Понеділок, 21 вересня 2020
• COVID-19 на Тернопільщині: 197 випадків захворювання за добу, два – летальні • У церкві в Зборові унікальний різьблений і кований іконостас • 5 рецептів пікантних заготовок зі слив • Уже подали 16 проєктів на «Громадський бюджет 2021» Тернополя • Олег Сиротюк: «Змінивши постанову про місцеві вибори, чинна влада вручить депутатські мандати бойовикам» • Україна друга в Європі за смертністю від COVID-19 • Зеленський – у Тернополі! • «ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ» упевнено лідирує у рейтингу партій • Триває капітальний ремонт дворів та міжквартальних проїздів • Віктор Овчарук: «Великою загрозою для Кремля є Петро Порошенко, бо саме він консолідує патріотів довкола захисту українських цінностей, і цим пояснюється запровадження персональних санкцій проти нього» • Зміни в обласній прокуратурі: пішов Микола, прийшов Миколайчук • Тернопіль увійшов до топ-5 міст зі сприятливим бізнес-кліматом • «Бути чи не бути»… театральному сезону? • Територіальний центр пропонує соціальну допомогу одиноким тернополянам похилого віку • Тернополян «золотого віку» запрошують на цікаві зустрічі • Центральна влада і Тернопільська ОДА хочуть перетворити школи на… курники? • Прокурор Петришин пішов з ганьбою із Тернопільщини • Тернопільська обласна аптека № 78 вже працює цілодобово • Університет сучасних знань! • Об’їздив 45 країн і повернувся до Кременця, щоб відкрити своє кафе!
Ганебна місія, або Як заслані «козачки» хотіли розколоти тернопільську «Свободу» і дискредитувати міську раду

Опубліковано: 7 Травня о 10:00 115


24 квітня активісти “Свободи” не пустили у міську раду Ігоря Турського Івана Сороколіта та Романа Навроцького.


На фото (зліва направо): Іван Сороколіт, Роман Навроцький, Ігор Турський.

Цих нещодавно виключених зі “Свободи” міських депутатів активісти вважають зрадниками і “тушками” БПП і вимагають від них скласти мандати. Справа під будівлею мерії дійшла була навіть до сутичок, у яких взяли участь депутати із фракцій “Самопоміч” та БПП.

Постає запитання: чому, здавалося б, рядовий внутріпартійний конфлікт викликав такий ажіотаж? Відповідь очевидна: конфлікт не такий і рядовий. ВО “Свобода”, нехай із запізненням, але вигнала з партії не просто пристосуванців і зрадників, а засланих “козачків”, які хотіли розколоти тернопільську “Свободу” зсередини і мінімізувати її вплив на українську політику.

«Пористи» Януковича

Іван Сороколіт був одним із засновників політичної партії “Пора”, яку тривалий час очолював сумнозвісний виходець з Борщівського району Тернопільської області Владислав Каськів. Як вже згодом стало відомо, галичанин Каськів та його команда грали роль засланих “козачків”, щоб розвалити єдину команду національно-патріотичних сил та привести до влади донецький мафіозний клан в особі Януковича і Партії регіонів. За це згодом Каськів отримав “заслужену” посаду радника Азарова, а ще згодом — “жирну” посаду голови Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України, на якій розкрадав країну 24 години в добу. Нині Каськів переховується від українського правосуддя у Панамі.

Багато з “пористів” після завершення їх проекту в 2009 році теж почали відкрито працювати на Партію регіонів. Але не всі. Багато з колишніх “пористів” Януковича почали “стрибати” по різних політичних партіях націонал-демократичного спрямування.    Окремі з них з’явилися й у ВО “Свобода”. Серед них — Іван Сороколіт, який до кінця очолював тернопільську “Пору”.

Феномен пристосуванців

Перед виборами 2010 року в тернопільській “Свободі” зійшлося троє молодих та амбітних політиків, які прийшли у партію зі структур, що їх так чи інакше контролювала Партія регіонів. Хто і чому прийняв їх у націоналістичну “Свободу”, — питання окремого дослідження. Тим не менше дана “трійка” почала робити просто феноменальну політичну кар’єру у “Свободі”. На відміну від партійців, які піднімали партію ще з 1989 року (тоді “Свобода” називалася СНПУ), Сороколіт, Навроцький і Турський відразу потрапили у прохідний список ВО “Свобода” на виборах до міської ради Тернополя. Вже після виборів Ігор Турський отримав посаду секретаря міської ради, Роман Навроцький очолив міську організацію “Свободи”, а Іван Сороколіт став директором комунального підприємства “Інтеравіа”. Під час своєї першої каденції у міській раді, коли ВО “Свобода” отримала владу в Тернополі й області, а в обласному центрі новий мер Сергій Надал взявся за величезні позитивні перетворення, “трійка” робила вигляд, що працює в єдиній команді і відстоює “свободівські” цінності. Але так тривало лише до місцевих виборів 2015 року.

Заслані «козачки» самі видали себе

Тоді серед партійців ВО “Свобода” виникли перші серйозні підозри, що у їхніх рядах діють заслані “козачки”. Це випливало з того, що по міських виборчих округах, де балотувалися Турський, Сороколіт та Навроцький, партія “Самопоміч” взагалі не висунула кандидатів, а “Блок Петра Порошенка” висунув непрохідних кандидатів. Тому вони перемогли в своїх округах взагалі без боротьби, хоча всю їхню виборчу кампанію фінансувала “Свобода”. Після того, у ході діючої каденції міської ради Тернополя, проявилася справжня сутність Турського, Сороколіта та Навроцького. Вони почали все відкритіше опонувати меру-“свободівцю” Сергію Надалу і абсолютно ігнорувати партійну дисципліну. А найголовніше — почали просто “колоти” тернопільську “Свободу”, створюючи довкола себе новий центр впливу та заманюючи у свою групку молодих “свободівців”.

Мовою спецслужб це означає “розконсервувати агента”. Відтак виникає запитання: хто ж “розконсервував” заслану “трійку”, якщо Янукович втік у Ростов, Каськів переховується у Панамі, а Гута – у Канаді? Відповідь проста. Після Революції Гідності більшість українських політиків, які були завербовані колишньою Партією регіонів та рахувалися у націонал-патріотичних партіях, почали працювати на нову владу. ВО “Свобода” вже з 2014 року перейшла в опозицію до нового президента. Така партія, зрозуміло, не потрібна владі. Тому була дана команда за будь-яку ціну розколоти “Свободу”. І одну з вирішальних ролей у цьому політичному сценарії мали зіграти тернопільські депутати Турський, Сороколіт та Навроцький.

 2015 рік: перша спроба розколу «Свободи»

З перших же засідань міської ради Тернополя обрані за підтримки “Свободи” Ігор Турський, Іван Сороколіт та Роман Навроцький намагалися створити “антисвободівську” більшість у міській раді за сценарієм із тернопільського “Білого дому”, щоб завадити реалізації програми міського голови Тернополя Сергія Надала, яка базувалася на програмі ВО “Свобода”. Така політика була продиктована тим, що рейтинг ВО “Свобода” у Тернополі залежав від особистого високого рейтингу Сергія Надала. Тому “козачки” намагалися “вбити двох зайців”: зменшити рейтинг “Свободи”, зменшивши рейтинг Сергія Надала.

Ці плани “трійки” зруйнувала принципова позиція міського голови Сергія Надала та візит у грудні 2015 року до Тернополя вищого керівництва ВО “Свобода” на чолі з Олегом Тягнибоком. Тоді “трійці” вперше пригрозили виключенням з партії.

2016 рік: друга спроба розколу «Свободи»

У 2016 році, будучи діючим членом ВО “Свобода”, Іван Сороколіт подав документи на вступ до Тернопільської обласної організації  “Хвиля”, яку створював Міхеїл Саакашвілі. Його нова “посада” навіть зафігурувала в офіційних документах “Хвилі”. А 24 квітня ц. р., під час інциденту під Тернопільською мерією, він знову перелицювався і з’явився вже у фірмовому одязі “Автомайдану”.

2017 рік: третя спроба розколу «Свободи»

Вже цього року Турський, Сороколіт та Навроцький продовжили показово порушувати партійну субординацію та голосувати проти рішень, що були узгоджені з програмою розвитку Тернополя та партійною програмою ВО “Свобода”. “Трійка” почала координувати свої дії з фракціями “Самопоміч” та БПП, фактично ставши оплотом “антисвободівської” опозиції у міській раді.

Прорахувавши можливу реакцію керівництва ВО “Свобода”, Турський, Сороколіт та Навроцький вирішили піти ва-банк. Тобто піти зі скандалом, максимально дискредитувавши “Свободу”. Вони публічно відмовилися складати депутатські мандати після виключення з партії (хоча перед виборами дали письмові зобов’язання скласти депутатські мандати у разі виходу або виключення з партії). Більше того, спрогнозувавши реакцію рядових активістів “Свободи”, які на дух не переносять зрадників, вони спровокували сутички біля міської ради. Мовою спецслужб це означає, що агенти “вийшли з прикриття”.

 Чи виконали брудну місію зрадники «Свободи»?

“Трійці” вдалося заблокувати роботу міської ради, поліція порушила проти “свободівців” декілька кримінальних справ, центральні телеканали показали нехарактерну для Тернополя картинку сутичок та бійок. Однак, судячи з усього, місія засланих “козачків” провалилася. Тернопільська “Свобода” залишилася монолітним організмом. А центральне керівництво “Свободи”, нехай з величезним запізненням, але витурило засланих “козачків” з партії. Це може стати початком справжнього очищення “Свободи” у всіх областях України, де, відверто кажучи, є ще багато таких “турських”, “навроцьких” та “сороколітів”.

У 2014 році після того, як нова влада “злила” на парламентських виборах “Свободу”, Олег Тягнибок заявив: “Ми вийдемо з цієї боротьби сильнішими”. Тепер настав час реалізовувати нове гасло: “Ми вийдемо з цієї боротьби чистішими”.

Орест Брест


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Станом на 21 вересня 2020 року в Тернопільській області за результатами досліджень методом ПЛР – у 11435 випадках діагноз лабораторно підтверджений (10587 випадків – дорослі, 848 випадків – діти), з них 139 летальних (1 випадок житель сусідньої області). Видужала 5141 особа...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:41


Смачні мариновані сливи – чудове доповнення до різноманітних смаколиків...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:00


Станом на 17 вересня на участь у «Громадському бюджеті 2021» уже подано 16 проєктів жителями Тернопільської міської територіальної громади...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:20


Росія поставила ультиматум і вимагає внесення змін до українського законодавства, зокрема, в постанову «Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році» №3943, ухвалену 15 липня...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:00Теми дня
21 Вересня
20 Вересня
19 Вересня
18 Вересня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео