П’ятниця, 06 грудня 2019
• Міцніший за міст! Легендарному академіку Борису Патону — 101 рік! • Допінг-раша: країну-агресора можуть залишити поза світовим спортом на чотири роки • Коли «Ціна правди» — життя • У Тернополі опублікували Карту відповідальності за прибирання доріг, проїздів та дворів взимку • «Не дозволимо зрізати ялинки в центрі Кременця!» • Завдали 80 ножових поранень і спалили… • «Х-фактор» – з «тернопільською ноткою»! • Хто відповідальний за прибирання Тернополя взимку? • Зустріч із лікарем через 33 роки! • Модель з Тернополя Соломія Кропельницька – про життя в Дубаї та зйомки для авіакомпанії «Emirates» • На «Східному» і «Сонячному» – цілодобово гаряча вода! • «Застрелилися…» Тернопільські біатлоністи на старті сезону розчаровують • Шостий «Золотий м’яч» Ліонеля Мессі • Вийшов з дискотеки і пропав… • До Тернополя завітала журналістка і телеведуча Яніна Соколова • Олег Сиротюк: «Укрупнення» громад усупереч бажанню людей — антиконституційне» • Мерія у смартфоні: запрацював новий сервіс для мешканців – помічник “Назар” • Надувний Семен, «Пересувний корабель» і… «квартирники» на сцені – чим дивуватиме тернополян «Файне зимове містечко» • До нас їде «Бог скрипки» Олександр Божик • Маленька Швейцарія в Потуторах
«Ініціюємо мирний політичний діалог»

Автор: Опубліковано: 30 Вересня о 16:00 6


Об’єднання патріотів «Захисти Україну» намагається створити майданчик для обговорення нагальних суспільних і політичних проблем.


На фото (зліва направо): Сергій Лучкін, Дмитро Гайдуцький, Валерій Чоботар та Іван Ковалик.

У вівторок, 24 вересня, в новоствореному офісі громадського руху «Захисти Україну», що на вул. Чорновола, 1 (перший поверх, ліве крило), відбулася пресконференція, присвячена відновленню роботи організації в новому форматі. Організація «Захисти Україну», створена ще в грудні минулого року, нині об’єднує з десяток активістів з різними політичними поглядами і симпатіями, які прагнуть організувати мирний діалог у суспільстві та шукати компроміси і спільні точки дотику між, здавалося б, політичними опонентами.

— Ми намагаємося створити своєрідний майданчик для залучення громади до політичних і суспільних процесів, що відбуваються у нашій державі, — пояснив ветеран-доброволець війни на Донбасі, заслужений тренер України з фрі-файту Валерій Чоботар. — Як правило, громада активно долучається до процесів у державі тільки під час виборів або революційних виступів, що, на мою думку, є лише гасінням пожежі. Така тактика призводить до певних жертв і втрат, і, щоб запобігти цим процесам, ми хочемо підключити громаду до спілкування на нагальні теми вже сьогодні і створюємо для цього майданчик. Найперше ми хочемо запросити на такий «круглий стіл» представників політичної сили, яка має нині абсолютну владу в державі. Сподіваюся, що вони стануть справді доступними для суспільства і громадян, а не лише через ролики у соцмережах. Те, що нині відбувається у державі, в мене особисто породжує багато запитань і певні острахи. А за допомогою такого діалогу, сподіваюся, будуть наведені аргументи, які розвіють ці страхи, або навпаки — змусять моделювати свою діяльність до певної боротьби і протистояння.
Насторожує поведінка новообраної влади і тон дискусії, який вона намагається нав’язати суспільству, й представника «Самооборони Майдану» Івана Ковалика.
— Вважаю нашим завданням досягнення комунікації між владою і громадянами, — наголосив активіст. — Те, що відбувається нині, мене не влаштовує. Я переконався в цьому минулої п’ятниці, коли під стінами Офісу президента в Києві, без жодних організацій чи зборів, зібралися тисячі людей, які прийшли після роботи і хотіли задати владі запитання, що їх турбують. Тому очевидно, що наш майданчик необхідний, а діалог обов’язково буде затребуваний у суспільстві.
За словами ветерана-добровольця війни на Донбасі Дмитра Гайдуцького, діяльність під егідою руху «Захисти Україну» буде абсолютно аполітичною.
— З нашого боку не буде жодного політичного піару, — пояснив пан Дмитро. — Ми, як уже наголошувалося, насамперед спробуємо запросити представників партії влади, але не обмежимося лише ними. Сподіваємося, що наші зустрічі відвідають представники усіх популярних на Тернопіллі політичних сил і громадські активісти, а діалог на базі нашої платформи буде дуже активним. Для мене особисто важливо визначити ті червоні лінії та зони, які нова влада не може переходити. Відбуваються просто неприпустимі речі — такі, як порушення кримінальної справи проти Андрія Парубія чи звільнення щирого патріота України Володимира В’ятровича. І все це вимагає негайного обговорення…
Багато запитань до новообраної влади і у ветерана війни на Донбасі, заступника командира взводу 30-ої механізованої бригади Сергія Лучкіна.
— Відомо, що перемовини про мир з ворогом на його умовах — це та ж капітуляція, — зауважив ветеран. — Така позиція неприйнятна, і це необхідно донести до широкого загалу. Гадаю, що відсутність комунікації влади з народом, це проблема не лише владних структур, а й самого народу. Суспільство перебуває поза процесами, що відбуваються у державі, і це неприпустима ситуація, яку потрібно терміново виправляти. Наш діалог — один з таких шляхів.
Учасники ініціативи «Захисти Україну» вирішили наразі проводити зустрічі в офісі своєї організації бодай раз на тиждень. Отож, стежте за анонсами.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

27 листопада Борис Патон відсвяткував 101 рік. Він незмінний з 1962 року президент Національної академії наук України та Інституту електрозварювання...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


«Ми думали, що це дно, але знизу постукали», — цими словами з «бородатого» анекдота можна охарактеризувати ситуацію, що нині склалася в російському спорті...


Рубрика: , , Опубліковано: о 17:00


У Сінема Сіті репрезентували історичний трилер про Голодомор...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Дана карта розміщена на інтернетсайті міської ради...


Рубрика: Опубліковано: о 15:00


У четвер, 28 листопада, більше сотні мешканців Кременця вийшли на акцію проти знищення дерев у центрі міста, що заплановано у рамках реалізації проєкту «Благоустрій площі «Майдан Волі»...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00Теми дня
6 Грудня
5 Грудня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео