Вівторок, 31 березня 2020
• У голови Монастириської міської ради діагностували COVID-19 • Боротьба з коронавірусом: у Тернополі посилили заходи безпеки • Вандал познущався над пам’ятником воїнам Другої світової війни • Ринок землі в Україні: що потрібно знати? • Сергій Сивохо більше не радник секретаря РНБО • Верховна Рада призначила нових очільників МОЗ і Мінфіну • Верховна Рада звільнила очільників МОЗ і міністерства фінансів • У Тернопільській області діятимуть мобільні медичні бригади • “Корона”: як врятувати хворого • «Все буде добре!» — кажу собі, хоч у мене — коронавірус» • В Україні підтверджено 480 випадків COVID-19 • Коронавірус: МОЗ повідомило критерії, за якими людину вважають контактною • 10 рецептів імбирних напоїв для міцного імунітету • П’ять продуктів, які найкраще захищають від коронавірусу • На Тернопільщині – 57 випадків COVID-19 • Як зробити багаторазову маску від коронавірусу власноруч • На Тернопільщині коронавірус виявили у півторарічної дитини • Коронавірус забрав життя чоловіка з Монастирищини • Відомі логотипи у стилі карантину • У Тернополі підтверджено другий випадок захворювання на COVID-19
Громадськість закликає політиків припинити гонитву за рейтингами і об’єднатися заради України

Опубліковано: 26 Лютого о 15:20 44


Об’єднатися навколо поставлених Революцією Гідності цілей та принципів, розпочати діалог заради України закликає громадськість керівників проукраїнських парламентських сил.


“Єдність заради перемоги” – так називається Національний круглий стіл, що відбувся у різних областях України. У Тернополі другий – завершальний обласний етап — пройшов 16 лютого. Представники волонтерського руху, громадських організацій, місцевої влади, народні депутати обговорили головні суспільно-політичні виклики  – блокаду Донбасу, корупцію, можливі дострокові вибори.

“Революція перемогла, війна триває, але процеси повторюються. У демократичному таборі, який підписував коаліційну угоду 2014 року “Європейська Україна”, відійшли від цього документа. Починається війна всіх проти всіх, коли інтереси держави нівелюються, бо домінують інтереси політичні. Тому наша всеукраїнська мережа вирішила провести такі заходи по всій території України, щоб об’єднати політичні сили навколо ключових для країни завдань”, – каже співкоординатор Всеукраїнської мережі “Вільні люди”, голова ГО “Самооборона Майдану Тернопільщини” Іван Ковалик.

Конструктивний діалог замість популізму

Учасники заходу розглянули текст звернення до парламентських партійних сил та громадськості, який був озвучений на Національному круглому столі 22 січня в Києві. У ньому прописані основні пункти, відповідно до яких політики повинні спільно працювати заради збереження інтересів держави. Під час Національного круглого столу “Єдність заради перемоги” громадські активісти і політики дійшли згоди в тому, що динаміка і характер ведення внутрішньої політичної конкуренції в умовах зовнішньої агресії загрожує руйнуванням Української держави.

“У 2014-ому році ворогом українського суспільства, політичних сил та громадських організацій була перш за все Російська Федерація і пряма агресія Росії. Минуло неповних три роки і акценти змінилися. Сьогодні ми бачимо, що ворогом номер один є центральні органи влади, парламент, президент і т.д. Чому так відбулося? Все дуже просто. Це цілеспрямована політика Росії, що здійснюється через телебачення, соціальні мережі, агентів впливу. Основна мета – знищити будь-який конструктивний процес у державі”, – каже Іван Ковалик.

У контексті такого негативного антивладного інформаційного поля українські  політики свідомо чи несвідомо обирають позицію тотальної критики всього, що робиться в Україні. Вони думають, стверджують учасники круглого столу, що їхня позиція невизнання хоча б якихось позитивів у країні максимально допоможе їм підняти рейтинг.

“Зважаючи на те, що рейтинг влади не є високим, цим дуже легко маніпулювати. Сьогодні кожен із політиків, який відчуває, що він десь недоотримав влади, а йому її потрібно більше, легко “розкачує” цю ситуацію, пише про абсолютний негатив, про те, що там крадуть, там — корупція, а там інші погані справи відбуваються, відповідно, ми маємо інформаційне поле, яке сформоване не тільки в нашій області, а й в нашій країні”, – наголошує народний депутат України від партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність” Тарас Юрик.

«Блокада Донбасу неприпустима»

Тема блокади Донбасу також була активно обговорена під час круглого столу “Єдність заради перемоги”. Священик УГКЦ Іван Гуня, який чимало часу провів як капелан у зоні АТО, зазначив, що сьогодні неприпустимо блокувати залізничне сполучення з окупованою територією Донбасу, адже там живуть українці, наші співгромадяни, і треба зважати на те, що через такі дії ці сім’ї втрачають чи не єдиний заробіток.

Корупція як активна допомога Росії

Корупція – це те питання, яким найчастіше нині спекулюють політики, стверджують представники громадських організацій. Треба визнати, зазначають активісти, що влада далеко не все зробила в рамках реформи правоохоронної системи, і це нині людей дратує. Політики із провладних партій з цим погоджуються, але закликають також не заперечувати очевидних фактів. “Ще три роки тому цього би ніколи не було. І тому питання збільшилася корупція чи зменшилася для мене дуже спірне. Коли самі правоохоронці затримують своїх же правоохоронців за вживання алкоголю… Уявіть собі три роки тому таку ситуацію. Вона би, апріорі, не потрапила в жодне видання. Чесно скажемо: просто все було би закрито, все би між собою вирішили, нічого б не було. Це типовий приклад, що в тому житті щось таки змінюється”, – каже народний депутат України від партії “Народний фронт” Роман Заставний.

Іван Ковалик наголосив, що сьогодні корупційні діяння треба розглядати не тільки як злочин, а й як активну допомогу Росії в боротьбі проти України,  тому із корупцією треба жорстко боротися через журналістські розслідування, громадський тиск, правоохоронні органи, в тому числі і нові – НАБУ, САП, ДБР, НАЗК.  Водночас учасники круглого столу “Єдність заради перемоги” наголошують, що ситуацію із боротьбою проти корупції парламентарі з-за кордону оцінюють менш критично, ніж це бачиться всередині країни. “Ми усі розуміємо, що зміни не можуть відбуватися надто швидко. Але попри те, як ми оцінюємо зміни у нашій країні, ми самі часто спілкуємося з парламентарями з європейських країн, які оцінюють, що в Україні ситуація дуже суттєво змінилася за цих кілька років”, – зазначає народний депутат України від партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність” Тарас Юрик.

Майдан’3 – проект агентів впливу

Представники громадських організацій обговорили із народними депутатами розкручування теми позачергових виборів. Активісти вимагають нового складу ЦВК. Іван Ковалик також вважає, що черговий Майдан для України може бути руйнівним. За його словами, політичний протест навіть під правильними гаслами  не має знищувати підвалин Незалежності України, адже Росія цього й домагається і “працює” на це через окремих українських політиків та громадські організації.

Учасники круглого столу “Єдність заради перемоги” запропонували винести на розгляд сесій Тернопільської обласної та Тернопільської міської рад рішення про підтримку звернення до лідерів проукраїнських парламентських партій із закликом припинити порожні суперечки й гонитву за рейтингами і розпочати конструктивну роботу заради збереження Української держави.

P.S. 19 лютого Іван Ковалик у мережі Фейсбук так прокоментував заклики до Майдану’3: “Проаналізуйте структуру власності телеканалів, які трублять про сьогоднішні події в Києві і закликають виходити на Майдан’3. Про переворот заговорив “Штаб блокади”. Все стає на свої місця. А #Медведчук працює і #Вона працює!”


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

Сьогодні голова Монастириської міської ради Андрій Старух повідомив у соцмережі, що в нього лабораторно підтвердили COVID-19...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 22:27


Тернопільський штаб для боротьби з коронавірусом посилив заходи безпеки ...


Опубліковано: о 18:24


У с. Нирків (Заліщицький р-н) пошкоджено пам’ятник невідомому солдату...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:59


31 березня на позачерговому засіданні Верховної Ради було прийнято законопроєкт про ринок землі
...


Опубліковано: о 12:00


Шоумена і коміка Сергія Сивохо звільнили з посади радника секретаря Ради національної безпеки і оборони...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:00Теми дня
31 Березня
30 Березня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео