Субота, 26 листопада 2022
• У Тернополі планують розгорнути 12 стаціонарних пунктів обігріву • 8000 світловідбивальних стрічок-флікерів отримали маленькі тернополяни • Незаконно вивозили за кордон військовозобов’язаних • Справжнє обличчя війни • Шахрай поцупив із банківського рахунку 35 тисяч гривень • Наковтався пігулок. Тернопільська поліцейська врятувала сусіда • Будемо з картоплею, гречкою та цукром • Реалізація модернізації теплових мереж Тернополя • «Тернопіль забезпечить зимовою формою та взуттям наших воїнів із Тероборони» • Вперше в Україні у Тернополі запрацювала єдина система подачі тепла та гарячої води • У Тернополі з великим сольним концертом виступить Хор Верьовки • СБУ затримала у Тернополі злочинця з Кавказу • Життя обірвалося у військовому госпіталі… • У Тернополі СБУ повідомила про підозру проросійському агітатору • Троє братів із Теребовлі — на фронті • Мікрогранти від Goodacity – на добрі справи! • Коханий «Пташки» загинув на війні… • У Бережанах «війна» через… переселенців • Як передати українським військовим… тепло • «Важкі бої, а наші захисники ще й про песиків дбають…»
«Генделик» на краденій почаївській землі?

Автор: Опубліковано: 3 Жовтня о 14:32 4252


На ділянці, яку роздерибанив ексмер Почаєва Олег Іванюк, хочуть збудувати магазин.


У Почаєві знову згадали про колишнього міського голову-корупціонера Олега Іванюка. Днями розгорівся скандал довкола однієї із десятків роздерибанених експосадовцем ділянок. Мова йде про 16 сотих на вулиці Лосятинській у центрі міста. Попри порушену кримінальну справу, в якій ділянка є речовим доказом, частину її вже вп’яте перепродали, а недавні власники хочуть там збудувати заклад торгівлі. Почаївська міська рада на чолі з нинішнім головою Василем Бойком наразі жодним чином не намагається встановити справедливість, а навпаки дає «зелене світло». Проти такого беззаконня виступають окремі місцеві депутати й активісти.

Олег Іванюк (у центрі) в Апеляційному суді.

«На тому місці жила послушниця святого Амфілохія»
Ділянка на вулиці Лосятинській свого часу належала місцевому мешканцю, який провадив господарські справи у Лаврі. У зведеній на тій землі хатині чоловік поселив літніх черниць, зокрема, Анну — послушницю святого Амфілохія, котрий допомагав воїнам УПА. Коли ж черниці відійшли у засвіти, будівля опустіла. За каденції Іванюка міська рада «кинула оком» на закинуту ласу ділянку. Комунальне господарство знесло стару будівлю, все розчистило. А землю передали… родичу одного з депутатів, приближеного до мера. Опозиційні депутати Почаївської міської ради згодом підтвердили, що на розгляд сесії це питання, як і багато інших, не виносилося, а отже, рішення, вочевидь, сфабриковане. Після Революції Гідності активісти Кременеччини взялися викривати корупційні справи Іванюка. Правоохоронці зосередилися на роздерибанених ділянках великих площ, як от 4,5 га фабрики «Іква», з дрібнішими — зволікали. Справу Іванюка роками слухали в судах, його визнали винним у корупційних діях, але провадження закрили за терміном давності. А правоохоронні органи досі не поставили крапку по окремих ділянках. Щодо згаданих 16 сотих — уже восьмий (!) рік триває слідство, земля виступає речовим доказом, на неї було накладено арешт. Проте торік із 10 сотих у суді умудрилися зняти арешт, 6 сотих залишаються під арештом. У травні цього року тих 10 сотих купила місцева вчителька Тетяна Івницька. Її чоловік-підприємець планує там збудувати магазин.

«Мешканці вул. Лосятинської не знали про слухання»
29 вересня Почаївська міська рада провела громадські слухання щодо обговорення детального плану території земельної ділянки для будівництва та обслуговування будівель торгівлі на вулиці Лосятинській. На слухання прийшли Тетяна Івницька зі своїм чоловіком і братом Юрієм Пташником — колишнім правоохоронцем, та з групою підтримки — з десятком людей. «Засвітився» з ними на слуханнях і працівник ДБР із Почаєва Сергій Качелюк.

Попри те, що оголошення про слухання було оприлюднене в районній газеті за серпень, однак там не вказано точної дати проведення. Мешканці вулиці Лосятинської не знали про слухання, тому не прибули й не змогли висловити свою позицію. Намагався донести присутнім суть корупційної справи депутат Микола Замковський, завдяки принциповій позиції якого й були розкриті злочини мера Іванюка. Підтримали його двоє почаївчан і уродженець міста, який має спадщину на вулиці Лосятинській. Вони наполягали на перенесенні слухань, обґрунтовували неможливість вчиняти будь-які дії з ділянкою, але до їх позиції не прислухались. Очолив громадські слухання юрист міської ради Олександр Табачук, який раніше був процесуальним керівником у кримінальній справі щодо цієї земельної ділянки. Була присутня й начальниця земельного відділу міськради Наталія Совбецька.

— Навесні ми з чоловіком придбали земельну ділянку на вулиці Лосятинській, — виступила Тетяна Івницька. — У цей непростий час для нашої держави і для кожного із нас ми прийняли нелегке рішення — побудувати там невелике приміщення. Десять років мій чоловік провадить підприємницьку діяльність у селі Великі Млинівці, тож має певний досвід. Плануємо розчистити придбану ділянку, постелити покриття на прилеглій вулиці й тротуарах, під час будівництва застосуємо екоматеріали, створимо робочі місця. Коли я купувала землю, на ній не було арешту, нічого про кримінальну справу мені теж не відомо.
Придбала пані Тетяна 10 сотих за 119 тисяч 167 гривень 75 копійок.
— Ні міській раді, ні власнику ділянки не надходило повідомлення про заборону вчиняти якісь дії, — пояснила начальниця земельного відділу.

«Шахрай на шахраєві, а тепер знайшли довірливого покупця»
Виступили на слуханнях й почаївчани, які відстоюють справедливе розслідування кримінальної справи щодо роздерибаненої ділянки.

— Зрозуміло, що людина потратила кошти на придбання землі, виготовила план, але міська рада мала б повідомити, що ділянка проблемна, — зазначив депутат Почаївської міської ради Микола Замковський. — Тим паче, що представник юридичного відділу Олександр Табачук, як колишній прокурор, добре знає суть цієї справи. Там болото, яке не висохне… Дивує, що земельні питання наших учасників бойових дій у час війни заборонено розглядати, а це чомусь можна, будувати «генделик» — на часі… Бачу, що ділянка настільки «прихвачена», що тут навіть присутній працівник ДБР… У цій ситуації міська рада мала б звернутися до прокуратури щодо накладення арешту на ділянку, а до суду — з цивільним позовом щодо повернення ділянки в комунальну власність громади. Ми з небайдужими почаївчанами не дали цю справу закрити, хоча слідчі двічі намагалися. У час пандемії ми не турбували їх, потім я переніс операції, був нерухомий… Цим і скористалися шахраї, які володіли ділянкою, — скасували арешт на частину землі. На інших 6 сотих чи то не вистачило коштів чи не знайшли «порозуміння» з головою суду пані Білосевич, яка винесла сумнівну ухвалу. Цьогоріч у червні постало питання про надання дозволу на виготовлення дозвільної документації на землю. Я повідомив міському голові, що ця ділянка є речовим доказом у кримінальній справі, але він лише розвів руками… У цій історії — шахрай на шахраєві, а тепер ще й знайшли довірливу особу, якій продали ділянку.

«Не могли не знати, що ділянка з кримінальним шлейфом»
Уродженець Почаєва Михайло Малкуш повідомив на слуханнях, що днями звертався до Кременецької окружної прокуратури і отримав відповідь про вказівку поліції щодо подальшого об’єктивного розслідування справи.
— По даній ділянці є кримінальна справа, експертиза підтвердила, що були підроблені підписи сусідок щодо встановлення меж, — зазначив пан Михайло. — Ця земля визнана речовим доказом, що не враховано суддею Білосевич під час зняття арешту з ділянки. Будемо звертатися до суду, щоб повторно накласти арешт. Про громадські слухання не були повідомлені мешканці вул. Лосятинської. З цим питанням люди вже зверталися до міської ради попереднього скликання — просили не зводити на тій ділянці комерційні об’єкти, бо там — житловий район. Проте людей не чують… На вул. Лосятинській — 35 житлових будинків і 25 торгових закладів, поруч зводять великий супермаркет. Вулицю перетворили на суцільний базар…

— Передусім дивує позиція міської ради: оголошення про слухання розмістили в газеті, але не повідомили про дату, скажімо, у групах громади в соцмережах. Більшість почаївчан не знали про слухання, — висловив думку громадський активіст із Почаєва Тарас Пігович. — Чому не прийшов депутат від вулиці? Ідея нової власниці ділянки і її чоловіка — добра, треба створювати конкуренцію в Почаєві, але якщо в родині обговорювалося це питання, то вони не могли не знати, що справа з негативним кримінальним шлейфом… У Почаєві добре знають, що ховається за цією ділянкою… Утім, є зацікавлені особи, які всіляко хочуть обійти закон… Має бути справедливість!

 

4 жовтня на сесії Почаївської міської ради мають розглянути питання щодо будівництва магазину на згаданій ділянці на вул. Лосятинській. Напередодні мешканці вулиці зібрали підписи і звернулися до міської ради з проханням не допустити забудову ділянки. Окрім того, люди висловили побажання звести на тому колись намоленому місці каплицю на честь святого Амфілохія, зараз там стоїть хрест. Побачимо, що вирішать депутати…


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , , ,

Нещодавно опубліковане

Тернопіль готується до складного зимового періоду. Відтак, у місті тривають роботи з підготовки та влаштування додаткових стаціонарних пунктів обігріву для цивільного населення...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:06


Майже 8000 світловідбивальних стрічок-флікерів отримали маленькі тернополяни від Тернопільської міської ради...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:03


Понад триста військовозобов'язаних чоловіків вивезли за кордон з території України приватні підприємці...


Рубрика: , , Опубліковано: о 13:30


Дев’ятий місяць масштабної війни в Україні, а загалом — дев’ятий рік. Українці важкою ціною виборюють свою незалежність...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 20:00


35 тисяч гривень викрали аферисти з банківського рахунку тернополянки: правоохоронці проводять розшукові заходи
...


Рубрика: , , Опубліковано: о 17:00Теми дня
25 Листопада
24 Листопада
19 Листопада
18 Листопада