Середа, 04 жовтня 2023
• Тарифи на тепло у Тернопільській громаді у найближчий опалювальний сезон не зміняться • Тернопільські спортсмени здобули призові місця у XXI рейтингових змаганнях International Lviv Regata • Священник із Бережан отримав міжнародну премію Івана Павла II • Один із «Вовків Да Вінчі» • ОБІЙМИ для всієї України. У Бережанах створили унікальну мапу України з ляльок-мотанок • Пів тисячі пряників задля ЗСУ. Тернопільські студентки провели благодійний ярмарок • Молодь українських сіл вчиться впроваджувати зміни в громадах • До лікарні швидкої допомоги приєднають два медичні заклади • Квадрокоптери, радіостанції і планшети для захисників • До шлюбу — з чотирма дітьми! • Віддала косу для ЗСУ • До наших захисників на передову вирушить «Допомога армії від Тернополя» • У Тернополі працював шахрайський кол-центр • Розпочався відбір до об’єднаної штурмової бригади Національної поліції «Лють» • Опалювальний сезон в умовах війни: чи готовий Тернопіль? • «За борги за комуналку можуть арештувати автомобіль і банківські рахунки» • «ЯМаріуполь»: рік прихистку в Тернополі • Олег Липка: «У ферму я вклав не тільки гроші, а й душу» • День міста Тернополя з 2024 року відзначатимуть 15 серпня • Сучасні апостоли — на передовій
Файне місто показує всій Україні приклад енергоефективності

Опубліковано: 25 Листопада о 10:23 10


Минулого тижня у Тернополі побував прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.


Він ознайомився з результатами реконструкції котельні на вулиці Лесі Українки і відзначив позитивний вплив тернопільської програми з термомодернізації на збереження доступних тарифів на тепло.
«Дана котельня виробляє та постачає теплову енергію понад сотні багатоквартирним житловим будинкам, а також школам, садочкам і лікарням. Проведена реконструкція дозволила при виробництві одиниці теплової енергії знизити, порівняно з минулим роком, щомісячне споживання природного газу на 6%, електричної енергії — 34% та зменшити вплив вартості вказаних енергоносіїв на величину тарифу за теплову енергію. Це позитивний приклад для всієї України», — наголосив Денис Шмигаль.
У ході предметної розмови міський голова Тернополя Сергій Надал зауважив, що у місті вже багато років реалізовується потужна програма з термомодернізації комунальних підприємств та житлового фонду за підтримки ЄБРР. Метою програми є цілодобове забезпечення тернополян гарячою водою та збереження доступності тепла у домівках тернополян, а головне — ощадливе використання енергоресурсів.
“Щоб суттєво зменшити втрати тепла, ми переходимо від чотирьохтрубної системи постачання до двотрубної системи. Старі та зношені тепломережі замінюємо на ізольовані, зроблені за сучасними технологіями, термін експлуатації яких сягає близько 50-ти років. Загалом оновлено понад 1 км старих труб. Щодо котельні на вул. Лесі Українки, то там проведено демонтаж усього старого устаткування, трубопроводів і котлів. Встановлено три сучасні високоефективні та енергоекономні газові котли виробництва Viessmann загальною потужністю 30 МВт. Встановлено також частотні перетворювачі, сучасні системи управління, сигналізації та диспетчеризації”, — розповів Сергій Надал.
Загалом лише у роботу із заміни тепломереж інвестовано 1,7 млн. євро. Програму з термомодернізації розпочали у Тернополі ще понад десять років тому, після першого обрання Сергія Надала міським головою. За цей час місто здійснило у житлово-комунальний комплекс найбільші інвестиції за останніх 60 років.
Під час візиту прем’єр-міністр України і міський голова Тернополя запевнили, що тарифи на тепло і гарячу воду протягом опалювального сезону змінюватися не будуть. Зберегти таку стабільність вдалося завдяки підписанню між урядом та громадами на початку жовтня відповідного меморандуму. Уряд взяв на себе зобов’язання фінансово допомогти місцевому самоврядуванню пройти складний опалювальний період, а громади, у свою чергу, зобов’язання докласти максимум зусиль для зменшення споживання енергоносіїв за рахунок впровадження енергоощадних технологій. Крім того, щоб тарифи у Тернополі для бюджетних установ залишалися без змін, з міського бюджету додатково виділено 30 млн. грн.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

На засіданні виконавчого комітету прийнято рішення «Про встановлення тарифів на теплову енергію»...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:08


16-17 вересня у м. Наварія (Львівська область) та 22-23 вересня на Ковельському водосховищі відбулися змагання з водних видів спорту, участь в яких взяли тернополяни, вихованці «Комплексної дитячо-юнацької спортивної школи з водних видів спорту»...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 13:07


Нещодавно внаслідок поглибленої оцінки людських і професійних якостей Академічний сенат присвоїв ректорові прокатедри Святої Софії Міжнародну нагороду за прагнення до втілення в життя благородних ідеалів та життєвих цінностей...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:05


Ігор Питак із Тернополя несе службу в легендарному батальйоні ...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:26


Подружжя переселенців Оксана та Олекса Муравльови створили у Бережанах унікальну мапу України з ляльок-мотанок...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:18Теми дня
29 Вересня
27 Вересня
26 Вересня