Четвер, 14 листопада 2019
Кабмін змінив програму субсидій

Опубліковано: 3 Травня о 11:18 170


26 квітня Кабінет міністрів України вніс зміни до постанови про порядок надання субсидій.


Якщо раніше пільги призначали на опалювальний сезон з 1 жовтня до 30 квітня, то тепер для українців без центрального опалення субсидія буде покривати витрати на тепло тільки з 15 жовтня до 15 квітня. Крім того, частину зекономлених коштів будуть віддавати на руки, а решту просто спишуть на користь держави.

Грітися — менше, платити — більше

Отже, з першого травня набули чинності нові нормативи на опалення. Якщо раніше субсидія покривала 5,5 кубометра газу на квадратний метр, то в наступному опалювальному сезоні знижка буде нараховуватися тільки на п’ять кубів блакитного палива.

Крім того, Кабмін переглянув тривалість опалювального сезону. Українці, які користуються центральним опаленням, будуть отримувати субсидії на тепло після рішення органів місцевої влади про старт опалювального сезону. А тим, хто самостійно опалює будинок або квартиру, опалювальний сезон скоротили на один місяць. Якщо раніше субсидію нараховували з 1 жовтня до 30 квітня, то вже в цьому році будуть нараховувати тільки з 15 жовтня до 15 квітня.

Знижені також нормативи споживання теплової енергії для централізованого теплопостачання абонентами, житлові будинки яких обладнані будинковими та/або квартирними приладами обліку: до 0,0431 Гкал з 0,0548 Гкал на 1 квадратний метр опалювальної площі в місяць в опалювальний період, а також електричної енергії для індивідуального опалення: до 51 кВт/год. з 65 кВт/год. на 1 квадратний метр опалювальної площі в місяць в опалювальний період.

Є ще одна новина — порівняно краща. Як відомо, субсидію на опалення призначають на певну площу. Якщо людина живе сама, держава дає знижку на опалення тільки 49 квадратних метрів, за решту доводиться платити повну вартість. Цей норматив уряд переглянув для непрацездатних. Вже в наступному опалювальному сезоні для непрацездатних максимальну площу будинку або квартири збільшили з 49 до 75 квадратних метрів на людину.

Економили? Отримайте…

Переплату за воду, газ та електроенергію (якщо їх не використовують для опалення) переносять на наступний місяць, а ось левову частку переплати за опалення просто списують. Згідно з постановою Кабміну, до першого вересня субсидіантам, які економили, заплатять суму, еквівалентну вартості 100 кубометрів газу або 150 кВт/год. світла (якщо будинок опалюється електрикою).

Скажімо, якщо сім’я, якій належить на місяць 385 кубів газу на опалення, спалювала 300 кубів газу, за опалювальний сезон можна заощадити блакитного палива приблизно на 4000 гривень. 690 гривень їм віддадуть готівкою, а решту повернуть до Державного бюджету. Як пояснюють у Кабміні, якщо ви опалюєте будинок або квартиру газом, на рахунку залишать суму, еквівалентну 100 кубометрам газу. Якщо ж у вас переплата по центральному опаленню, всі гроші спишуть з рахунку і повернуть до бюджету.

Для українців з електричним котлом і великою переплатою призначається монетизація 150 кВт/год. електроенергії. За чинним тарифом це лише 174 гривні.

Для отримання компенсації необхідно з 1 липня до 1 вересня подати заяву до місцевого управління соціального захисту. В ній потрібно вказати реквізити для перерахування коштів. Це може бути номер банківського рахунку або відділення «Укрпошти».

Знову по паперовому колу

Кому потрібно заново заповнювати документи на субсидію? Заяву та декларацію про доходи заново треба подавати сім’ям, які наймають житло, або якщо змінився склад сім’ї. Крім того, згідно із законом, субсидіанти протягом місяця повинні попереджати органи соцзахисту: якщо хтось виписався або прописався, якщо хтось звільнився або влаштувався на роботу, якщо ви зробили покупку на суму від 50 тисяч гривень. До речі, покупка на цю суму – достатня підстава для того, щоб залишити сім’ю без знижки на комуналку.

Дадуть, доженуть і ще раз дадуть

За що можуть забрати субсидію:

– купівля від 50 тисяч грн.;

– дохід сім’ї дозволяє оплачувати соціальну норму споживання послуг;

– сім’я приховує додатковий дохід.

Влітку без субсидії можуть залишитися навіть ті сім’ї, які живуть на мінімальну зарплату. Так, сім’я з трьох осіб з двома мінімальними зарплатами (по 3200 гривень) повинна віддавати за комуналку не більше 729 гривень, решту компенсує субсидія. Якщо плата за комунальні послуги не перевищуватиме цієї суми, субсидію, зрозуміло, не призначать.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Триває допит свідків у справі щодо замовного вбивства громадського активіста Віталія Ващенка. Наразі з 45 свідків в суді допитали 15...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 20:18


Людська доброта не має меж! Після публікації в «НОВІЙ…» вражаючої історії про родину відлюдників, яка роками мешкала в лісі на Бережанщині, відгукнулося багато небайдужих читачів...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


Наші волейболістки здобули шість перемог при двох поразках...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:00


Цими вихідними тернопільські біатлоністи поборються за місце в основному складі головної команди країни...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


14 листопада відбулося друге пленарне засідання дванадцятої сесії Тернопільської облради...


Автор: Опубліковано: о 15:09Теми дня
14 Листопада
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео