Неділя, 17 листопада 2019
• За виставу про Шевченка — на Шевченківську премію! • Крали електроенергію в Укрзалізниці… • Масиви «Східний» і «Сонячний» отримуватимуть гарячу воду цілодобово • Їхній любові — 60! • Віталій Гринів — серед еліти світового велотреку • Проєкти-переможці Громадського бюджету’2020 • Заробітчанські «квяти» і «зьолка» • За кадром… мультфільму! • Життя колишніх: що роблять і куди роз’їхались люди Порошенка • Судмедексперт: «У Віталія Ващенка були дуже важкі травми, несумісні із життям» • Щира допомога родині Лосиків! • Спортивні новини • За місце в збірній — справжня війна! • Сесія Тернопільської облради вперше відбулася в оновленому приміщенні • Уряд має почути Тернопільську громаду! • «Купувала хату, а купила… проблему» • «Нива» — на другому місці! • Пливи, рибко, велика й маленька! • Наталя Присіч: «Спів — це любов!» • Тінь президента
Файне місто — на капітальному ремонті. Що буде зроблено до осені?

Опубліковано: 30 Червня о 12:00 35


Про найближчі плани з оновлення інфраструктури міста «НОВІЙ…» розповів міський голова Тернополя Сергій Надал.


У попередні роки Тернопіль влітку перетворювався на справжній будмайданчик. До доброго швидко звикається, і нині тернополяни вже й не згадають, якими руїнами ще кілька років тому був «Український дім «Перемога», як виглядав старий асфальт на набережній ставу та пляж «Циганка», як розсипалися доріжки та тротуари на бульварі Куліша та у багатьох дворах. Нині все це оновлене та має європейський шарм, проте міська влада не зупиняється на досягнутому. Про найближчі плани з оновлення інфраструктури міста «НОВІЙ…» розповів міський голова Тернополя Сергій Надал.

— Сергію Віталійовичу, які пріоритетні об’єкти обрані мерією для відновлення цього літа?

— Так, Тернопіль знову на капітальному ремонті (сміється). Цей рік не став винятком, у місті, згідно з планом, тривають поточні та капітальні ремонти. Нашими пріоритетами залишаються ремонт дворів та доріг, впровадження програми термомодернізації та енергоефективності житлового фонду, а також оновлення інфраструктури.

Цього року на капітальні ремонти з міського бюджету передбачено майже 140 млн. грн., з яких значна частина — майже 70 млн. грн. — на ремонт житлового фонду. З цієї суми понад 5 млн. грн. спрямовується на програму енергоефективності, на капітальний ремонт доріг у міському бюджеті передбачено майже 45 млн. грн. та ще близько 40 млн. грн. — на поточний ремонт. Ще понад 19 млн. грн. буде спрямовано на ремонт об’єктів благоустрою, а 6 млн. грн. — на ремонт тротуарів. Серед традиційних ремонтів великих об’єктів благоустрою, запланованих на цей рік, відзначу облаштування входу до парку ім. Т. Г. Шевченка.

— Ремонт доріг також дуже важлива складова для життєдіяльності міста. Яким головним автошляхам плануєте приділити підвищену увагу?

— Справді, кошти, вкладені у дороги і тротуари, — це інвестиція у розвиток міста, створення нових робочих місць, бо економіка розвивається там, де є дороги та інфраструктура. Тому питанню відновлення дорожнього покриття приділяємо належну увагу. Дуже хвилює нас і питання якості доріг. Зокрема, вперше у Тернополі для ремонту доріг використовуємо технологію холодного ресайклингу, яка передбачає використання залишків старого полотна при підготовці основи для асфальту. Зрізаний матеріал потрапляє у спеціальну камеру, де змішується з в’яжучими та укріплюючими речовинами на кшталт цементу. Таким чином отримуємо значно стабільнішу основу, що за певними якостями не поступається бетону.  Технологія холодного ресайклингу гарантує, що дорожнє покриття буде стояти довше, не буде виникати нових тріщин. З підрядником укладаємо гарантійні угоди на експлуатацію доріг терміном не менше семи років. Таким методом вже відремонтовано у місті понад 14,5 тис. квадратних метрів  дорожнього покриття.

Нині в місті триває капремонт на вул. Січових Стрільців, Клінічній, Пушкіна та Білецькій, а також на вул. Бригадній. Загалом намагаємося зосередити увагу на ремонті доріг в усіх мікрорайонах міста — у планах є ремонти вул. Шашкевича (друга черга від вул. Танцорова до Руської), вул. Глиняної, а також ремонт шляхопроводу на вул. Бродівській, дороги на вул. Бережанській, вул. 15 Квітня, перехрестя вул. Миру — вул. Дружби та ін.

— Скільки дворів та міжквартальних проїздів заплановано відремонтувати до настання холодів?

— Зазвичай у літній період, за сприятливих погодних умов, намагаємося провести максимальну кількість ремонтів у дворах та міжквартальних проїздах. Нині у місті тривають ремонтні роботи 14-ти дворів, а в трьох вони уже завершені. Відремонтовано і три міжквартальні проїзди — на бульв. Просвіти, 15-13, заїзд на вул. Галицьку з проспекту Злуки та на вул. Тарнавського, 4. Наразі тривають ремонти проїздів на вул. Слівенській, 13, від вул. Бродівської, 50 до вул. Лук’яновича, 1 та від вул. Громницького до вул. Лучаківського, 3. Загалом цього року плануємо відремонтувати десять міжквартальних проїздів, але все буде залежати від наявності коштів.

Щодо дворів, то цього року плануємо відремонтувати майже півсотні прибудинкових територій. Однак через подорожчання (майже на третину) вартості робіт у зв’язку з підвищенням заробітної плати та цін на матеріали кількість відремонтованих дворів цього року залежатиме від наявних коштів. Усі роботи плануємо завершити до настання холодів, звичайно, якщо будуть сприятливі погодні умови.

— Протягом останніх років у Тернополі розпочалася реалізація програми термомодернізації житлового фонду. Чи продовжується вона цього року?

— Тернополяни не проявляють достатньої активності у реалізації програми енергоефективності, енергозбереження та термомодернізації житлового фонду, хоча саме ця програма дозволяє суттєво економити на оплаті комунальних послуг.

Нагадаю, що програма діє за принципом співфінансування: 70% з міського бюджету та 30% оплачують самі мешканці. Програма передбачає утеплення фасадів будинків, заміну вікон у місцях загального користування, встановлення індивідуальних теплових пунктів або виконання комплексу вказаних робіт.

Цього року вдалося утеплити фасади чотирьох будинків за адресами:  вул. Юрчака, 2, вул. Карпенка, 12 (під’їзди 2,3,9), вул. Оболоня, 11,  вул. Карпенка, 4а, а також провести заміну вікон на енергозберігаючі на сходових клітках житлових будинків на вул. Новий Світ, 1, вул. Броварній, 14, вул. Володимира Великого, 1, вул. Січинського, 4.

— Торік міська влада провела суттєву роботу з формування Тернопільської об’єднаної територіальної громади і долучення до неї громад навколишніх сіл. Чи заплановані у цьому розрізі спільні інфраструктурні проекти з цими селами?

— Тернопільська міська рада веде активну роботу з представниками навколишніх сіл щодо об’єднання. Наразі говорити про об’єднання зарано, адже немає відповідних рішень сесій сільських рад. А загалом переваг в об’єднанні навколо Тернополя є чимало, адже це стосується і робочих місць, і соціальної інфраструктури, як-то дитячі садочки, школи, медичні заклади. Тому, гадаю, невдовзі прийдемо до спільного знаменника з навколишніми громадами і вони приєднаються до Тернополя.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Режисер Олег Мосійчук претендує на найвищу державну нагороду
...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


Керівництво Львівського управління економіки та інформаційної безпеки Укрзалізниці повідомило про ферму криптовалюти. Вона знаходилася у приміщенні майстерні та працювала на електроенергії Укрзалізниці

...


Рубрика: Опубліковано: о 17:00


Уже через два тижні мешканці 147 будинків на масивах «Східний» і «Сонячний» отримуватимуть гарячу воду цілодобово...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Діамантове весілля відзначає подружжя Катерина і Володимир Заяці зі Зборівського району...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 15:00


Набирає ходу новий міжнародний сезон з велоспорту на треку. Протягом останніх років 24-річний тернополянин Віталій Гринів поступово вийшов на лідируючі позиції в збірній України, а тепер усе впевненіше стукає у двері світової еліти цього виду спорту...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00Теми дня
15 Листопада
14 Листопада
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео