Середа, 22 січня 2020
• Заливне з індички від Євгена Клопотенка • У 42 роки – 20 дітей! • Бунт у королівстві? • Новітня практика інвестиційних угод, впроваджена у Тернополі, є прикладом для багатьох українських міст • Помер найменший чоловік у світі • 20 облич’2019: Віталій Гринів • Новий парк за проєктом молодих тернопільських архітекторів таки буде! • Юліанна Туницька посіла п’яте місце на ІІІ зимових Юнацьких Олімпійських іграх • Вчителька з Тернопільщини поскаржилася на борг по зарплаті, а… стала фігурантом службового розслідування • Реформа середньої освіти в Україні: все, що треба знати про новий закон • Продавали підроблені документи через інтернет… • Націю поважають у світі тоді, коли вона поважає себе і своїх героїв • Ірина Мацко розповість про «Секрети українського щастя» • Критерії вибору найкращого взуття для бігу • На що звернути увагу при виборі настільної лампи? • Тіла загиблих в Тегерані українців повернули на Батьківщину • 20 облич’2019: Анастасія Бачинська • Загадкова смерть студентки з Нігерії • Учні Тернопільського ліцею №21 заспівали разом із ТНМК • На судове засідання по справі вбивства Віталія Ващенка знову не прибув жоден свідок…
Кабмін змінив програму субсидій

Опубліковано: 3 Травня о 11:18 170


26 квітня Кабінет міністрів України вніс зміни до постанови про порядок надання субсидій.


Якщо раніше пільги призначали на опалювальний сезон з 1 жовтня до 30 квітня, то тепер для українців без центрального опалення субсидія буде покривати витрати на тепло тільки з 15 жовтня до 15 квітня. Крім того, частину зекономлених коштів будуть віддавати на руки, а решту просто спишуть на користь держави.

Грітися — менше, платити — більше

Отже, з першого травня набули чинності нові нормативи на опалення. Якщо раніше субсидія покривала 5,5 кубометра газу на квадратний метр, то в наступному опалювальному сезоні знижка буде нараховуватися тільки на п’ять кубів блакитного палива.

Крім того, Кабмін переглянув тривалість опалювального сезону. Українці, які користуються центральним опаленням, будуть отримувати субсидії на тепло після рішення органів місцевої влади про старт опалювального сезону. А тим, хто самостійно опалює будинок або квартиру, опалювальний сезон скоротили на один місяць. Якщо раніше субсидію нараховували з 1 жовтня до 30 квітня, то вже в цьому році будуть нараховувати тільки з 15 жовтня до 15 квітня.

Знижені також нормативи споживання теплової енергії для централізованого теплопостачання абонентами, житлові будинки яких обладнані будинковими та/або квартирними приладами обліку: до 0,0431 Гкал з 0,0548 Гкал на 1 квадратний метр опалювальної площі в місяць в опалювальний період, а також електричної енергії для індивідуального опалення: до 51 кВт/год. з 65 кВт/год. на 1 квадратний метр опалювальної площі в місяць в опалювальний період.

Є ще одна новина — порівняно краща. Як відомо, субсидію на опалення призначають на певну площу. Якщо людина живе сама, держава дає знижку на опалення тільки 49 квадратних метрів, за решту доводиться платити повну вартість. Цей норматив уряд переглянув для непрацездатних. Вже в наступному опалювальному сезоні для непрацездатних максимальну площу будинку або квартири збільшили з 49 до 75 квадратних метрів на людину.

Економили? Отримайте…

Переплату за воду, газ та електроенергію (якщо їх не використовують для опалення) переносять на наступний місяць, а ось левову частку переплати за опалення просто списують. Згідно з постановою Кабміну, до першого вересня субсидіантам, які економили, заплатять суму, еквівалентну вартості 100 кубометрів газу або 150 кВт/год. світла (якщо будинок опалюється електрикою).

Скажімо, якщо сім’я, якій належить на місяць 385 кубів газу на опалення, спалювала 300 кубів газу, за опалювальний сезон можна заощадити блакитного палива приблизно на 4000 гривень. 690 гривень їм віддадуть готівкою, а решту повернуть до Державного бюджету. Як пояснюють у Кабміні, якщо ви опалюєте будинок або квартиру газом, на рахунку залишать суму, еквівалентну 100 кубометрам газу. Якщо ж у вас переплата по центральному опаленню, всі гроші спишуть з рахунку і повернуть до бюджету.

Для українців з електричним котлом і великою переплатою призначається монетизація 150 кВт/год. електроенергії. За чинним тарифом це лише 174 гривні.

Для отримання компенсації необхідно з 1 липня до 1 вересня подати заяву до місцевого управління соціального захисту. В ній потрібно вказати реквізити для перерахування коштів. Це може бути номер банківського рахунку або відділення «Укрпошти».

Знову по паперовому колу

Кому потрібно заново заповнювати документи на субсидію? Заяву та декларацію про доходи заново треба подавати сім’ям, які наймають житло, або якщо змінився склад сім’ї. Крім того, згідно із законом, субсидіанти протягом місяця повинні попереджати органи соцзахисту: якщо хтось виписався або прописався, якщо хтось звільнився або влаштувався на роботу, якщо ви зробили покупку на суму від 50 тисяч гривень. До речі, покупка на цю суму – достатня підстава для того, щоб залишити сім’ю без знижки на комуналку.

Дадуть, доженуть і ще раз дадуть

За що можуть забрати субсидію:

– купівля від 50 тисяч грн.;

– дохід сім’ї дозволяє оплачувати соціальну норму споживання послуг;

– сім’я приховує додатковий дохід.

Влітку без субсидії можуть залишитися навіть ті сім’ї, які живуть на мінімальну зарплату. Так, сім’я з трьох осіб з двома мінімальними зарплатами (по 3200 гривень) повинна віддавати за комуналку не більше 729 гривень, решту компенсує субсидія. Якщо плата за комунальні послуги не перевищуватиме цієї суми, субсидію, зрозуміло, не призначать.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Холодець або заливне – ще одна святкова зимова страва, що не поступається за популярністю салату «Олів’є»...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:00


Британці Сью Редфорд лише 42 роки, але вона вже встигла стати мамою аж 20 разів...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Принц Гаррі розпочинає життя по-новому...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00


Інвестиції у всьому світі сприймаються як важлива складова економічного та соціального розвитку міст...


Рубрика: Опубліковано: о 12:00


Хагендра Тапа Магара пішов із життя в Непалі. Йому було 27 років ...


Рубрика: Опубліковано: о 11:00Теми дня
21 Січня
20 Січня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео