П’ятниця, 29 вересня 2023
• Один із «Вовків Да Вінчі» • ОБІЙМИ для всієї України. У Бережанах створили унікальну мапу України з ляльок-мотанок • Пів тисячі пряників задля ЗСУ. Тернопільські студентки провели благодійний ярмарок • Молодь українських сіл вчиться впроваджувати зміни в громадах • До лікарні швидкої допомоги приєднають два медичні заклади • Квадрокоптери, радіостанції і планшети для захисників • До шлюбу — з чотирма дітьми! • Віддала косу для ЗСУ • До наших захисників на передову вирушить «Допомога армії від Тернополя» • У Тернополі працював шахрайський кол-центр • Розпочався відбір до об’єднаної штурмової бригади Національної поліції «Лють» • Опалювальний сезон в умовах війни: чи готовий Тернопіль? • «За борги за комуналку можуть арештувати автомобіль і банківські рахунки» • «ЯМаріуполь»: рік прихистку в Тернополі • Олег Липка: «У ферму я вклав не тільки гроші, а й душу» • День міста Тернополя з 2024 року відзначатимуть 15 серпня • Сучасні апостоли — на передовій • “Пережила не одну війну…” На Тернопільщині привітали 100-річну ювілярку • Молодь із Тернопільщини прибрала територію ботанічного саду • “Нове життя” переселенців на Тернопільщині
Фермерська слава справжнього господаря

Опубліковано: 16 Липня о 12:00 600


гор Дацків — єдиний фермер серед усіх кандидатів у народні депутати на Тернопіллі.


Завдяки бурхливій професійній та громадсько-політичній діяльностіи Ігоря заслужено називають легендою Підволочиського району. Усім відомі його успішна фермерська діяльність, протистояння прокурорсько-міліцейській системі та «хоптянівській мафії» на Тернопільщині.

Борець із земельною мафією

Ще з 2006 року ФГ «Барселона», засноване Ігорем, почало виплачувати пайовикам за оренду землі орендну плату, яка перевищувала 10% вартості земельного паю, а в натуральній формі це складало за пай площею 3 гектари 3 тонни зерна, 4 мішки цукру та 10 кг гречаної крупи. Окрім того, Ігор Дацків виплатив 100% майнових паїв колишніх колгоспів, які належали його пайовикам.

Так звана «аграрна еліта» та агрохолдинги Підволочиського району зрозуміли, що їм доведеться робити те саме, бо інакше люди заберуть у них земельні й майнові паї і підуть до фермера Дацківа. Замість того, щоб і собі підвищити орендну плату, ці ділки вирішили знищити фермерське господарство Ігоря Дацківа. Для цього залучили владу, прокуратуру, міліцію, податкову та суди.  Більше 10 років Ігор відбивався від їхніх атак. Переважно активізовувались вони у період посівної та жнив, щоб не дати фермеру спокійно посіяти й зібрати урожай і таким чином довести його до банкрутства. Два рази Ігоря ув’язнювали, неодноразово заарештовували майно та рахунки, намагались відібрати техніку, щоб він не мав чим працювати на полі. Найбільше запам’яталась атака з метою відібрати комбайн у фермера. Близько 40 озброєних чоловіків оточили господарство Дацківих, а перед тим приховано наклеїли номерну табличку на комбайн з іншими номерами і заявили, що цей комбайн перебуває у розшуку. Отож, мовляв, комбайн необхідно вилучити, і озброєні люди, за сприяння міліції, почали силою його забирати. Та не тут то було, за  годину на підмогу фермеру збіглося три села його пайовиків — люди стали на захист. Облога тривала з ранку до вечора, однак загарбники змушені були відступити, бо злякалися розлючених пайовиків та загрози масового побоїща. Нападники не врахували найважливішого – фермер не сам, за ним горою стоять сотні його пайовиків!

Ігор гідно витримав усі напади та поневіряння, скасував усі арешти та виграв усі справи у судах. Згодом, за допомогою фермера, були затримані і позбулись своїх посад високопосадовці місцевої поліції та прокуратури.

Будучи депутатом Підволочиської РДА і членом комісії із законності і боротьби із злочинністю, а згодом і комісії з земельних відносин, депутат Ігор Дацків виявив злочини та зареєстрував понад 50 кримінальних проваджень щодо злочинів, вчинених провладною мафією часів Януковича щодо земельного «дерибану», а також злочинів проти довкілля та громадської власности.

Фермер – найефективніший господар

Нині Ігор та його сім’я орендують та обробляють землі у восьми селах Підволочиського району. Вони гідно тримають свою марку і виплачують одну з найвищих орендних плат в Україні. Дацків зробив велику справу, підвищивши плату за земельні паї, бо й інші фермери та аграрії і навіть агрохолдинги зробили це слідом за ним, з метою втримати свої земельні банки. Ігор довів усім, що фермер – найефективніший господар на українській землі. Бо де є фермер, там живе село, взимку дорога прогорнута, а влітку відремонтована. Влада далеко від людей, а фермер близько, отож і йдуть всі до нього – і сільський староста, і директор школи, і священник, і головний лікар, і пайовики та й просто односельці. Фермер ніколи і нікому не відмовляє, помагає чим може. А ще й податки платить і не бідкається, що йому тяжко, а від раннього ранку і до пізньої ніченьки працює, бо силу йому дає українська земля.

Нинішні вибори — поворотний момент

Ігор вважає, що Україна наближається до найважливішого моменту в її новітній історії, а саме — новообраний парламент буде вирішувати питання купівлі-продажу української землі.  Про це вже заявив президент Володимир Зеленський. Це питання торкнеться кожного українця і від нього буде залежати суверенітет нашої держави. Українцям слід пам’ятати, що держава — це народ, який спілкується однією мовою, має спільну історію, спільне походження і живе на одній спільній території, а кожен земельний пай – це частинка України, і розпорядитися нею потрібно мудро і відповідально, так, щоб зберегти цілісність України.

На думку  Ігоря Дацківа, це питання повинні вирішувати саме ті люди, які працюють на землі, які нею володіють, тобто фермери та приватні землевласники. Тому Ігор вирішив балотуватися до парламенту для того, щоб правильно вирішити це питання, не дати обдурити людей і зберегти цілісність України. Він знає, що у нас є багато соціально-економічних та матеріальних проблем, але вважає, що їх потрібно відкласти на другий план після вирішення долі української землі.

Невідкладні завдання

Йдучи на парламентські вибори, Ігор Дацків поставив перед собою такі основні завдання:

  1. Повсякденно працювати у парламенті над встановленням миру та звільненням окупованих територій з повним контролем державного кордону, збільшенням матеріально-технічного забезпечення армії, максимальним нарощенням виробництва зброї і військової техніки власного виробництва за рахунок ліквідації злодійства та офшоризації, в тому числі й в армії.
  2. Встановити безстроковий мораторій на продаж земель сільгосппризначення, оренда — найбільш захищений спосіб захисту майнових прав власників землі та неможливости її передачі іншим державам.
  3. Максимальна децентралізація влади із субвенціюванням громад пропорційно з кількістю мешканців на розвиток виробництва в новостворених громадах. Приведення до конституційних норм функціонування територіальних громад.
  4. Прозорість на ринку енергоносіїв, навести лад у газотранспортній системі, яка була, є і повинна бути у держави для гарантування енергетичної незалежності, ліквідувати «фірми-прокладки», запровадити прямі поставки від виробників, що забезпечить зниження ціни на газ та електроенергію. Електроенергію від гідроелектростанцій, АЕС – народу, від ДТЕК з Роттердамом – олігархам.
  5. Створити інститут державотворення, який буде готувати професійних фахівців для найвищих посад у державі.
  6. Повернути українців з-за кордону шляхом створення нових робочих місць за рахунок збільшення заробітної плати.
  7. Виплатити «заморожені заощадження» українців у радянському Ощадбанку з урахуванням рівня інфляції.

Україна — центр Європи! Ми повинні докласти усіх зусиль, щоб підтвердити географічний статус розміщення України і збудувати нову та сильну державу, яка стане для інших країн взірцем демократії, верховенства права, соціальних гарантій та добробуту її нації.

Скоро виповниться 30 років відтоді, як Україна стала незалежною державою. Самостійність Україні дісталася мирним шляхом, і лише тепер ми почали відчувати ціну свободи, яку  платять українські воїни, проливаючи кров на Донбасі. Висновок  очевидний — Україна ще не позбулася зовнішнього впливу з далекого комуністичного минулого. Причиною цього є «стара» політична еліта, яка ще й досі перебуває на більшості керівних посад і намагається розвалити економіку України вщент та максимально звільнити територію України від українців для того, щоб в подальшому захопити її.

Тому саме тепер Україні потрібно сформувати й обрати «нову» політичну еліту, яка б змогла зупинити кровопролиття на Донбасі, повернути українців на свою рідну землю, де вони зможуть нормально працювати і жити, відновити та розбудувати економіку,  закріпити межі своїх кордонів та повернути тимчасово втрачені території, укріпити та вдосконалити власну армію.

Ігор Дацків вважає, що саме професійна та інтелектуально оновлена Верховна Рада зможе навести порядок в Україні за допомогою своїх законодавчих ініціатив. Тому українцям потрібно обрати кращих з кращих кандидатів у депутати Верховної Ради України для того, щоб сформувати професійний парламент. А в подальшому потрібно створити інститут державотворення, який буде готувати професійних фахівців для найвищих посад у державі, що будуть володіти мінімум двома вищими повними освітами (економічною та юридичною), і з яких можна буде обирати найдостойніших саме за критерієм професійності.

Дружня родина Дацківих

Походить Ігор Дацків із родини хліборобів. Дідусь і бабуся працювали на сортодільниці. Обоє були ветеранами праці. Дідусь був фронтовиком, багато часу проводив зі своїм онуком, багато його навчив. Бувало, казав, що Ігор має «золоті руки», бо за що не візьметься, те йому вдається. Бабуся була господиня, славилася своєю випічкою, пекла великі, рум’яні та запашні короваї у п’єцу для наречених, а особливо смачні виходили у неї тістечка за власним рецептом. Рецепт вона передала, але такими смачними, як бувало у неї, ці лігуміни  не вдаються нікому.

Щодо маминої лінії, то дідусь з бабусею фермера — глибоко віруючі люди. Вони навчили онука всі справи починати з Богом, молитися і дякувати Йому за все, щоб мати Боже благословення.

В молоді роки  батько Ігоря пан Василь  працював далекобійником, саме він показав синові всю Україну, всі великі заводи, підприємства, краєвиди та величні споруди, адже часто брав Ігоря з собою. Він закохав Ігоря в Україну! Згодом допоміг створити йому фермерське господарство і нині працює разом з сином, вболіває за його працю і долає з ним труднощі кожного дня, є його опорою та міцним фундаментом у нелегкій праці. У 2012 році він нагороджений золотою медаллю «За трудові заслуги».

Мати Ігоря пані Марія працює директором школи, з дитинства є духовним наставником сина. Саме вона прищепила Ігорю любов та повагу до людей, мудрість, виваженість, вихованість та любов до знань. Вона на Скалатщині створила музей народознавства,  де зібрала усі старовинні та культурні речі нашого краю. І саме вона надихнула сина на здобуття трьох вищих освіт.

Особливу роль у житті Ігоря відіграє його сестра Оксана, за першою освітою скрипалька, тривалий час працювала у Тернопільському драмтеатрі в оркестрі, а згодом здобула економічну та юридичну освіти. Все життя допомагала Ігорю формуватись як особистості, вболіває та допомагає йому у праці. В даний час веде всі його юридичні справи та є його правою рукою.

Як співав колись Назарій Яремчук: «Родина, родина від батька й до сина, від матері доні добро передать…», отак і сім’я Дацківих: прославляє святу працю фермера, годує десятки українських сімей і розбудовує Україну. Адже не тільки ті справжні патріоти-українці, що одягають вишиванки, а й і ті, хто важкою щоденною працею будують Україну.

Батьки та життя сформували Ігоря Дацківа сильною особистістю, яка вміє і себе показати, і за слабших постояти.

Мати вдало назвала сина, адже Ігор старослов’янською — «молодий воїн», «охоронець імені Бога». Це ім’я відповідає його характеру та харизмі. У юності він гарно вчився, професійно займався спортом і був прикладом для інших, адже ніколи не опускав рук і завжди йшов вперед до заданої мети. Саме ці лідерські якості, а також доброта, щирість, працелюбність та терплячість притягують до нього людей. Ігор Дацків — людина нової генерації, яка готова боротися за Україну до останнього подиху, поклавши на вівтар боротьби усі свої знання та досвід.

Особливо Ігор захоплюється Тарасом Шевченком і любить його цитувати:

«І на оновленій землі

Врага не буде, супостата,

А буде син, і буде мати,

І будуть люде на землі.»

Українці, Бог любить і благословить Україну, полюбіть її і ви!!!


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

Ігор Питак із Тернополя несе службу в легендарному батальйоні ...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:26


Подружжя переселенців Оксана та Олекса Муравльови створили у Бережанах унікальну мапу України з ляльок-мотанок...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:18


Пів тисячі пряників задля ЗСУ. Тернопільські студентки провели благодійний ярмарок...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:11


Активні юнаки та дівчата завжди є драйверами якісних змін — мають багато цікавих ідей, готові втілювати в життя корисні проєкти, об’єднуватися для розвитку рідних містечок та сіл...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:02


З метою реалізації концепції розвитку галузі охорони здоров’я на території Тернопільської громади, на засіданні сесії міської ради депутати прийняли рішення про реорганізацію двох медичних комунальних некомерційних підприємств міста...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:43Теми дня
27 Вересня
26 Вересня
25 Вересня