Понеділок, 17 грудня 2018
• Віктор Ющенко закликав українців об’єднатися • Невдала помста рейдерів-«радикалів» Яциковських • Які ще дурні можуть голосувати сьогодні за афериста Ляшка?! • Все буде кіно: Тернопіль втретє накриє «КіноХвилею» • В «Укрпошті» діє резиденція новорічного чарівника • Як Петро Порошенко зміцнив позиції української мови на радіо, ТБ, в кіно і освіті • Майже 350 мільйонів гривень залучили громади Тернопілля на реалізацію інфраструктурних проектів • «Йде Різдво» –жива автентика від Ірини Музики • Поджазували на славу! • На Тернопільщині створили громадську організацію Спілка воїнів та волонтерів АТО • 12 тернопільських майстрів тайського боксу привезли нагороди з Івано-Франківська • Тернополянка Надія Бенькалович про те, як хвороба перевернула її ставлення до життя • «Сопілка привела до Тернополя, а тут я пізнав… Бога!» • У Тернополі відкрили сучасний офіс «Open Space» • Анатолій Гриценко і Віктор Чумак заявили про об’єднання • Сестра Василя Ломаченка — просто красуня! • Поштарський бунт • Блискавичний успіх Юлії Джими • Василь Ломаченко об’єднав титули • «Ставайте на коліна, бо я вас вб’ю!»
«Гаряча лінія» у податковій: актуальні питання

Опубліковано: 8 Червня о 14:30 376


Нещодавно у Тернопільській ОДПІ відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку “гарячої” лінії.


На запитання додзвонювачів відповідав начальник управління обслуговування платників Василь Кравець. Подаємо найактуальніші питання телефонного сеансу.

— Моя дружина отримала державний акт на право власності на земельну ділянку як фізична особа. Чи потрібно їй подавати декларацію до податкової, щоб нарахували податок?

— Ні, не потрібно. Фізичні особи, які отримали державні акти на право власності на земельні ділянки або договори оренди земельної ділянки державної та комунальної власності, до податкової інспекції податкові декларації з плати за землю не подають.

Нарахування таким фізичним особам сум земельного податку або орендної плати проводиться податковою інспекцією. Наші фахівці видають платникові до 1 липня поточного року відповідне податкове повідомлення-рішення, а сплата проводиться ним упродовж 60 днів з дня вручення.

— Я — приватний підприємець, працював без печатки та подавав  податкову звітність тільки з особистим підписом. Днями я виготовив печатку, оскільки  виникла потреба  завіряти окремим покупцям товарні чеки. Чи потрібно про це інформувати податкову та чи тепер звітність необхідно обов’язково скріплювати печаткою?

— Нормативно-правові акти з питань оподаткування не передбачають обов’язку платника податків повідомляти податкову інспекцію про отримання або знищення печатки. Відповідно до статті 48 Податкового кодексу, форми документів, які подають до нас (заяви, повідомлення, податкові декларації тощо), передбачають засвідчення підпису фізичної особи-підприємця або посадових осіб – юридичної особи печаткою  лише за її наявності, так що це – ваш вибір.

— Чи може підписати паперову податкову звітність простий бухгалтер, якщо керівник та головний бухгалтер фірми поїдуть на період її подання за кордон?

— Якщо установчими документами вашого підприємства не передбачене покладання на іншу особу організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських обов’язків на випадок відсутності керівника або головного бухгалтера з об’єктивних причин (відпустка, відрядження, лікарняний тощо), то відповідними організаційно-розпорядчими документами підприємства  необхідно тимчасово призначити особу,  уповноважену на виконання таких функцій. Це може бути наказ, розпорядження тощо, які подають разом зі звітністю до податкової інспекції.

— Я — приватний підприємець й попросив свого партнера по бізнесу отримати у Центрі обслуговування інспекції  мою довідку про відсутність заборгованості перед бюджетом. Однак довідку йому не видали, хоча він пред’являв свій паспорт та моє свідоцтво про держ-
реєстрацію. Чому?

— Стаття 19 Податкового кодексу України визначає, що платник податків веде справи, пов’язані зі сплатою податків, особисто або через свого представника. Особиста участь платника податків у податкових відносинах не позбавляє його права мати свого представника, як і участь податкового представника не позбавляє платника податків права на особисту участь в таких відносинах. Представниками платника податків визнаються особи, які можуть здійснювати представництво його законних інтересів та ведення справ, пов’язаних зі сплатою податків, на підставі закону або довіреності. Довіреність, видана платником податків – фізичною особою на представництво його інтересів та ведення справ, пов’язаних зі сплатою податків, має бути засвідчена відповідно до чинного законодавства. В такому випадку представник платника податків користується правами, встановленими Податковим кодексом для платників податків.

— Підприємець подає звітність у паперовому вигляді, однак копії за 2015 рік собі не залишив. Чи можна замовити при потребі в податковій таку копію декларації? Чи ця інформація є конфіденційною?

— У статті 7 Закону України “Про доступ до публічної інформації” зазначено, що конфіденційною є інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб’єктів владних повноважень, та яка може поширюватися у визначеному ними порядку за їхнім бажанням відповідно до передбачених ними умов. Розпорядники інформації,  у тому числі й податкові інспекції, які володіють конфіденційною інформацією, можуть поширювати її лише за згодою осіб, які обмежили доступ до інформації, а за відсутності такої згоди – лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.  А стаття 10 цього закону передбачає, що кожна особа має право, зокрема, доступу до інформації про неї, яка збирається та зберігається. Тобто, розпорядники інформації, які володіють інформацією про особу, зобов’язані, зокрема, надавати її безперешкодно та безкоштовно на вимогу осіб, яких вона стосується, крім випадків, передбачених законом. Отже, підприємець може отримати чи завірити копію звітності, що була раніше подана  ним до податкової інспекції, у випадку її втрати.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Наша сила – це єдність навколо рідної держави. Держава не будується завтра чи післязавтра...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00


Восьмий апеляційний адміністративний суд у Львові розставив усі крапки над «і»: Святослав Півторак залишився кандидатом на посаду Білецького сільського голови, а невдалі «месники» Яциковські — залишилися з діркою від бублика
...


Опубліковано: о 13:00


У Тернополі та по всій Україні нещодавно з’явилися біг-борди «Ляшко — народний президент України»...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 12:00


«Кінохвилюватимуться» усі: і ті, хто у кіноіндустрії бачить себе лише як глядача, і ті, кому кортить стати його частиною...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:00


14 грудня у головному відділенні Тернопільської «Укрпошти» розпочала діяльність резиденція новорічного чарівника...


Автор: Опубліковано: о 19:00Теми дня
17 Грудня
14 Грудня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео