Четвер, 20 січня 2022
• Вчитель із Кременця Ігор Бендасюк виграв суд щодо відсторонення через невакцинацію • Михайло Головко: «Всеохоплююча підготовка населення до війни – це те, що може вберегти нашу країну від повномасштабного вторгнення ворога!» • Володимир Добрянський: «Чорні копачі задля власного збагачення знищують історію нашого краю» • «Похрестимо нашу Елізабет, а тоді повінчаємось із дружиною» • Володимир Зозуля сидітиме довічно за вбивство Діани Муринки • У Тернополі провели обстеження понад 40 багатоквартирних будинків, які отримують послуги із постачання теплової енергії • Тернополянин попросив у сусідки води і… пограбував • Спогад про Надію Моховик • Понад 13 мільйонів пасажирів за рік – тернопільські тролейбусники прозвітували за 2021 рік • Зоряна Замкова: “Що означає бути письменником” • Унікальні кадри збирання Маланки у с. Горошова: на особливі щедрування з’їхалися тисячі людей • У Підгайцях рвучкий вітер не втримала новорічна ялинка • 50 тисяч пачок цигарок на день: на Тернопіллі викрили підпільний цех • Поліцейські Тернопільщини за минулий рік зареєстрували 277 кримінальних проваджень, пов’язаних з домашнім насиллям • До Горошової на Маланку з’їхалися тисячі людей (ВІДЕО) • У поліції розповіли деталі двох ДТП, які трапилися на Зборівщині • Предстоятель ПЦУ Епіфаній: «99 відсотків позовів з боку Російської православної церкви щодо переходу парафій ми виграли» • Дмитро Підручний вперше в сезоні фінішував у топ-10 гонки Кубка світу • У Тернополі чоловік впав на огорожу і сильно травмував око • Підрозділ територіальної оборони таки розмістять неподалік Тернополя
Головний інженер КПТМ «Тернопільміськтеплокомуненерго» Віталій Грубенюк: «97,5% котелень Тернополя, або 40 із 41-єї, вже готові до старту опалювального сезону. На одній котельні триває монтаж нових німецьких котлів Viessmann, насосів Wilo та запірної арматури Danfoss, який завершимо до 1 жовтня»

Автор: Опубліковано: 9 Вересня о 18:00 295


Час біжить невблаганно — ніби ще вчора ми вітали перші дні літа, а вже надворі хоча й тепла, але осінь, і на порозі новий опалювальний сезон.


 Як готові до нього комунальні підприємства нашого обласного центру? Цій важливій темі «НОВА…» найближчим часом присвятить низку публікацій. Але найголовніший момент сезону — технічний стан тепломереж Тернополя. Про це ми поспілкувалися з головним інженером КПТМ «Тернопільміськтеплокомуненерго» Віталієм Грубенюком.

«Відбувається контроль підготовки кожної частини нашого господарства» 

— На нашому підприємстві виконують правила підготовки підприємства до опалювального періоду, яких ми неухильно дотримуємося, — розпочинає розмову Віталій Мирославович. — Цей порядок передбачає аналіз попереднього опалювального періоду і створення плану заходів з підготовки до наступного сезону. Відповідно до цих правил на підприємстві видано наказ  «Про проходження опалювального сезону в 2018/19 рр. та завдання теплового господарства на наступний осінньо-зимовий опалювальний період». Цей наказ передбачає створення відповідної комісії для контролю за підготовкою теплового господарства до опалювального періоду.

Наше підприємство, як ви розумієте, досить масштабне, а тому підготовка поділена на кілька секторів або частин. Одна з них — забезпечення підприємства енергоносіями, найперше електроенергією. Відповідно у нас є енергоцех, який має своє господарство з трансформаторними, кабельними лініями та щитовими. Для них розробляємо окремі заходи.

Інша частина — газове господарство. Для виробництва теплової енергії, звісно, потрібне паливо. На 96% як паливо ми використовуємо газ, тому в нас є відповідна служба зі своєю структурою та завданнями, одне з яких — забезпечити  облік газу та безпечне його споживання.  У нас є багато автоматизованих котелень, які працюють без операторів. Їх контролює і обслуговує інша служба, яка розробляє свій графік підготовки до опалювального сезону.

Всі служби подають власні пропозиції, які входять до загального плану підготовки до опалювального сезону. Туди, зокрема, включені графіки ремонту котелень, індивідуальних теплових пунктів, центральних теплових пунктів, паливних. Тобто відбувається контроль підготовки кожної частини нашого господарства і оформляються відповідні акти.

«У Тернополі налічується 152 кілометри теплових мереж»

— Наскільки підприємство вже готове до опалювального сезону?

— Можу сказати, що сьогодні у нас 97,5% котелень уже готові до старту опалювального сезону — тобто 40 із 41-єї котельні. На одній котельні, а мова про господарство на вул. Лесі Українки, триває масштабна реконструкція. Ще у травні ми там цілковито демонтували все обладнання, провели підготовку приміщень і майданчиків, після чого були завезені нові котли німецької фірми Viessmann, насосів Wilo та запірної арматури Danfoss, і нині триває їх монтаж. Крім того, що нове обладнання дасть значну економію, воно ще й працюватиме в автоматичному режимі, який цілком виключить людський фактор, коли оператор не встигає контролювати максимально ефективні параметри.

Крім того, у Тернополі налічується 152 кілометри теплових мереж і, відповідно до графіку підготовки, ми проводимо гідравлічне випробування всієї цієї протяжності. Під час цих випробувань ми змушені зупиняти котельні, які подають гарячу воду. Це, звісно, створює незручності для наших споживачів, однак це необхідність, адже лише так ми можемо виявити аварійні ділянки, які потребують термінового ремонту.

— Які заходи передбачає гідравлічне випробування?

— У період експлуатації мережі працюють під тиском у 6-8 атмосфер. Ця величина залежить від   того чи іншого району міста, поверховості будинків, обладнання котелень  і т.д. Під час гідравлічного випробування ми подаємо до мережі воду під тиском 16 атмосфер. Якщо труби витримують, складаємо спеціальний акт і залишаємо систему до опалювального періоду. У випадку ж поломки шукаємо місце прориву, ліквідовуємо аварію і маємо, як то кажуть, чистий спокій на всю зиму.

«Багато проблем створюють перетини наших мереж з іншими комунікаціями»

— Ці заходи дають стовідсоткову гарантію відсутності аварій в опалювальний період?

— Тут є нюанси. Гідравлічні випробування завжди проводяться якісно, але у зв’язку з тим, що всі комунікації у Тернополі дуже розгалужені, є перетини мереж постачання опалення і гарячої води з каналізацією, водопроводом або іншими мережами. Мережі дуже застарілі, відбувається затоплення наших труб агресивним середовищем з інших мереж, що, звісно, їх пошкоджує. Отож, якщо в середину труби ми подаємо м’яку очищену воду і вона практично не псує мережі, то зовні труби ржавіють і псуються.

Наголошу також, що мережі прокладалися ще в часи, коли в дворах будинків не було важкого транспорту. Тепер же заїжджають, наприклад, сміттєвози, через які провалюються наші лотки. Під землею цих провалів не видно, вони падають на труби, порушуючи герметичність. Отож, під час дощу вода потрапляє на труби і вони швидко ржавіють. І з часом ті ділянки ми змушені замінити.

Та все одно аварій (а це припинення постачання опалення на понад 12 годин) в опалювальний період нам вдається уникати. У нас бували, звісно, аварійні ситуації, коли відбувався незначний витік. Ми не зупиняємо котельню, ліквідуємо руйнування за 2-3 години, будинок не встигає остигнути і ми відновлюємо роботу в повному обсязі.

Ці перетини з іншими комунікаціями спричиняють й інші проблеми під час нашої роботи. Наприклад, нині ми проводимо ремонт мереж на вул. 15 Квітня, але над нашим колектором, прямо на наші лотки, покладений колектор водоканалу. Для того, щоб нам витягти нашу трубу, відповідно, необхідно приймати спільне рішення з фахівцями водоканалу, а це й затримка в роботі, і значно більша складність — великий діаметр як наших труб, так і інших. Чому було ухвалено таке рішення при проєктуванні мереж, уже ніхто не знайде відповіді, але нам спільно якось необхідно виходити з ситуації.

Багато проблем створюють і прокладені без погодження з нами кабельні лінії. Наприклад, якийсь підприємець проклав собі кабель до магазину чи офісу. Простежити 150 кілометрів мереж нереально, а коли ми починаємо копати, то виявляємо такі ситуації, які також ускладнюють процес ремонтів.

«На нові мережі завод-виробник дає 50-річну гарантію…»

— До речі, цьогоріч ремонт ваших мереж триває небаченими темпами. Чому?

— Справді, у 2019-ому за кошти ЄБРР у Тернополі замінюється велика кількість труб великого діаметру загальною довжиною 1,2 кілометра, які ми називаємо колекторами. Старі труби вже давно перевищили термін експлуатації і потребували заміни. На них пошкодилася ізоляція і втрати тепла були дуже суттєвими. На нові мережі завод-виробник дає 50-річну гарантію, вони мають щільну високоякісну ізоляцію, яка мінімізує теплові втрати.

Однак через такі обсяги ремонтів виникли додаткові незручності для наших споживачів. Справді, у таких обсягах місто ще ніколи не міняло трубопроводів. Деякі ділянки, де відбуваються такі ремонти, зв’язані з трубами, через які подавалася гаряча вода для споживачів, тому не всюди ми змогли подавати гарячу воду згідно з графіком, але хочу запевнити, що до 15 вересня ми завершимо всі ремонти і гаряча вода буде постачатися на всі об’єкти.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

«Я не проти вакцинації, а проти примусу…»...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 16:35


«Археологія — це стиль мого життя. Я людина вільна, тож маю за розкіш займатись тим, що мені подобається», — каже Володимир Добрянський...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 16:26


У співака Романа Сасанчина та його дружини Іванни народилася донечка...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 16:06


Мешканця Теребовлянського району Володимира Зозулю засудили до довічного позбавлення волі за вбивство 18-річної Діани Муринки. Незважаючи на апеляційну та касаційну скарги, вердикт для вбивці залишився незмінним...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 16:34Теми дня
19 Січня
18 Січня
17 Січня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео