П’ятниця, 30 вересня 2022
• Пізнаймо одні одних: українці – в Сувалках, поляки – в Тернополі • «Антитіла»: пів року – на фронті • Кризова кімната – для постраждалих від насильства • Дбаємо про своїх військових на передовій • Благодійники з Європи підтримують лікарні Тернополя • «Сьомий місяць печу перемогу» • Сергій Надал: «Дякую тернополянам за те, що наше місто стало другим домом для десятків тисяч жертв московської агресії» • «З вірою в перемогу»: велопробіг на Теребовлянщині • Плетуть сітки і вчать… англійську мову • «Пташка», «Мішаня» і «Лемко» – на волі! • Свято української пісні та гумору: в Тернополі відбудеться концерт Степана Гіги та гурту «БУДЬМО» • Триває збір коштів на автівку для воїнів ЗСУ 24 бригади • «Вітер На-Дії»: українська молодь зустрілася в Кракові • Передачі захисникам із Тернополя — в найгарячіші точки • Діти і війна: як подолати травми • У Тернопільській громаді живуть понад 28 тисяч переселенців • У Тернополі готуються до початку опалювального сезону в умовах воєнного стану • Клатчі для леді – за донати • З фронту – до шлюбу • Наталія Фаліон та гурт «Лісапетний батальйон» відсвяткують 30-річчя на сцені благодійним концертом у Тернополі
“Господи, де ти?” – у відчаї запитують українці. Бог – з українцями!” – отець Массімо Фузареллі

Автор: Опубліковано: 15 Квітня о 16:52 104


Тернопільщину відвідав Генеральний міністр Ордену Братів Менших Францисканців, отець Массімо Фузареллі з Італії.


Поважний гість взяв участь у богослужіннях в Костелі св. Антонія та св. Юрія у Збаражі та в Соборі святого Петра в Тернополі. Отець Массімо очолює францисканський орден у світі. Орден Менших Братів заснований св. Франциском з Ассізі в Італії в 1209 році. У різних країнах, зокрема, й в Україні, є монастирі цього чину.

Для Збаража нинішній візит – знакова подія, адже міністр-генерал ордену вперше за 400 років присутності францисканців у місті відвідав своїх братів і вірян. Для отця Массіма це перша місія в Україну в статусі генерального настоятеля. Загалом в Україні францисканець побував вже втретє. На Тернопільщину приїжджав раніше у 2006-ому році. Під час нинішньої поїздки його супроводжує Провінційний Настоятель з Ассізі Франческо Пілон.

Отець Массімо очолив месу в Костелі св. Антонія та св. Юрія у Збаражі. Разом із ним молилися за припинення війни в Україні місцеві отці Давид і Тадеуш, брати-францисканці з Гусятина, а також представники різних християнських церков. Побував на месі й голова Збаразької міської ради Роман Полікровський.

Молодь парохії зустріла Генерального міністра Ордену Братів Менших Францисканців з короваєм та українським вишитим рушником.

Після меси журналісти поспілкувалися з отцем Массімо.
— У такий важкий час війни ви не побоялися приїхати в Україну. Яка мета вашого візиту?

— Коли почалася війна в Україні, мене сповнило бажання приїхати до вас, бути між своїми братами-францисканцями та з усім українським народом. Як тільки з’явилася можливісь, відразу скористався. Хотів відчути, що зараз переживають українці, щоб знати, чим ми можемо допомогти. Хотів побачити війну власними очима… Головна моя місія – бути з українцями в такий важкий час. Хочу молитися тут на Великдень. Де є смерть, там буде воскресіння. На жаль, українці гинуть, втрачають свої домівки, тривога і смуток огортає серця… Чи є в такому горі надія? Обов’язково. Ми, християни, знаємо, що Христос помер, але згодом воскрес і повернувся до життя. “Христос Воскрес!” – будемо вітати одні одних на Великдень. Часто запитую себе, чи я насправді вірю, що Христос воскрес, чи вірю, що є життя після смерті? Христос Воскрес! У цьому пересвідчуюсь у кожному жесті солідарності, кожному жесті любові. Христос воскресає там, де є надія. Воскресає там, де є віра поранених війною українців у те, що вони повернуться до своїх домівок, повернуться до мирного життя. “Господи, де ти? Чому допустив це?” – у відчаї звертаються до Неба українці, які переживають жах війни. Українці шукають присутності Бога в цій страшній війні. І Бог з українцями. По всій землі люди зносять багато молитов за українців. У таких важких випробуваннях маємо молитися і надіятися на Христове воскресіння. Ми є учнями життя, а не смерті. Віримо, що ніяка сила зла не зможе перемогти нас. Господь нині по-особливому огортає наші серця. Довіряємо святій Діві Марії крик українського народу, який терпить війну. Повторюємо слова Папи Франциска, що сили зла не переможуть нас. Молимося за Воскресіння світу. Дякую українцям за ваше свідоцтво гідності.

— Ви зустрічалися з українцями, які через війну покинули свої домівки і зупинилися в Західній Україні. Що вас вразило з почутого?
— Передусім моє серце зачепили очі дітей – повні страждань і водночас надії. Українці змушені покидати свої домівки, утікати від бомбардувань, щоб врятуватись і знайти тимчасовий прихисток. Зболені, але не зламані. У цій війні вражає гідність українців! Ваш народ – дуже сильний.

— Яким чином церква може підтримати Україну, окрім молитви, звісно? Чи є заяви щодо припинення Росією війни?
— Церква підтримує і буде підтримувати український народ. Допомагаємо ліками, їжею, одягом, засобами гігієни, щоб запобігти гуманітарній кризі. Думаємо також, як допомогти після війни, адже будуть важкі часи. Ми вже це передбачаємо. Папа Франциск говорить дуже прямі й конкретні слова, які засуджують війну. Хоче збудити сумління тих, хто розпочав цю війну. Намагається також достукатися до тих осіб, які хочуть і можуть допомогти українцям у цій біді. Та найбільшою справою є молитовна допомога церкви. Навіть якщо хтось не вірить у Божу силу, насміхається з церкви, ми продовжуємо молитися. Церква закликає до молитви і посту заради припинення війни. Не треба забувати, що Ватикан веде дипломатичну роботу, яку ми, прості люди, не бачимо, але вона здійснюється на вищих щаблях між тими, від кого залежить багато рішень.

— Чи можливий візит Папи в Україну?
— Папа вже заявив про це. Я переконаний, що він дуже хоче приїхати в Україну. І вже би приїхав, але поки нема гарантій безпеки. Якщо буде така можливість, то прибуде. Пригадуємо, як у 1997-ому році Іван Павло ІІ, не маючи гарантій безпеки, відвідав  Сараєво, де говорив про війну як про драму і виклик для Європи. Можливо, нинішній Папа теж насмілиться ступити на землю, де триває війна. Папа Франциск молиться за Україну, підтримує український народ, який страждає через війну. Водночас несе євангельський посил – молитися за ворогів. Розумію, що це дуже важка справа, особливо під пострілами, але це – християнська річ. Ісус на хресті простив розбійників, які поруч принижували його, не чекаючи, що вони навернуться. Папа Франциск шукає дипломатичний баланс, щоб якнайшвидше прийшов мир у світі. Любов рухає історію.

— Чи італійці підтримують український народ?
— Італійці солідарні з українцями. З перших днів війни масово збирають і доправляють в Україну гуманітарну допомогу. Звісно, всі ми хвилюємось, щоб війна не розширилась на інші країни. Боїмося усім світом, щоб не була застосована атомна зброя. Але попри хвилювання маємо надію, що Бог втрутиться і війна швидко закінчиться.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

У рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020» Тернопільська міська рада завершила реалізацію проєкту «Пізнаймо один одного: українці — в Сувалках, поляки — в Тернополі» спільно із закордонним партнером — Публічною бібліотекою імені Марії Конопницької в Сувалках (Підляське воєводство, Польща)...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:34


Артисти рок-гурту несуть службу як стрільці-парамедики і волонтерять...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 9:51


26 вересня міська організація Товариства Червоного Хреста передала у кімнату кризового реагування для громадян, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, електротовари та товари першої необхідності. Таку ініціативу вдалося реалізувати завдяки проєкту, який написали учасники Товариства Червоного Хреста «Ми хочемо ваш світ зробити кращим» та в рамках програми «BraVo», яка спрямована на розвиток місцевих організацій та волонтерства...


Опубліковано: о 10:00


«Допомогу армії від Тернополя» отримали українські захисники на донецькому та дніпропетровському напрямках...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:35


Від благодійників із Німеччини та Польщі надійшла гуманітарна допомога для Тернопільської комунальної міської лікарні №2...


Рубрика: , , Опубліковано: о 8:32Теми дня
30 Вересня
29 Вересня
28 Вересня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео