Вівторок, 25 вересня 2018
• Пляцок «Горіхова кора» • Як Ляшко в ліс по гриби ходив… • Валерій Синельников: «Якщо я хочу, щоб мої діти були щасливі, то я сам повинен бути щасливою людиною» • «Опілля» сплатило понад 70 мільйонів податків до бюджету • Ігорю Ґереті виповнилося б 80 • Ірина Басалига: «Мама для мене — взірець» • Громада Тернополя має об’єднатися, щоб відбити газову атаку Києва • Степан Барна: «Перспективи економічного розвитку регіону залежать від якісних автошляхів» • Що необхідно знати страхувальникам про нову форму заяви-розрахунку? • Представники місцевого самоврядування з усієї України їдуть до Тернополя вчитися розбудовувати громадянське суспільство • Валентин Наливайченко: «Українська Генпрокуратура виконує замовлення російської ФСБ» • Міносвіти знищує систему груп продовженого дня і гуртків у школах • Тернопільська артбригада відзначила чотири роки з дня створення • Опального тернопільського олігарха вигнали з Аграрної партії після невдалого бунту • Політичні торги екс-регіонала, або «Майстер-клас» від Івана Чайківського • Чи очолив Балога виборчий штаб Гриценка? • Фестивальна феєрія по-тернопільськи: драма, політичний детектив, комедія… • Українці назвали найбільш цікавих для Росії кандидатів у президенти • «Перестануть їздити автобуси – перекриємо трасу!» • «Винні у смерті мого сина хочуть кинути мене за ґрати”
«Гаряча лінія» у податковій: актуальні питання

Опубліковано: 8 Червня о 14:30 353


Нещодавно у Тернопільській ОДПІ відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку “гарячої” лінії.


На запитання додзвонювачів відповідав начальник управління обслуговування платників Василь Кравець. Подаємо найактуальніші питання телефонного сеансу.

— Моя дружина отримала державний акт на право власності на земельну ділянку як фізична особа. Чи потрібно їй подавати декларацію до податкової, щоб нарахували податок?

— Ні, не потрібно. Фізичні особи, які отримали державні акти на право власності на земельні ділянки або договори оренди земельної ділянки державної та комунальної власності, до податкової інспекції податкові декларації з плати за землю не подають.

Нарахування таким фізичним особам сум земельного податку або орендної плати проводиться податковою інспекцією. Наші фахівці видають платникові до 1 липня поточного року відповідне податкове повідомлення-рішення, а сплата проводиться ним упродовж 60 днів з дня вручення.

— Я — приватний підприємець, працював без печатки та подавав  податкову звітність тільки з особистим підписом. Днями я виготовив печатку, оскільки  виникла потреба  завіряти окремим покупцям товарні чеки. Чи потрібно про це інформувати податкову та чи тепер звітність необхідно обов’язково скріплювати печаткою?

— Нормативно-правові акти з питань оподаткування не передбачають обов’язку платника податків повідомляти податкову інспекцію про отримання або знищення печатки. Відповідно до статті 48 Податкового кодексу, форми документів, які подають до нас (заяви, повідомлення, податкові декларації тощо), передбачають засвідчення підпису фізичної особи-підприємця або посадових осіб – юридичної особи печаткою  лише за її наявності, так що це – ваш вибір.

— Чи може підписати паперову податкову звітність простий бухгалтер, якщо керівник та головний бухгалтер фірми поїдуть на період її подання за кордон?

— Якщо установчими документами вашого підприємства не передбачене покладання на іншу особу організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських обов’язків на випадок відсутності керівника або головного бухгалтера з об’єктивних причин (відпустка, відрядження, лікарняний тощо), то відповідними організаційно-розпорядчими документами підприємства  необхідно тимчасово призначити особу,  уповноважену на виконання таких функцій. Це може бути наказ, розпорядження тощо, які подають разом зі звітністю до податкової інспекції.

— Я — приватний підприємець й попросив свого партнера по бізнесу отримати у Центрі обслуговування інспекції  мою довідку про відсутність заборгованості перед бюджетом. Однак довідку йому не видали, хоча він пред’являв свій паспорт та моє свідоцтво про держ-
реєстрацію. Чому?

— Стаття 19 Податкового кодексу України визначає, що платник податків веде справи, пов’язані зі сплатою податків, особисто або через свого представника. Особиста участь платника податків у податкових відносинах не позбавляє його права мати свого представника, як і участь податкового представника не позбавляє платника податків права на особисту участь в таких відносинах. Представниками платника податків визнаються особи, які можуть здійснювати представництво його законних інтересів та ведення справ, пов’язаних зі сплатою податків, на підставі закону або довіреності. Довіреність, видана платником податків – фізичною особою на представництво його інтересів та ведення справ, пов’язаних зі сплатою податків, має бути засвідчена відповідно до чинного законодавства. В такому випадку представник платника податків користується правами, встановленими Податковим кодексом для платників податків.

— Підприємець подає звітність у паперовому вигляді, однак копії за 2015 рік собі не залишив. Чи можна замовити при потребі в податковій таку копію декларації? Чи ця інформація є конфіденційною?

— У статті 7 Закону України “Про доступ до публічної інформації” зазначено, що конфіденційною є інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб’єктів владних повноважень, та яка може поширюватися у визначеному ними порядку за їхнім бажанням відповідно до передбачених ними умов. Розпорядники інформації,  у тому числі й податкові інспекції, які володіють конфіденційною інформацією, можуть поширювати її лише за згодою осіб, які обмежили доступ до інформації, а за відсутності такої згоди – лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.  А стаття 10 цього закону передбачає, що кожна особа має право, зокрема, доступу до інформації про неї, яка збирається та зберігається. Тобто, розпорядники інформації, які володіють інформацією про особу, зобов’язані, зокрема, надавати її безперешкодно та безкоштовно на вимогу осіб, яких вона стосується, крім випадків, передбачених законом. Отже, підприємець може отримати чи завірити копію звітності, що була раніше подана  ним до податкової інспекції, у випадку її втрати.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Змішати пудинг і киплячий сироп та зварити крем, постійно помішуючи...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:00


Вишукане вино, американська екіпіровка за понад 7000 гривень і фотограф президента Узбекистану...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Валерій Синельников – людина, яка пояснює безліч явищ у житті світському і духовному, лікар-психотерапевт і гомеопат, автор десяти книг, виданих накладом понад вісім мільйонів примірників...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00


За підсумками семи місяців 2018 року ТОВ “Пивоварня Опілля” сплатила до зведеного бюджету (державного та місцевого) понад 70 млн. грн. Про це повідомили у прес-службі “Опілля”, коментуючи результати фінансової діяльності компанії
...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:00


Він був великою людиною і великим Українцем... ...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:00



Теми дня
25 Вересня
24 Вересня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео