Вівторок, 24 квітня 2018
• Школярка з Тернопільщини – одна з найкращих на міжнародному літературному конкурсі • Український геній зробив переворот у комп’ютерній індустрії • У Тернополі — «Тиждень австрійського кіно» • У Тернополі учасники АТО вчергове отримали квартири у новобудовах • Найшвидший піаніст світу Любомир Мельник: «Більш ніж півжиття я поневірявся без грошей та роботи…» • На читача… і книга йде! • Замість ЗОШ №21 — мистецький ліцей • Ювілейний «Цвіт вишиванки» — з рекордом! •  «Небесна сотня – це в очах вогонь» • На Тернопільщині підліток зґвалтував 8-річного хлопчика за те, що він… заважав ловити рибу • Брехав патрульним, що «євробляхи» не його… • Хакер із Тернопільщини крав гроші в усьому світі • Не стало відомого тернопільського журналіста Григорія Грещука • Коли співає душа: у Тернополі відбудеться фестиваль-конкурс «Я там, де є благословення» • Впровадження індивідуальних теплових пунктів у Тернополі дозволить економити та покращити якість постачання гарячої води • Сакура, нарциси, кава – весняна мандрівка запашна й цікава! • Невже він таки одружиться? • Замінити посвідчення водія? За 20 хвилин у центрі Тернополя! • Рада підтримала звернення про створення в Україні єдиної автокефальної православної церкви • Реквієм по «Мрії»
Голова Вишнівецької ОТГ Володимир Кравець: «Спочатку фіскали та СБУ «наганяють страху», прикриваючись Барною, а потім пропонують «порішати»

Опубліковано: 28 Жовтня о 14:00 155


За його без перебільшення сенсаційним повідомленням, увечері 23 жовтня був затриманий керівник Збаразької фіскальної служби Анатолій Локоть, який вимагав у керівництва "Доброго самарянина" 400 тисяч гривень хабара.


У центрі корупційної схеми податківців та правоохоронців опинилися ПАП «Добрий самарянин» та його екс-очільник, а нині голова Вишнівецької об’єднаної територіальної громади Володимир Кравець. І хоча Володимир Васильович після обрання головою Вишнівецької ОТГ бізнесом  не займається, а керівництво своїм дітищем — ПАП «Добрий самарянин» передав дружині Лідії Білан, він не може залишатися осторонь, а тому в курсі всіх справ та подій. Власне, тому, знаючи деталі корупційних фіскальних схем, що зачепили ПАП «Добрий самарянин», Володимир Кравець вирішив відверто розповісти про все на прес-конференції.

За його без перебільшення сенсаційним повідомленням, увечері 23 жовтня був затриманий керівник Збаразької фіскальної служби Анатолій Локоть, який вимагав у керівництва “Доброго самарянина” 400 тисяч гривень хабара. Стало також відомо, що податківці вчиняли інші протиправні дії, відверті “наїзди” щодо ПАП “Добрий самарянин”. Судячи з усього, до корупційних схем причетні фіскали та владоможці досить високих рангів.

Як розповіла бухгалтер ПАП «Добрий самарянин» Алла Палій, «28 серпня після попереднього повідомлення на підприємство прийшли перевіряючі. Спочатку все йшло за процедурою, податківці вимагали надати різні дані, виписки, первинні документи. Так було десь два-три дні, а на четвертий мене викликали в кабінет, повідомили, що нараховані певні зауваження, але щоб ми їх не платили, то краще заплатити 200 тисяч гривень і на цьому вся перевірка буде завершена.»

Про «пропозицію» бухгалтер розповіла керівнику підприємства — дружині Володимира Кравця Лідії Білан. Керівництво навіть не розглядало варіанту передачі хабара, який згодом «виріс» до 400 тисяч. Це було неприйнятно в принципі, а порушення, вказані у висновках, у будь-якому суді не витримали би критики. Окрім того, сама перевірка проходила позапланово, адже у реєстрах на перевірки ПАП «Дорий самарянин» не було. Якимось дивним чином підприємство з’явилося у списку пізніше. За фактом вимагання хабара Лідія Білан звернулася у правоохоронні органи столиці.

У цих подій була своя «прелюдія». На одному із засідань голова Тернопільської ОДА Степан Барна звернувся до Володимира Кравця із зауваженням, що нібито ПАП «Добрий самарянин» обробляє 300 га державної землі у Збаразькому районі і таким чином порушує законодавство. Очолюючи підприємство 12 років, Володимир Васильович добре знав, що це не так, і запевнив, що такого бути не може, адже весь обсяг державних земель у районі складає близько 50 га. Після цього вже СБУ звернулася до земельної інспекції з приводу того, що ПАП «Добрий самарянин» займає понад 300 га державної землі у селищі Старий Вишнівець. Зрештою, СБУ «знайшла» лише 10 га, які, за словами Володимира Кравця, були виділені воїнам АТО, але яких не встигли юридично оформити.

Про ці факти Володимир Васильович розповів з огляду на те, що у розмовах тих, хто вимагав хабар, кілька разів звучало, що, мовляв, перевірку «замовив» сам Степан Барна. Очільник Вишнівецької ОТГ переконаний, що ім’ям голови ОДА  просто прикривалися, а сам Степан Степанович про це і не знав. Як доказ, Володимир Кравець оприлюднив аудіозапис розмови з одним із фіскалів, а також запис розмови із керівником Збаразької фіскальної служби Анатолієм Локотьом, який підтверджує, що у реєстрі на перевірки ПАП «Добрий самарянин» не було, а з’явилося підприємство з невідомих причин. Імовірно, перевірку було замовлено за чиєюсь вказівкою. Загалом пан Кравець має більше 30 аудіозаписів розмов тернопільських фіскалів, у яких ідеться про незаконні схеми.

Зрештою, події розвивалися так, що під наглядом і куруванням київської поліції відбувся факт передачі хабара у розмірі 400 тисяч гривень та затримання. За словами Володимира Кравця, держслужбовця, якого на хабарі взяли, просто зробили крайнім і підіслали.

«Очевидно, діє злочинна організація — група осіб, яка спочатку присилає інспекторів і СБУ, «наганяє страху» підприємцям, а потім на листочку вказують, до якого юриста чи фірми необхідно звернутися, щоб усі ці проблеми «порішати», — зазначив на прес-конференції Володимир Кравець. — Так коротко я вам охарактеризував, що насправді відбувається. Жодних провокацій з нашого боку не було, ніхто податківцям нічого не пропонував, а Київ цю операцію вів більше місяця.»

Наразі триває слідство. В умовах тиску та провокацій, на які йдуть високі чини у державних структурах, Володимир Кравець не виключає, що складе повноваження голови Вишнівецької ОТГ.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , ,

Нещодавно опубліковане

Олександра Мудрак з Гусятина  – дипломант міжнародного літературного конкурсу «Гранослов»...


Рубрика: Опубліковано: о 15:57


Винахіднику і розробнику магнітних носіїв Любомиру Романківу 17 квітня виповнюється 87...


Рубрика: Опубліковано: о 15:54


У тернопільській книгарні «Є», що на вул. Валова, 23 квітня  стартував фестиваль «Тиждень австрійського кіно»...


Рубрика: Опубліковано: о 15:49


Тернополі 17 учасників АТО отримали сертифікати на квартири у новобудові...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 15:47


У  той час, коли «звичайний» піаніст може виконати максимум 13-14 нот у секунду, Любомир Мельник може грати 19,5 ноти в секунду кожною рукою. Свою музику він називає continuous music (буквально "безперервна гра")...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00Теми дня
23 Квітня
20 Квітня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео