Понеділок, 14 жовтня 2019
• Змагання, після якого… не підеш «на пиво» • Чи встигнуть об’єднані громади використати державні кошти? • «Свободівець» Олег Сиротюк: «Скажи «Ні!» капітуляції 14 жовтня на майдані Незалежності в Києві» • Подружжя поверталося з Італії. Повернулось у трунах… • Як тернополяни на краю світу побували • «My Pol» – поліція у смартфоні! • Усик – без суперника • А ви йдете… на «Культурні пікніки»? • Помер депутат облради Олександр Башта • У п’ятницю – вирішальна гра! • Скільки коштує зняти кліп? • «Нам сурми свободу заграли» • Осінній концертний бум • Впав з шестиметрової висоти… • Бій року! • У Тернополі з’явиться новий автобусний маршрут • Дві смерті на підприємстві у Теребовлі: за два роки не знайшли винних… • Чому реальні зміни в країні ніяк не почнуться? • Як «VIP-Ternopil» Гриця Драпака… «женили» • Новим головою Тернопільської ОДА стане Ігор Сопель
Голова Заводської громади Людмила Павлінська: «Децентралізація покращила життя наших людей»

Опубліковано: 21 Вересня о 15:03 111


За рік у Заводській об’єднаній громаді, що біля Чорткова, реалізовано цілий ряд проектів.


Голова Заводської громади Людмила Павлінська.

За словами голови громади Людмили Павлінської, це дозволило суттєво покращити життя людей.

“Першочергово зміни вдалося реалізувати завдяки фінансовій підтримці з боку держави. Після децентралізації наш місцевий бюджет почав наповнюватися коштами з податку на доходи фізичних осіб, надходженнями з субвенції на розвиток об’єднаних  громад. Загалом можна відзначити, що після децентралізації на одного жителя громади припало втричі більше коштів, ніж у 2015 році”, — констатувала Людмила Павлінська.

Відремонтовано дороги

Ремонт ділянки вул. Галицька в смт. Заводське.
Ремонт ділянки вул. Галицька в смт. Заводське.

За словами голови громади, почали передовсім з ремонту доріг – найболючішого питання для більшості сіл області й України.  Відтак за кошти субвенції з державного бюджету на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад зроблено капітальний ремонт  частини дороги по вул. Галицькій в Заводському, яка довший час була аварійною ділянкою.

Створено ОСББ

“Наша громада – одна з передових по створенню об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), — розповіла Людмила Павлінська. – Так, з наявних 22-ох багатоквартирних будинків створено 19 ОСББ, що, з одного боку, дозволило поліпшити стан житлових будинків, а з іншого —  раціонально використовувати платежі мешканців на потреби саме того будинку, в якому вони живуть”.

Для дітей — новий майданчик та школа естетичного виховання

Новий дитячий майданчик у Заводському.
Новий дитячий майданчик у Заводському.

За словами голови громади, для маленьких жителів села облаштували новий дитячий майданчик. Нещодавно також створили Заводську комунальну школу естетичного виховання – центр народної творчості – заклад, що допоможе дітям розвивати свої здібності і таланти,  не виїжджаючи за межі свого населеного пункту.

Буде сортування сміття

Баки для пластикового сміття.
Баки для пластикового сміття.

“Оскільки ми прагнемо бути європейцями, то велику увагу приділили питанню утилізації та переробки сміття. Наша громада вже запустила пілотний проект по його сортуванню, — розповіла Людмила Павлінська. — Одним із перших кроків для цього є встановлення нових естетичних контейнерів для пластикових відходів. Надалі встановимо контейнери для інших видів сміття. Наразі перші контейнери вже  встановлені в селі Угринь у спеціальних місцях з належним облаштуванням. Найближчим часом такі ж контейнери будуть на території Заводського.”

Проведено благоустрій

Людмила Павлінська також повідомила, що виконано чимало робіт з благоустрою території населених пунктів  громади. Зокрема, нещодавно в Угрині  провели роботи з укладення спеціальних дренажних систем для відводу надлишкової води, що збирається внаслідок сильних опадів. У рамках реалізації “Програми енергозбереження та енергоефективності на 2016-2019 роки” на території селища відбувається модернізація освітлення. У Заводському також облаштовано сквер (висаджено дерева, кущі, клумби, встановлено 6 лавок) та упорядковано територію біля пам’ятного знака Небесній Сотні.

“І це далеко не все, що нам вдалося зробити, — підкреслила Людмила Павлінська. — Чимало ще у планах. Зокрема, за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку хочемо зробити реконструкцію, утеплення та заміну дверей дитячого навчального закладу №10 “Казка” у Заводському, капітальний ремонт центральної вулиці в смт. Заводське. Для забезпечення жителів громади якісною питною водою плануємо ближчим часом  пробурити п’ять нових  свердловин. А ще хочемо облаштувати печеру “Угринь” і проводити там екскурсії…”

Зроблено у 2015-2016 рокахУ планах до кінця 2016 року
– Облаштовано шкільне подвір’я Угринської ЗОШ І – ІІ ст.;
– Замінено сантехніку в ДНЗ “Казка”смт. Заводське;
– Встановлено баки для роздільного збору ТПВ в смт. Заводське та с. Угринь;

– Встановлено баки для збору сміття на кладовищі в с. Угринь;
–  Проводиться  освітлення вулиць в  с. Угринь;
–  Проводиться  заміна ліхтарів на енергозберігаючі в смт. Заводське;

–  Встановлено  електроопору зовнішнього освітлення в смт. Заводське;

– Облаштовано дитячий майданчик в смт. Заводське;

– Розпочато капітальний ремонт частини дороги по вул. Галицька;

-Проведено каналізаційні мережі в ДНЗ “ Подоляночка”

в с. Угринь.

-Завершення реконструкції даху Заводської ЗОШ І – ІІІ ст.;

-Проведення каналізаційної мережі, поточний

ремонт санвузла та пральні в ДНЗ “Подолянка” с. Угринь;

-Заміна сантехніки, капітальний ремонт кухні в ДНЗ “ Казка” смт. Заводське;

-Облаштування шкільного подвір’я Угринської ЗОШ І – ІІ ст.;

-Облаштування дитячого майданчика в с. Угринь;

-Заміна вікон в ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Заводське;

-Реконструкція, утеплення, заміна дверей ДНЗ  “Казка” в смт. Заводське;

– Реконструкція та капітальний ремонт будинку культури;

-Облаштування стадіону, будівництво сцени в с. Угринь;

– Капітальний ремонт дороги в  смт. Заводське;

-Будівництво системи водогону та водовідведення.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

У Тернополі відбулася перша «Пивна миля»...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:00


Від початку реформи децентралізації держава підтримує об’єднані територіальні громади фінансово...


Рубрика: Опубліковано: о 17:00


Так звана формула Штайнмаєра передбачає проведення виборів на окупованих територіях України, легітимність яких мають підтвердити спостерігачі ОБСЄ...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Минуло понад два місяці, як в аварії на Закарпатті загинуло подружжя Діна і Василь Соломчуки із села Панівці Борщівського району...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 15:00


Роман Задорожний — про мандрівку до Країни льоду й полум’я, тролів і ельфів, екзотики та неймовірних краєвидів ...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00Теми дня
11 Жовтня
10 Жовтня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео