Четвер, 19 вересня 2019
• У Тернополі — гурт «Скрябін» із… голосом Юрка Юрченка • «Чоловік надихатиме мене на більші спортивні звершення» • Субсидії і пільги у новому сезоні: хто і як їх буде виплачувати? • Відомий боєць без правил використав у якості груші… літню людину • «Слуга народу» готує нові вибори • Тернопільська гімнастка Анастасія Бачинська – на п’єдесталі етапу Кубка світу в Парижі • Федір Стригун: «Тернопіль повинен стати Меккою для українських театрів» • «Буковель» надихає! • «Він жив і загинув як Герой…» • Зарізав через… любов? • Не знаєш математики? До побачення! • Легенда, яку варто переповідати • Про футбольні курйози • «Ось це цифра!» • Поблизу власної оселі вирощував коноплю… • Буковинська красуня підкорила Італію • Коли у Тернополі не буде води? • «Моє серце на капремонті» • ТОП-5 продуктів, які можна їсти… на ніч • Телефонний дзвінок вартістю в 10 тисяч гривень
Інтернет –конференція в Тернопільській ОДПІ: що цікавило тернополян

Опубліковано: 6 Жовтня о 15:16 7


З питань, що виникають, також можна звертатись за телефонами: 43-46-30 та 068-85-86-073.


 

Ще у 2015 році я подарував половину будинку дочці, однак у 2016 році мені нарахували податок на нерухоме майно із всієї площі. Що робити?

Податок на нерухоме майно для фізичних осіб нараховується на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. У Вашому випадку, мабуть, інформація про дарування частини нерухомості дочці є невнесеною до даного Реєстру, тому податкове повідомлення-рішення виписане на Вас.

Стаття 266 Податкового кодексу визначає, що платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до податкової інспекції за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у їх власності. Вони, також, можуть звіритись і щодо розміру загальної площі об’єктів житлової чи нежитлової нерухомості, права на користування пільгою із сплати податку, розміру ставки податку, та нарахованої суми.

У разі виявлення розбіжностей між даними інспекції та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, податковий орган проводить перерахунок суми податку і надсилає чи вручає йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

 

Чи буде податкова інспекція нараховувати по 25 000 грн податку за будинки, що мають площу більшу за 500 м²?

Одразу хочемо наголосити, що не тільки за будинки. Податковим кодексом передбачено, що фізичні особи – власники об’єкта нерухомості, загальна площа якого перевищує 300 м² – для квартири  чи 500 м² – для будинку, крім  обчисленої суми податку на нерухоме майно,  будуть додатково сплачувати 25000 гривень на рік за кожний такий об’єкт житлової нерухомості  чи його частку.

Нарахування буде проводитись податковою інспекцією у 2017 році – за 2016 рік.

 

Громадянин не отримав повідомлення на сплату податку за нерухомість. Чи будуть штрафні санкції за несплату?

Якщо сума грошового зобов’язання розраховується податковим органом, а це відноситься до податку на нерухоме майно для фізичних осіб,  платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми. Якщо Ви знаєте, що можете бути ймовірним платником такого платежу, необхідно провести у нас звірку, надавши оригінали первинних документів, зокрема документи на право власності.

Принагідно нагадуємо, що податкове зобов’язання за звітний рік з даного податку сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

Інформацію про рахунки та банківські реквізити для перерахування податку на нерухоме майно, оприлюднено на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України за адресою: http//sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/.

З питань, що виникають, також можна звертатись за телефонами: 43-46-30 та 068-85-86-073.

 

Проведено добудову до житлового будинку (три стіни), де планується облаштувати котельню. Вона буде входити до площі будівлі, для визначення податку на нерухоме майно?

Так, буде. Пояснимо чому:

Відповідно статті 14 Податкового кодексу України об’єкти житлової нерухомості – будівлі, віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду, дачні та садові будинки.

Згідно із пунктом 14.1  вказаної статті будівлі, віднесені до житлового фонду поділяються на такі типи:

а) житловий будинок – будівля капітального типу, споруджена з дотриманням вимог, встановлених законом, іншими нормативно-правовими актами, і призначена для постійного у ній проживання. Житлові будинки поділяються на житлові будинки садибного типу та житлові будинки квартирного типу різної поверховості. Житловий будинок садибного типу – житловий будинок, розташований на окремій земельній ділянці, який складається із житлових та допоміжних (нежитлових) приміщень;

б) прибудова до житлового будинку – частина будинку, розташована поза контуром його капітальних зовнішніх стін, і яка має з основною частиною будинку одну (або більше) спільну капітальну стіну;

в) квартира – ізольоване помешкання в житловому будинку, призначене та придатне для постійного у ньому проживання;

г) котедж – одно-, півтораповерховий будинок невеликої житлової площі для постійного чи тимчасового проживання з присадибною ділянкою;

ґ) кімнати у багатосімейних (комунальних) квартирах – ізольовані помешкання в квартирі, в якій мешкають двоє чи більше квартиронаймачів.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Кузьмі — 50. Як боляче писати — «було б»… Скільки б років не минуло від його трагічної загибелі (а минуло уже три з половиною), змиритися з тим, що не почуємо його «фірмових» жартів, приколів та пісень, неможливо...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


Важкоатлетка зі Скалата Марія Хлян вийшла заміж...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 17:00


У жовтні розпочинається опалювальний період. Традиційно у цей час актуалізується питання про нарахування субсидій...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Днями на вулиці Коновальця у Тернополі виник конфлікт через банальне паркування авто, а обернувся серйозним побиттям і госпіталізацією потерпілого...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00


Минулої п’ятниці, 13 вересня, Верховна Рада України прийняла постанову про дострокове припинення повноважень всього складу Центральної виборчої комісії...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:00Теми дня
19 Вересня
18 Вересня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео