Понеділок, 28 вересня 2020
• Різьблені ікони, кований каркас: у церкві в Зборові – унікальний іконостас! • Встановлена система відеоспостереження у Тернополі може розпізнавати обличчя та номерні знаки автомобілів • У Тернополі організовують Х- Бібліофест «Бібліотек@: час змін – час дій!» • Церковний хор «Глорія» у Тернополі відзначив 25-річчя • Новий спортивний майданчик відкрили на території тернопільської спеціалізованої школи №7 • Спогади про справжню людину • «Червоні дороги»: в Україні вперше зазвучала пісня про ДТП • Завершено перший етап облаштування нового надземного пішохідного переходу • Остання мандрівка Карпатами… • Від важкої недуги померла директорка Рекшинського НВК Оксана Заяць • Урядовці «кришують» контрабанду ліків від COVID-19, а натомість звинувачують місцеве самоврядування у збільшенні хворих • Західноукраїнський національний університет об’єднав науковців світу під час Другого Міжнародного Тижня! • Віктор Овчарук: «Упродовж усієї каденції обласна рада активно працювала, щоб зробити медичні послуги якіснішими та доступнішими» • Від нас пішла Легенда… • Вбили завучку Тернопільської ЗОШ №11… • Президент побував у новому дитячому садочку в Білій • Володимир Зеленський на Тернопіллі: відкрив «Водну арену», тестував ремонти доріг і взяв участь у представленні Стратегії розвитку • Які роботи завершили у Парку Національного відродження • На бульварі Д. Галицького тривають роботи з облаштування бювету • 3000 закоханих пар скористалися у Тернополі сервісом «Шлюб за добу»
Голова Вишнівецької ОТГ Володимир Кравець: «Спочатку фіскали та СБУ «наганяють страху», прикриваючись Барною, а потім пропонують «порішати»

Опубліковано: 28 Жовтня о 14:00 286


За його без перебільшення сенсаційним повідомленням, увечері 23 жовтня був затриманий керівник Збаразької фіскальної служби Анатолій Локоть, який вимагав у керівництва "Доброго самарянина" 400 тисяч гривень хабара.


У центрі корупційної схеми податківців та правоохоронців опинилися ПАП «Добрий самарянин» та його екс-очільник, а нині голова Вишнівецької об’єднаної територіальної громади Володимир Кравець. І хоча Володимир Васильович після обрання головою Вишнівецької ОТГ бізнесом  не займається, а керівництво своїм дітищем — ПАП «Добрий самарянин» передав дружині Лідії Білан, він не може залишатися осторонь, а тому в курсі всіх справ та подій. Власне, тому, знаючи деталі корупційних фіскальних схем, що зачепили ПАП «Добрий самарянин», Володимир Кравець вирішив відверто розповісти про все на прес-конференції.

За його без перебільшення сенсаційним повідомленням, увечері 23 жовтня був затриманий керівник Збаразької фіскальної служби Анатолій Локоть, який вимагав у керівництва “Доброго самарянина” 400 тисяч гривень хабара. Стало також відомо, що податківці вчиняли інші протиправні дії, відверті “наїзди” щодо ПАП “Добрий самарянин”. Судячи з усього, до корупційних схем причетні фіскали та владоможці досить високих рангів.

Як розповіла бухгалтер ПАП «Добрий самарянин» Алла Палій, «28 серпня після попереднього повідомлення на підприємство прийшли перевіряючі. Спочатку все йшло за процедурою, податківці вимагали надати різні дані, виписки, первинні документи. Так було десь два-три дні, а на четвертий мене викликали в кабінет, повідомили, що нараховані певні зауваження, але щоб ми їх не платили, то краще заплатити 200 тисяч гривень і на цьому вся перевірка буде завершена.»

Про «пропозицію» бухгалтер розповіла керівнику підприємства — дружині Володимира Кравця Лідії Білан. Керівництво навіть не розглядало варіанту передачі хабара, який згодом «виріс» до 400 тисяч. Це було неприйнятно в принципі, а порушення, вказані у висновках, у будь-якому суді не витримали би критики. Окрім того, сама перевірка проходила позапланово, адже у реєстрах на перевірки ПАП «Дорий самарянин» не було. Якимось дивним чином підприємство з’явилося у списку пізніше. За фактом вимагання хабара Лідія Білан звернулася у правоохоронні органи столиці.

У цих подій була своя «прелюдія». На одному із засідань голова Тернопільської ОДА Степан Барна звернувся до Володимира Кравця із зауваженням, що нібито ПАП «Добрий самарянин» обробляє 300 га державної землі у Збаразькому районі і таким чином порушує законодавство. Очолюючи підприємство 12 років, Володимир Васильович добре знав, що це не так, і запевнив, що такого бути не може, адже весь обсяг державних земель у районі складає близько 50 га. Після цього вже СБУ звернулася до земельної інспекції з приводу того, що ПАП «Добрий самарянин» займає понад 300 га державної землі у селищі Старий Вишнівець. Зрештою, СБУ «знайшла» лише 10 га, які, за словами Володимира Кравця, були виділені воїнам АТО, але яких не встигли юридично оформити.

Про ці факти Володимир Васильович розповів з огляду на те, що у розмовах тих, хто вимагав хабар, кілька разів звучало, що, мовляв, перевірку «замовив» сам Степан Барна. Очільник Вишнівецької ОТГ переконаний, що ім’ям голови ОДА  просто прикривалися, а сам Степан Степанович про це і не знав. Як доказ, Володимир Кравець оприлюднив аудіозапис розмови з одним із фіскалів, а також запис розмови із керівником Збаразької фіскальної служби Анатолієм Локотьом, який підтверджує, що у реєстрі на перевірки ПАП «Добрий самарянин» не було, а з’явилося підприємство з невідомих причин. Імовірно, перевірку було замовлено за чиєюсь вказівкою. Загалом пан Кравець має більше 30 аудіозаписів розмов тернопільських фіскалів, у яких ідеться про незаконні схеми.

Зрештою, події розвивалися так, що під наглядом і куруванням київської поліції відбувся факт передачі хабара у розмірі 400 тисяч гривень та затримання. За словами Володимира Кравця, держслужбовця, якого на хабарі взяли, просто зробили крайнім і підіслали.

«Очевидно, діє злочинна організація — група осіб, яка спочатку присилає інспекторів і СБУ, «наганяє страху» підприємцям, а потім на листочку вказують, до якого юриста чи фірми необхідно звернутися, щоб усі ці проблеми «порішати», — зазначив на прес-конференції Володимир Кравець. — Так коротко я вам охарактеризував, що насправді відбувається. Жодних провокацій з нашого боку не було, ніхто податківцям нічого не пропонував, а Київ цю операцію вів більше місяця.»

Наразі триває слідство. В умовах тиску та провокацій, на які йдуть високі чини у державних структурах, Володимир Кравець не виключає, що складе повноваження голови Вишнівецької ОТГ.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Сучасна система відеоспостереження, яку встановлено у Тернополі, може розпізнавати обличчя та  номерні знаки, вид, марку, колір транспортного засобу...


Опубліковано: о 16:46


З 28 по 30 вересня у Тернополі проходитиме десятий щорічний бібліотечний фестиваль «Бібліофест: «Бібліотек@: час змін - час дій!». Захід проходитиме не лише на локаціях міста, а й у форматі онлайн...


Опубліковано: о 10:36


Аматорський колектив парафіяльного хору «Глорія» при українській греко-католицькій церкві Святого апостола Петра відсвяткував 25 річницю від дня створення...


Опубліковано: о 15:43


Завершилася реалізації проєкту з облаштування ігрового дитячого спортивно-гімнастичного комплексу «Наше майбутнє» на території спеціалізованої школи №7 з поглибленим вивченням іноземних мов...


Опубліковано: о 10:39Теми дня
28 Вересня
27 Вересня
26 Вересня
25 Вересня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео