд у різних видах транспорту, а головне – не турбуватися через її втрату, адже кошти зберігаються на балансі. Крім того, «невикористані» поїздки переносяться на наступний місяць.

Третя перевага — додаткові «бонуси». Уже у найближчому часі власники «Картки тернополянина» зможуть користуватися додатковими знижками в аптеках, магазинах, при сплаті комунальних платежів тощо. У подальшому така картка допоможе швидше отримувати адміністративні послуги, наприклад, довідки та ін.

Звертаємо також увагу на те, що вже запрацював он-лайн сервіс замовлення «Файної карти». На сайті https://fayna-karta.te.ua без черги і за будь-якої погоди у зручний для вас час доби можна замовити виготовлення «Картки тернополянина. При цьому на заповнення он-лайн анкети витрачається лише близько трьох хвилин часу.

Вартість «Файної картки» окуповується за місяць

Тернополяни, які проживають чи працюють у місті, з «Файною карткою» зможуть зберегти у своєму гаманці близько до 800 грн. на рік, адже для власників персональної «Картки тернополянина» вартість проїзду залишиться базовою: 3 грн. — у тролейбусі, 4 грн. – в автобусі та маршрутному таксі. У той же час БЕЗ «Картки тернополянина» за разову поїздку доведеться платити  4 і 5 грн. відповідно. Діятиме і загальноприйнятий принцип: чим більше поїздок людина купує на картку, тим менше платить. Якщо тернополянин купує поїздки «гуртом» на квартал – «Файна картка» оформлюється взагалі безкоштовно (розрахунок здійснено на 216 поїздок – ред.).

Але навіть якщо оплатити 57 грн. за виготовлення картки і регулярно її поповнювати, то за рахунок простої економії вона окупиться вже протягом першого місяця користування. Далі усі заощаджені кошти переходять у вашу «скарбничку». Порахуймо разом: припустимо, ви користуєтеся транспортом двічі на день (хоча насправді більше) протягом 30 календарних днів – з «Карткою тернополянина» ви заощадите 60 грн. Тобто вартість картки ви вже собі повернули. З кожного наступного місяця + щонайменше 60 грн./міс. Спробуйте відкладати ці кошти – набіжить 700 грн. за рік. І це лише з розрахунку на одного члена сім’ї!
Безумовно, дана цифра наведена як найбільш простий приклад, але за ці 700 грн. можна купити, наприклад, 35 л молока, або 5 кг м’яса, або з десяток разів відвідати кінотеатр, або ж оплатити два місяці гуртків для дитини – батьки знають, що по Тернополю заняття коштують в середньому 300-350 грн. на місяць.

Для студентів та учнів з «Файною карткою» проїзд у всіх видах транспорту буде дешевшим на 50% – лише  2 грн. (замість 4 чи 5 грн. – для тих, хто без картки – ред.). Знову ж таки беремо калькулятор: дві поїздки на день у маршрутці протягом місяця — і маємо 180 грн. економії!

Крім того, юні тернополяни в майбутньому отримають цілу низку знижок у закладах, які часто відвідують.

Для пільгових категорій – пенсіонерів, учасників АТО, людей з інвалідністю тощо, витрати на виготовлення персональної «Картки тернополянина» взяла на себе мерія – кошти на це виділено з міського бюджету. Тож жодних витрат тернопільські пільговики не матимуть, а в подальшому також зможуть заощаджувати і користуватися різними знижками.

Переваги матимуть і користувачі «неперсоніфікованого» проїзного квитка тривалого користування (вартість – 20 грн. на всі види транспорту; 15 грн. – на проїзд тільки у тролейбусі – ред.)

Вартість проїзду для таких користувачів, знову ж таки, буде базовою — 3 грн. у тролейбусі та 4 грн. в автобусі чи маршрутці. При цьому таку неперсоніфіковану «Картку тернополянина» можна передавати родичам чи друзям. По ній за зниженим тарифом можна буде оплатити також поїздку кількох людей – коли, наприклад, їдете кудись компанією.

Ще однією перевагою «Картки тернополянина» є те, що з її запровадженням розпочнеться легалізація зарплат (так звана «біла» зарплата), адже право отримати іменну картку мають ті, хто працює в Тернополі. Для цього треба подати довідку з податкової – вона засвідчить, що за людину сплачують податки. А це означає, що легальний працівник у майбутньому матиме право на пенсійне забезпечення.

З «Файною карткою» тернополяни контролюватимуть перевізників міста

Ми розповіли про беззаперечні переваги «Картки тернополянина» для окремо взятих містян, але будуть і покращення, важливі для нашого міста загалом.

По-перше, покращиться якість обслуговування в транспорті. Облік пасажирів завдяки «Картці тернополянина» буде контрольований. У результаті розвитку цієї системи можна буде побачити, де необхідно збільшити кількість транспортних одиниць на маршруті. І це стосуватиметься в тому числі й приватних перевізників.

По-друге, громада міста отримає більше важелів конт-
ролю за перевізником. Завдяки електронному обліку зібрані за проїзд гроші збиратимуться на єдиному рахунку, а перевізник буде отримувати виключно за перевезених пасажирів. Таким чином стане точно відомо, скільки він заробляє на маршруті, а отже, недобросовісні перевізники більше не зможуть «лукавити» — їм буде важче маніпулювати необхідністю підвищувати тарифи, опираючись на їх нерентабельність.

По-третє, розвиваючи систему чіткого обліку пасажиропотоків, у майбутньому можна буде перейти до європейської практики оплати за проїзд: за кілометраж, а не за пасажира. Тобто, вартість буде залежати від дальності поїздки. Це дасть додатковий важіль для того, щоб перевізник чітко дотримувався графіку руху. В іншому випадку ризикуватиме втратити ліцензію. Така система перевезень працює у Польщі, Німеччині та більшості країн ЄС.

І, по-четверте, з «Файною карткою» місто буде точно знати, скільки пільговиків користується громадським транспортом, а відтак буде відома не приблизна – у багатьох випадках «вирахувана» самим перевізником, а цілком чітка сума, яку потрібно відшкодувати перевізнику з міського бюджету (З 2016 року за всі перевезення пільгових категорій населення перевізник отримує кошти з міської скарбниці – ред.). Тепер же, разом із введенням «Картки тернополянина», місто буде платити тільки за реальних пільговиків. Наразі на це з міського бюджету виділено близько 40 млн. грн., і довести обґрунтованість цієї суми складно. Швидше за все, виявиться, що реально необхідна сума значно менша. Зекономлені кошти можна буде витрачати на корисні для громади речі: створення місць для відпочинку, закладення скверів і парків, облаштування дитячих майданчиків тощо.

І, наостанок, якщо хтось іще не став власником «Файної картки» — нервувати не слід! У мерії з розумінням ставляться до того, що сам процес виготовлення картки триває до 20 днів, тож найближчі місць-два триватиме так званий «перехідний період». Особливо це стосується пільгових категорій тернополян: пенсіонерів, студентів, учасників АТО та ін. Зокрема, як зазначають у мерії, паралельно скористатися пільгою на проїзд можна буде, пред’явивши відповідне посвідчення.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

«Нам знову кажуть про «неважливість» минулого, героїв, традицій. Це все одно, що відмовитися від себе і перестати бути українцем»...


Рубрика: Опубліковано: о 18:00


П'ять років тому завершилися бої за Донецький аеропорт, який 242 дні захищали «кіборги»...


Рубрика: Опубліковано: о 16:00


Більшість українців ледь зводять кінці з кінцями, не в силі оплатити за комуналку, економлять на всьому, на чому тільки можна, і наївно — від виборів до виборів — вірять у позитивні зміни в державі...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 13:12


Народилася у Хоросткові Гусятинського району Тернопільської області у співучій музичній родині...


Рубрика: Опубліковано: о 10:00


Холодець або заливне – ще одна святкова зимова страва, що не поступається за популярністю салату «Олів’є»...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:00Теми дня
22 Січня
21 Січня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео