Неділя, 23 лютого 2020
• Ігоря Сопеля «пішли». Хто тепер буде — Танька чи Володька? • Колишній мер Тернополя став дідусем • За секунди від медалей • Тернополянки… а ля «Chanel»! • Що втратить «Манчестер Сіті»?! • Евакуйовані з Китаю українці перебуватимуть на Полтавщині • «На тілі були синці, це не самогубство…» • «Галичанка» поступилася в фіналі Кубка України • Її зброя – спиці й нитки! • Що лежить у «БАНДЕРІВСЬКІЙ СКРИНІ»? • Боксерський мегахіт року • За крок до «Євробачення», або Як «TVORCHI» тернополяни нацвідбір «підірвали» • Дві сумні Славкові дати • 10 років тюрми – за смерть 20-річного Віталія Гнатишина • “Зеленський, ти – зрадник! Хто для тебе Росія?” • БК «Тернопіль» утримує лідерство в чемпіонаті • Теребовлянка Катерина Грод: «Америку недаремно називають країною можливостей!» • Смертельна аварія біля Кременця: за кермом – п’яний працівник поліції… • Чи привезуть українців з Китаю у «Медобори»? • Унікальну частину Тернового Вінка Ісуса Христа привезуть на Тернопільщину
Григорій Радзіх: «Основне завдання спеціалістів Фонду соціального страхування – запобігти виробничому травматизму на підприємствах»

Автор: Опубліковано: 24 Грудня о 12:06 56


– У нашій країні загалом і у Тернопільській області зокрема дуже розвинена аграрна сфера, і вона ж є однією з найбільш травмонебезпечних.


Ніхто не застрахований від нещасних випадків ні в повсякденному житті, ні на виробництві. Але якщо у цьому напрямі активно працювати, дбати не лише про своє виробництво, а й про життя і здоров’я людей, які там працюють, наймати спеціалістів, проводити інструктажі, контролювати працівників, то нещасть можна уникнути. Власне, на цьому найбільше наголошують у Фонді соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Тернопільській області. «Краще запобігти виникненню травматизму на виробництві, аніж потім усе життя платити допомогу з інвалідності», – кажуть у Фонді і наголошують, що перш за все до цього свідомо повинні підходити керівники, а у Фонді їм у всьому посприяють.  

– Основа функціонування системи управління охорони праці на підприємствах – навчання безпечних прийомів проведення робіт і навчання з охорони праці, адже навчити — це означає зберегти здоров’я й життя людей, які працюють, — каже заступник начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Тернопільській області Григорій Радзіх (на фото).

За словами Григорія Мирославовича, основною причиною нещасних випадків у 85% є порушення правил безпеки самим працівником. І як свідчить статистика, найчастіше травмуються дві категорії людей – ті, хто працює до року, і ті, хто працює після 15 років. І таких випадків досить багато.

– У нашій країні загалом і у Тернопільській області зокрема дуже розвинена аграрна сфера, і вона ж є однією з найбільш травмонебезпечних, – розповідає Григорій Радзіх. – З початку року в області маємо вже дев’ять нещасних випадків в аграрній сфері. Більше лише на підприємствах з виробництва промислової продукції – десять випадків. Щоправда, спостерігаємо певну тенденцію до зниження травматизму. Проте вона не стійка і залежить від багатьох факторів, але коли людина навчена, володіє правилами безпеки, знає інструкцію з охорони праці, це знижує ризик отримання травм на третину, а то й на 40%.

У Фонді наголошують, що система охорони праці передбачає контроль, а контроль з боку роботодавців, керівників виробничих підрозділів послабився, тому працівники Фонду намагаються звертати на це увагу роботодавців, а також допомагати їм у всіх питаннях щодо методологічної роботи – забезпечують інструкціями, положеннями, іншими нормативними документами з охорони праці, щоб хоча б навчити тих речей, які працівники повинні знати.

Крім того, Фонд соціального страхування бере участь у розслідуванні всіх нещасних випадків, що стосуються охорони праці. Якщо нещасний випадок стався на виробництві й людина, яка травмувалася, була оформлена на роботі й працювала за трудовим договором, то вона має право на соціальну гарантію від держави. Нині Фонд здійснює більше 20 видів різних виплат і допомог після настання нещасного випадку.

– Передбачені щомісячні страхові виплати потерпілим унаслідок ушкодження здоров’я, наприклад, коли людині призначають 50% втрати працездатності, то ми тих 50% від середньої зарплати, яку вона отримувала до травми, компенсовуємо, – пояснює Григорій Мирославович. – Відшкодовуємо гроші сім’ям потерпілих на виробництві, які отримали смертельні травми. На жаль, цього року вже маємо шість нещасних випадків із смертельним наслідком. Сім’ї загиблих мають право на отримання відшкодування, а це сто прожиткових мінімумів для працездатних осіб на сім’ю. Мають право на отримання допомоги й утриманці, які перебували на день смерті в потерпілого, перш за все це діти. За 11 місяців цього року по області ми відшкодували компенсацій на суму понад 26 мільйонів гривень, з них 23 мільйони – щомісячні страхові виплати потерпілим унаслідок ушкодження здоров’я і 2,5 мільйона – щомісячна грошова допомога утриманцям. Наразі у нас на обліку 2300 потерпілих і 150 утриманців, які отримують грошові компенсації внаслідок ушкодження здоров’я, з них 44 особи – інваліди І групи. Середній розмір щомісячної допомоги для людей, які отримали травми на виробництві, складає 926 гривень. Основна частина тих, хто отримує допомогу, – це люди без групи і люди, які мають ІІІ групу інвалідності. Важливою частиною роботи Фонду є також медико-соціальна реабілітація потерпілих. Цього року виплачено вже понад 2,5 мільйона гривень реабілітації. Важливо зазначити й те, що Фонд виконує всі свої зобов’язання перед людьми, яким здійснює виплати. Однак жодні грошові компенсації й виплати не повернуть ні втраченого життя, ні здоров’я, тому пріоритетом як для керівників, так і для працівників мають бути навчання з охорони праці, дотримання правил техніки безпеки й велика відповідальність за своє життя й життя інших.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Сьогодні, 22 лютого, президент Володимир Зеленський відправив у відставку голову Тернопільської ОДА Ігоря Сопеля...


Автор: Рубрика: , , , Опубліковано: о 20:39


Внука Романа Заставного назвуть Яном...


Рубрика: , , Опубліковано: о 15:00


У першій частині чемпіонату світу з біатлону тернополяни були близькими до нагород...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:00


Маленькі чорні сукні, туфлі на підборах і вишукані намиста з перлин...


Рубрика: , Опубліковано: о 11:00


Через дворічний бан у єврокубках шейхи позбудуться сотень мільйонів,а у «Сіті» можуть відібрати навіть чемпіонський титул’2013/14...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:00Теми дня
22 Лютого
21 Лютого
20 Лютого
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео