П’ятниця, 29 вересня 2023
• Один із «Вовків Да Вінчі» • ОБІЙМИ для всієї України. У Бережанах створили унікальну мапу України з ляльок-мотанок • Пів тисячі пряників задля ЗСУ. Тернопільські студентки провели благодійний ярмарок • Молодь українських сіл вчиться впроваджувати зміни в громадах • До лікарні швидкої допомоги приєднають два медичні заклади • Квадрокоптери, радіостанції і планшети для захисників • До шлюбу — з чотирма дітьми! • Віддала косу для ЗСУ • До наших захисників на передову вирушить «Допомога армії від Тернополя» • У Тернополі працював шахрайський кол-центр • Розпочався відбір до об’єднаної штурмової бригади Національної поліції «Лють» • Опалювальний сезон в умовах війни: чи готовий Тернопіль? • «За борги за комуналку можуть арештувати автомобіль і банківські рахунки» • «ЯМаріуполь»: рік прихистку в Тернополі • Олег Липка: «У ферму я вклав не тільки гроші, а й душу» • День міста Тернополя з 2024 року відзначатимуть 15 серпня • Сучасні апостоли — на передовій • “Пережила не одну війну…” На Тернопільщині привітали 100-річну ювілярку • Молодь із Тернопільщини прибрала територію ботанічного саду • “Нове життя” переселенців на Тернопільщині
Голова Козлівської громади Володимир Колісник: «Ми об’єднались і не прогадали!»

Опубліковано: 12 Жовтня о 15:26 805


Козлівська  територіальна громада, що в Козівському районі, однією з перших реалізувала реформу децентралізації.


Голова Козлівської громади Володимир Колісник.

У 2015 році актив селища прийняв непросте, проте надзвичайно важливе  рішення створити об’єднану громаду з центром у Козлові. За словами голови громади Володимира Колісника, люди розуміли, що за старою совдепівською системою далі працювати неможливо, потрібно щось змінювати.

“З пропозицією об’єднатися ми звернулися до навколишніх сіл. Підтримавши нашу ініціативу, до нас приєдналися Таурів, Слобідка і Покропивна. Дмухівці, які раніше входили до нашої селищної ради, також увійшли до громади. Інші села, котрі побоялися об’єднуватися, тепер спостерігають за позитивними змінами, що відбуваються у нашій громаді, і я гадаю, що вже невдовзі долучаться до нас”, — переконаний голова громади.

А змін, як зазначає він, вже чимало. Передовсім змінився бюджет. “На нашу відносно невелику громаду виділили додатково 2 мільйони 900 тисяч гривень державної субвенції. Крім того, завдяки реформі  збільшились власні ресурси громади. Звичайно, перше, на що ми спрямували частину коштів, – це дороги. Для їх ремонту вже привезено 750 тонн каменю”, — зазначає Володимир Колісник.

Крім того, за кошти субвенції було здійснено цілий ряд ремонтних робіт у бюджетних установах громади. У Таурові, наприклад, перекрито дах школи, перекривають дах і роблять реконструкцію фасаду будинку культури у Козлові. До кінця року тут буде проведено ремонт. На черзі — перекриття даху в культосвітньому закладі Дмухівців. За кошти субвенції добудовують дитсадок у Слобідці. У Покропивній на одній з вулиць виникла проблема з нестачею води, тому там вибили свердловину та встановили водонапірну вежу.

Керівник громади розповідає, що наразі повністю вирішене питання освітлення вулиць у кожному з сіл громади. Крім того, у всіх населених пунктах громади обладнають нові дитячі майданчики на суму чверть мільйона гривень. Ще 17 тис. грн. виділили на спорудження нової автобусної зупинки у Слобідці.

За словами Володимира Колісника, велику допомогу для громади здійснює народний депутат України від “Блоку Петра Порошенка” Тарас Юрик: “Тарас Зиновійович постійно цікавиться і займається проблемами нашої громади. У 2015 та 2016 роках за його сприяння було відремонтовано 19 кілометрів дороги сполученням Озерна — Бучач, яка проходить по нашій території. Тарас Юрик пообіцяв також виділити кошти на енергоекономне опалення Козлівської лікарні”.

На тверде переконання Володимира Колісника, зазначені зміни – це лише початок, адже завдяки децентралізації місцевий бюджет тільки збільшуватиметься.

“На території громади функціонує спиртовий завод, а наступного року готується до запуску Козлівський цегельний завод. У Таурові та Покропивній відкриваються нові торгові точки. Сплачують податки агропідприємства, розташовані у нашій громаді. Тому я зайвий раз переконуюсь, що рішення об’єднатися у громаду було правильним, адже тільки завдяки цьому за такий короткий час нам вдалося зробити стільки добрих справ  для людей”, — резюмує голова Козлівської громади.

Школа в Таурові: завершено перекриття даху, відремонтовано фасад, встановлено бруківку.
Школа в Таурові: завершено перекриття даху, відремонтовано фасад, встановлено бруківку.

 

Зроблено у 2015-2016 рокахУ планах до кінця 2016 року
-Поточний ремонт доріг у всіх населених пунктах громади;

-перекрито дах Таурівської школи;

– реконструйовано фасад будинку культури у Козлові;

-встановлено водонапірну вежу у Покропивній;

– освітлено вулиці сіл громади.

-Зробити ремонт у Козлівському будинку культури;

-перекрити дах у культосвітньому

закладі у Дмухівцях;

-добудувати дитсадок у Слобідці;

-у всіх населених пунктах громади обладнати  нові дитячі майданчики;

-спорудити нову автобусну зупинку у Слобідці.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Ігор Питак із Тернополя несе службу в легендарному батальйоні ...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:26


Подружжя переселенців Оксана та Олекса Муравльови створили у Бережанах унікальну мапу України з ляльок-мотанок...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:18


Пів тисячі пряників задля ЗСУ. Тернопільські студентки провели благодійний ярмарок...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:11


Активні юнаки та дівчата завжди є драйверами якісних змін — мають багато цікавих ідей, готові втілювати в життя корисні проєкти, об’єднуватися для розвитку рідних містечок та сіл...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:02


З метою реалізації концепції розвитку галузі охорони здоров’я на території Тернопільської громади, на засіданні сесії міської ради депутати прийняли рішення про реорганізацію двох медичних комунальних некомерційних підприємств міста...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:43Теми дня
27 Вересня
26 Вересня
25 Вересня