Вівторок, 04 жовтня 2022
• «Генделик» на краденій почаївській землі? • У Тернополі привітали працівників бібліотек • Голос, що підкорив світ • Через великий ажіотаж у Тернополі відбудеться додатковий благодійний концерт для підтримки ЗСУ Іво Бобула • Пізнаймо одні одних: українці – в Сувалках, поляки – в Тернополі • «Антитіла»: пів року – на фронті • Кризова кімната – для постраждалих від насильства • Дбаємо про своїх військових на передовій • Благодійники з Європи підтримують лікарні Тернополя • «Сьомий місяць печу перемогу» • Сергій Надал: «Дякую тернополянам за те, що наше місто стало другим домом для десятків тисяч жертв московської агресії» • «З вірою в перемогу»: велопробіг на Теребовлянщині • Плетуть сітки і вчать… англійську мову • «Пташка», «Мішаня» і «Лемко» – на волі! • Свято української пісні та гумору: в Тернополі відбудеться концерт Степана Гіги та гурту «БУДЬМО» • Триває збір коштів на автівку для воїнів ЗСУ 24 бригади • «Вітер На-Дії»: українська молодь зустрілася в Кракові • Передачі захисникам із Тернополя — в найгарячіші точки • Діти і війна: як подолати травми • У Тернопільській громаді живуть понад 28 тисяч переселенців
Файне місто показує всій Україні приклад енергоефективності

Опубліковано: 25 Листопада о 10:23 10


Минулого тижня у Тернополі побував прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.


Він ознайомився з результатами реконструкції котельні на вулиці Лесі Українки і відзначив позитивний вплив тернопільської програми з термомодернізації на збереження доступних тарифів на тепло.
«Дана котельня виробляє та постачає теплову енергію понад сотні багатоквартирним житловим будинкам, а також школам, садочкам і лікарням. Проведена реконструкція дозволила при виробництві одиниці теплової енергії знизити, порівняно з минулим роком, щомісячне споживання природного газу на 6%, електричної енергії — 34% та зменшити вплив вартості вказаних енергоносіїв на величину тарифу за теплову енергію. Це позитивний приклад для всієї України», — наголосив Денис Шмигаль.
У ході предметної розмови міський голова Тернополя Сергій Надал зауважив, що у місті вже багато років реалізовується потужна програма з термомодернізації комунальних підприємств та житлового фонду за підтримки ЄБРР. Метою програми є цілодобове забезпечення тернополян гарячою водою та збереження доступності тепла у домівках тернополян, а головне — ощадливе використання енергоресурсів.
“Щоб суттєво зменшити втрати тепла, ми переходимо від чотирьохтрубної системи постачання до двотрубної системи. Старі та зношені тепломережі замінюємо на ізольовані, зроблені за сучасними технологіями, термін експлуатації яких сягає близько 50-ти років. Загалом оновлено понад 1 км старих труб. Щодо котельні на вул. Лесі Українки, то там проведено демонтаж усього старого устаткування, трубопроводів і котлів. Встановлено три сучасні високоефективні та енергоекономні газові котли виробництва Viessmann загальною потужністю 30 МВт. Встановлено також частотні перетворювачі, сучасні системи управління, сигналізації та диспетчеризації”, — розповів Сергій Надал.
Загалом лише у роботу із заміни тепломереж інвестовано 1,7 млн. євро. Програму з термомодернізації розпочали у Тернополі ще понад десять років тому, після першого обрання Сергія Надала міським головою. За цей час місто здійснило у житлово-комунальний комплекс найбільші інвестиції за останніх 60 років.
Під час візиту прем’єр-міністр України і міський голова Тернополя запевнили, що тарифи на тепло і гарячу воду протягом опалювального сезону змінюватися не будуть. Зберегти таку стабільність вдалося завдяки підписанню між урядом та громадами на початку жовтня відповідного меморандуму. Уряд взяв на себе зобов’язання фінансово допомогти місцевому самоврядуванню пройти складний опалювальний період, а громади, у свою чергу, зобов’язання докласти максимум зусиль для зменшення споживання енергоносіїв за рахунок впровадження енергоощадних технологій. Крім того, щоб тарифи у Тернополі для бюджетних установ залишалися без змін, з міського бюджету додатково виділено 30 млн. грн.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

На ділянці, яку роздерибанив ексмер Почаєва Олег Іванюк, хочуть збудувати магазин...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 14:32


30 вересня у приміщенні Центральної міської бібліотеки Тернополя відбулися урочисті заходи з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек та закриття дванадцятого щорічного загальноміського фестивалю «Бібліофест «Працює кожний - перемагаємо разом»...


Рубрика: , , Опубліковано: о 9:00


У Тернополі відбулася мистецька імпреза з нагоди 150-річчя від дня народження Соломії Крушельницької...


Рубрика: , , Опубліковано: о 8:10


Середній розмір щомісячної страхової виплати від Фонду соціального страхування України склав за підсумками серпня 5 112,60 гривні – на 801,72 гривні, або 18,6% більше порівняно з тим же періодом 2021 року...


Рубрика: , , Опубліковано: о 19:10


Через великий запит 14 жовтня у Драмтеатрі в Тернополі відбудуться додатковий благодійний концерт для підтримки ЗСУ Іво Бобула...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:24Теми дня
3 Жовтня
1 Жовтня
30 Вересня
29 Вересня
28 Вересня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео