Понеділок, 17 червня 2019
• Віктор Овчарук: «Після реформування первинної ланки медицини реорганізовано стаціонарні медичні заклади області» • До ЄС і НАТО за 10 років: Петро Порошенко йде до Ради з оновленою командою • У Тернопільській психоневрологічній лікарні зняли білі халати • Степан Барна: «Для мене як для голови ОДА 2015-ий став роком повернення віри в те, що наша область не периферійна» • Проєкт тернопільської «Циганки» отримав Гран-прі престижного архітектурного конкурсу • «Я простила жінці, яка замордувала мою Оленку…» • Люстрована горе-суддя хоче знищити комунальний транспорт Тернополя • «Живі» напої у літню спеку • Піца буде фест! • Усі біжать! • Тернопільській обласній організації НСЖУ – 60 років! • Сирота чи її… хата? • Домівка для збірної • Мар’яна Юрик: «Жінка має доводити свої права і фаховість не феміністичними постами в соцмережах чи гострими заявами, а реальними справами» • На Тернопільщині зловмисники вдерлися до оселі та побили господарів • «Гра престолів» на тлі «Чорнобиля» має вигляд комедії • Валерій Чоботар: «Опозиція – це політичний термін, що має право на існування, але у випадку України це програш. Можна бути в опозиції до певних дій, вчинків, проте в жодному разі не до людей» • Злодії переслідують відомих тернополян • «Дій активно! Живи позитивно!» У Технічному коледжі — гості з Маріуполя! • Степан Барна: «За останні два місяці з Адміністрації президента до мене ще ніхто не звертався. І про ситуацію у Тернопільській області не питав»
Коли замовник вбивства Віталія Ващенка сяде за ґрати?

Автор: Опубліковано: 5 Червня о 14:00 118


Три роки тому вбили громадського активіста і депутата Кременецької міської ради.


27 травня минуло три роки, як не стало громадського активіста, депутата Кременецької міської ради Віталія Ващенка після жорстокого побиття його бандитами з Кривого Рогу. Справа щодо організатора, двох виконавців та посібника, які вчинили злочин за гроші, нині у Тернопільському міськрайонному суді. Натомість замовник вбивства досі на свободі. Власне про те, чи є напрацювання в справі щодо замовника, говорили 3 червня у Тернопільському пресклубі. Ініціювали зустріч вдова вбитого активіста Наталія Ващенко, голова ГО «Народна рада Кременеччини» Віталій Савчук та побратими Ващенка. Підтримав їх також керівник обласного штабу «Правого сектора» Тернопільщини Назар Сарабун. Погодився прийти на пресконференцію й відповісти на запитання щодо розслідування справи начальник ГУНП в Тернопільській області Олександр Богомол. На зустрічі були присутні представники ОБСЄ та багато журналістів.

«Переді мною в суді — чотири монстри і лава адвокатів…»

— Дякую, що не даєте забути громадськості заради чого працював мій чоловік і, на жаль, поклав своє життя, — звернулася до присутніх Наталя Ващенко. — Організатора і виконавців швидко затримала поліція, тепер вони на лаві підсудних, а от щодо замовника поки що жодних зрушень. І це при тому, що на початках були непогані напрацювання. Хочу, щоб Олександр Миколайович відверто пояснив, яка причина. Можливо, є тиск, адже справу курує Генеральна прокуратура. Минуло три роки, досі нема результату…

Якщо комусь, можливо, просто цікаво, чим все закінчиться, то для мене це —  великий біль… Справу щодо організатора і виконавців повернули на новий розгляд до суду першої інстанції, мені доводиться ще раз проходити це пекло. Коли переді мною в суді сидять чотири монстри і лава адвокатів, які зубами вигризають їхню невинуватість, я повертаю погляд у зал, бачу людей, які мене підтримують, від того стає легше. Скільки житиму, не заспокоюся, бо це болить мене, болить моїх дітей… Знаю, хто вбив мого чоловіка, не раз про це говорила. Дуже хочу справедливості, вірю, що буде поставлена логічна крапка у цій справі. Віталій, не усвідомлюючи цього, зароджувався ще й як політик, тому відмежовувати політику від цієї справи не варто…

«Є люди, які, я переконаний, причетні до злочину…»

— Втрата близької людини — найтяжче у житті. Кримінальний кодекс оцінює таку втрату суворим покаранням для тих, хто це собі дозволяє, — сказав Олександр Богомол. — Не можу багато чого розповісти, бо триває розслідування. Після вбивства Віталія Ващенка близько 80 наших правоохоронців працювали у Кривому Розі. Жодної інформації ми не надавали ні місцевій поліції, ні родичам загиблого, обмежували інформацією прокуратуру, лише окремі судді давали нам дозволи на негласні слідчі дії. Усе було законспіровано. Завдяки мовчанню нам вдалося затримати підозрюваних. Організатора заарештували, коли приїхав забрати гроші за вчинений злочин. Виконавці тоді вже були за ґратами. Завершенням цієї жахливої трагічної історії має бути справедливе рішення суду і притягнення винних до відповідальності. Окреме провадження щодо замовників і співучасників злочину розслідують найкращі наші спеціалісти. Є люди, яких досі перевіряють на причетність до злочину. Є люди, які, я переконаний, причетні до цього злочину, але поки що прокуратура і слідство не оголосили їм підозри і не відправили справу до суду через об’єктивні причини. Доказів має бути достатньо, щоб притягнути особу до відповідальності. Серед тих, кого ми перевіряли й перевіряємо, є і судді, і прокурори, і лісники… Маємо багато інформації, яка веде до замовників та організаторів злочину.

Нагляд за розслідуванням справи здійснює обласна прокуратура. Справа була в Генеральній прокуратурі України, її повернули лише з окремими вказівками. Продовжуємо негласні слідчі дії. Сподіваюсь, будемо мати додаткове спілкування з виконавцями та організатором, щоб добути корисну інформацію. На жаль, не маю права озвучувати прізвищ підозрюваних. Запевняю: справа щодо замовника не ляже на полицю і не буде припадати пилюкою! Будемо працювати, поки не отримаємо результату.

Чи є спільне «коріння» у справах Ващенка і Турського?

— Основний доказ замовного характеру справи Ващенка є те, що за злочин заплачено гроші. Це червоною ниткою проходить у справі, яка нині в суді.

Досліджуємо зв’язок двох нападів — на Віталія Ващенка та на ексдепутата Тернопільської міської ради Ігоря Турського. Сподіваємось, зможемо дещо поєднати, — зазначив Олександр Богомол. — Проте наразі таких спільних моментів, які тягнули б за собою оголошення комусь підозри, не маємо. Прикро, що місцеві ділки через бандюків замовляють інших бандюків з Кривого Рогу, які їдуть сюди і нападають на людей. Вони понесуть за це відповідальність. Якщо не за цей злочин, то за інший. Ми стежимо за цими людьми, рано чи пізно вони оступляться. Причетність нардепа до цих справ наразі не буду стверджувати, але й не буду спростовувати.

Хочу запевнити, дивлячись вам у вічі, що жодного тиску чи впливу на поліцію щодо розслідування справи вбивства Віталія Ващенка з боку бандитів, влади чи нардепів нема. Принаймні на мене та тих людей, які працюють зі мною. Цей злочин розслідувався і буде розслідуватися так, як вимагає Кримінальний кодекс. Коли я свого часу очолив поліцію, окреслив головне наше правило: через кров ніхто ніколи не переступає! Ні задля прохань, ні задля преференцій, ні задля грошей… А хто дозволить собі переступити, піде з правоохоронних органів з відповідними наслідками.

«Хтось хотів зупинити громадську діяльність у Кременці»

— Про те, що Віталія Ващенка мали прибрати, знала не одна людина. І мова йде не тільки про організаторів та замовників, а про величезне коло осіб у Кременці, — сказав Віталій Савчук. —  Очевидно, і сам Віталій знав про те, що це має статися. Аналізуючи події трирічної давності, навіть дрібниці, що відбувалися протягом тих днів, усе більше переконуюсь у цьому. Про це свідчить, зокрема, власноруч написана записка з номерним знаком авто, яке стежило за ним, даними про власника. У Зборівському районному суді один свідок зізнався, що попереджав Віталія по телефону про небезпеку. Ващенко сприйняв це спокійно… Скоріш за все він знав про цей план. Можливо, замовник відверто йому сказав, що приїдуть і «розберуться»… Очевидно, конфлікт із певною особою настільки загострився, що призвів до трагічних наслідків. Важко говорити, але в тому, що так усе закінчилося, є певна вина й нас усіх. До нас неодноразово приїжджали на розмову… «Навіщо це вам здалося? Відійдіть!» — тиснули. Ми сприймали це спокійно, не думали, що наші супротивники можуть зайти настільки далеко, що вони не зупиняться ні перед чим, що можуть навіть позбавити людину життя… Вбивство Віталія було для нас шоком. Хтось хотів зупинити громадську діяльність у Кременці. Віталій був локомотивом усього, що відбувалося у місті. Після його вбивства значна частина людей, які займалися з ним громадською роботою, відійшли від активної діяльності, бо їхні рідні почали хвилюватись… Вбивство Віталія — це як особистісна трагедія, так і трагедія для всього Кременця. Трагедія свідомих людей, які втратили лідера, котрий міг багато чого змінити, змусивши чиновників вирішувати питання громади, а не лобіювати власні інтереси.

Вбивство нашого побратима пов’язано з громадською діяльністю. За його поданням було порушено низку кримінальних проваджень, які, на жаль, закривають… Ми наполягали, щоб дане питання розглядали в комплексі. Замовники «проколяться» тоді, коли відчуватимуть, що під ними неспокійно… Поліція зазначала, що політичного чинника у вбивстві нема, але межа між громадською і політичною діяльністю вузька. Віталій мав авторитет і повагу серед кременчан, мимоволі позбавляючи електорального поля політичні сили, які почувають себе господарями на Кременеччині…

«Справа Ващенка — це справа честі»

— Відстоювання справедливого розкриття справи Віталія Ващенка — це зріз свідомості нашого суспільства. І треба ставити питання не «через скільки часу буде розкрито злочин», а «злиють» справу чи «не злиють»? Наразі виглядає, що її «зливають» з усіх боків, — зазначив Назар Сарабун.

—  Якщо тепер хтось буде прикривати цю справу — чи з прокуратури, чи з поліції, чи з судової системи — то це буде індикаторами, що дно вже настільки прогнило. Нині до Тернополя вже не їздять «гастролери», бо тут є свої «тітушки», яких можна найняти за кілька гривень для злочинних дій. На Тернопільщині є багато активних громадських організацій, кожна працює у своєму напрямку. Але коли хтось починає виходити за умовні рамки, певні особи починають тиснути… Якщо справу щодо замовника Ващенка «замнуть», це стане сигналом, що всіх активістів, які мають свою незалежну позицію, почнуть винищувати. Це буде показником вседозволеності… Ми не раз були на судових засіданнях по справі Ващенка, бачили різні ситуації, доводилося вдаватися до радикальних методів. Якщо справу будуть й надалі затягувати, не виключено, що система змусить нас знову діяти… Якщо ми мовчимо, це не означає, що ми не думаємо. Чинитимемо законно, так, як нам дозволяє совість і християнська мораль. Для мене справа Ващенка — це справа честі.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

26 закладів охорони здоров’я, що підпорядковані Тернопільській обласній раді, вже реорганізовані у комунальні некомерційні підприємства...


Рубрика: Опубліковано: о 14:00


У Києві відбувся з'їзд партії «Європейська солідарність», під час якого було представлено першу десятку виборчого списку, а також
її плани на парламентські вибори та подальшу роботу у Верховній Раді...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:00


Колектив Тернопільської обласної комунальної клінічної психоневрологічної лікарні ніколи не стоїть осторонь інновацій...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 11:00


Сьогодні функціонують 49 об'єднаних територіальних громад, які охоплюють 616,9 тисячі населення. На їхніх територіях відкривають ЦНАПи, будують амбулаторії, облаштовують футбольні поля...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:00


Команда молодих архітекторів URBAN.te отримала найвищу нагороду всеукраїнського конкурсу архітектури та урбаністики Ukrainian Urban Awards за проєкт реконструкції набережної і пляжу «Циганка»...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:00Теми дня
17 Червня
14 Червня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео