Четвер, 25 квітня 2024
• Загорілось авто — водій загинув… Трагедія на Тернопільщині • Помер колишній головний тренер тернопільської «Ниви» • Мінливий квітень: коли в Україну повернеться тепло? • 9000 доларів за те, щоб «швидко перебігти кордон» • “Батько загиблого Героя несе хрест іншого Героя”. На Тернопільщині попрощалися із захисником • У Тернополі у парку “Сопільче” провели змагання зі спортивного орієнтування • Тернополянин оплатив оренду квартири… шахраєві • Міський голова Тернополя від себе передав допомогу на фронт • На Тернопільщині є майже сотня вільних вакансій для лікарів • Біля Тернополя намагались застрелити кримінального авторитета • На війні загинув 22-річний захисник Денис Каразія із Кременеччини • У чоловіків із Чортківщини виявили незаконні зброю і набої • У Тернополі двоє підлітків отруїлися алкоголем • Юні волонтери з Шумщини допомагають ЗСУ • Зупинив суддю і поплатився посадою. Патрульного з Тернополя звільнили за перевищення службових обов’язків • Знайшли мертвою на полі. Прикрий випадок на Тернопільщині • Троє посадовців із Тернопільщини заподіяли збитків на 26 мільйонів гривень • У Тернополі засуджено трьох депутатів російської держдуми • Військовий з Тернополя Дмитро Линва два роки бореться з онкологією • «У наш офіс в Харкові прилетіла російська ракета…»
Кодування супутникових каналів: коли, чому і що робити

Опубліковано: 6 Лютого о 18:00 473


«До побачення, безкоштовне телебачення?»
.


Так, це таки сталося: 28 січня 2020 року 23 українські канали заблокували безкоштовний супутниковий сигнал.
Більшість популярних українських телеканалів зникли з безкоштовного доступу, і глядачам, які користуються супутниковою «тарілкою”, доведеться платити за можливість дивитися улюблені передачі. Українців попереджали про кодування (припинення супутникового мовлення у відкритому доступі) безкоштовного сигналу супутника ще з 2017 року. Остаточне і постійне кодування мало бути запроваджено з 20 січня, проте провідні медіагрупи України — 1+1 Media, StarLightMedia, “Медіа Група Україна” та InterMediaGroup перенесли дату кодування сигналу на 28 січня. Передбачається, що кожен третій український глядач втратив можливість безкоштовного перегляду улюблених каналів.

Кого торкнеться кодування

Для того, щоб зрозуміти, чи варто хвилюватись через нововведення, треба знати, яким саме типом прийому ви користуєтесь: аналогове телебачення (через ефірну антену), цифрове (за допомогою кодування відеосигналу, тюнер), кабельне (кабель під’єднано до телевізора) чи супутникове (тюнер під’єднано до супутникової антени у вигляді “тарілки”). Зміни торкнуться саме користувачів супутникових «тарілок» у разі, якщо ваші супутникові «тарілки» не під’єднані до офіційного провайдера. В Україні таких два — Viasat або Xtra TV. Якщо ви чуєте про них уперше, ви споживаєте послугу нелегально…

Для користувачів ефірного цифрового, кабельного та інтернет-телебачення нічого не змінилося.

Які канали стануть платними?

Закодованими, тобто більше недоступними для тих, хто не платив, стануть понад 20 каналів, зокрема ті, що належать найбільшим медійним групам, а саме:

1+1 media: 1+1, 2+2, ТЕТ, ПлюсПлюс, УНІАН, Бігуді;

StarLightMedia: СТБ, ICTV, Новий канал, М1, М2, Оце;

InterMediaGroup: Інтер, НТН, К1, К2, Мега, Піксель, Zoom, Enter-фільм;

Медіа група Україна: ТРК Україна, НЛО ТБ, Індиго, Ескулап ТБ.

Близько 40 регіональних та нішових телеканалів залишаться у відкритому доступі. У відкритому доступі будуть: “UA: Перший”, нішові та регіональні канали (тобто обласне і міське телебачення – там, де воно є), а також, як висловлюються представники супутникових операторів, “закордонне телебачення” – переважно російське. Грубо кажучи, якщо, наприклад, без “1+1” та “України” (як би ви до них не ставилися) ви ризикуєте залишитися, то НТВ, “РТР-Планета”, “Звезда”, “Москва 24”, російський “Первый канал” та інші рупори кремлівської пропаганди, до яких дотягується ваша супутникова антена, як і раніше, будуть під рукою.

ЩО робити?

Які варіанти є у глядача, щоб залишатись з улюбленими телеканалами після кодування супутника?

Залишитись із супутниковим телебаченням: у такому випадку супутникову антену оновлювати не треба, варто тільки змінити тюнер на більш сучасну модель. Вони вже продаються в Україні, а рекомендована ціна – 1 099 грн. Придбати можна у свого провайдера або у спеціалізованому магазині техніки. Є варіант з орендою – таку послугу пропонують провайдери, і коштує вона 29 грн. на місяць. Нові тюнери підтримують систему кодування Verimatrix і мають маркування УТБ. Після цього залишиться тільки підключити пакет послуг і насолоджуватись переглядом ТБ. Поки що в Україні два офіційних провайдери –  Viasat та XtraTV. Пакети телеканалів коштують у них від 49 грн. на місяць.

Перейти на цифрове ефірне телебачення Т2 — там закодовані канали залишаться у відкритому доступі. Все, що необхідно – ефірна антена та цифровий приймач DVB-Т2 (тюнер). Зважте, що у моделях телевізорів останніх п’яти років приймач DVB-T2 зазвичай уже вмонтований. Перевірити це можна в налаштуваннях. Та для початку треба пересвідчитись, чи є покриття “цифрою” у вашому регіоні.

Перейти на кабельне телебачення — дізнайтесь, чи покриває ваш район кабельний оператор і зв’яжіться з ним для підключення. В середньому це коштуватиме від 49 грн. на місяць. Деякі стягують доплати і за підключення.

Окрім того, можна придбати доступ до телебачення від свого провайдера інтернету. Зазвичай вони пропонують пакети інтернет і телебачення, що значно вигідніше, ніж купувати їх окремо.

Чому закодують телеканали

Платні супутникові телеканали – це звичайна практика для європейських країн. Це дозволяє каналам продукувати кращий контент. Наприклад, зображення для користувачів супутникового телебачення з 2020 року буде доступне у форматі HD. Окрім того, модель, яка існує в Україні сьогодні, порушує європейські норми законодавства. Фактично всі, хто має «тарілку» і до кого “добиває” сигнал, можуть без перешкод дивитись українські канали – тобто займатись піратством. Тому черговий фактор – боротьба з піратством. ТБ буде доступне тільки від офіційних постачальників послуг. А від цього і якість – закуповуючи закордонні фільми, серіали та програми, телеканали мусять давати гарантію правовласникам, які не задоволені, що доступ до їх продукту незахищений. А поки шахраї копіюють технічні сигнали (які не передбачені для кінцевого споживача) цих телеканалів з супутника і продають вам, телеканали не мають гарантій. До того ж вам у будь-який момент можуть відрізати доступ до телебачення, а відповідальних не знайти. Від запровадження закодованих каналів виграють усі – це дозволить розвивати ринок платного телебачення, канали матимуть достатньо коштів для нового, якісного контенту, а піратства стане значно менше.

Що з цим не так?

Зрозуміло, що платні супутникові канали – загальноприйнята світова практика. І Нацрада з питань телебачення і радіомовлення, і представники медіагруп, чиї канали підлягають кодуванню, в один голос стверджують: цей крок, який анонсували вже не один рік, але постійно відкладали, необхідний для того, щоб українські канали змогли виробляти більше якісного контенту, а піратство в “супутниковій” сфері, яке процвітає буйним цвітом, нарешті вдалося перемогти, —  пише видання  gordonua.com/.  — Проте чи на часі це в нинішніх українських умовах, коли Україна зазнає втрат і страждає не тільки від російської воєнної агресії на Сході, а й від інформаційної війни з Російською Федерацією? Про мешканців прифронтових і тимчасово окупованих територій, точніше, про те, як їм надати доступ до українських телеканалів (цікаво, у “Новоросії” є майстри, здатні налаштувати тюнер на “українську хвилю”?), вже й говорити нічого…


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Нещодавно опубліковане

У ніч з 24 на 25 квітня на лінію "102" надійшло повідомлення від чергового служби надзвичайних ситуацій...


Рубрика: , , Опубліковано: о 17:02


Діарея — різновид порушень в роботі шлунково-кишкового тракту, який негативно впливає на самопочуття та повноту життя людини. Цей розлад не лише доставляє масу неприємних відчуттів, але й може призвести до зневоднення організму та збою всмоктувальних процесів кишківника...


Рубрика: Опубліковано: о 15:25


На 74-му році життя 24 квітня зупинилося серце футболіста та тренера Леоніда Миколайовича Іщука...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 13:47


В Україні кілька днів дощить, а температура у багатьох областях нагадує більш осінню, аніж весняну...


Рубрика: , Опубліковано: о 23:46


Отримали 9000 доларів за «швидко перебігти кордон» - за організацію незаконного переправлення "ухилянта" через кордон на Тернопільщині судитимуть двох осіб...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:00



Теми дня
25 Квітня
24 Квітня
23 Квітня
22 Квітня