Понеділок, 26 серпня 2019
• Володимир Мариновський: «Якби Тарас Юрик у мене чесно виграв вибори голови федерації, то не було б жодних претензій, а вони вчинили рейдерське захоплення, отож, справедливість восторжествує» • Зірки – на Алеї, рекорди – в АртБуці! • Замах на Камінського? • У День Незалежності презентуватимуть “Книгу рекордів Тернополя” • Гарячий серпень: 30 років тому… • «Танцюю, як усі» • Чортків мотофестом шаленів • Наїхав на жінку і дітей… • У Тернополі сходи фонтану “Сльози Гронського” доповнюють новими атрибутами • Боровся за Україну, втратив життя на чужині… • То й що, що вже «за десять осінь»? Душа ще трохи в мандри просить… • Пішов із життя викладач ТНЕУ Олег Бакалюк • Коржики з медом і маком від Наталки Потурай • Свято…з вогником! • Де святкуватимуть День прапора і День Незалежності • Біда за бідою… • «Дій активно! Живи позитивно!» Коли життя — мед! • 43-річна Мілла Йовович стане мамою втретє • Моніка Левінскі розкаже свою правду про секс-скандал з Біллом Клінтоном • Три ідеї для легкого літнього обіду
Ігор Гуда: «Субсидії — це добре, але ми повинні розуміти, що це не повне розв’язання проблем, а лише відтермінування»

Опубліковано: 11 Листопада о 16:00 22


Українці почали сплачувати перші рахунки за тепло у новому опалювальному сезоні після подорожчання.


Директор "Креатор-Буд", економічний експерт Ігор Гуда.

Суми в рахунках за теплопостачання порівняно з позаминулим роком виросли втричі, у той час як мінімальна заробітна плата — лише на жалюгідні дві сотні гривень. Наразі керівництво країни вирішує проблему субсидіями, адже більшість населення аж ніяк не може сплачувати за комунальні послуги повну суму.  Так, в середньому власник однокімнатної квартири має заплатити за комунальні послуги понад 1500 гривень, тоді як мінімальна зарплата складає 1450 гривень.

Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики й комунальних послуг, підвищила тарифи на теплову енергію та послуги центрального опалення для населення майже удвічі з
1 липня цього року. Однак це підвищення можна сповна відчути лише тепер, коли надійшли перші рахунки за теплопостачання в новому опалювальному сезоні. Економічний експерт, директор компанії “Креатор-Буд” Ігор Гуда вважає, що Україні терміново слід брати курс на підвищення енергоефективності і впроваджувати технології, які застосували у країнах Європи ще у 90-их роках минулого століття. Тільки так, на думку експерта, Україна зможе позбутись енергозалежності, а пересічні українці зможуть бачити в рахунках підйомні для них суми.

Тариф на тепло і послуги центрального опалення зріс в середньому по Україні на 75-90% залежно від конкретного підприємства теплопостачання. Відтак субсидії тепер терміново почали оформляти ті, хто з якихось причин досі цього не зробив. Різницю в рахунках компенсує держава.

— Субсидії — це добре, але ми повинні розуміти, що це не повне розв’язання проблем, а лише відтермінування, — вважає економічний експерт, директор компанії “Креатор-Буд” Ігор Гуда. — Адже увесь житловий фонд, який дістався нам у спадок з Радянського Союзу, це вкрай неефективні будинки з величезним розходом енергії. Ці будівлі потребують термінової модернізації й впровадження енергоефективних заходів. Цілком зрозуміло, що українці в умовах кризи не зможуть вкласти власні кошти в енергоефективність власних будівель, їм необхідна допомога. Цю допомогу ми можемо надати лише спільно, об’єднавши зусилля влади, експертів, міжнародних фондів та соціально відповідальних підприємців.

На думку Ігоря Гуди, ідеал енергоефективності — пасивні будинки, які повністю забезпечують себе електроенергією та теплом. Такі будинки — не рідкість у країнах Європи, в Україні, на жаль, їх обмаль.

— Увесь секрет пасивних будинків у герметизації, використанні потужних енергоефективних технологій, зокрема, теплових насосів, сонячних батарей, вітрових генераторів тощо, — розповідає Ігор Гуда. — В ідеалі такі технології можуть бути використані в українських будинках, але якщо йдеться про багатоквартирні будинки, особливо про зношений житловий фонд, то тут треба почати з простіших заходів енергоефективності, зокрема, треба зробити утеплення, встановити лічильники тепла, індивідуальні теплові пункти, ну, і, звісно, в ідеалі в помешканнях мають бути прилади, які споживають якомога менше енергії.

Отже, Україні є куди рухатись, але починати треба з найпростішого, зменшуючи витрати теплової та електро-
енергії. Поступово, вважає Ігор Гуда, Україна може повністю перейти на самозабезпечення та звільнитись від енергозалежності. Але наразі слід терміново допомогти кожній українській родині зменшити суми в рахунках за комунальні послуги.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Вівторок, 27 серпня, — день народження Івана Франка. Тернопіль креативно вшановуватиме Каменяра: про «Франкові сліди у Тернополі» у формі оригінального музично-поетичного дійства розкажуть хорова капела «Зоринка» та заслужений діяч мистецтв України, відомий письменник Олег Герман...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


На капоті автомобіля NISSAN QASHQAI здетонував саморобний пристрій...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00


"Книгу рекордів Тернополя" вперше покажуть тернополянам і гостям файного міста. Презентація для делегацій з інших міст відбудеться 24 серпня об 11:30 в Українському домі "Перемога"...


Рубрика: Опубліковано: о 13:00


23 серпня на всеукраїнському рівні відзначаємо велике державне свято — День Державного Прапора України...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:00Теми дня
23 Серпня
22 Серпня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео