П’ятниця, 15 листопада 2019
Формула Штайнмаєра

Опубліковано: 9 Жовтня о 18:00 12


Я дуже хочу — ні, я вимагаю!!!! – аби формула цього самого Штайнмаєра запрацювала вже завтра.


Коли я кілька років тому одним із перших почав говорити про неприпустимість повернення ОРДЛО, то зазнавав нечуваних атак. А тепер, коли наш хвальоний президент-миротворець приніс Донбас на блюдечку, раптом усі прозріли. Кілька зустрічних питань:

— Так усі ж воювали 5 років за «наш Донбас, за нашу землю».

— Так усі ж розпиналися на темі «єдина соборна Україна від Сяну до Дону» (вітайте Дон у своїй хаті).

— Так усі ж називали сепаратистом кожного, хто казав, що за аналогією з особливим статусом Донбасу було б добре такі самі самоврядні права дати іншим регіонам.

— Так усі ж строчили кляузи в СБУ на кожного, хто казав про самобутність окремих регіонів, про локальну ідентичність – то чого тепер так тяжко реагуєте на «самобутність мордору»?

Я не зловтішаюся, ні. Я просто давно списав для себе свою Україну, яку я нестерпно люблю і ненавиджу водночас. Розумієте, в чому тут справа… Не в формулі якійсь там. А в фатальній неможливості бути ПРОСТО ЩАСЛИВИМ на своїй землі.

Через пів року чи рік упадуть усі блок-пости – й відбудеться глобальне возз’єднання Заходу і Сходу. Заходу, який воював. І Сходу, який зневажав. Це – моя Україна, проклята і безвихідна.

Коли всі постійно торочили про «Схід і Захід разом», то отримуйте тепер це по повній програмі. Коли всі постійно казали про «обніміться, брати мої», то тепер настає час обняти ополченця. Коли всі, наче бездумну мантру, повторювали про «там же ж наші люди», то будьте готові на місцевих донбаських виборах побачити рейтинги шарія, бойка і новоявленої регіональної партії «за путіна».

Майдану не буде, розслабтеся. Буде варіатив громадянської війни, де не суспільство проти влади, а суспільство проти довбанутого иншого суспільства, яке хоче «прекратіть стрелять». Фініта ля трагедія усієї 5-річної війни, під час якої затоптували кожного, хто просив замислитися бодай на мить, за кого ми так важко воюємо.

Я не проти «Схід і Захід разом», зовсім ні. Я просто навчений історією, чим це все закінчиться. Мір може бути лише русскім. Не тому, що патріоти слабкі. А тому, що їх банально менше. Територію моєї країни населяє насєлєніє. Його я й вітаю. «Ето празднік со слєзамі на глазах.»

А решті що робити? Проти решти підуть усі наявні спецнази. Решта буде названа розхитувачем човна. Решта буде самотньо молитися за свою приречену країну, де всі ці роки були мова окупанта, музика окупанта, пам’ять окупанта, телевізія окупанта, торгівля з окупантом. І коли сповниться мета Путіна (втюхати нам цю гангрену), замкнеться клітка парадоксу, бо повернення ОРДЛО всі ж хотіли, чи не так?

Усе очікувано й прогнозовано. Я чекав 5 років, аби хтось (ним став Зеленський) просто-напросто обнулив ці 5 років і сказав, що народ України втомився від війни і хоче дружити зі звіром. Утім, виявляється, й звіра вже нема. Є громадянська війна зі своїми согражданами. Є непорозуміння України з однією областю України. Й не більше. Є заблудлі овечки, які повинні повернутися в рідну домівку, щоб там качати права.

Буде мир чи не буде — а яка різниця, якщо мир означатиме росію в тілі Україні на особливих умовах? За це ми й воювали, перепрошую?

Дуже недалекоглядна нація. Дуже. Були ж люди, які ціною своїх нервів і безпеки постійно попереджали: не треба нам того. Так ні – бавилися в реінтеграцію. Що ж…

А якщо дивитись холоднокровно, то це кінець унітарній Україні. Як тільки «мордор» отримає виняткові особливі права в частині місцевого самоврядування, за аналогією я буду в числі тих, хто проситиме таких же прав для свого регіону, який, на відміну від «мордору», любить свою країну і хоче в ній процвітати. Бо дивно воно якось: щоб отримати шикарну самоврядність, треба було стріляти в свою власну країну. Нечесно, ой, як нечесно щодо решти регіонів. Думати треба було, ідіоти зелені, що ви творите. Якщо мою країну перетворюють у суміш вати й пофігізму, то кожен свідомий українець (малоросів це не стосується) має право задуматися, чи потрібна йому така країна.

Я прогнозую два паралельні процеси. Перший — мобілізація проукраїнського сегмента на правах меншості. Другий — відключення від державотворення і початок думання про себе.

Обидва процеси — рівнозначно продуктивні. Нестрашно програвати. Страшно надувати щоки і дурити самого себе. Собаки гавкають не заради каравану — собаки гавкають задля прочистки власного горла. Щоб зібратися духом і нарешті вкусити.

P.S. На даний час проти реалізації формули Штайнмаєра, яку погодив президент В. Зеленський, пройшли масові протести у Києві та инших регіонах України. Проти також виступили Львівська, Хмельницька, Тернопільська, Івано-Франківська, Рівненська обласні ради, міські ради Сум, Кропивницького, Черкас, Рівного і Херсона.

Остап Дроздов


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Діамантове весілля відзначає подружжя Катерина і Володимир Заяці зі Зборівського району...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 15:00


Набирає ходу новий міжнародний сезон з велоспорту на треку. Протягом останніх років 24-річний тернополянин Віталій Гринів поступово вийшов на лідируючі позиції в збірній України, а тепер усе впевненіше стукає у двері світової еліти цього виду спорту...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00


11 листопада відбулося підсумкове засідання Номінаційного комітету, на якому було затверджено перелік проєктів-переможців Громадського бюджету, які будуть реалізовані у 2020 році...


Рубрика: , , Опубліковано: о 13:00


Світлана Леськів із Підволочищини працює в теплицях у Польщі...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 12:00


Подружжя тернопільських аніматорів — про творчу кухню та створення мультсеріалів...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 11:00Теми дня
15 Листопада
14 Листопада
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео