Субота, 20 квітня 2024
• Військовий з Тернополя Дмитро Линва два роки бореться з онкологією • «У наш офіс в Харкові прилетіла російська ракета…» • Колишнього начальника Тернопільської державної податкової інспекції засудили за вимагання грошей • На Рівненщині знайшли давню ікону художника з Тернопільщини • Володимир Шкробот: «Життя рахує не кроки, які ти зробив, а сліди, які залишиш для суспільства» • За 12000 доларів тернополянин обіцяв ухилянтам «порішати» з військкоматом • 100-річна ювілярка з Козівської громади • 12-метровий рушник “родом” із Тернопільщини мандрує світом • У Тернополі поліцейські психологи організували іпотерапевтичний захід для поранених бійців і їхніх сімей • Різанина на Бережанщині: потерпілий в реанімації • 40 дітей військових із Тернопільщини влітку вирушать на оздоровлення до Латвії • Учні Васильковецької школи на Тернопільщині отримали новий автобус • Влітку росія планує посилити наступ на чотирьох напрямках • У Тернополі винесли вирок водієві, який скоїв смертельну аварію в Угорщині • Дубову алею на спомин про загиблих Героїв висадили у Тернополі • Велосипедист збив дитину на дамбі в Тернополі • Резонансні справи, гучні розслідування, фінансові питання: Сергій Зюбаненко зустрівся із журналістами • У Тернополі презентували книгу історика, загиблого захисника Любомира Крупи • На плечі – тату троянди. На Підгаєччині виявили мертвого чоловіка • Аграрії Тернопільщини завершили посів ранніх зернових культур
Іванна Сивак: «Жінки не мають права себе не прикрашати»

Автор: Опубліковано: 15 Березня о 16:00 1225


39-річна тернополянка Іванна Сивак вчитель за освітою і талановита рукодільниця за покликанням.


Вона створює вишиті орнаменти не лише на одязі, а й на взутті, сумочках, краватках і, навіть, ґудзиках. Роботи жінки знані не лише в Україні, а й закордоном. А ще, Іванна – любляча дружина та мама двох синочків Максима і Адама. Займається фотографією, в’яже спицями, а також співає в церковному хорі.

Коли ви почали захоплюватися вишивкою?

– Близько трьох років тому я вишила сорочки для сім’і, і захотілось більшого – вишити на взутті. Спробувала і вдалося! В юнацькі роки вишила іконку Ісуса в терновому вінці, рушничок на великодній кошик і  сорочку для брата. Це були мої перші роботи. Серйозно захопилася вишивкою в декретній відпустці, коли мав народитись молодший син Адам. Йому створила вишиваний комплект для хрещення і з того часу дуже хотілося вишивати. Згодом з’явилися замовники з-за кордону. Зокрема, зі  Штатів, Канади, Італії, Іспанії, Норвегії, Бельгії, Німеччини. А також з усієї України.

– Розкажіть про власні джерела натхнення. Звідки з’являються ідеї для нового виробу?

– Натхнення я черпаю з природи, квітів, неба, заходу і сходу сонця, малюнку на крилах птахів, а також пір року. Мене надихають люди, мої замовники. Дивлячись на обличчя, колір очей, чи волосся я чітко і влучно можу підібрати кольорову гаму та фасон, створити виріб, який буде личити саме цій людині. Дуже часто в моїй уяві з’являється образ. Це може бути кольорова гама, чи  виріб в цілому. Тоді я відразу мушу перенести це на папір. Роблю нашвидкуруч, бо не зробивши цього, можу до завтра забути.

Ви придумуєте візерунки самостійно, чи використовуєте традиційні українські орнаменти?

– Зазвичай, я створюю власний, авторський, ексклюзивний виріб, за своїми схемами та візерунками. Та не заперечую, що іноді можу скористатись і  візерунками, які є на просторах інтернету.

Вишити візерунок на сумочці чи взутті, мабуть складніше, ніж на одязі. Що вас надихнуло на таке?

– Вишити на взутті складніше, звичайно. Адже треба не лише вигадати схему, а ще й розмістити на викрійці так, щоб все було симетрично і досконало. Тому, звісно, це займає більше часу і зусиль. Але я люблю таку роботу, бо саме це називаю творчістю, коли взяв з уяви, і «намалював» на полотні  за допомогою голки і нитки. Мене спонукало і спонукає творити надалі бажання. Моє велике бажання працювати, мій запальний характер. Не можу сидіти без діла. Я спробувала себе у багатьох професіях. Кожна робота дала певний досвід та сприяла саморозвитку. Мені постійно хочеться вдосконалюватися, працювати над собою, пробувати щось нове, щось цікаве, тому й з’явилося бажання творити не лише одяг, а й сумки, взуття, рушники, ґудзики, метелики, краватки, комірці тощо.

Іванно, як ви обираєте тканину для роботи? На що звертаєте увагу в першу чергу?

– Матеріали обираю на дотик, обираю те,що «впаде в око». Я не прихильник покупок товарів через інтернет, все мушу обдивитися. Люблю матеріали хорошої якості та приємних  кольорів.

– Скільки часу затрачаєте на виготовлення вишиванки?

– Ручна робота потребує багато часу, тому, в залежності від кількості та якості вишивки, одна сорочка займає один…два…три місяці й часом навіть пів року.

Як виникла ідея продавати власні вироби? На яку продукцію найбільший попит?

– Коли я починала вишивати, й гадки не мала, що за три роки це перетвориться в бодай якийсь дохід. Я просто вишивала для себе, для сім’ї. Та згодом з’явилося перше замовлення, а за ним наступне…Нині я маю багато поціновувачів, які перетворилися на моїх добрих друзів і вже постійних замовників. Вважаю, що кожна робота має бути оцінена, а достойна робота, зроблена від щирої душі, має бути оцінена належно!

Найбільший попит на жіночі вироби, адже жінки просто не мають права себе не прикрашати. Тим паче українки – найвродливіші панянки.

– Який етап створення нового виробу вам імпонує найбільше?

-Під час створення виробу  мене захоплює абсолютно все: ідея, результат, подяка та щасливі емоції замовника, коли він одержує виріб. А це для мене найбільша нагорода – коли те, що ти твориш, подобається людям!

Замовити вироби  можна у спільноті «Hand Made by Ivanna Sivak», що у соцмережі Facebook. Ціни на вишиванки становлять близько 3 тис. гривень. Стільки ж коштує і вишите взуття.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

Уже два роки військовий з Тернополя Дмитро Линва бореться із важкою хворобою...


Рубрика: , Опубліковано: о 21:46


Ірина Ковальчук через війну релокувала бізнес на Тернопільщину...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 20:47


До 6 років позбавлення волі засуджено екскерівника податкової інспекції та його трьох спільників за вимагання 40 тис доларів США неіснуючого боргу...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:52


На Рівненщині виявили ікону 1779 року кременецького художника Федора Лісневича. ...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:28


Майже 22 роки тому керівником Тернопільської обласної клінічної психоневрологічної лікарні призначили Володимира Шкробота – хірурга за фахом і менеджера за покликанням...


Рубрика: , , Опубліковано: о 13:38



Теми дня
19 Квітня
17 Квітня
16 Квітня
15 Квітня